Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Sani, ešte raz,

 

Skús im povedať, aké je to smiešne... a uvidíš tu lekciu patriotizmu.

 

Ad hokej

" a zase sa vrátim k hokeju. Naši hokejisti za morom ukázali aký sú vlastenci. Nevyčítam im nič, nie sú jediní, v dnešnej dobe keď na prvom mieste sú peniaze, kariéra, potom rodina a vlastenectvo pekne čuší niekde v kúte aj iný idú za zárobkom do cudziny a pritom im dnes nikto nebráni tu doma splniť si svoje sny. "

Toto je veľmi smutné, keď to porovnáme s tým, ako sa správali ruskí, kanadskí alebo fínski hokejisti. Toto tiež bola lekcia vlastenectva. Je smutné (aj potešiteľné), že o reprezentáciu mali záujem len (aspoň) 5 zámorskí, že vzorom vlastenectva je (a vždy bol) Bondra, ktorý je vlastne naturalizovaný Ukrajinec. Máme sa od neho čo učiť.

 

Svojho času americký tenisový burlivák, keď ho pre nedisciplinovanosť a výtržnosti na kurte vylúčili z reprezentácie, niesol to ako traumu. Sľúbil, že bude sekať latinu a aj sa vrátil a veľmi sa snažil a zdržiaval sa výstredností (ale zasa nebol až taký problém ho z hľadiska vyprovokovať).

 

Nezostáva mi nič iné len znovu konštatovať to, čo som písal v prvom príspevku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ked si vlastencom podla toho, kto vlastny strategicke podniky, tak podla mna nie je vsetko v poriadku. Mne osobne je to jedno, a pokial tie podniky funguju tak ako maju, tak preco by ich nemohol mat niekto zo zahranicia, ak ma to spravne know-how.

Na moj postoj k Slovensku to nema ziadny vplyv.

 

Vlastenectvo nie je popisatelny stave veci, mame takuto a takuto armadu, tak mame vela vlastencov. Mame strategicke podniky, tak mame dovod byt vlastenci. Na oslavy toho a toho chodi na namiesta tolko a tolko ludi, tak mame vela vlastencou.

 

Mozno ze preto bolo na namestiach tolko ludi, ze byvalo pekne a ludia nemali co ineho na praci, tak sa isli prejst na slavnost.

V amerike povacsinou ruku ludia do armady kvoli ekonomickym vyhodam... co je o vselicom, len nie o vlastenectve.

Jedine s cim mozem suhlasit je SNP, hlavne ked si clovek precita o mladych ludoch, ktory slobodne bojovali za Slovensku, bez realnej vidiny na uspech.

 

Ja mozem cele dni cucat doma na zadku, nikam nenarukovat, na ziadnu slavnost neist, ale pokial som vnutorne hrdy na tom, ze som Slovak, tak podla mna som vlastenec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ucta a hrdost dava predpoklad byt vlastencom, ci niekto ziskal majetok takym alebo onakym sposobom a ak to nie je s nasou legislativou, nech kona prokuratura, ak ten majetok bol nezakonne z nasho spolocneho, nech kona prokuratura, samozrejme ak okrada nas vsetkych nemoze byt vlastnecom, tvarit sa tak moze, ale skutky su ine... vychova a skola, je to nezanedbatelne, dolezite , byvala vlada postavila skoro vsetko iba na materialnu uroven , no zapredat uctu

a hrdost nie je mozne, v tomto ma Fico pravdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To Jozef

 

" Kupuj slovenské potraviny !!! "

Kupujem... už sa u nás na trhu opäť objavili naší Maďari s fajnovou čerstvou zeleninou, takže bye-bye hyper- a super-markety. Aj jogurty len zvolenské smotanové, naučil ma to môj pes, tie dovozové (s dátumom spotreby viac ako mesiac) nezje ani za svet a pri zvolenskom tak mľaská až má hrče za ušami. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vies , cat ze som roľník a cely zivot som dorabal a dorabam ci uz zeleninu, obilie, kukuricu,slnecnicu, mlieko,maso

a prisaham ani raz som neporusil normy, kvoty na kvalitatitvne ukazovatele, presiel som kus sveta a mozem povedat mame velmi kvalitne, chutne potraviny, ale bohuzial je ich z roka menej a menej.... aj zasluhou predchadzajucich vladnych garnitur, teraz je to o nieco lepsie, ale v porovnani s 15 EU neporovnatelne horsie, tato vlada robi tie iste chyby , ako pocas Meciara, dava gro financii do podhorskych a horskych oblasti, kde produktivita daleko nedosahuje urovne na juhu a juhozapade.... a fakticky na juhu sa tvoria ceny a odvija cenotvorba, samozrejme v nadvaznosti na dopyt..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To Jozef:

že sa dotujú aj horské a podhorské oblasti (najmä z EU fondov) je OK, i keď objektívne nie sú tak komerčne efektívne ako juh. Jozef, poľnohospodárstvo je aj krajinotvorný činiteľ, scenéria krajiny je veľmi dôležitá - od nej sa odvíja atraktívnosť krajiny ako takej, závisí od toho cestovný ruch, ale aj iné sektory.

 

Ide mi srdce rozhodiť, keď prechádzam Rakúskom alebo Nemeckom (i Švajčiarskom) a vidím ten pekne upravený vidiek (je to pastva pre oči) a zrovnávam ( i keď musím uznať, že pomaličky sa to aj u nás zlepšuje). Nie je nič horšie ako pohľad na neobrábanmé spustnuté, burinou obrastené pole, alebo spustnutú nekosenú lúku.

 

Sedliak (farmár) je záhradník tvojej vlasti!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jozef50205

 

S vlastenectvom to asi nemá nič spoločné ale len taka poznámka.

Som z Prešova čo bol kedysi zemiakársky kraj. Dnes sa polia zelenejú jačmeňom, alebo žltnú repkou olejnou lebo zemiaky si privlastnia nie tí čo ich sadili. S tvojho pohľadu neekonomické pre štát, ale s pohľadu tunajších pestovateľov ekonomickejšie, lebo nik im nerozkradne polovicu úrody.

A spomeniem ešte aj tie jogurty, u nás je "sabi" z mliekarne v Sabinove, ale pravdu povediac nekupujem ho preto že je slovenské, ale preto že mi najlepšie chutí. Takže tiež to nemá nič spoločné s vlastenectvom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sani,

 

kupovanie slovenských výrobkov nemusí mať nevyhnutne niečo spoločné s vlastenectvom. Bohato bude stačiť, ak to bude mať niečo spoločné s racionalnym správaním konzumenta a logikou typu - vyšší dopyt po našich potravinách, vyšší domáci produkt našich výrobcov, tým nižšia nezamestnanosť, lepší vzhľad krajiny a menšia časť podielu našich daní a odvodov na podporu nezamestnaných...

 

Samozrejme preferovanie nemôže ísť na úkor kvality alebo premrštených cien.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sani netvrdil som ze ak niekto kupuje slovenske vyrobky musi byt hned aj vlastenec, tvrdim vsak , ze nase potraviny maju svoju kvalitu,/ aj mne chuti Sabi mame ho aj v NR a keď som na Spiši kupujem ho tiež / ale to iste moze tvrdit svajciar, nemec, rakusan, ale ak budem kupovat nase slovenske podporim hlavne slovensku vyrobu, slovensku zamestnanost a teda slovakov a to je ta pointa odkial sa uz moze odvijat vlastenectvo... tazko sa konkuruje, cat , ked v prepocte stary clen EU zoberie financnu podporu na 1 ha o 6-8 tisíc korun viac ako slovensky farmar v tej najprukcnejsej oblasti..... krajinotvorba cat je to naco bohuzial nase horske a podhorske oblasti zabudaju, my dole na juhu s tym nemame problem , tu je vyuzity a ošetrený kazdy ar...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme je normálne mať úctu k národu, zo ktorého človek pochádza. Ale to isté aj k iným národom. Národnosť je kategoria podriadená ľudskosti, človečenstvu.

 

Samozrejme je treba v niektorých oblastiach podporiť domácich výrobcov. V potravinárstve, polnohospodárstve, stavebníctve, strojárenstve a niektorých špecifických oboroch, celkom isto.

 

Iné je to v oblastiach, na ktoré proste nemáme a nebudeme mať, lebo je to vysoká špecializácia, vysoké náklady a vysoké vzdelanie. Počítače, elektronika celkom isto. Takže samozrejme som kupoval komponenty do aparatury a aj počítačové od tých, ktorí to vedia, sú kvalitní a lacní. A to nie je o vlastenectvu a tak robíme všetci. Dtto aj autá... viac bude v dnešnom mojom blogu na téma hudobné... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat mas pravdu , cestari na to z vysoka seru, ja mam chotar ako na fotkach o Svajciarsku , a vedla dialnice a ciest je to zasrate burinou, ale to je tiez vizitka nasej statnej institucie.... :) a v konecnom dosledku to kazi okolitu krajinu... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Vlastenectvo je výsostne citová záležitosť, získavaná od detstva a akosi dobrovolne akceptovaná vplyvom prostredia.

Prednášky a výuka sú len pomocníci.

Presviedčať decko v puberte, že má byť vlastenec nasilu ho vláčiť po hradoch, čítať slovenských bardov a skúšať z dejín Slovenska,

má rovnaký " neúčinok " ako mňa (päťdesiatnika) presviedčať o kráse techna.

 

P.S. Je to môj 1st príspevok, tak len "teľko" Vitám!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pete, vítame ťa aj my,

a máš pravdu v tom, že vlastenectvo je citová záležitosť , či ju už človek získa či nie, závisí od mnohých podnetov ... taské malé vlastenectvo je aj to, akým tónom poviem " som Slovák" ... či k tomu budem búchať po stole a dehonestovať iné národy, či pateticky spievať o Amerike s rukou na srdci ako divadlo pre celý svet .... nie je to skutočné vlastenectvo, také nenápadné, malé a ľudské kdesi uprostred ? ... že nebudem prepiato vykrikovať kto som čo som, a vešať zástavu na každý roh, ale že mi bude visieť zástava tam, kde ju je vidieť, že si ju uctím, lebo predsa len patrí k tomuto malému kútu sveta ....

 

nemyslím, že k tomu deti vedieme správne ... ani bardi ani zámky nie sú to najlepšou cestou, spojiť s prírodou, s niečím, čo je tu jedinečné, čo je len na tom kúsku zeme , na tom našom ...

je to vlastne smiešne, lebo človek prejde hranice, a ten kúsok zeme je úplne rovnaký, ale aj tak ja akýsi iný ... je to už vlastenectvo ? že ten môj kúsok mi je milší ? možno keď takéto niečo raz ten pubertiak pocíti, bude to vlastenectvo .... kľudne môže do sveta, kamkoľvek ... ked mu te kúsok zeme bude voňať ináč ... a keď sa sem vráti a rád, lebo je tu ulica, ktorú si pamätá, kúsok lesa, rovina, kde sa učil bicyklovať ... je toto vlastenectvo ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game, ďakujem .

Nečakal som, že ma tak skoro odhalíš, som v tejto sfére fór začiatočník. Mám nejaké skúsenosti z fóra, kde sa priamo reagovalo na správy z tlače - to bol ale strašný humus - nadávky, osočovanie ..........

A hlavne sa to prejavovalo v témach " národnostných", kde rôzni národovci prejavovali svoje vlastenectvo tým, že hrubým spôsobom napádali iné národy- nik nezostal suchý -Ma´dari, Židia, Rusi, Američania............. komunisti, kapitalisti, neveriaci, veriaci ............. a samozrejme sami medzi sebou

Tak som prišiel k Vám nadýchať sa čerstvého vzduchu - neviem v ktorej oblasti sa budem pohybovať. tvoja téma ma oslovila, tak som, len tak pazúrikom brnkol o ňu - dalo by sa onej z rôznych uhlov pohľadu popísať aj niekoľko strán ....možno pŕíšte. Dobrú noc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to vlastne smiešne, lebo človek prejde hranice, a ten kúsok zeme je úplne rovnaký, ale aj tak ja akýsi iný

no to mas obrovsku pravdu! ved tam za hranicami uz skoro ani nechytim slovensku mobilnu siet :lol: takze hoci je ten kus zeme rovnaky alebo podobny, aj tak clovek rychlo zisti ze je iny ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby som nechodil ďaleko, svojimi príspevkami o jeho prístupe k práci roľníka ma zaujal Jozef....( ak som dobre pochopil) tým, že pri práci mimo technologických postupov, ekonomiky atď. ho zaujíma aj vyšší princíp - prístup ku krajine, pôde, hrdosť na svoju prácu, zodpovednosť za kvalitu.

Vlastenectvo - ak ho niekto vôbec má - môžeme prežívať vnútorne alebo sa môže prejavovať na vonok a to od najušľachtilejších činov až po " nedobro".....

A tak, existuje aj druh ľudí, ktorým vlastenectvo v žiadnom ohľade nič nehovorí - duševní bezdomovci ( teraz ma to napadlo, neviem , ale...čo), ktorí bezcitne narábajú s národnosťami, ich ľuďmi, územím - ťažobné spoločnosti, piecemakeri, nadnárodné spoločnosti .....ale aj sused Fero k susedeje Janovi.

Zvláštnu úlohu zohrali v našom vlastenectve aj naši klasici. Tí ťažkých dobách nášho národa, chtiac nás povzbudiť " veľmo" nás vychválili, samý "superlaťív" a Slováci tomu nekriticky uverili, povyberali len hrozienka a zostavili z nich akéhosi "nadslováka". To tiež nie je dobre, lebo sme často svedkami reakcií Slovákov - ako nám dobrákom všetci ubližujúúúú.... Nuž ľahko nám bolo byť skromným, keď sme všetci mali ho.no, dobrým, keď nad nami stáli pandúri v rôznych prevedeniach. Dajme si otázku akí sme mnohí dnes v tej našej slobodienke - to by naši klasici čučlali ako puci. ....napríklad vlastenectvo a dnešok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to mas obrovsku pravdu! ved tam za hranicami uz skoro ani nechytim slovensku mobilnu siet :lol: takze hoci je ten kus zeme rovnaky alebo podobny, aj tak clovek rychlo zisti ze je iny ... :)

no ... aj keď mám pravdu, obávam sa, že obaja hovoríme o niečom úplne inom :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nad týmto občas premýšľam, teraz ma napadlo napísať to, keď som prečítala časť vystúpenia premiéra na Devíne.

v tomto prípade je jedno, že to bol Fico, mohol to povedať hocikto, koniec koncov niečo podobné odznelo aj za iných vlád ...

kúsok z článku a z toho čo povedal :

 

 

nakoľko sme teda vlastenci ? hrdí, že toto je to, čomu hovoríme naša vlasť , sme hrdí na ľudí, na prírodu, na stavby, na kúsok zeme, sme, či nie sme ?

 

sú Slováci vlastenci ?

Vlajky visia smutne a bez zivota? Mali by sme na nich skusit resuscitaciu? Moje vlastenecke povedomie by ju evidentne potrebovalo. Nie som hrda, ze som Slovenka tak, ako nie som hrda na celu radu inych veci, ktore som si nevybrala a nemala na ne ziadny vplyv. Mam ku Slovensku vztah ako k mojej domovine, tesim sa z nasej prirody, rada sa na Slovensko vraciam, ale necitim nic, co by sa dalo nazvat hrdostou. A obzvast nie som hrda na Fica :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som hrdý na to že som Slovák a aj na to že som Slovan. Čo už nie som hrdý -- vezmite si takého Čecha príde na dlhšie obdobie na Slovensko ale stále bude vyprávať po Česky ale za to Slovák keď príde do Čiech tiež na dlhšie obdobie tak sa bude hovoriť po česky alebo bude zaťahovať , to isté závidím aj Maďarom ony sú jeden hrdý národ. Slovák ten sa radšej prisposobý.

A musím sa smiať z niektorých ľudí čo si vravia vlastenci...............šak Patriotizmus je láska a oddanosť vlasti, hrdosť na jej minulosť a prítomnosť, úsilie chrániť záujmy vlasti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

vlastenectvo bude ako očkovanie proti spalničkám ... už je to na svete ... zákon o vlastenectve sa narodil :

 

Je pondelok ráno. V každej štátnej základnej, strednej i vysokej škole na Slovensku musia riaditelia pustiť štátnu hymnu tak, aby ju počul každý žiak. V triede je okrem portrétu prezidenta aj štátny znak, zástava, text hymny aj preambula ústavy.

 

Takto to bude musieť vyzerať v každej štátnej škole už od 1. apríla. Poslanci dnes schválili kontroverzný vlastenecký zákon, ktorý navrhla SNS.

 

Na všetkých športových podujatiach a zápasoch, ktoré organizujú národné športové zväzy, sa bude hrať hymna.

 

Nad Tatrou sa blýska bude znieť aj pred rokovaním parlamentu, ale aj na začiatkoch zasadaní obecných či mestských zastupiteľstiev, ale aj župných parlamentov. Každý úradník, ktorý nastúpi do štátnej služby, musí povinne sľúbiť vernosť republike.

...

...

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5267246/detom-budu-hrat-v-skole-hymnu-kazdy-tyzden.html#ixzz0h3IrLSkN

 

prvé, čo mi napadlo, bolo, že zanedlho budeme minimum nadobro prehymnovaní ... :lol:

tradícia s rukou na srdci a šaškárne na štadiónoch sú kdesi tradíciou patetického vlastenectva ... ale tradícia sa nedá uzákoniť ... ? :)

 

 

 

 

Na všetkých športových podujatiach a zápasoch, ktoré organizujú národné športové zväzy, sa bude hrať hymna.

Toto jedine mi pride ako akceptovatelne z tohoto zakona, inak je to megablbost

 

lopi

vies preco je to blbost?

1) z tych dovodov, ktore uz boli napisane

2) viem si predstavit nadsenie, ktore nastane, az budu desiatky tried na skole vybavene pozadovanymi symbolmi, no deti si budu rite vytierat novinami a ruky umyvat vo vode, pretoze nie su peniaze ani na mydlo a sraci papier. budeme mat malych odporcov vlastenectva a k tomu este aj so spinavymi ritami a rukami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastenectvo co to je? Nieco ako perpetumobile? Ani tomu nerozumiem. Hnus. Hymna? Dnes?

 

Lasky k vlasti, k domovine , rodine. Rafaja , fica,Slotu a Malikovu by som vedel dokopat do dokonalej koncky, vacsi prinos pre nasu krajinu sa ani neda(jednotlivec nedokaze) dosiahnut.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Schvaleny vlastenecky zakon sa teraz pretriasa na blogoch a diskusiach. Mam tu jeden text od laviciara Eda Chmelara :lol:

 

Títo ľudia nevedia úctu k vlastným dejinám a symbolom pestovať, ale iba autoritatívne nariaďovať, sú to praktiky, ktoré oveľa viac ako o ich láske k vlasti hovoria o ich mentalite. A tak si za všetkých kultúrnych ľudí vyprosím, aby mi o potrebe jazykového zákona kázal Ján Slota, ktorého slovenčina by sa mala volať basic Slovak. Aby ma o vlastenectve poučovali ľudia, ktorí na ministerstve životného prostredia ničili prírodné dedičstvo tejto krajiny. Aby ma láske k Slovensku učili tí, ktorí ho nehanebne rozkrádajú. Títo ľudia nemajú najmenšie právo moralizovať a vstupovať nám do svedomia, akým spôsobom mám prejavovať úctu k vlasti. Lebo milióny občanov, ktorí poctivo pracujú, zveľaďujú svoje okolie, vychovávajú zo svojich detí čestných ľudí a majú srdečne na háku celú teatrálnosť kanonizácie štátu, jej svojimi životmi preukazujú väčšiu úctu ako darebáci, ktorí si vlastné pudy posväcujú ako živnosť. Toto má byť elita tejto krajiny? Chudáci, ktorí ani nevedia spisovne po slovensky, ktorí opľúvajú našich významných umelcov len preto, lebo odmietajú ich choromyseľné názory a ktorí velebia najväčších darebákov slovenských dejín ako martýrov? Obmedzení ľudia, ktoré šíria okolo seba len nenávisť, ktorí hysterickým spôsobom milujú svoju vlasť, ale nenávidia jej obyvateľov? Táto krajina má na viac ako na otváranie zatuchnutých hrobov.

Pokracovanie: http://www.jetotak.sk/editorial/metastazy-vlastenectva

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je asi nejaké slovenské špecifikum.Vydávať zákony,ktorých nedodržanie nie je sakcionované!Predpokladám,že je to myslené asi takto: trestáme vás za to,že nespievate hymnu?Netrestáme! tak nás ani vy nebudete trestať za to ,že kradneme!

 

ako poslanec obecného zastupitelstva zodpovedne prehlasujem,že ak niekto bude vyžadovať hranie hymny pred zasadaním,budem počas celého zasadania hovoriť len po maďarsky.je to moje právo a nech sa z toho ostatní aj pos...ú! :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neporušíš tým nejaký iný zákon ? :lol:

predtým, než sa do mňa pustíš, chcel to byť vtip !

 

ináč od včera večera je skutočne plný net ohlasov na tento geniálny zákon, z tisícov blogerov písal o ňom tuším každý druhý, vrátane učiteľov ... aj tí sú nadšení

 

čakala som, že bude v zákone obsiahnuté aj povinné kladenie pravej ruky na ľavú stranu hrude pri každom zaznení tónov hymny ... hm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov