Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

ojojojojoj toto ma az zabolelo.... nie je na co byt hrdy?????????????? to snad nie!!!

na to aka sme mala krajina dali sme svetu vela spickovych ludi.... nasa kultura, nasa historia su uzasne a to vsetko si predstavujem pod pojmom byt hrdy na slovensko, netreba si to mylit so stavom ktory u nas panuje teraz hoci je to viac ako smutne. byt hrdy u americana neznamena byt hrdy na to ze tankuje za par centov a anglicana ze si moze dovolit ist tri krat za rok na dovolenku....a hoci amikov fakt nemusim vzdy som im trochu zavidel ten "zdravy" patriotizmus.

 

 

este by som dodal, ver mi ze kazdy jeden slovak s ktorym som sa kdekolvek stretol bol hrdy na to ze bol slovak....v nas sa ten pocit zobudi vacsinou len vtedy ked vyhrame v hokeji....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak,

takéto niečo nie je také jednoduché prijať z úst mladého človeka, ktorý sa tu narodil, žije tu, ešte je len na prahu života, chodí tu do škôl, ktoré si vybral, má tu strechu nad hlavou a má tu priateľov ... toto všetko si veľmi zdarne jednou vetou odpísal

 

vlastenectvo nie je len hurá zbraň do ruky a ideme na nepriateľa, na maďarov či na neviemkoho ...

vlastenectvo je aj toto všetko ...

nechcem byť patetická, stačí len povedať na otázku odkiaľ si ? - z takého smiešneho malého štátu v strede Európy: zo Slovenska - ... si cestovateľ, v poriadku, nikto ti to neberie, dúfam že na otázku odkiaľ si odpovedáš aj v cudzine rovnako, ako si odpovedal v príspevku ... a dúfam, že aj tam si o tebe urobia mienku

ale pred tým, než povieš niečo takéto, ako si práve napísal, trochu sa aj zamysli nad obsahom toho, čo si povedal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No,ja tiež nie som Slovenský vlastenec...už len preto,že mám maďarskú národnosť a na to som hrdý! :lol: a Maďari sú veľý vynálezci,ich človek nájde všade vo svete a vždy sa hrdo pri

znajú k tomu,že sú Maďa

ri :) Len ma mrzí,že v posledných rokoch,začínam sa čoraz ťažšie vyjadrovať po maďarsky a začínam nejak dosť aj hrozne hovoriť :) ...ale je to stále môj materinský jazyk...ale po slovensky rozprávam oveľa viac

Ale zas žiť v Maďarsku by nebola väčšia výhra...a Maďarsko je chudobnejšie...ja som bol rád,že za Dzurindových dvoch vlád a hlavne tej druhej sa veľa vecí pohlo a rozdiel bol badateľný...ale bohužiaľ má takú vládu akú máme,ktorú z duše nenávidím ;)  A ani je nemám rád tých,extrémne hrdých,veľkých Slovákov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiborko .. a nevnimas to tak, ze si sice Madar, ale tvoja vlast je Slovensko?

 

mam totiz dobreho kamosa, co je z LC a tiez je Madar po neviemkolko generacii, a kludne to povie pred hocikym, ale narodil sa na Slovensku, po vacsinu svojho zivota (kym nezdrhol na VS) tam byval a povazuje ho za svoju domovinu a vlast.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano,to je pravda,bývam na Slovensku,tu som sa narodil,tu dostávam vzdelanie a považujem to za svoj domov,čo je aj celkom logické keďže som sa tu narodil...a tiež som písal,že v Maďarsku je väčšia chudoba...ale proste,nie som hrdý na túto krajinu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takéto niečo nie je také jednoduché prijať z úst mladého človeka, ktorý sa tu narodil, žije tu, ešte je len na prahu života, chodí tu do škôl, ktoré si vybral, má tu strechu nad hlavou a má tu priateľov

ano - to je fakt! na tejto krajine si teda vazim presne to co si napisala... domov, skola, rodina, priatelia :lol:

 

a este doplnim ze tu je kvalitna punk-rock scena :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No,ja tiež nie som Slovenský vlastenec...už len preto,že mám maďarskú národnosť a na to som hrdý! :lol: a Maďari sú veľý vynálezci,ich človek nájde všade vo svete a vždy sa hrdo pri

znajú k tomu,že sú Maďa

ri :) Len ma mrzí,že v posledných rokoch,začínam sa čoraz ťažšie vyjadrovať po maďarsky a začínam nejak dosť aj hrozne hovoriť :) ...ale je to stále môj materinský jazyk...ale po slovensky rozprávam oveľa viac

Ale zas žiť v Maďarsku by nebola väčšia výhra...a Maďarsko je chudobnejšie...ja som bol rád,že za Dzurindových dvoch vlád a hlavne tej druhej sa veľa vecí pohlo a rozdiel bol badateľný...ale bohužiaľ má takú vládu akú máme,ktorú z duše nenávidím ;)  A ani je nemám rád tých,extrémne hrdých,veľkých Slovákov

tiborco, myslím, že trochu potrebuješ ešte dospieť a ujasniť si trochu, kto si a kam patríš - toto nie je výčitka, ale skúsenosť / a týka sa to aj aljaka /

mala som spolužiakov, maďarov, medzi nimi jedného, ktorý išiel do maďarska študovať na vš a bil sa do pŕs, že "konečne idem domov " ... v konečnom dôsledku nepatril ani tam , ani sem, ale to je o inom ...

 

iste, veľkých vynálezcov majú, veľkých básnikov majú, ale tí by sa nepotešili, že zabúdaš ich reč ... nemáš dôvod, aj keď hovoríš viac slovensky

aj tam sú prevelikí národovci, ktorí sa búchajú do hrude, že ja som maďar, kto je viac, a plačú za veľkým maďarskom

sám píšeš, že by si tam nešiel žiť, na tomto kúsku zeme je to, čo máš rád

 

presne to isté sa týka aljaka, aj keď to na prvý pohľad vyzerá rozdielne ... netreba sa biť do pŕs, stačí si len vážiť ten kúsok, ktorý z toho, čo máte radi, robí ten iný kúsok zeme, kde máte rodinu, priateľov, školu, psa, babkinu záhradu, svoje staré pieskovisko, prvý výlet, maminu ruku, prvý pohľad do chotára či na hory, niečo ...

zrazu zistíte, že je kam sa vrátiť ... aj to je kúsok vlastenectva

 

je veľmi ľahké šmahom ruky zmiesť bez premýšľania zo stola všetko - nemám byť na čo hrdý...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasné chápem... :lol: ja so len chcel vysvetliť,že nie som nejak hrdý na Slovensko,ale tiež som písal,že tu mám domov atď...a ani sa nechystám odsťahovať...a taktiež som si to ho vedomý,že aj v Maďarsku sú tzv."Veľký Maďari" a nacionalisti podobného druhu...a už vonkoncom nesnívam o Veľkom Maďarsku...a nacionalisti sú všade... ...a takisto sú aj u nás...len ma mrzí napr.to,že Slovenská vláda je teraz taká

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za tých posledných dvadsať rokov aj v Maďarsku a kdekade inde boli vlády všelijaké ...

 

netreba si pliesť vlastenectvo, či lásku k domovu s práve aktuálnou vládou ... to je trochu o inom ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme, otázka vlastenectva a hrdosti ku svojej krajine a národu nie je len o tom, aká vláda je práve pri moci. Vlastenectvo sa tiež nemení, nemalo by sa meniť podľa toho, ako zafúka vietor. Narodili sme sa tu, tu žijeme, študujeme, pracujeme, Slovensko má peknú prírodu, pamiatky, má, ako každá krajina svoju históriu, iste nie na všetko z minulosti ale aj súčastnosti by sme mali byť hrdý, ale myslím, že to nie je dôvod, aby sme celkovo k nemu nemali (aspoň určitý) kladný vzťah.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead

 

su aj ine hodnoty a mozno dolezitejsie, tu iba zalezi , ako kto ma postavene svoje priority, urcite aj egoista moze byt vlastnecom alebo sa tak tvarit, ale to obycajne dlho nevydrzi..... byt vlastnecom je urcitym sposobom poslanie len tiez to netreba prehanat a triezvo pozerat na problemy, niektore otazky su stale velmi citlive...

 

clapec z juhu .... myslene , ak si z juhu a zijes v dvojjazycnom prostredi, ze vies porovnat ako su Madari hrdi na svoje Madarstvo, ja som tiez dlhu dobu zil dokonca v trojjazycnom prostredi , ak neratam ciganov, a viem svoje v kladnom slova zmysle..... stavalo sa , hlavne na zabavach, ze sme si ponadavali do spinavych mad... a mantakov a dali si aj do zubov, ale nik to nepovazoval za narodnostne trenice, na inej zabave sme si zasa spolu davali v krcme slivovicu a spolu nadavali na rusakov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Iba nedávno pán premiér verejne vyzval Slovákov, hlavne tých mladších, na podporu vlastenectva aj formami tak typickými, ako to často vidíme, či v USA, Austrálii,Novom Zélande , keď nie je čudné, že vlajky ozdobujú priečelia domov, fariem, inštitúcii, keď ľudia s úctou nosia viditeľné symboly svojho štátu a takto jasne dávajú svoj patriotizmus. My Slováci sa určite nemáme začo hanbiť a s kľudom starého " angličana" by sme mohli nasledovať, či už amikov alebo protinožcov, len bohužiaľ u nás toto nie je zvykom, i keď dovolím si povedať, že máme jednu z najkrajších vlajok v Európe, ak nie na svete.... tričká, bermudy,polokošele by určite tiež boli o.k. , čo sa týka odznakov a nálepiek, zopár ich mám, sú tiež na dobrej úrovní. Takže byť vlastencom, patriotom za spevu našej tiež peknej hymny a s patričným tričkom s trojvrším, celkom fajn. Nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

máme jednu z najkrajších vlajok v Európe, ak nie na svete.... tričká, bermudy,polokošele by určite tiež boli o.k.

toto mi prislo tak trochu smiesne, ked som si to predstavil... :lol:

 

 

ale co sa mne moze zdat vtipne a nepochopitelne, inym sa to moze zdat uplne normalne... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne prijde vycapovanie si vlajok a statnych znakov na vsetky mozne a nemozne miesta skor ako gyc nez ako vlastenectvo.

 

Ved takych pseudo-vlastencov tu uz mame dost, z historie tupi, ale huba plna slovenskeho naroda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si nevážime sami seba, nebude si nikto vážiť ani nás... Aspoň 5 % hrdosti priemerného Maďara (nie vymletého gardistu) alebo nevzdelaného amerického černocha z Bronxu by nezaškodilo žiadnemu Slovákovi.

 

Nevidím dôvod, aby niekto v nás alebo sami v sebe sme pestovali nejaký mindrák alebo komplex menejcennosti. Ale je fakt, že mnohí toto sebaponižovanie a hanbu z vlastnej identity máme v génoch a ochotne sa im podriaďujeme. Je to ozaj niekedy veľmi trápne počúvať niektorých Slovákov, ako odpovedajú na úprimný dopyt cudzinca, aby im niečo povedal o krajine, z ktorej pochádzajú.

 

 

To Cactales:

Veľký súhlas!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa ma niekto opýta kto som, poviem Slovák,

Ale keď mám povedať pravdu nejakú zvláštnu „hrdosť“ pri tom nepociťujem a pritom si seba vážim, som hrdý na to čo som už v živote dokázal a možno ešte dokážem. Po terajších majstrovstvách v hokeji je moja národná hrdosť na úplnom bode mrazu he he.

Keby maďarizácia prebehla ešte tvrdšie už by si možno málokto spomenul že jeho predkovia boli Slováci, keby im to nepripomenuli ľudia čo by tento fakt využili v svoj vlastný prospech. Veľmi by som bol zvedaví koľko ľudí by sa v dnešnej dobe postavilo na aktívny odpor pri chránení si svojej „národovosti“. Podotýkam triezvych nie podgurážených alkoholom, čo je slovač zvyknutá v tomto stave aj hory prenášať.

Pochybujem že je to národná hrdosť, keď pociťujem k tejto zemi viazanosť, lebo som sa tu narodil, alebo že obdivujem jej krásu, lebo som tu vyrastal.

Mne je priam do smiechu keď vidím v nejakom americkom filme každodenné vyťahovanie zástavy ešte aj na blázinci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne je priam do smiechu keď vidím v nejakom americkom filme každodenné vyťahovanie zástavy ešte aj na blázinci.

To nie je len vo filme, tie vlajky majú aj pred rodinnými domami, na záhrade (zrejme ešte smiešnejšie, lebo blázinec môže byť aj štátny). A väčšina alebo aspoň mnohí a to bez ohľadu na spoločenský status. Skús im povedať, ake je to smiešne... a uvidíš tu lekciu patriotizmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkom zaujimave citanie , netvrdim , ze pravda je iba na mojej strane a nemozno niekomu vnutit tu moju pravdu, moj nazor, zaroven nemozno niekoho presvedciat, ak mam vycapenú vlajku pred barakom, ze som vlastenec, ale ak ta vlajka je tam, je čistá a úhľadaná/ nie ako poniektore trhance pre vladnymi instituciami / urcite si pomyslim, ze dotycny má úctu k tomuto symbolu, a tu niekde je nutne zacat, úcta .... ja som hrdý , že som Slovák a hrdý na naše štátné symboly, či som tým vlastenec? Najskôr iba tým mnou uvedeným, asi nie, ale ako zaciatok formou úcty sa dá dopracovať.... až k vlastenectvu.

Bohuzial , Cat Eye ma uplnu pravdu, a cudujem sa , pretoze ovela mensie narody, ako je nas si seba vazia na inej vlnovej dlzke, kto si nevazi naroda svojho nemoze si vazit ani sam seba. Vlastnectvo nie je politika ani nijaky politik, je to naj.... čo dokaze clen naroda venovat svojmu narodu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá pekná čistá a možno aj vyžehlená vlajka tam môže visieť aj preto že v tom dome žijú "vlastenci", ale môže tam byť aj preto že ju má aj sused a keď ju má sused tak ja dva.

Ako v dobe mieru, demokracie a neviem čoho ešte, zmerať vlastenectvo ? Reči sú v tomto smere nemerateľné a zase sa vrátim k hokeju. Naši hokejisti za morom ukázali aký sú vlastenci. Nevyčítam im nič, nie sú jediní, v dnešnej dobe keď na prvom mieste sú peniaze, kariéra, potom rodina a vlastenectvo pekne čuší niekde v kúte aj iný idú za zárobkom do cudziny a pritom im dnes nikto nebráni tu doma splniť si svoje sny. Vlastenectvo vymiera a ak mám povedať svoj názor, väčšinou ho dnešná doba spája s populistami, fanatikmi a atentátnikmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sani

 

ani by som nepovedal o tom vymierani, totiz nema co vymierat,pretoze byt hrdym sa jednoducho nenosi a skor to vyzera , ako by sme sa hanbili , a opakujem sa , nie je zaco , vratim sa do minulosti a do neprijemnej minulosti o ktorej Slovaci nechcu diskutovat, aby neboli oznaceni za nacionalistov, neofasistov a neoľudákov . Teda spomeniem iba zo niekoklko historických udalosti:

- r.1933 a Pribinove slavnosti , ked v Nitre sa zucastnilo týchto osláv viac ako 100 000 ludi, ktorí doslovne Andreja Hlinku na rukách vyniesli na recnicku tribunu a ziadali jeho reč i napriek nesuhlasu Prazských politikov ...

- masovy vstup Slovakov do Hlinkovej gardy, ked v tych casoch okliestene Slovensko malo nieco cez 2,6 miliona obyvatelov bolo v Hlinkovej garde okolo 100 000 prislusnikov, co tiez svedcilo o hrdosti,ucte a vlastenectve.... a povinnosti ubranit mladu repubilku

- zlatý poklad Slovenskej republiky, ked nan chudobne Slovensko dokázalo v predvojnovych casoch nazbierat tolko zlata, cennosti, ze nase platidlo nestratilo na hodnote v porovnani s korunou čsl. a postupne, i ked uz pocas vojny bolo jedno z najstabilnejsich a najsilnejsich mien na svete...

-Slovenska armada pocas vojny i ked s velmi slabou vyzbrojou, co im bolo ponechané na prikaz ceskych dostojnikov, ktori ovladali Čsl.armadu, bola disciplinovanou armadou na obdiv inych hlavne ak 90% dostojnickeho zboru

boli vo svojich hodnostiach a funkciach iba velmi krátku dobu..

- nemaly dokaz vlastenectva,patriotizmu je aj Povstanie Slovákov v lete 1944 , sice stale skreslovane a nepravdivo viac ako 50 rokov uvadzane, ale jasnym dokazom vlastnectva voci agresorovi , ktory vstupil na nasu podu a tazko zaplatil za trufalost, vraj za 10 dni zlikvidovat povstanie, vieme, ze to trvalo do oktobra 1944 ...

 

nie je sa zaco hanbit, len bohuzial tí ktorí nam to mohli vyrozprávat ako to aj v minulosti bolo su uz na pravde Bozej....

 

Nemalym dokazom hrdosti na Slovensko su aj mnohé spolky Slovakov v zahranici, kde uz zo niekolko generacii udrziavaju nielen nasu rec, kulturu ale aj patriotizmus voci vlasti svojich prastarych otcov a materi. Oni by mohli byt peknym prikladom ucty a lasky k domovine uz iba ich predkov, z takehoto postoja si mozme brat iba priklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Joyef50205

 

Pekne si to opísal, ale bohužiaľ všetko je to hostória minulého storočia.

Dnes sa naše vlastenectvo stratilo kdesi a ja dúfam že nie do nenávratna, predajom strategických podnikov do cudziny a predávame už aj zem. Len čakám kedy sa raz večer v televíznych novinách dopočujem o nejakom miliardárovi „z Moskvy“ čo kúpil Vysoké Tatry. Dnes sme v takom stave že niesme schopný sa zjednotiť aj keď nám ide o spoločnú vec.

Zase pripomeniem, za vlastenectvo nepovažujem reči v opojení alkoholom a tie ktoré niekto vedie len pre svoj vlastný prospech. Dnes sa vlastenectvo skôr zneužíva a to hlavne pri národnostných problémoch a toto ma štve.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov