Skočiť na obsah

Slovenský hokej


RoSo

Odporúčané príspevky

Hlavnou chybou nášho seniorského hokeja je že sa spoliehajú na hráčov z NHL a keď neprídu alebo len malé množstvo tak ich hneď začnú odpisovať, tam je jeden hlavný problém ......................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

oFF topic

 

Mohol by som sa opýtať že či nepoznáte dajakú dobrú internetovú stránku kde by sa dali kúpiť hokejové dresy? Samozrejme myslím našich Slovenských hokejistov .....................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Hlasovanie za maskota HC Košice

 

http://www.hckosice.sk/klub/maskot.php

 

najvydarenejšií maskot sa mi zdá tá vrana, charakteristický znak Košíc. V okolí Košíc je vraj medveďov, zato ten medveď. Biely je vraj preto, lebo ľad, zima...

Rytier má súvis s bitkou pri Rozhanovciach, kde Košičania bojovali a pomohli Karolovi Róbertovi. Má súvis aj s akousi bojovnosťou Košičanov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Trenčiansky minikemp slovenskej hokejovej reprezentácie pred začiatkom prípravy na majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku sa v stredu opäť rozšíril.

Predpoludním na ľade zimného štadióna pod hradom Matúša Čáka už trénovali aj Jozef Stümpel, Ladislav Nagy, René Vydarený a Jaroslav Obšut, ktorí na pondelkovom zraze chýbali. Z pôvodne ohlásenej nominácie absentuje na Považí iba Ľuboš Bartečko, ktorý sa pripravuje individuálne v Kežmarku. V minikempe je momentálne dvadsať hráčov, medzi nimi aj obranca Dukly Trenčín Juraj Mikuš

 

zdroj

 

No bodaj by Filc spravil opäť dobré meno slovenskému hokeju. Celkom pekne sa to môže začať rozrastať. Mohol by aj Žigo dojsť, hádam ho Filc a hokejisti presvedčia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hokejový brankár Jaroslav Janus z Erie Otters potvrdil dobrú formu z posledného obdobia.

Aj v stredajšom v poradí treťom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie OHL a po shutoute doviedol svoj tím k prvej výhre v sérii nad London Knights 4:0. Na rozdiel od prvých dvoch duelov v Londone v treťom spoluhráči Janusovi oveľa viac pomáhali.

 

On za svoj chrbát nepustil ani jednu z 29 striel hviezdneho Johna Tavaresa a jeho družiny. Janus je prvým brankárom Otters od roku 2001, ktorý vychytal v play off shutout. Po stretnutí ho vyhlásili za prvú hviezdu. V poradí štvrtý zápas sa hrá vo štvrtok opäť v Erie.

 

zdroj

 

 

Janus sa nám stále viacej a viacej ukazuje v dobrej forme. Som zvedavý či ho Filc zavolá na prípravu a tam by sa mohol "pobyť" o miestenku do reprezentácie na MS. Keďže Budaj moc nehviezdi a Halák z Montrealom stále bojuje o postup do Playoff

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Halák z Montrealom stále bojuje o postup do Playoff

V tej Eastern je to neskutočne zaujímavý "boj". Najväčšia sranda na tom je, že všetky tie 3 teamy čo najviac bojujú o to 8.miesto, čiže Montreal, Florida a Buffalo, v poslednej dobe všetko prehrávajú a hrajú ako keby im už o nič neišlo :lol: To nie ako vo Western, kde doslova bojujú na život a na smrť so všetkými súpermi uchádzači o Play-Off - Anaheim, Edmonton, Nashville, Minnesota, St.Louis,... tam je to boj ako sa patrí, a tie teamy hrajú na doraz! Sám som zvedavý ako to skončí.

 

 

Čo sa týka Janusa v reprezentácii? Nooo rozhodne stálo by to za vyskúšanie, aspoň v príprave. Ale možno aj Budaj by sa ujal, tiež dokáže občas nabrať krátko-dobú formu, ale fakt len krátko-dobú :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nominácia SR „A" na 1. fázu záverečnej prípravy pred MS a prípravné zápasy s Českom (30. marca- 4. apríla):

Brankári: Imrich Petrík (HC 05 Banská Bystrica), Rastislav Staňa (Severstal Čerepovec /Rus.)
Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva/Rus.),Jaroslav Obšut (Lulea HF/Švéd.), Tomáš Starosta (Neftechimik Nižnekamsk/Rus.), Richard Stehlík (HC Vítkovice Steel/ČR), Ivan Švarný (HC Litvínov/ČR), René Vydarený (HC České Budějovice/ČR), Tomáš Slovák (HC Košice), Juraj Valach (HKm Zvolen), Stanislav Hudec, Peter Smrek (obaja HC Lassersberger Plzeň/ČR), Karol Sloboda (HC Slavia Praha/ČR).
Útočníci: Milan Bartovič (HC Bílí Tigři Liberec/ČR), Tomáš Bulík (HC 05 Banská Bystrica), Marcel Hossa (Dinamo Riga/Lot.), Michal Macho (MHC Martin), Ladislav Nagy (Severstal Čerepovec/Rus.), Rastislav Pavlikovský (Sibir Novosibirsk/Rus.), Branko Radivojevič, Štefan Ružička (obaja Spartak Moskva/Rus.), Jozef Stümpel (Barys Astana/Kaz.), Juraj Štefanka (HC Vítkovice Steel/ČR), Stanislav Gron, Rudolf Huna (obaja HC Košice), Tomáš Tatar, Lukáš Hvila (obaja HKm Zvolen), Roman Kukumberg (HC Slovan Bratislava), Juraj Mikúš (HK 36 Skalica), Rastislav Špirko (HC Ústí n. Labem/ČR), František Skladaný (HC Energie Karlovy Vary/ČR), Jiří Bicek (EHC Biel Bienne/Švaj.), Ľubomír Bartečko (Lulea HF/Švéd.), Tomáš Surový (Linköpings HC/Švéd.).

Po troch z Košíc a Zvolena

Po jednom zo Slovana a Skalice

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budaj definitívne neposilní Slovensko na MS. Aj som to tak trocha očakával, sezóna sa mu nevydarila tak ako by chcel. Ján Filc teraz uvažuje o tom že by do nominácie pridal Haláka alebo Lašáka. Neviem koho by mal radšej zobrať. Lebo Filc už počíta zo Staňom a asi aj z Petríkom. Takže kto bude ten tretí? ˇPodľa mňa radšej Halák teda ak by sa Montrealu nedarilo lebo zatiaľ postupujú a myslím že je lepší ako Jano.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja dúfam, že Canadiens postúpia z 8.miesta a v 1.kole vyhodia trápny Boston :lol:

Veď už je to celkom pekná zaužívaná tradícia, že Montreal sundá Boston v 1.kole :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa by to potešilo keby Chára bol v reprezentáci a už aj Jano Lašák sa pridal do záverečnej prípravy. Žeby boli Lašák a Staňa zase spolu? Ja by som tam aj toho Haláka chcel. No uvidíme ako to nakoniec dopadne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne s Českom sa nám to aj často stávalo, takže vďaka za tie víťazstvá.

Aj keď nepôjde z tímu väčšina hráčov na MS, neboli tam žiadny amatéri ale hráči 2. najlepšej ligy sveta :lol:

Tie prvé tri góly vo včerajšom zápase :)

Uvidím kto pôjde na MS z tohto tímu od nás.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Europoslanec za SDKÚ-DS a bývalý hokejový reprezentant Slovenska Peter Šťastný v pondelok oficiálne vystúpil zo Siene slávy Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

"Dnes 6.apríla 2009 spĺňam svoj sľub a oficiálne vystupujem zo siene slávy SZĽH. Môj právny zástupca v týchto dňoch vráti trofej člena a prevezme artefakty, ktoré som sieni zapožičal,“ povedal niekdajší ťahúň slovenskej hokejovej reprezentácie pre Šport.sk a pokračoval: "Dnes je pre mňa veľmi smutný deň. Keď som zhruba pred rokom vyzval prezidenta SZĽH Juraja Širokého, aby do 3 mesiacov odstúpil zo všetkých funkcií v slovenskom hokeji, podmienil som to vystúpením zo siene slávy SZĽH a stiahnutím vlajky so mojim imidžom, menom a číslom zo stropu zimného štadióna v BA,“ povedal Šťastný.

 

 

Prečo musí Štastný vždycky takéto dačo vyťahovať pár týždňov pred MS. Vážne neviem čo tým chce dokázať! A nech ho kludne stiahnu zo siene slávi len nech prestane kikiríkať konečne.

 

 

edit .......... Marek Svatoš, Michal Handzuš, Boris Valábik po základnej časti určite končia, a tak sa môžu pripojiť k našemu mužstvu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov