Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Téma je o výrokoch, čiže aj o tých, ktoré povedia politici, vedci, herci, hudobníci, a aj športovci. :lol:

 

Takže vôbec to tu nasilu nedávam, proste som napísal koho (veľkohubé) výroky nemám rád.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Odpovedí 326
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    66

  • lopata555

    23

  • RoSo

    21

  • member2793

    20

Vyhodí- li nás něco ze zaběhnutých kolejí, namlouváme si, že je vše ztraceno.
Přitom jen začína něco nového, pozitivního. Dokud trvá život, štěstí je nablízku.


Lev Nikolajevič Tolstoj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
Some people believe that without history, our lives amount to nothing. At some point we all have to choose: do we fall back on what we know, or do we step forward to something new? It's hard not to be haunted by our past. Our history is what shapes us... what guides us. Our history resurfaces time after time after time. So we have to remember sometimes the most important history is the history we’re making today.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

lopata, to mi pripomenulo hlášku čo som nedávno čítal... "Heslo hrobárov: Kto druhému jamu kope, ten si zarobí a má za čo ísť na pivo..." :lol:

 

Ale iné som sem chcel... Čo Asimov napísal v Kozmických prúdoch...

"Jak si tedy mír vynutit? Jistě ne rozumem nebo vzděláním. Jestliže člověk nedokáže zvážit, co znamená mír a co válka, a nerozhodnout se pro mír, jaký jiný argument ho múže přesvědčit? Co múže být k odsouzení války přesvědčivejší, než válka sama?"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

You have the emergence in human society

of this thing that's called the State

What is the State? The State is this organized bureaucracy

It is the po-lice department. It is the Army, the Navy

It is the prison system, the courts, and what have you

This is the State -- it is a repressive organization

But the state -- and gee, well, you know,

you've got to have the police, cause..

if there were no police, look at what you'd be doing to yourselves!

You'd be killing each other if there were no police!

But the reality is..

the police become necessary in human society

only at that junction in human society

where it is split between those who have and those who ain't got

Omali Yeshitela

 

So much shit goes on it makes me doubt about a God -- you know, makes me ask

well if there is a God then why am I in the situation that I'm in?

Or why is my family going through certain situations

when I don't think that they deserve it nah mean?

Or why do good people suffer so much and bad people prosper so much?

American Pimp (document)

 

 

Len toto ma v tuto hodinu napadlo, zajtra (cize dneska) ked nezabudnem pridam dalsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

príšerné klišé a z celého textu kvapká med, ale dnes mi to poslal jeden empatický človek, ktorý vie, že dnes trochu potrebujem prefackať ...

 

 

... Každé ráno když vstanu, tak si řeknu, že mám na výběr dvě možnosti. No a já si vždy vyberu raději tu dobrou. ... tu druhou možnost, hledám důvod, pro který se vyplatí bojovat a žít dál. ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je delikátní, že bůh se učil řecky, když se chtěl stát spisovatelem -- a také, že se tomu nenaučil lépe.

 

-----------

 

Ďábel má tu nejlepší vyhlídku na boha, proto se od něho drží tak daleko: ďábel, jako nejstarsší přítel poznání.

 

fn

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

Pane bože, dej mi odvahu změnit věci, které změnit mohu, sílu vyrovnat se s těmi, které již nezměním a moudrost abych je od sebe rozeznal.

 

... netuším kto to povedal :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Zober si toho, kto ťa miluje, a nie toho, koho miluješ ty. Ten, kto ťa miluje, sa bude snažiť, aby si bola šťastná. Ale ten, koho miluješ ty, ťa bude zanedbávať a trápiť. Ty za ním budeš stále behať, a on sa bude správať nevšímavo.

Rajaa al-Sanea v knihe Banat al-Riyadh (Dievčatá z Rijádu)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi, ale ten výrok som nevymyslel ja :lol: Ale je to na zamyslenie, a je to v podstate aj pravda. Napísala to Rajaa al-Sanea - čiže žena zo Saudskej Arábie a ten výrok je zasadený vlastne do toho prostredia, kde si ženy toho moc nenavyberajú a zametá sa tam s nimi dosť nevyberavo... čo mi je teda dosť ľúto. btw. Kniha Ženy z Rijádu ma celkom zaujala, človek si prečítal zaujímavé príbehy a k tomu sa dostal bližšie k reáliam v Saudskej Arábií a aj ku citátom z Koránu zaujímavým.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov