Skočiť na obsah

Rozdiely medzi regiónmi


RoSo

Odporúčané príspevky

Axel ty si truba a to poriadna

si myslis ze nemam vyplatnu pasku alebo co?

odpocitatelna polozka je len na to aby sa ti znizil zaklad dane, ktoru ti zoberu

to znamena ze ked mas napr 25000 plat, tak najprv ti z toho odcitaju 13.4% odvody, potom z tej sumy odcitaju odpocitatelnu polozku ktora je variabilna + rozne sporenia, dssky a pod, a potom z tej sumy sa vypocita 19%, ktore odvedu zo sumy 25000-odovody

rozumies?

odpocitatelna polozka ti len znizuje zaklad dane, cim ju mas vyssiu, tym mensiu dan zaplatis, ale horibilne sumy v tom niesu, to by si musel zarabat v stotisicoch aby bol velky rozdiel ci mas dieta ci nie

 

a hruba priemerna mesacna mzda se pokial viem nepocita ci mas 13ty a 14ty plat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 60
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    14

  • Sniper

    12

  • slimak

    8

  • RoSo

    7

Top prispievatelia v tejto téme

No dobre nechajme to, lebo Nokia zase nechápe o čom píšem.

 

BTW čistú mzdu z hrubej som si počítal v čase keď si ešte chodil na ZŠ. To len pre informáciu :lol:

 

a hruba priemerna mesacna mzda se pokial viem nepocita ci mas 13ty a 14ty plat...

zrátajú čo zarobíš za rok a vydelia dvanástimi. A hneď máš čo chceš.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte stále hovoríte o rozdieloch medzi regiónmi, vy dvaja, však ? :lol:

 

 

mám jednu zvláštnu skúsenosť ... v nejakej téme sa tu píše o starých autách ... ale toto patrí sem :

pred dvomi či tromi rokmi sme s kamarátkami cestovali na jednu akciu do BŠ ... tam sme išli cez dedinky, bola to parádne romantická cesta, ... ale čím ďalej sme boli od BA, a čím hlbšie sme sa dostávali do "stratených" dedín, tým viac starých áut jazdilo po cestách ...

podobnú skúsenosť som mala trochu skôr, za NR, tiež dedinky .. a je ich tam celá hromada... čím viac na vidieku, tým viac starých áut ...

teraz neviem, či to súvisí skutočne so zamestnanosťou, či si jednoducho neberú na krk tí ľudia lízingy, práve kvôli možnej nezamestnanosti ...

ale tie rozdiely je vidieť ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna správa k téme z dnešného Sme :

 

Východ Slovenska sa už vyľudňuje

 

z článku podľa zverejnenia Štatistického úradu :

 

"

Východné Slovensko sa pomaly vyľudňuje a ťaží z toho západ krajiny, kam mnohí nielen dochádzajú do práce, ale sa aj sťahujú. Bratislavskému kraju za uplynulé desaťročie sťahovaním pribudlo vyše 10-tisíc obyvateľov, Trnavskému dokonca vyše 11-tisíc.

 

Naopak, Prešovský kraj takto stratil 7400 obyvateľov. Obyvateľov Prešovského, Košického i Žilinského kraja tak ubúda napriek tomu, že sa tam rodí viac ľudí ako umiera.

"

 

rozdiel medzi regiónmi ... a to ešte nie sú v tom ľudia, ktorí hlavne do okolia BA prichádzajú za prácou, stavební robotníci, remeselníci a tisíce ľudí, ktorí každý mesiac posielajú veľkú časť výplaty domov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Touto cestou Východ tak skoro Západ nedobehne. Ak sa nezačne investovať aj na Východe tak to tu bude skoro ako v Taliansku, kde chudobný juh je skôr už na obtiaž bohatému severu. Istého času vznikla Liga Severu ktorá požadovala odčlenenie severnej časti Talianska od juhu. Jej líder by mal byť teraz v base.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozdiel medzi jednotlivými krajmi je vidieť aj v ponukách na brigádu

 

Pravda 13.6.2006

 

 

Prešov

 

Pokladník/-čka 40 Sk/hod.

Bardejov, od 18 r. 0908723645

Pokladník/-čka 38 Sk/hod.

Prešov, od 18 r. 0915866087

Pomoc v tlačiarni 36 Sk/hod.

Prešov 0908723645

Pekáreň 32 Sk/hod.

Prešov 0915866087

Dokladanie tovaru 32 Sk/hod.

Prešov, od 18 r. 0915866087

 

Tridsať osem korún na hodinu a zodpovednosť za pokladňu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujimave ze na vychode chcu mat platy ako v BA ale take ceny by uz nechceli... nieje to trosku mimo?

ja by som tiez bral aby stal u nas trojizbovy byt ako napr vo velkom krtisi 350 000,- a nie 2 a nieco miliona :lol:

ked si zoberiete ze o kolko percent su vsade nizsie platy ako v BA, ale o kolko percent nizsie ceny vsetkeho, vyjde z toho, ze zivot tam vobec nieje tazky, len sa naucit lepsie hospodarit s peniazmi a neminat ich po krcmach a inych hovadinach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa zákona o minimálnej mzde je táto stanovená na 6900,- Sk, čo je 39,70 Sk na hodinu. Táto výška mzdy sa týka zamestnancov, ktorých ustanovený týždenný pracovný čas je 40 hodín. Ak ustanovený týždenný pracovný čas je nižší ako 40 hodín, suma minimálnej mzdy za každú odpracovanú hodinu sa úmerne zvýši.

 

Ak plati tento clanok o minimalnej mzde, potom v Presove a v Bardejove nie je ponukana ludom ani len ta minimalna mzda!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektorí sú radi že vôbec majú kde robiť. Ak si otvoria hubu na druhý deň sú na ulici, čo tam po tom, na ich miesto čaká ďalších 50 ľudí.

 

Ak plati tento clanok o minimalnej mzde, potom v Presove a v Bardejove nie je ponukana ludom ani len ta minimalna mzda!

A čo keď nerobia 8 hodín ale 12 hodín denne? Potom by tých 6900 za mesiac zarobili. Nie som si istý, ako sa tá minimálna mzda počíta, či je to na základe odpracovaných hodín ale hodinovej mzdy :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa necudujem ludom v regionoch s vysokou mierou nezamestnanosti, ze sa boja ozvat. Co vsak robia kontrolne organy... ako je mozne, ze v denniku Pravda 13.6.2006 vysiel inzerat v takom zneni, ako ho uviedol RoSo – a kontrolne organy NIC!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nikdy nebude existovať, že všetky regióny budú rovnako ekonomicky silné...vždy budú zaostalé a silné...myslím, že ani na svete také miesto neexistuje ... jedine tak na sahare, kde je iba púť a nič iné tam rozdieli nie su

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Asi sem sa to hodí najlepšie. Neviete náhodou, ktorá automobilka to mala ešte za Mečiara prísť na Slovensko do Prešova, ale kvôli Vladovi sa napokon rozhodli pre Poľsko? A tuším aj tam skončili, zbankrotovali či čo. Neviem či to mal byť Rover alebo čo. Potrebujem to vedieť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebolo to o niečo neskôr, za dzurindu, nejaký ford ? http://www.cassovia.sk/news/6610

 

alebo ešte skôr PSA - okolo r. 2000či tak akosi, ale mali plány pre ukrajinu a turecko a madarsko a poľsko a rozhodli sa pre Poľsko

 

skoršie ... tých automobiliek sa tu skloňovala kopa

 

a ano ... v 90. rokoch uvažovali BMG, Volswagen, ROVER, KONE o investovaní v okolí Košíc, Rover sa nakoniec rozhodla pre Poľsko

 

Možnosti investovania v Košiciach preverovali zástupcovia automobiliek Volkswagen, BMW, Rover. Pri prvých návštevách kórejských investorov Košice usilovali o ich návštevu, prezident U.S.Steel dokonca ponúkol svoje lietadlo, aby si prezreli aj tunajšie plochy. Veľký záujem mal o Košice najväčší európsky výrobca dopravných a výťahových systémov fínska spoločnosť KONE. Napokon sa rozhodla pre český Dečín, Košice skončili na druhom mieste. Jedným z mála dôvodov, ktoré zavážili v náš neprospech bola nedostatočná cestná infraštruktúra. Ostatné kľúčové faktory sme spĺňali. Vážny záujem o investície v Košiciach mali spoločnosti MAN a SAMSUNG.

http://www.kosice.sk/article.asp?id=115

 

http://hn.hnonline.sk/2-21763935-k10000_detail-65

 

len už neviem, či to súviselo s vladom či nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, neviem, ale asi minuleho roku, alebo v druhej polovici 2007 bol v Trende velky clanok o vychodnych regionoch a ich premarnenych sanciach a tam bol spomenuty aj ten pripad.

Neviem, ci mam este doma ten trend, robili sa cistky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mne potom napadlo že to bolo niečo na F, teda Ford alebo Fiat, skôr ten Ford, ale fakt sa mi zdalo, že to bolo za Mečiara. Resp. mohlo to byť už za Dzurindu, ale bol to ešte dôsledok Mečiarovej politiky. Mne to vychádza že niekde okolo roku 1999 to mohlo byť. Aspoň tak sa mi zdá, že vtedy sa hovorilo o nejakej automobilke v Prešove. Mala to byť tuším prvá automobilka v SR (nepočítam Volkswagen).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Tak isto ani vy nechapete ako pada tato republika. Tie regionalne rozdiely a moznosti su neuveritelne a znicujuce, teda neudrzatelne.

http://serbak.blog.sme.sk/c/217903/Moje-skusenosti-s-Ciganmi-Romami.html

 

To je len dosledok. Pricina su regionalne rozdiely. Mladi ludia tu neostanu. Je normalne aby mas tri deti a vsetky uz dlhodobo ziju v cechach? Uz sa nevratia. mam dvoch surodencov, tiez sa nevratia, jeden ani do republiky.

 

Ja sa mam dobre, nestazujem sa. mam byt a teraz rozmyslam ze by som vyplatil posledny diel aj bratovi z rodicovskeho domu. Rozmyslam , ze mu dam slusnu sumu 20 tisic eur. Ale nerobim chybu? Nemal by som to ozaj predat a vypadnut kym to ma nejaku hodnotu?

Je to hroza. Kam mam utiect? U nas je zatial dobre a ja by som nemenil. Pr. za Bratislavu nikdy.

 

ďakujem za uznanie. Musel som naplno zapnúť autocenzúru, aby článok prešiel, no aj tak bol na polhodinu stiahnutý z titulky, musel som upraviť jednu vetu.

 

Toto je z diskusie zrejme od autora clanku. Nechcem aby tento prispevok bol presunuty do temy cigani.

Lebo to len nasleduje na moje predchadzajuce prispevky. toto mesto za socializmu kvitlo.

Je mi az smiesne, ked na TA3 davaju pohromu ze v novom meste nad Vahom vzrastla nezamestnanost o 320%.

Ale vraj maju sancu na nove investicie,ktore by to mohli zmenit. mne by stacila aby do nasho mesta priiel investor co zamestna aspon 1000 ludi. Za 20 rokov tu neprisiel nik. Ved aj tu ziju ludia, aj robia aj platia dane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov