Skočiť na obsah

Mačky versus psy


arwiel

Odporúčané príspevky

pred viac ako 10 rokmi som našiel v lese fenku, bol to Staffordshire terrier, bojové plemeno. bola vychudnutá na smrť, dva dni som ju kŕmil tak, že som namáčal handričku do mlieka. okrem toho má dokaličené jedno oko, neviem či po bitke, alebo či sa jej to stalo keď hľadala cestu z lesa. dal som jej meno Rona a lepšieho psa som mal predtým len raz, je veľmi dobrosrdečná, poslušná, prítulná a hlavne odvážna. v cudzích ľuďoch budí rešpekt, no má veľmi rada deti. (teraz ju chová moja sestra, vzala si ju na stráženie, pretože má veľký pozemok. hráva sa s ňou moja 6 ročná neter, pes sa nechá pokojne ťahať za uši a vozí ju na chrbáte.. : )

 

nakopal by som do rití takých hajzlíkov, čo po sviatkoch vyhodia psa či mačku do lesa! >:-F

šak ja raz jedného v lese stretnem, kudlu nosím, bude krleš!.. :lol:

 

náročné plemeno sa neoplatí kupovať, ak človek nemá podmienky na chov. silné psy potrebujú výbeh, potrebujú niekde vybiť svoju ohromnú energiu a ak si takého psa zaobstará mestský človek, ktorý má málo času a málo miesta, pes potom trpí, často je nervózny a zlý, lepšie je vyhnúť sa tomu.

 

..inak mám nového favorita, našiel som záľubu v psíkovi Basenji. :)

Basenji je jedným z najvhodnejších psov pre chov v byte, pretože je mlčanlivý - vôbec nešteká, je výnimočne čistotný, má krátku srsť a vôbec nezapácha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten Basenji

v poslednej dobe tak pozerám po nete po psíkoch a ako si písal to o tom, že je vhodný do bytu, hneď v prvom príspevku z googlu je toto

Odborníčka na toto plemeno, pani Frey, ich opisuje nasledovne:
„Basenji je dosť tvrdohlavé plemeno. Keď ich mám voľne pustených, nerešpektujú žiadne pokyny, robia si, čo sa im zachce. Nepočúvajú ani na privolanie. Čo sa týka výcviku, majú zlý aport a je takmer nemožné potlačiť ich prirodzený lovecký pud. Vychovávanie týchto psov si vyžaduje autoritatívnosť, pretože ináč je ich socializácia vyslovene nemožná.“
čiže, sú tam aj zápory

 

mne osobne sa v poslednej dobe zapáčil shar-pei

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tými psami, ktoré boli kedysi vyhodené, to môže dopadnúť aj opačne ... mám s tým osobnú skúsenosť, ktosi z rodiny našiel pred pár rokmi takéhoto psa, bola to nejaká zmeska, pekný čokolodávohnedý psík, aj dobrý, svojím spôsobom ... nikdy sa nespriatelil s nikým, len s nálezcom, ale veľmi dôverný nebol, len od neho prijal po čase aj pohladkanie, aj to po veľmi dlhom čase, nedôveroval nikomu, strašne sa bál metly, len chytili do ruky metlu na zametanie dvora, celý sa stiahol do seba a išiel ... od každého bočil, nenechal sa pohladkať, nenechal sa z ruky kŕmiť, po veľmi dlhom čase mi dovolil / aj iným častým návštevníkom, ale aj domácim /, aby som mu hodila pred nohy jedlo, on ho zobral, ale očami stále sledoval, kto sa kam pohne ...

v tom dome mali aj druhého psa, tie dva psy sa mali radi a chodili všade spolu, ten starší sa išiel od radosti zblázniť, keď si mohol ľahnúť na chrbát a škrabkali sme mu bruško, na tom najdúchovi bolo vidieť, že by to možno skúsil ... ale radšej neriskovať, pozoroval to len z diaľky a bočil ... od každého a od všetkého ...

potom raz po rokoch, keď sa na jeho správaní pomaly pomaly začalo objavovať niečo ako aspoň trochu dôvery, vybehol z dvora a vbehol pod auto ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten Basenji..

Vychovávanie týchto psov si vyžaduje autoritatívnosť, pretože ináč je ich socializácia vyslovene nemožná.“[/code]

čiže, sú tam aj zápory..

áno, to je pravda, tento pes vyžaduje trpezlivý, autoritatívny no i láskavý prístup. ak to jeho pán zvládne, lepšieho psa nájde len ťažko. ak to nezvládne, pes bude neposlušný. predsa však, ja mám rád práve takéto psy. tie všelijaké prítulné mopslíky mi poriadne lezú na nervy.. :-)

 

Basenji je tvrdohlavý hlavne v mladosti, neskôr je veľmi pokojný.

 

inak, pri výcviku akéhokoľvek terriéra (Basenji je vlastne konžský terriér) treba postupovať svedomito, inak sa pes cvičí len ťažko, najmä väčšie a bojové plemená.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zboznujem psov a macky nemusim...

je sice pravda, ze nepoznam v mojom okoli osobne nikoho, kto by macky mal doma, a preto netusim, co taka macka moze majitelovi dat...

 

basenji patri medzi psov, ktorych by som si vybrala... ved snad raz........................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

mám rada všetko operené a chlpaté, a naozaj som mala doma aj vtáčika, aj myši, a najdlhšie mačku. Určite by som mala rada aj potkana či fretku alebo hocakého domáceho chlpatého spoločníka.

Mám rada psov, ale pred veľkými, najmä pred segriným kaukazským ovčiakom, mám rešpekt. ten som radšej, ked je na dva metre odo mňa, je nevyspytateľný a človek nikdy nevie, čo ho vydráždi a potom zaútočí na všetko, čo sa hýbe, žiadne také že čo je doma, na to neútočím.

Mačka je však môj favorit. Víta prichádzajúcich, odprevádza odchádzajúcich, pritúli sa a pýta si pohladenie, a potom spokojne prižmuruje oči (podľa literatúry je to obdoba nášho úsmevu)- a pradie, nič ma tak neupokojí ako práve to, keď si sadnem a ona pri mne spokojne pradie - a hladkanie toho jemného kožúška je tiež veľmi príjemné a upokojujúce. A mačka nepotrebuje stálu pozornosť. Ak človek porozumie povahe mačky a rešpektuje ju, t.j. nesnaží sa z nej vychovať psa alebo nebodaj človeka, nechce po nej nemožné, tak je to neodolateľný a naozaj skvelý spoločník.

Ľuďom, ktorí vyhodia zviera na ulicu, by som dopriala dožiť sa tiež niečoho podobného. Ak sa nemám chuť starať o zviera alebo si ho nemôžem dovoliť, tak si ho nezaobstarám, aj keby deti neviem ako škemrali, to by mal každý rozumný a zodpovedný človek pochopiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľuďom, ktorí vyhodia zviera na ulicu, by som dopriala dožiť sa tiež niečoho podobného.

Ale, no tak ... nemyslíš, že je to tvrde ?!

Nebudeme hádam ľuďom priať to, čo odsudzujeme pri zvieratách, nemyslíš ... :(

 

Zostáva mi iba veriť, že zas až tak vážne to myslené nebolo, že to bolo skôr iba tak ...

... akože "obrazne". :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco myslis ze je to tvrde? Minule sme nasli stenata vyhodene a mestska policia nam povedala ze mi niekto volal ze co spravit so psami co nechcel a ked mu povedali ze zaviest do KS tak ze to nebude ze ich hodi na ulicu. ked neni ochotny ani ich odviest tak si nic ine nezasluzi.

ja s tym presne suhlasim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka:

to že človek je človek, mu ešte nedáva právo zaobchádzať kruto s inými živými bytosťami. To zviera cíti, má rado svojím spôsobom, nemá rado svojím spôsobom, teší sa, bojí sa, atd, skrátka má cit, len to nevie povedať. Ale vie to dať najavo po svojom. A bolesť cíti tak ako ja, ty, hocikto z nás. kto ma pozná, vie, aký mám na toto názor a že krutosť k zvieratám neznášam a neviem tolerovať, a vlastne ani nechcem, prečo by som mala? Takže - prepáč, aj keď si celkom milá osoba, ale v tomto sa asi nezhodneme a presne tak som to myslela, ako som to napísala. každému jeho vlastnej medicíny doprajem. Tak veru. Chápem, že nie klaždý je milovník zvierat, ale ak niekto nemá k nim vzťah, tak nech si potom ani žiadne nezaobstaráva. Inak som docela mierumilovná osoba, ale trápenie zvierat a takéto čosi ma vie strašne naštvať a tresty za to považujem za hanebne nízke a ich realizáciu za ničotnú, v tomto sú v Kanade, USA či v Austrálii ďaleko pred nami a my sme 100 rokov za opicami. Škoda, že aj u nás neexistuje nejaká zvieracia polícia ako je to v niektorých štátoch USA, CND či Austrálie...

ešte k tým nájdeným psíkom (alebo aj iným zvieratkám), s ktorými bolo predtým zle zaobchádzané.

Ak niekto pozeráte občas Animal Planet, tak tam býva dosť o takýchto prípadoch, a naozaj, niektorí tí psíci sú hneď komunikatívni a priateľskí, a iným to dlho trvá, kým sa prestanú báť ľudí či nekakých vecí (napr, tej metly). A sú žiaľ, aj takí, ktorí ostanú agresívni a už sa toho nezbavia. S mačkami väčšinou taký problém nie je, buď sa hodí na adopciu do bytu, alebo ak je divokejšia, tak do rodinného domu a je viac vonku ako v dome. Všetko záleží od toho, ako dlho to zviera trpelo, ale aj od individuálnej osobnosti, aj oni majú rôzne povahy, tak ako my.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak o takomto pripade pocujem prvy krat :(

 

traduje sa o ceskoslovenskych vlciakoch ze su "polovlky" ... nevedela som ze to myslis doslovne :confused:

 

 

doll: % podiel vlcej krvi

 

 

keby som mal dom a mal tu moznost velmi by som chcel krizenca psa a vlka. odkedy mam huskyho prepadol som tymto plemenam ktore si uchovali divokost, samostatnost, plachost. pripadne Cevecko alebo Saarlosa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

od včera máme pod oknami malú čiernu mačku.

má podľa odhadu pár mesiacov, môže byť z jarného vrhu, a objavila sa s prívalom návštevníkov na deň zelá ... možno ju niekto vyložil z auta, možno sa len zatúlala.

trochu opatrne sa približuje, alebo lepšie povedané nepribližuje, nervózna je, neistá, ale veľmi by chcela patriť, ale aj sa bojí ... ale hladná a smädná bola ... od včera dostáva jesť na schodoch, má tam misku / sklenený popolník / s vodou, a papať jej chutí ... dnes sa dala aj opatrne pohladiť, ale nie hocikomu ...

 

nakoniec sa ju podarilo nalákať na chvíľu na návštevu, ale je bázlivá, nesvoja, viditeľne si hľadá miesto ... na noc sa dostala znovu na schody, nemáme doma záchodík, nie sme pripravení mať doma mačku, uvidíme, čo spraví do zajtra ...

fotiť ju bolo hotové umenie ... :)

 

post-3-0-80444200-1317584049.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

velmi krasny pocit, ked si uvedomim, ze su ludia, ktorym nie je lahostajny osud cudzich, zatulanych zvierat

staci miska s vodou, zradlom...

 

:)

 

na pobavenie, aj taketo mile stvory su, krasne :)

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

game:

ako to pokračuje?

tiež som rada, že sú ľudia, ktorým nie je fuk iná živá bytosť...

 

Dnes som čakala na moste Apollo na 68 a skoro mi oko vypadlo: po moste, našťastie nie kde chodia autá, ale kde je pre chodcov, bežal taký stredne veľký čierny pes, vyzeralo to ako kríženec niečoho poľovníckeho. pozerala som, či niekde poblíž nejde aj niekto s vôdzkou alebo košíkom v ruke, ale nikto taký tade nešiel, a pes už sa stratil z dohľadu. Zavolala som SZ, a tam mi povedali presný popis toho psa, vraj idú volať jeho majiteľovi, vraj ho poznajú. neviem, čo si mám o tom myslieť, ale dúfam, že pánko svojho psa našiel. len mi nejde do hlavy, ako mohol pustiť toho psa na takom nebezpečnom mieste z dohľadu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma,

 

nepokračuje.

ani sa mi o tom nechcelo písať.

na noc sme jej pripravili na schody, kde jedávala, jedlo a vodu, nech má na ráno, ešte sme ju videli usadenú na schodoch, dívala sa na nás a driemala ešte okolo polnoci

 

cica cez noc zmizla. aj so susedom, ktorý ju kŕmieval ráno, ako sme zistili neskôr, sme ju hľadali ... vodička aj jedlo zostali nedotknuté, a odvtedy sme ju ani nevideli, ani nepočuli.

ešte stále ju spomíname, že jej je snáď niekde dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

...kúpil druhého minipsa, medzitým upevnil plot, zaplátal diery, doma psa vypustil na dvor a za pol hodiny sa na dvor spustila kaňa, chytila milého psa a už ho nebolo ... :)

 

takže dvakrát tridsaťtisíc v keli, dvaja psy rovnako, a milý pán už chce len veľkých psov ...

horor na štvrtú :)

 

no mne by šlo viac o to, že to bol živý tvor, ktorého som mala rada, a nejaká kaňa ho má zblajznúť na večeru. isto, aj tá niečo žrať musí...ale nech si chytá v lese a udržiava rovnováhu v prírode, a nie na mojom dvore. Skrátka viac ako za prachmi by som banovala za tým chlpáčom. No, som asi trochu cvok, ale je to tak.

 

Mačičky mam rad, ale co je vela to je vela ... a taketo "nahe" macky bez srsti vyzeraju poriadne poriadne neprijemne uz len na pohlad, a este take hladkat - no asi nic moc pocit. Ked ja pri hladkani maciek skor cakal prijemny pocit ako keby hladkam vzorne upravenu a hladucku srst a nie hladkat takto nahu kožu mačiek - zrejme nic moc pocit.

 

ja mačkofil som si tiež hovorievala, že také sa mi nepáčia...ale na jednej výstave som to videla naživo, a div sa svete, vôbec neboli škaredé a boli prítulné a milé, mali jemnú a hebkú ...ako to nazvať, no, boli príjemné na omak. Uprednostňujem také, čo majú srsť ako sa na mačku patrí, ale už nehovorím, že tieto sú škaredé...

 

cica cez noc zmizla. aj so susedom, ktorý ju kŕmieval ráno, ako sme zistili neskôr, sme ju hľadali ... vodička aj jedlo zostali nedotknuté, a odvtedy sme ju ani nevideli, ani nepočuli.

ešte stále ju spomíname, že jej je snáď niekde dobre.

 

ach jaj, to je mi naozaj ľúto...sama poznám ten pocit, keď sa stará človek o vonku žijúce zvieratká a zrazu zmiznú. Dúfam tiež, že sa má niekde dobre, možno si ju niekto zobral, možno ju vzal niekto z mackySOS. Kiežby.

 

ČO sa psov týka, tak naozaj neviem, akého by som si vybrala. Milujem malých špicov, neďaleko nás býva chlapík, ktorý má takého malého čierneho, hrozne je zlatý, ako prepletá packami alebo ako si vykračuje. jedného mu niekto už ukradol spred obchodu, lebo ho musel nechať vonku, tohoto snáď čaká lepší osud. Tiež border kólia je krásny psík, a vraj aj chytrý. Ale páčia sa mi aj väčšie plemená, labradori sú úžasní. Len mnohí tí veľkí psi hrozne slintajú, a to by mi vadilo, takže určite keby som si mala vybrať, tak takého, čo neslintá, čo mu to nevisí z papule a neobdarúva tým pri každom potrasení svoje okolie...ale aj orechovia sú milí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ružovobežové zvrásnené mačičky bez srsti, so sametovou pokožkou, či sibírske mačky :

to bola voľba pre milovníkov mačiek - alergikov, ktorí mali aspoň slabšie alergické reakcie.

tí so silnými reakciami mačky nemohli vôbec ...

 

správu som čítala prevzatú od BBC, už som toto celé takmer napísala do témy "Britskí vedci" :) ale nie, tentokrát americkí vedci vyriešili, mačacím alergénom odzváňa, alergici si pripravujú peňaženky a môžu mojkať mačky do sýtosti. zatiaľ tí majetnejší:

 

V USA začali predávať hypoalergické mačky

 

autorom technológie chovania týchto tvorov je americká biotechnologická firma Allerca. Hoci uvádzacia cena predstavuje 4000 dolárov (cca 117.000 Sk), firma už má na tento trhák poradovník záujemcov.

 

Hypoalergické mačky - prvé svojho druhu na svete - nespôsobujú ľuďom klasické alergické reakcie ako je sčervenanie očí a nosnej sliznice, kýchanie či dokonca astmu, ktoré sa u niektorých majiteľov domácich mačiek vyskytujú.

 

Alergickú reakciu spôsobuje glykoproteín Fel d1, ktorý sa nachádza v mačacích slinách, srsti a koži. DNA niektorých mačiek túto zložku však prirodzene neobsahuje, čo Allerca využila na vývoj hypoalergických mačiek.

 

Podľa predstaviteľov firmy ide o prirodzenú, i keď na čas náročnú metódu. Zdôrazňujú, že odborníci do mačacej DNA nezasahovali ani neupravovali ich genóm, využili len prirodzenú odchýlku DNA, v rámci ktorej sa glykoproteín nenachádza.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1knrQswRE

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

vlastne ani neviem, či "mačky vs psy" ... v tomto prípade jednoznačne MAČKY.

aspoň teda pre páníčka ... ale. nuž nič, miluje svojho kocúra rozhodne až za hrob ...

 

a dal mu vtáčiu slobodu, a po smrti mu doprial lietať ... http://www.webnoviny...nahlavnej_24hod

Jansen svojho kocúra vypchal, pripevnil na neho konštrukciu s vrtuľkami a urobil z neho lietajúcu mačku. Splnil mu tak sen o raji, môže si lietať medzi vtákmi, ktoré neskutočne miloval.

chudák kocúr. ten pohľad ... fotku sa sem neodvážim pre citlevejšie povahy postnúť, pozrite si ho sami ...

keď si pomyslím, že kedysi som aj chrobáčikov pekne pochovávala do babkinej záhradky a robila im z vetvičiek miniatúrne krížiky ... :innocent:

 

odpočívaj v pokoji, Orwille, medzi vtáčikmi ... :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nech sa na mna Jansen drahy nehneva, ale hento je maximalna hlupost. Ale fuj, ked to citam, a spomeniem si na moju prvu macku, a druha sa mi z lona spravila pelech, ACH. Mechom ho ovalit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov