Skočiť na obsah

Mačky versus psy


arwiel

Odporúčané príspevky

Mam macky a nikdy som ich nevidel hovna zahrabavat do dajme tomu betonu.  Seru na zahrade. Matka povedala ze sikovne ci inteligentne mali sa ist vysrat do susedovej, moje seru do nasej, iste aj mozno u suseda mozne. Macka si to zahrabe - v betonone ci na dlazbe pred vchodom tvojim to nedokaze,preto tam srat nechodi.

 

Kuna - ja som to nevidel ani hovna som nemal. Pes ked som ho mal sa vyprazdnoval na travniku pri krikoch. Deti to pratali.

 

--------------

Neviem v akej teme som pisal o vtakoch. Teraz sa mi zda,ze su viac roznych a ich nepoznam(lietaju v parikoch , raz su cerveny, raz zlty, vacsi aj mensi). Macka chytila mys a kocur vtaka. Unas  a to moze byt dva tyzdne dozadu zena ,ja som soferoval nevidel .. bocian.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Ale  co som vsimol aj na fotke aj v zivote. Mal som aj psa. Ten moj pes mal taky normalnejsi vyraz. Vrtel chvostikom, vie zalomit s usami. Macka sa len o teba obtiera. Ale hlavne pes poslucha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mačka je skrátka osobnosť. Moje obe vedia na môj povel vyskočiť, kam im ukážem. A tiež vedia, čo je "Domov, ideme!" - či už z balkóna alebo z chodby.

naša Šiva, už 15-ročná, mala zas čierne oko. Nechala som ju v špitáli, nech ju teda vyšetria, má obličkovú nedostatočnosť 3. stupňa, baktériu v moči, ale bez zápalu (našťastie), enormne vysoký tlak (z toho to oko), a najnovšie aj šelest na srdci a zhrubnutú pravú komoru. Celá znôška diagnóz. V nemocnici si ju veľmi chválili, že sa s ňou dobre manipulovalo a bez problémov jej mohli porobiť vyšetrenia, aké bolo treba.

Tlak naprávame liekmi, ktoré jej každé ráno dávam do žrádla, môže už len Renal, žiadne pamlsky, ale zdá sa, že to zaberá, akoby ožila. Snažíme sa, aby sa to nedostalo do 4. stupňa. Ak sa to stane, nenechám ju trpieť a dám ju uspať. Bude mi chýbať, sprevádza ma od malinkého mačiatka, čo som si niesla v dlani, mala vtedy 25 deka. A stala sa mojou spoločníčkou pri telke, pri upratovaní...chodí za mnou ako psík, kam len sa pohnem. keď ideme niekam preč, po návrate ma "stráži", sleduje ráno, čo si balím, ako keby som nešla len do roboty, ale neviemkam a neviem, na ako dlho. je to moja chlpatá kamoška :)

Viki je tiež veľmi milá mačička, a hoci my doma ju môžeme nosiť na rukách a je veľmi priateľská, strihanie pazúrikov boli priam muky. Najprv sme ju na veterinu museli dopraviť, šupli sme ju do rpepravky a šli s ňou 3 zastávky autobusom. Koncert na celý autobus, všetci sa obzerali, že čo sa to deje...a u veterinára, sestrička ju pridŕžala, doktor strihal, a ked jej robili zadné labky, aj ja som musela pomáhať, tak bojovala. Do prepravky vletela jak delová guľa a šlo sa domov, a zasa to bol koncert na celú ulicu a celý autobus a ešte aj vo výťahu spievala o 106. Škoda, že som si to nenahrala...až ked sme pred bytom otvorili prepravku, vyliezla, postavila sa ku dverám a aniju nenapadlo chcieť sa pozrieť ku kvetom, ako to robí inokedy, ked sa dvere do bytu otvoria. A hoci sa hladkať dala a aj priadla, na kolená mi veru nevyliezla, hoci predtým to robievala, ak mi tam už netrónila Šiva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes dcera so zenou doviedli psa. Je to stena(3mesiace). Uz sa mi tu aj vysrala. Ja ju vitam, je to fena,ale ja sa jej snad nebudem viac venovat ako stvrtinu. Doviedli si ju nech sa o nu staraju. Ma vraj tri mesiace. bude to vacsi pes ako naposledy, co ma potesilo, dieri v plote nebudem musiet opravovat. Mensieho psa som uz nechcel.

post-1625-0-81450300-1569523453_thumb.jpg

post-1625-0-11563600-1569524033_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oriesok, ale bude to vacsie ako predchadzajuci pes,teraz uz je,len je tenka(medzi susedove drevene plochy v zabradli by presla, ten predchadzajuci pes si ich vedel pootvorit,stare dreve srobky nedzali,bol moment ak chcel zmiznut bol prec,papulou si to pootvoril a bol prec, teraz uy tam ma nove dreva,lensu trosku uzsie), ten pre ma vraj tri mesiace. Predchvilou som sa snou presiel po zahrade a ma nasledovala.

 

----------------

 

Ja som mal psi,len nikdy nie vychovaneho. Tato fenka  by sa dala,ale nech ich vycvici dcera ked si ho doviedla. Ja na to skusenost nema. Zena to zo zvieratmi vie. Dcera aby to vycvicila,nema rozum.

post-1625-0-06117600-1569525415_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Deti prisli zo skoly, a so psom sa len sialili, dcera ho berie na vodzke po ulici.

Videl som ze maju knihu 101 rad ako naucit psa spokojneho a poslusneho. Som sa spytal dceri(ona ho chcela,chalan uz zmizol s chalanmi) ci to citala, ze nech ho nieco nauci. Za pol hodiny vedel sadnut a lahnut. Takze tu knihu si precitam aj ja.

 

Som vyskusal to sadnut a lahnut. Urobila to na prvy krat. Ja som nemal uz piskoty ci to co mala dcera  za odmenu. Je to fenka ma tri mesiace.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako som si nevsimol,ze by deti psa nieco ucili,cvicili,ja to po nich budem vyzadovat. Najviac casu snim budem ja aj ja sa mu budem venovat.

 

Ale  ine som chcel. Psa davaju do kotolne a aby tam nebol sam(a nezavijal nebal sa) mu tam daju kocura.  Ten starsi kocur s nou(je to fena) nemal problem , neuteka prednou nenahana ju. Mame aj macku uz aj oni si spoluzvykli. Prestali sa nahanat.

 

Je to podobne ako s tym vtakom- drozdom, co sme mali, kocur ho mal v pazi,nahanala ho macka a neskor aj ona prestala.

 

-------

Teraz som knim dal aj macku. Oni su uz vyrovnani.

 

Dnes kocur chytil vtaka, uz si ho sklbal a pes mu ho zobral. Hral sa snim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

slimak, teraz tuším v sobotu to chodí, kuknite si na akej stanici, ja si to nepamätám, volá sa to Miláčikovo, je to o chove zvietat, a je tam aj časť ako cvičiť psa. Minulú sobotu som to tam prepla úplnou náhodou, a akurát tam presne toto ukazovali. A podľa toho, čo avízovali na dalšiu časť, bude tam pokračovať aj tá výcviková časť. Ty to pozerať asi nebudeš :), ale dcéru by to mohlo zaujať a aj by jej to mohlo pomôcť, ukazujú tam aj praktické ukážky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to pozerat nebudem(dcera v TV velmi rada pozera tieto relacie o zvieratach).  A dcera dnes asi ani do zahrady neprisla. Ona ho tak velmi chcela(mne to prisla povedat zena, ze chce psa, zena to vybavuje) a dnes bolo krasne, sa na psa vykaslala. Z toho psa bude len to co sme mali v minulosti - ujde.

Ci ho niekto otravi, zastreli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Macka a pes. Cez den kocura(ten je na fotke) aj nahana,macku este viac(ona uteka a to stena bavi, kocur neuteka). Kuse. Ked bude zima budu sa spolu ohrievat telami v jednej bude.

 

To bol nezabudnutelny zazitok, vtedy sme mali cisto bieleho psa otvaral som dvere oproti bude, a kazde dve sekundy tam dala hlavu macka, pes a kocur a tak sa to striedalo. Bud vtedy prsalo ci bola zima, nik z budy nevybehol,len cakali ci im idem dat zrat, ja ich nechovam. Deti.

 

Inak ta fotka mi pride ako fotomontaz, mam viacereo fotiek a spia tam stale, Zrejme je to kvoli tomu ze fena je velmi cierna a spia na  bielom. Resp. s tou farbou kocura.

post-1625-0-82898500-1571948377_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz chrapu takto. To je nieco podobne ako ja so zenou. Aj ked sa otocis(kvoli pohodliu),stale sa jej musis drzat.

 

Mne pride ten pes na vsetkych fotkach ako fotomontaz. Ale on tam ozaj aj teraz spi.

post-1625-0-11231900-1571953731_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked chovas zver.

 

 

Kocur so psom zrali z jednej mysky. Asi pes mal svoju co ju zozral,ale kocur tam ostal. Macka by mu vyskriabala oci. Jej sa aj kocur boji. Macka je sterilizovana,teda nieje nabrata.Aspon dufam ze je dobre sterilizovana - ta fotka ma tyzden. Ta macka predchvilou som ju videl vyzerala velmi dobre a nabrata nie je. 

 

Rozdiel ako som sa spraval ku kocurovi a macke.

 

Kocur bol vzdy nas ,lebho zena deti si ho doviedli. Macku som dvakrat hodil asi na dvadsat metrov. Nechcel som aby zatulana macka(prisla malicka asi 4mesiace) bola u nas. Ale deti ju chovali tak som si povedal,ze je to nasa macka.

 

Dnes mam rad tu macku, je divokejsia ako ti dvaja. Kocur  mi pravidelne skakal do naruce abz som ho hladkal. Raz vzskocil aj pes, videl to od kocura. Macka nikdy. Proste ma inu skusenost.

post-1625-0-02332300-1572033701_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dala by som ti za tie fotky body, ale nadnes som už všetky minula. pripomína mi to sestrinho nebohého Ajaxa a Sheilu, tí sa cez deň naháňali, a večer sa uložili k spoločnému odpočinku. Nejaký čas boli odlúčení, ked sa segra vydala, kým švagor urobil doma podmiekky aj pre ňu, bol tam len pes, mačku chodili krmiť do segrinho bytu. A ked potom mačku doniesli, tak taské zvítanie sme nemali ani my s Flinstonom, ked bol 2 týždne v Číne :) .

Moja stará mačka zamladi tiež nebola nejak moc do náručia, hoci kontakt so mnou mala rada, a teraz, ako zostarla, sa vychocholí na kolená zakaždým ako si sadnem. Kým bola mladá, tiež bola divoška. mladšia mačka odkedy nám ju neter nanominovala, bola spokojná aj na rukách, aj na kolenách. temperament jej tiež nechýba, ale divoškou ju nazvať určite nemôžem.

To je ako u ľudí.

Tá tvoja ktovie, čo zažila, kým k vám prišla. Ale je veľmi pekná, mne sa veľmi páčia také trojfarebky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

aaale, to sa len tak prekárajú. Keby sa neznášali, neboli by všetci traja v búde ani keby krúpy padali :)

kedysi som každé ráno cestou do roboty stretávala niekoľko mačiek, ktoré žili vonku, nosila som im dačo na zahryznutie. Chdieval tam jeden pán s labradorom, Zjavne sa tie zvieratá poznali, pes si považoval za povinnosť mačky ponaháňať, a ony dobre vedeli, že im neublíži; vždy ich trocha popreháňal, a potom boli všetci spokojní. pes odkráčal k pánovi a mačky k bašte. Bol to priam rituál. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre je to tak, mlada fena ich natahuje. Za usi a za krk, keby to macky nechceli,jej ujdu. Teda si to nechaju ak to nieje prilis moc, potom packu daju. A v bude su spolu, predtym na stolicke. Budu sa ohrievat telami.   Ta fena dnes videla prvykrat sneh. Je to krastosrsty pes, je ztoho vystresovana zo zimy, snehu. Macky dve zimy prezili. A asi maju lepsi kozuch. Oni mali partaka v tomto case ineho. Vedeli spolu zit a ich nekusal. Teda fena bude rada ak ju najde kocur a macka. Apodla mna sa tam najdu. Macky to uz poznaju budu sa spolu hriat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre je to tak, mlada fena ich natahuje. Za usi a za krk, keby to macky nechceli,jej ujdu. Teda si to nechaju ak to nieje prilis moc, potom packu daju. A v bude su spolu, predtym na stolicke. Budu sa ohrievat telami.   Ta fena dnes videla prvykrat sneh. Je to krastosrsty pes, je ztoho vystresovana zo zimy, snehu. Macky dve zimy prezili. A asi maju lepsi kozuch. Oni mali partaka v tomto case ineho. Vedeli spolu zit a ich nekusal. Teda fena bude rada ak ju najde kocur a macka. Apodla mna sa tam najdu. Macky to uz poznaju budu sa spolu hriat.

 

čo sme kedysi ešte mali záhradu, tak mačky čo tam k nám chodievali a vlastne tam aj prespávali na striedačku u susedov a u nás, tak v zime vždy mali nádherné huňaté kožuchy, na pohľad vyzerali obsrovské, ale pritom ked to človek vzal na ruky, bol to taký ľahunký drobec, určite nie viac ako 3,5 - 4 kg. len tá zimná stsť ich robila takými veľkými. V lete potom mali zasa kratšiu a menej bohatú srsť, vtedy bolo aj vidno, aké štíhle tie mačky sú.  neviem, či aj u psov to tak je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov