Skočiť na obsah

Mačky versus psy


arwiel

Odporúčané príspevky

V dedine, odkiaľ pochádzala moja mamka, bola časť Ficovce, a bolo tam niekoľko Ficov (žiadny z nicjm nebol s ním v príbuzenskom vzťahu). Môj tatko kedysi ešte prv ako sa Fico dal na politiku, ešte Smer neexistoval, robil ako programátor na Ministerstve spravodlivosti, kde jedným z vedúcich pracovníkov bol aj práve Fico. Náš tatko mu to raz spomenul, a ten si veru dal tú námahu, že sa tam šiel pozrieť. 

 

Čo by tam robil pes? :) :) :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tiež. kedysi sme mu hovorili Chodiaca Encyklopédia. Na čo sa ho človek spýtal z akejkoľvek oblasti, to vedel. mal obrovský prehľad. Aj teraz, keď už má skoro 90, si ešte na ten vek  veľa pamätá. Na niektoré výrazy si už nevie spomenúť, loví v pamäti, ale kopec vecí stále vie, hlavne zo svojho odboru.

Ale ak myslíš to, kde robil, taj  jemusa tam nerobilo zle, robotu si urobil a konflikty s nikým tam nemal a ani nebolo prečo, myslím, že si ho tam ľudia vážili. Párkrát som tam za ním bola, celkom príjemná atmosféra tam bývala. Niekde človek len príde, už sa cíti stiesnene, ale tam som nemala taký pocit. Ale aby som bola aspoň trocha verná tu tejto téme, tatko má rád mačky aj psy, a podobne ako ja, mačky sú jeho favoriti. Aj on ako malý mal kocúra.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Psa videla este vcera spoluziacka dceri(pozna ho bola u nas aj snim a pozna aj jeho meno,aj za nim zavolala a otocil sa). A vidava ho pravidelne. Byva asi 500 metrov od nas. Ku nam nepachne a je to skoro dva tyzdne.

 

Co nechapem - ze sa tu nezastavi sa nazrat. Zmiznut zo zahrady mohol a vedel kedykolvek. Niekedy to spravil na dve hodiny niekedy na desat hodin(vratil sa pred dom aj susedia mu otvorili branku) . 

 

To ze k nam nepachne a je vedla na ulici. Niecoho sa musi bat. Teda tych petard(za nami je pole a tam strielali ako zmysluzbavenych), ci teraz sa ma lepsie. Ako keby bol v zahrade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) k mačičke s kvetinkami ..

 

stále nosím, nosíme v sebe aj kus dieťaťa. je to v poriadku. verím, že Vilma to vníma pozitívne. má rada zvieratká, takže mačička poteší živá, odfotená, aj namaľovaná ..,  kvety tiež.

obrázok som postla z lásky s tým najlepším úmyslom. 

Aj Avatary máme rôzne, aj detské ..  :)

Krásny deň. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) k mačičke s kvetinkami ..

 

stále nosím, nosíme v sebe aj kus dieťaťa. je to v poriadku. verím, že Vilma to vníma pozitívne. má rada zvieratká, takže mačička poteší živá, odfotená, aj namaľovaná ..,  kvety tiež.

obrázok som postla z lásky s tým najlepším úmyslom. 

Aj Avatary máme rôzne, aj detské ..  :)

Krásny deň. :)

 

ďakujem, až teraz som sa sem dostala, takže reagujem až teraz. Pravdaže to vnímam pozitívne, je to od teba milé. :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Ta flakata je macka a ten tmavy kocur(oni maju kazde rano aj lepsie pozy len som ich nezachytil foto) . To su nase macky. Macka je sterilizovana - keby nebola ,ona by bola na strome a on pod stromom,okrem neho 5 inych kocurov.

 

Pes sa nevratil. ked sme sli na zapas do Rimavskej Soboty(asi dva tyzdne dozadu), sme zazreli v Murani podobneho. Zastali(viezol som aj dalsieho futbalistu a on nechapal preco stojime,ked ideme neskoro - nase auto, som mu vysvetloval ze sa nam stratil pes a tento sa mu podoba, som aj rozmyslal co spravim ked to bude nas pes. Asi by som siel peso domov so psom,inak by sa to vyriesit nedalo), ja a syn za nim isiel,syn bezal. Nebol to on ,mal kratsie nozky a neposluchal na zavolanie.  Neviem co sa stalo. Premna jedine ohnostroje a petardy. Ja by som ich zrusil. Naco je to  dobre?

post-1625-0-44418200-1553926220.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No u mna vyhravaju skor psy.

Ale rad si necham poradit ako sa zbavit macky co mi sere stale pod okna...  Nejako nefunguju ani tie gelove tabletky proti mackam ani prasky.... Uz asi iba aby som rano sedel so vzduchovkou a striehol na tu macku debilnu...

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Uz asi iba aby som rano sedel so vzduchovkou a striehol na tu macku debilnu...

to snáď nie.. :(  

nám psíkovia chodia občas kadiť na trávnik, upraceme to, ale ublížovať zvieratkám..?! 

netýrať zvieratká! 

 

5 krásnych plemien psov vyšľachtili na Slovensku  :)

Zdroj: https://www.dobrenoviny.sk/c/128247/tychto-5-krasnych-plemien-psov-vyslachtili-na-slovensku-a-malokto-o-tom-vie?fbclid=IwAR0-pbc7waYiWo2b2pVUFPmNO9INLsmYLuiDJ0OSqCLV1Xnfd5lDe8R-1eo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bolo také, mačky priamo v záhone a pod oknami... ale sú to mačky, neriešia, či je to tvoj záhon s tulipánmi...
idú tam, kde je to mäkké...
zasyp lopatkou so zemou... a nestrieľaj po mačkách. vzduchovkou ju hnusne zraníš akurát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No u mna vyhravaju skor psy.

Ale rad si necham poradit ako sa zbavit macky co mi sere stale pod okna...  Nejako nefunguju ani tie gelove tabletky proti mackam ani prasky.... Uz asi iba aby som rano sedel so vzduchovkou a striehol na tu macku debilnu...

 

Potom budeš mojím nepriateľom.

neznášam takých, čo strieľajú do psov, mačiek, vtákov...neznášam, ak ich niekto trávi. neznášam násilie na nemých tvárach.

 

švagor to vyriešil inak, ked mu mačky chodili čurať pod okná, vyčural sa tam aj on, a mal pokoj. A potom sa im tam raz zatúlalo malé mača, ich pes napodiv mu neublížil, a tak už majú aj psa, aj mačku, vari dobrých 10 rokov. mačku dali sterilizovať, a už im tam nič nechodí robiť šarapatu.

Heh no hej ale ked sa rano zobudite a pod oknami Vam tam "vonia" cerstve macacie... tak neveim ci by ste boli radi ze ako to pekne rano zacalo :D

 

mačka si zvykne h...po sebe zahrabať. Mám doma dve, vidím to každý deň. neurobí tak len ked ju niečo vyruší a odplaší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kuna je potvorka, ale by som tomu nevedela ublížiť aj keby sa mi vys-rala rovno na parapetu. Asi by som sa poradila so ŠOP, čo s tým, aby som zvieratku neublížila a zároveň aby ono mne tam nerobilo šarapatu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JJ uz mi brat zacal davat info ci to nebude kuna. A priznam sa ze zacinam mat pocit ci to nakoniec nebude ta kuna lebo vedal tje kopky je perie troska. Tak ze ci to skor nebude predsa len kuna... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov