Skočiť na obsah

Autoškola, vodičské oprávnenie


Ajk

Vodičské oprávnenie  

7 členovia hlasovali

  1. 1. Aké máte vodičské oprávnenie?



Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 158
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    29

  • Nokia

    20

  • Sniper

    11

  • game

    10

Top prispievatelia v tejto téme

co vy dokazete spravit z normalnej temy....

suhlasim. ziadalo by si to samostatnu temu s nazvom L.E.G. von Trips vs Nokia E50. do nej by bolo vhodne presmerovat vsetky podobne osobne suboje, ktore sa objavuju nielen tu. to nemyslim ako urazku, pani.

 

k teme:

Mam vodicak na skupinu B, ziskal som ho priblizne v r.1999. Vyautoskolil som ho v Malackach, BOMA. Jazdy boli obcas aj v Bratislave, nastastie pocas miernej premavky skoro rano, vyhol som sa tak velkemu stresu. Jazdili sme na Felicii pohananej plynom. Prebehlo to cele bez havarie, par kiksov som urobil - najcastejsie som si vzdy trocha poskocil pri zlej manipulacii so spojkou. Skusky (jazdy) boli fajn, mali sme perfektneho instruktora, ktory kedysi jazdil profesionalne rally a mal vyborny pristup ku svojim ziakom. Sam som zacal jazdit hned, ako som dostal VP.

 

Musim este podotknut, ze v autoskole som sa naucil len zaklady, i ked som mal s novym vodicakom pocit, ze som sofer - profik. :lol: Trvalo mi priblizne dva nasledujuce roky, kym som sa naucil poriadne jazdit a myslim, ze i dnes mam co vylepsovat.

 

..a v poslednom zamestnani som ziskal aj opravnenie na riadenie vysokozdvizneho vozika - rucne vedeneho, aj dieseloveho. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže, aké máte vodičské oprávnenie?

na auto a malu motorku

Kedy ste nadobudli vodičák?

pred rokom cca

V akej autoškole (+mesto) ste si ho robili?

v bratislave, hylek - celkom fajn skola

Na akých autách ste jazdili? Robili skusku?

seat ibiza 1.4, rok 2004 cca

Naburali ste?

na skuske nie

Kiksovali ste?

nie

Ako prebiehali skusky?

prve som domrvil, bol som strasne nervozny a robil chyby, druhe v pohode

Jazdite?

denne

Kedy ste boli prvykrat v aute uplne sam?

tyzden po skuskach, ked som si odvazal nove auto domov :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som bol na poste a na okresnom urade podat si ziadost. najneskor o tyzden si ho pojdem vyzdvihnut do vlastnych ruk :lol:

 

prosim ta vysvetli mi kde ma na starosti podavanie ziadosti o vydanie/vydavanie VP okresny urad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, bol to dopravny inspektorat. no, ale tak to nikoho nezaujima, podstatne je to, ze sa o chvilu budem po Bratislave pohybovat na kolieskach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze, uz som plnohodnotnym drzitelom vodicskeho preukazu, co ma v plnej miere opravnuje viest motorove vozidla, co v sobotu uz aj idem do ulic demonstrovat (prvy raz aj s vodicakom :lol:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predchvilou volali kolegovi policajti ze mu niekto na parkovisku nabural auto, isli akurat okolo tak dana osoba nemohla utiect, nebol si to ty leg? :lol:

 

ale ked pojdem vecer domov, budem obozretnejsi, mohol by si dat vediet na akom aute budes nech si davame pozor

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Dnes som po dlhšom čase konečne riadil auto :)  Už som musel donútiť otca, keď už mám vodičák vyše rok a pol a moc som toho nenajazdil... :lol: a j keď len medzi dedinami som jazdil, musím sa do toho dostať :) ...no ale moje pokusy o odpich z kopca boli dosť nanič ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dnes som mala prvý trenažér, inštruktor ma pochválil a dokonca mama mi poobede zverila do rúk svojho Forda na normálnej skutočnej ceste (!!!), kokos, ale mala v gatiach :lol: :)

("Neboj mami, veď tak 60 pôjdem najviac."

"No 30 pôjdeš moja!!"

... o minútu...

"Máš tam 80, daj si päťku! Ježišikriste." :)

.....brrrrrrm-brrrrrrrrrrrrrrm, jou jou!)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Zajtra mám prvú jazdu. Štartujem spred gympľa práve vtedy keď ho vypúšťajú, takže prvá minúta mojej jazdy bude zrejme spočívať v divom varovnom trúbení, pri rozbiehaní mi totiž auto vždy vystrelí dva metre dopredu ako raketa :lol: Ach jaj :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nádherná motivácia ku tej jazde, treba sa predsa len odreagovať a zbaviť obáv. Veď je to iba o spolupráci rúk, noh a mozgu. neprepadnúť panike a rozmýšĺať dopredu. Mať rezervu. Nenechať sa vynervovať a strémovať. Hovoriť si - idem sama. Vhodná motivácia aj pre riadenie iných vecí v živote je tuná :

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

dám to sem ako perličku na doplnenie témy, nie je to žart:

 

dnes bol našej vláde predložený na schválenie návrh, ktorý sa zaoberá istou formou exekúcie. ľuďom, ktorí zanedbajú svoju povinnosť platenia výživného, môže byť podľa neho odobrané vodičské oprávnenie, výnimkou sú vodiči z povolania. návrh predložila strana HZDS.

 

chlapi, ak chcete jazdiť, strážte si alimenty! :lol:

 

(informáciu som objavil na viacerých portáloch, preto neuvádzam zdroj. neviem, kto to zverejnil ako prvý.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

chcela som niečo k tomu pôvodne napísať, ale je to trochu zložité, myslím, že pre nás hlavne vyplýva, ako prvé, do roku 2023 si dať vymeniť vodičák ... tým dvom rokom tam celkom nerozumiem

 

Vodičské preukazy budú platné najviac 15 rokov

Navrhovaná obmedzená platnosť vodičských preukazov pre skupiny jednotlivých vodičských oprávnení:

 

* 15 rokov pre skupiny AM, A1, A2, A, B1, B, BE a T

* 5 rokov pre skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE

* 2 roky pre držiteľov nad 65 rokov

 

Okrem toho, všetky vodičáky vydané do 1. mája 2004 sa budú musieť vymeniť do roku 2023. Tie preukazy, ktoré sú alebo budú vydané do 18. januára 2013, sa budú musieť vymeniť do roku 2030. Táto povinnosť vyplýva podľa ministerstva vnútra zo Smernice o vodičských preukazoch.

 

Mimochodom, ak budete mať po roku 2013 vodičák, ktorý nebude platný viac ako 2 roky, pripravte sa na pravidelné preskúšanie vašich vedomostí o cestnej premávke. Budete ju musieť absolvovať pri každej výmene vodičáku.

 

Zmeny, ktoré sa týkajú výmeny a platnosti vodičských preukazov, budú účinné od 19. januára 2013. Všetky ostatné budú uvedené do praxe 1. marca budúceho roku.

...

celý nádejný nový systém ... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Poslanci schválili novelu zákona o cestnej premávke, podľa ktorej nastanú od 19. januára 2013 zmeny vo vydávaní vodičských preukazov. Vodičské preukazy pre skupiny jednotlivých vodičských oprávnení sa budú vydávať s obmedzenou platnosťou, pričom v súčasnosti platia neobmedzene.

 

Vodiči motoriek, osobných automobilov či traktorov si ich budú musieť po novom meniť každých 15 rokov. Pre vodičov nákladných áut, kamiónov či autobusov bude ich platnosť päť rokov. Vodičské preukazy držiteľov nad 63 rokov budú platiť päť rokov. Vlastníci preukazov vydaných do mája 2004 si ich musia vymeniť do roku 2023, tí, ktorí ich dostali po tomto dátume, majú čas do roku 2032.

 

Za vydanie dokladov pri zmenách nezavinených občanmi sa nebudú vyberať správne poplatky. Od platby za vydanie preukazu budú oslobodené aj osoby staršie ako 65 rokov. Za vydanie vodičského preukazu, aj medzinárodného, zaplatia ľudia 6,50 eura a za výmenu tri eurá.

Zdroj

 

 

Vodici budu mat dalsiu neprijemnu povinnost na krku :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov