Skočiť na obsah

Knihy a my


game

Odporúčané príspevky

už zasa som si kúpila dve knihy ... som blázon, vážne

taká náplasť na nedobré zážitky alebo správy, ale horšie je, že sa mi teraz knihy nakopili, nepríjemností bolo v poslednom čase moc

najvyšší čas znovu začať vážne čítať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

knihy su nutne zlo. citanie je prostriedok, ako sa dostat k informaciam, ktore chcem. kiez by sa dali knihy tak hltat ako to robil E.T., ze len prelistoval a vsetko sa mu ulozilo v pamati.

 

casto citam velke mnozstva odbornej literatury a dlho to trva kym nastudujem, co potrebujem. casu je malo. citat ma nebavi. chcem vsetko vediet, ale neznasam, ked sa k tomu musim prekusat, cez objemne zvazky. citanie je uz asi dost staromodny sposob nadobudania poznatkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Z knižnice som mal asi tak dvakrát požičanu knihu. Nemám rad knižnicu ked vidim tie knihy a viem ze nie su moje to je na tom to najhorsie. A este k tomu ta degešná knihovníčka čo tu je no hotovo stále za tebou lozí a sleduje ťa čo si prezeráš a hneď je človek znechutený.

 

Vacsinov si kupujem bud v antiku alebo v knihkupectvu toto leto bolo velmi uspesne, mrte dobrych novych knih :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som v knižnici skoro stále, teda v poslednej dobe ani nie, ale kompenzujem to množstvom kníh, ktoré si požičiam, chodím aj u nás v dedine, aj v meste /tutok u nás majú často lepšie knihy ako v sity/. a knihovníčky sú super /teda až na šéfovú :lol: ale zas dá sa aj s ňou/, keď som si zabudla záložku v knihe, tak ju so mnou jedna päť minút hľadala :) najlepšia je aj tak tu v dedine, tam keď prídem, tak tam zabijem aj hodinu-dve, a celú tú dobu s ňou prekecám o knihách alebo len tak o škole. a jej obľúbená veta, keď jej tam vyložím kôpku kníh "teba to ešte stále baví?" a potom s obľubou každému prítomnému rozpráva o mne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Práve som viac-menej upratala celú knižnicu, pekne pozatrieďovala a pooprašovala :lol: Len ma sklamalo, koľko blbostí doma prechovávame - asi tonu kníh o feng-šuej, mimozemšťanoch a čítaní z ruky, snáre, ďalšiu tonu brakov a ženských románov a takéto... :) Normálnejších kníh je tu tak do 30 (ak nerátam Pottera ani tie, čo som si nakradla do svojej izby ;) )

A je tu zopár obalov od kníh a kníh nikde. Napr. od Kamenných ľudí :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež mám celkom rada martinus.sk , aj keď som odtiaľ tuším ešte nič neobjednávala :) Ale mám knižku z kniznyweb.sk a prišla v poriadku a načas...takže som spokojná...

Inak čítam prakticky kedykoľvek, kdekoľvek,... :lol:

Už dlhšie sa chystám poupratovať svoju "knižnicu" , ale času je málo a povinností veľa...tak dúfam, že tento víkend sa k tomu konečne dostanem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Neviem kam to mám dať ale asi sem.

 

V sobotu sme boli s nutriou v Leopoldove v antiku. Prišli sme tam, starký nám prišiel otvoriť a vošli sme. Ten pohľad stál za to sme ostalí stáť celý obarený množstvom kníh, atmosféreou vôňou.

Starký sa nás opýtal či sme tu prvýraz ked sme povedali ze ano tak nam a este takým dvom dal prednásku ako sa tu mame spravat ako mame vyberat knihy ako ukladat kde je co a tak.

 

Zacal som sa prehrabovat v tych knihach v ktorých som nasiel asi 50-krát Galswortyho, Rollanda, Figuli a este zopar ktorí tam boli v takom množstve. Po takom hodinovom az dvojhodinovom bádani som bol totalne otapeny z toho citania nazvov ze som uz iba prechádzal. Nakoniec som si par knih vybral.

Inak akože antikvariat ale ceny tam mal na niektore tituly dost brutalne, nutria si tam zobrala McDonalada za 44 ,- a ked som pozrel na dalsiu tu istu knihu tak ta stala 130,- dedko ma v tom nejaky chaos nabuduce si beriem gumu a ceruzu a budem pisat vlstne ceny :)

 

Game by sa vyzivala v oddeleni Zelenej kniznice ale s nut sme sa zhodli ze by na vacsinu povedala ze to ma doma :lol:

 

To je asi tak vsetko co som zabudol dopise nut

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V sobotu sme boli s nutriou v Leopoldove v antiku. Prišli sme tam, starký nám prišiel otvoriť a vošli sme. Ten pohľad stál za to sme ostalí stáť celý obarený množstvom kníh, atmosféreou vôňou.

ešte treba dodať, že to bol len prvý pohľad, keď som potom ešte videla dolné poschodie a tie zákutia, a zadné steny, to ešte len bol šok. proste toľko kníh, až sa hlava človeku točí

 

ale treba tam ísť na etapy, to sa fakt nezvláda na jeden šup prezrieť, po hodine som už ani nevnímala, čo vlastne pozerám

 

ale skvelý zážitok, sčasti som si našla dosť dobré odborné knihy, aj pár klenotíkov, ale k spokojnosti mi chýbali "beznádejne vypredaní" antickí autori :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tak jedného antického autora si tam našla, ale odniesol som si ho domov ja, vďaka tebe :lol:

 

Ja som tam našiel dva "klenotíky" Vonneguta a Hitchcocka ostatne boli take ze som ich zobral aby som nesiel naprazdno keby tam nemal take vysoke ceny na tie knihy co som este chcel tak by som zobral aj dalsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a co hovorite na ten system ukladanie knih? ja som tam raz bola, mne sa to moc nepacilo, akoze ma to aj svoje vyhody, ale strasne zle sa tie knihy pozeraju, ked si clovek chce kuknut napr o com ta kniha je, ak ho nejaka zaujme podla nazvu a nejde za niecim konkretnym :-/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na jednej strane si neviem predstavit ako by to tam vyzeralo keby vsetky knihy boli ulozene klasicky to by sa tam ani nedalo.

Na druhej strane je to nevyhpda ako si povedala ze ked si chces pozriet o com je tak to je dost umorne vytahovat aby to nepopadalo, dostkrat ma presla chut vytahovat knihu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes ideme s nutrio na oslavu narodenín ArtFora, kde sa bude konať aj krstenie knihy, a budu tam aj dve kapelky. Celkom sa aj teším som zvedavý ako to dopadne a možno pôjde aj s nami ajlak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

s knihami sa ukryvam do sveta fantazie uz od detstva. to boli vzdy jedny z najkrajsich chvil - jesenne popoludnia, ked bol v byte klud a ja som si nasiel tiche miesto, rozcitanu knihu a pomaly, s napatim a nedockavostou som sledoval osudy ludi, ktori zili v inych podmienkach ako ja, v inej dobe a na inom mieste. dokazal som tak travit dlhe hodiny a zaspaval som s myslienkou na dobrodruzstvo, v ktorom budem pokracovat dalsi den po prebudeni.

 

knihy (a nielen tie) som cital vsade, kde na to bola prilezitost. vo svojej izbe, na zachode, pri cestovani, vecer pred spanim pocas vyletov, na internate, v prirode - pri cykloturistike pocas oddychu, obcas v krcme pri kofole, na vojne som cital v noci pri strazeni protileteckej raketovej techniky, vo vysielacom voze ukryty za radiostanicou (tam ma aj capli a potrestali, pretoze som mal vyzute topanky), v nemocnici, v zamestnani.. vsade, kde na to bola prilezitost. z toho aj vyplyva, ze citam vo vsetkych poziciach - v sede, lezmo, vo vani, vyzleceny i obleceny, casto pri jedle.. najviac casu ale travim lezmo na boku, ked mam hlavu polozenu na ruke, opretej o laket. (starenka by mi povedala: "Na co tu zas ležíš jak Grék?!" :- )

 

vlastnych knih nemam prilis vela, nie je ich viac ako 100, no zbierka sa nepravidelnym tempom rozrasta. nekupujem casto, mam citatelske "zachvaty", ked vbehnem do knihkupectva a listujem, kupujem a potom zas dlho nic. na svoje knihy som citlivy - poziciam ich len vybranym ludom, ak sa tomu neda vyhnut. zalezi mi na tom, aby sa co najmenej nicili - nerobim do nich poznamky, rozculuje ma odtlaceny prst, osuchana alebo roztrhana vazba. sam na taketo veci davam pozor a akosi to ocakavam aj od ostatnych. niektore nove knihy chvilu obdivujem, tesim sa z nich a pozeram na ne, kym si nezvyknem, ze ich mam. (dufam, ze sa tu teraz nevynori nejaky odbornik s diagnozou!)

 

citam texty v akejkolvek podobe, ak sa mi podari zohnat dobre dielo v elektronickej verzii, sadnem za monitor a citam. oci bolia, chrbat tiez, vrtim sa, stolicka vrzga, no citam. ak by mi niekto doniesol dobre citanie na toaletnom papieri, posadim sa, zacnem rozmotavat a citat. nevidim v tom problem.

 

to je vsetko. pre tych, ktori nudne opisy preskakuju, pridam posledny riadok:

 

citanie je jednou z mojich najoblubenejsich cinnosti. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game by sa vyzivala v oddeleni Zelenej kniznice ale s nut sme sa zhodli ze by na vacsinu povedala ze to ma doma :lol:

toto mi uniklo ... hm, neuveriteľné. :)

 

ale zrejme ste s nut mali pravdu, aj s vyžívaním :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odjakživa čítam veľmi veľa. V knižnici našej mestskej časti som známa firma. Knihovníčka mi tyká, pozná ma po mene, upozorní ma na rôzne veci, čo by sa mi mohli páčiť. Posledný rok/dva čítam menej, ale opäť ma to začína brať.

Vlastných kníh mám pomenej, väčšinou len také, čo nemajú v knižnici. Ale plánujem založiť osobnú knižnicu, len je problém s priestorom, pretože neviem, kde budem bývať, nejako často sa sťahujeme...

Domáca knižnica nie je teda nič moc, mama číta "skvosty" typu Vasilková, Tekelyová, Steelová a im podobné, okrem toho sa tám nájdu aj kuchárske knihy, rôzne príručky a tak. Ale u babky to je jiná... zväčša klasiky, staré knihy, často v prvých vydaniach, plná skriňa zaprataná, ešte aj v pivnici kopec, čo to už nemá kam dávať... Odtiaľ som si už veľa "popožičiavala", ako aj od fora a starorodičovcov :lol:

 

Milujem čítanie, na pár výnimiek ma vždy pohltí a potom chodím ako v tranze, keď práve nečítam, často rozprávam od veci, lebo v skutočnosti nepočúvam, čo odo mňa ľudia chcú, stotožním sa maximálne s príbehom/postavou a rozmýšľam v bežných denných záležitostiach ovplyvnená práve čítaním (u psychologickej, náboženskej literatúry).. našťastie sa to po skončení knihy po čase dá do normálu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je vsetko. pre tych, ktori nudne opisy preskakuju, pridam posledny riadok:

Nepreskakuju praveze tu sa musis co najviac rozpisat :) si to napisal velmi velmi pekne. A s tou diagnozou by nas tu bolo viacm ktori by mali brat lieko proti uchylnosti voci kniham

 

 

toto mi uniklo ... hm, neuveriteľné. ;)

 

ale zrejme ste s nut mali pravdu, aj s vyžívaním :) ;)

Teda uniklo alebo chcelo uniknut ;)

No bolo jej tam mrte mrte, ale tie ceny :lol: 150 za Ross McDonalda trojku z ZK

 

 

Milujem čítanie, na pár výnimiek ma vždy pohltí a potom chodím ako v tranze, keď práve nečítam, často rozprávam od veci, lebo v skutočnosti nepočúvam, čo odo mňa ľudia chcú, stotožním sa maximálne s príbehom/postavou a rozmýšľam v bežných denných záležitostiach ovplyvnená práve čítaním (u psychologickej, náboženskej literatúry).. našťastie sa to po skončení knihy po čase dá do normálu.

 

JJ poznam taketo stavy, ked docitam a idem von za kamosmi na kofcu, tak len tak sedim a pozeram doblba a rozmyslam ako sa to skonci a chudak ten alebo onen, sniva sa mi dokonca o tom naposledy to bolo s Odysseom som prezival jeho dobrodruzstva proste fantasticky svet

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JJ poznam taketo stavy, ked docitam a idem von za kamosmi na kofcu, tak len tak sedim a pozeram doblba a rozmyslam ako sa to skonci a chudak ten alebo onen, sniva sa mi dokonca o tom naposledy to bolo s Odysseom som prezival jeho dobrodruzstva proste fantasticky svet

to si pamätám :lol:

 

to aj ja mávam také, a to vtedy vedia vonku, že ma nemajú otravovať, sa niekedy aj po polhodine zdvihnem, že musím ísť dočítať knihu, lebo to nevydržím... síce ma už tak poznajú, že len čakajú, kedy knihu aj von do krčmy vezmem

 

a občas, častejšie, keď som bola menšia, som v noci pred spaním premýšľala, ako by som sa mohla zakomponovať do deja knihy, alebo s ktorou postavou by som sa stotožnila a čo iné by som robila, čo rovnaké by som spravila a prežívala som si príbehy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Prvýkrát som si objednávala knihu cez internet, martinus.sk, a som veľmi spokojná :lol: Prišla za 4 pracovné dni, nepoškodená, pekná, hrubá :) Takže sa pomaly môžem pustiť do študovania histórie Portugalska..

 

Čítam teraz len nevyhnutné veci, knihy, ktoré potrebujem mať prečítané na prijímačky. Našťastie to nie je taká hrôza, len dúfam, že to všetko stíham, lebo kôpka sa časom vôbec nezmenšuje, práve naopak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmmmm....ja a knihy? To sa kedisy moc nemalo v laske. Myslim teraz beletriu a spol. Technicke prirucky a encyklopedie som cital stale :)

Potom ale ked som za zacal zaujimat o Egypt, tak som aj narazil na nejake romany z prostredia starovekeho Egypta. A tak som sa pustil do citania. Zacalo to patdielnym Ramzesom od Christiana Jacque-a. Tie som vzdy precital na jeden hlt - tak za 2-3 dni jednu knihu.

Potom som zacal zhanat Dunu. Nikde sa nedala zohnat - nova edicia, co je teraz este nebola a stara uz ani v antikvariatoch nebola. A to som ju hladal na celom Slovensku aj Morave. Potom ale akoby iba kvoli mne na druhy rok vysla ta nova edicia, ktoru je mozne dostat teraz - tie v zltych obaloch.....a tak oms zacal kupovat..... :lol:

Moc casu ale teraz na citanie nemam....ale ked mozem, tak si rad precitam kapitolu (pred spanim je to fajn).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

v poslednej dobe sa mi naozaj darí, napriek mojej opatrnosti a až chorobnej starostlivosti o knihy, sa mi za posledné dva týždne podarilo zničiť dve moje knižky, najprv tieň vetra, keď som ho dala phersuovi do tašky no a tá zmokla a obálka sa mi úplne zodrala a v utorok zas agóniu a extázu, keď sa mi rozlialo mlieko v taške a najviac to postihlo posledné stránky, ktoré boli vraj dosť zlepené a zadná obálka je jeden veľký fľak

 

som úplne naštvaná na seba, ja čo si dávam tak veľký pozor už na to, kde knihu dávam, aby ju nejaká smietka náhodou nepoškriabala :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov