Skočiť na obsah

Ruský medveď sa prebúdza


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 týždňami...

stručný prehľad vlastností sajrajtu, ktorým Putin necháva otráviť každého kto mu je nesympatický :biggrin:

Citát

Záhadný Novičok
O látce zvané novičok toho již víme opravdu hodně. Její vlastnosti nejpregnantněji vystihl bezpečnostní analytik Jan Schneider. Je to látka dvojsložková, k její účinnosti však není zapotřebí vždy obou složek. Je to plyn, který se dá dobře mazat na kliky.
Je tak extrémně prchavý, že vydrží na tomtéž místě působit celé týdny. Učinkuje vždy okamžitě s výjimkou těch případů, kdy účinkuje až po nějaké době. V malém množství působí automaticky smrt, v množství větším se však dá přežít.
Pozná se zcela bezpečně podle toho, že v některých případech zasahuje i osoby, které po něm pátrají, jindy je pro všechny, kdo se vyskytnou v okolí, naprosto neškodný.
K této analýze můžeme dotat snad ještě jeden poznatek.
Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.
Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byty přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakž-takž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos.
V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.
Jestliže o novičoku zcela spolehlivě toto všechno víme, měli bychom být s předstihem připravení na to, že ho Rusové opět použijí, aby se vyřadili z možné účasti na dostavbě Dukovan. Otázka je, jak jim v tom zabránit.

http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=140526&menu=0

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môžeš definovať proruské trollovanie? lebo jediné čo v tom článku vidím ja, je stručné zhrnutie informácií v štandardných médiách o údajnej otrave Škrípala a teraz toho druhého šaša.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nesranduj,    "udajna otrava"  prebehla dostojnikmi FSB,  je to dokazane. ten druhy saso bol pod ich dozorom a jeho otrava je rovnaka jasna.    Ak to niekto spochybnuje tak je rusky troll ( alebo leninovymi slovami uzitocny idiot)

A bud to robi z hluposti alebo cielene, ine vysvetlenie naozaj nie je.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je dokázané leda tak ****

oficiálna verzia /pre médiá/ o Škrípalovi má viac dier ako brokovnicou prestrieľaný ementál. bojovníci proti konšpiráciam argumentujú, že treba nad každou kriticky rozmýšľať, a nech rozmýšľam ako chcem, tak oficiálna verzia nesedí ani omylom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, a tu je verzia toho, ako udalosť podávali naše médiá:

látka ktorá údajne mala byť použitá k otrave /tzv Novičok/, podľa informácií v médiach, je chemická zbraň hromadného ničenia. jej vývoj mal byť odpoveďou na podobné zbrane vyvíjané USA /VX napríklad/ - bojová nervovoparalytická látka, vytvorená pred použitím zmiešaním dvoch relatívne neškodných substancií, v plynnej forme, aby prenikala aj netesnosťami plynových masiek a protichemických oblekov, a aby aj stopové množstvo zasiahnutého vojaka definitívne vyradilo z boja. predpoklad je, že tieto látky boli vyvíjané tak, na rozdiel od predošlej generácie nervovoparalytických látok, aby sa ako protijed nedal použiť atropín.

a teraz sa pozrime na to, ako mala prebiehať údajná otrava. média tvrdia, že im ten sajrajt mali namazať na kľučku dverí. čiže prídu tak Putinovi agenti do Británie, vyhľadajú Skripalov dom, natrú mu plynom kľučku na dverách a idú preč. na scénu prichádzajú Skripalovci. prídu domov, ani neodomykajú, najprv chytí kľučku tatko Skripal, a hovorí: "dcéra moja, na tej klučke sa mi niečo nezdá", tak ju chytí aj dcéra, a skonštatuje, že fakt. tak sa teda poberú do parku. kľučka dverí síce bola natretá sajrajtom, ktorý by dokázal zabiť vojaka v plynovej maske a atombordeli, ale oni sú rusi, vytrénovaní hektolitrami vypitej vodky, tak zvládnu dôjsť až do parku, kde odkvacnú na lavičke.
prichádza na scénu policajt. vidí na lavičke dvoch odpadnutých ľudí, tak ide skontrolovať čo sa deje. oficiálna verzia tu nekonkretizuje čo sa stalo v tom okamihu, ale sú dve možné verzie:
1. Skripalovci mali na sebe toľko látky, schopnej v stopových množstvách zabiť človeka, že sa toho nadýchal aj policajt, a odpadol tiež.
2. policajt je skúsený vyšetrovateľ, tak z tých dvoch polomŕtvych vyrazí informáciu o otrave natretej na kľučke. ide sa teda osobne presvedčiť, ohmatá kľučku na ich dome, skonštatuje že mali pravdu, tak sa vráti do parku tiež, kde odpadne aj on.
prichádzajú na scénu ďalší policajti a CSI Salisbury, či kde sa to stalo... otrávené trio urýchlene exportujú do špitálu, v ktorom našťastie práve hosťuje Dr. House. ten znalecky prezrie pacientov, privonia, a skonštatuje: "Novičok!!! Atropín bude neúčinný, ale našťatie tu poblíž má britská armáda špecializované pracovisko na výskum chemických zbraní, a určite majú aj konkrétnu protilátku!"
na mieste činu, zamorenom nervovoparalytickou látkou, prebieha intenzívne vyšetrovanie - pobehujú tam oskafandrovaní prymuláci a zberajú dôkazy. trošku absurdne síce vyzerá fotka z vyšetrovania, na ktorej vedľa jedného prymuláka, skúmajúceho niečo, stojí policajt a žerie bagetu, ale zrejme mu preventívne podali protilátku ... asi priamo v tej bagete, že?

teraz týto najnovšia /údajná/ otrava je tiež dosť zvláštna. lebo z ruských agentov na jednej strane naše médiá robia supermanov, schopných zvrátiť hlasovanie o brexite, či v prezidentských voľbách v USA, a na druhej strane sú to asi blbci, keď nevedia, že použiť na otravu niekoho na letisku zbraň hromadného ničenia, je dosť blbý nápad. neviem teda ako to robí Putin u seba v byte, ale keď má doma niekto na plafóne komára, tiež do neho nestrieľa húfnicou, ani do izby nehodí napalmovú bombu, ale ho plesne zrolovanými novinami. potom je tu ešte druhá možnosť, že ruskí Bondovia sú fakt dobrí v remesle, a zbraňou hromadného ničenia na letisku dokážu otráviť len jedného konkrétneho človeka. niekto by síce povedal, že by zrejme použili iné, menej nápadné prostriedky, ale to je potom len obyčajný proruský troll, ktorý sa v tom vôbec nevyzná...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a este skus zdroj, kedze tu nesedi skoro nic.  v kazdom pripade je taketo popieranie reality uz mimo bezneho sveta a si teda sucastou konspiracneho sveta.  mna osobne by ma zaujimalo ako si sa tam dostal,  bohuzial to ukazuje ze to funguje.  ale tiez sa nemozes divit ze taketo texty  uz ja   zaradujem medzi prorusky odpad a nie politicky nazor.

a modus operandi nie je v cieli zabit,  ale vo vyslani spravy ktoru dobre chapu. aj dalsi agenti aj opozicia.  predstava ze ide o nepodarene zabitia sa v mainstreame nesiri, to je len slamenny panak v konspiracnych mediach. skus teda aj tie “oficialne zdroje” nie len to co ti o nich povedia

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

no a este skus zdroj

aktuality.sk, ČT24, a vtedy som ešte čítal aj SME, tak že aj sme.sk - to je sumár informácií tak ako ich priebežne prinášali

ostatne, ani bývalý šéf českej tajnej služby neverí, že v Škrípalovom prípade niečo neškrípe

to je tiež konšpirátor a proruský odpad?

 

a teraz pár otázok k tomu druhému pokemonovi:

1. prečo na jeho otravu použili látku určenú ako ZHN?

2. prečo použili tú istú látku ako v prípade toho prvého? to už by tam rovno mohli nechať podpis, nie?

3 prečo by ho púšťali na liečenie do nemecka, ak by si neboli istí, že už v tele nemá žiadne reziduá toho sajrajtu, či jeho metabolity?

 

že tu niečo nesedí, to ti evidentne neprekáža ...

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@clovek2 

1.prečo záhadne umierajú putinovi odporci a kritici? 

 

2. prečo si myslíš ze to nebolo zámerne ?  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-navalnyj-otrava-novicok-kreml-putin-merkelova-sankce-eu-nord-stream_2009040656_eku

 

3. https://www.lidovky.cz/svet/jak-konci-kritici-kremlu-zastreleni-otrava-nebo-ubiti-ve-vezeni.A150301_115937_ln_zahranici_mmu

 

že tu niečo nesedí, to ti evidentne neprekáža ...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek, ved prave ide o podpis. to je podstata, je to statna poprava ale je mozne ju oficialne popriet. 

a ten byvaly spion je bud cielene naivny alebo je naozaj hlupak.   Ale ak si to pocuval tak ide o blabol,   nepochybuje o tom ze bol otraveny,  spochybnuje ze to nariadil Putin,  zamotava sa v tom preco prave v case jeho smrti tam boli dvaja dostojnici GRU,  odvolava sa ze to mohla byt osobna pomsta.   Snazi sa branit Rusko ale prilis mu to nejde.

(a okrem toho mi nesedi jeho zivotopis,  za socializmu vzorna vojenska kariera az do generalneho stabu ale neuvadza ziadne skolenia v rusku.  Co je podla mojich znalosti nemozne.   Netvrdim ze ho rusi naverbovali ale keby ano, tak by to vyzeralo podobne. )

 

a este,  no skus dat link. pretoze novicok je kvapalina ( ktora sa vie vyparovat) a ako antidotum je atropin. skutocne mam problem uverit ze normalne noviny by napisali taky nezmysel ako si uviedol.  A preco prezili Skripalovci ?   Zrejme mala davka,  ale ziadne skutocne fakty o tom ako sa chova novicok na klucke nemam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, electric blue napísal:

1.prečo záhadne umierajú putinovi odporci a kritici? 

neviem, a v podstate mi je to šumák ... EU aj USA majú momentálne dosť vlastných problémov /hlavne s vlastnou blbosťou/ čiže, čo sa deje v rusku nám všetkým môže byť u prdele...

pred 6 hodinami, electric blue napísal:

2. prečo si myslíš ze to nebolo zámerne ?  

uhm, teraz sa uvidí nakoľko morálny postoj zaujmú nemci -  či zrušia ten plynovod alebo nie...

pred 59 minútami, tyso napísal:

a este,  no skus dat link. pretoze novicok je kvapalina ( ktora sa vie vyparovat) a ako antidotum je atropin

ako ti mám dať link na vysielanie ČT24 - tam boli prvé informácie o plynnej látke. o atropíne ako protilátke na ČT hovorila v nejakom rozhovore D. Drábová, ale ona je jadrová fyzička pokiaľ viem, iní experti na túto tému tvrdili, že s tou protilátkou to zas až také jednoduché nie je, a že atropín by mal byť neúčinný.

píšem to tak ako si to pamätám, môj život sa netočí okolo nejakého otráveného špionátora, skôr by som povedal že mi je ľahostajné koľko agentov je otrávených, aj kto ich trávi, akurát mám problém s tým, že ma tu niekto ide kŕmiť oficiálnymi verziami, v ktorých niečo nesedí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek,   to ze atropin sa podava  pri otrave je informacia  ktora sa dala najst vsade.   A problem teda nie je s oficialnymi informaciami ale ze si vybral prave tie, ktore umoznuju nieco spochybnit a  nesnazil si sa ich overit.    A otazka je preco,   hladal si ich cielene aby potvrdili tvoju predstavu ze oficialne miesta klamu ? 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, tyso napísal:

clovek,   to ze atropin sa podava  pri otrave je informacia  ktora sa dala najst vsade.   A problem teda nie je s oficialnymi informaciami ale ze si vybral prave tie, ktore umoznuju nieco spochybnit a  nesnazil si sa ich overit.    A otazka je preco,   hladal si ich cielene aby potvrdili tvoju predstavu ze oficialne miesta klamu ? 

 

to spochybnenie svojej verzie o otrave, praveze dokazali sami "objavitelia" toho, ze rusky agenti su totalne neschopny akcie a vsetko robia na asi tak 50%.....by ma teraz zaujmalo, preco su vsetci liberalny "demokrati" s toho "ruskeho medveda", tak posraty....bud su na ich mentalnej urovni, alebo povinne hladaju vonkajsieho nepriatela, ako komunisti za socializmu....je aj ina alternativa?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidis na tuto moznost som zabudol....ale potom co je humannejsie?.....dohnat oponenta do sialenstva spolocenskou a ekonomickou izolaciou, aby si sam vzal zivot zo zufalstva?.....praktiky liberalnej "demokracie"....alebo z neho vyrobit celozivotneho invalida?....praktiky "ruskej" demokracie....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este ma napadla jedna moznost o odstaveni Navalneho....ked som si pozrel vysledky volieb v Rusku, tak som zistil, ze jediny zaujem na odstaveni Navalneho mali asi jeho podporovatelia z "demokratickeho" zapadu, samozrejme  s pohladu Ruska....velky super Putina asi nedosahoval ziadane vysledky....a nejaky Nemcov mal mozno  tiez podobny problem.....vsetko je mozne....ci nie?.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozeras zle, navalny zacal odhalovat korupcne kauzy a spustil demonstracie na vychode. to je prekrocenie cervenej ciary. ale      kludne napis co ti hovoria sefovia, ved to ze si len hlasna truba vieme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ak zacal Navalny odhalovat korupcne kauzy na vychode Ruska, tak asi tam aj treba hladat toho neschopneho vykonavatela vendety a to z radov roznej zaujmovej skupiny a nie hned Putina resp. ,ako globalneho objednavatela likvidacii politickych oponentov....ved politicky Navalny nemal, konkretne pre Putina, ziadnu hodnotu....preto som presvedceny, ze vsetko je to inak, ako sa nam to snazi naservirovat dekadentna zapadna liberalna "demokracia"......ale ty si tiez mozes verit kmu chces a comu chces....hlavne nasim presstitutom, co uplne zdehonestovali zurnalistiku.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov