Skočiť na obsah

Ruský medveď sa prebúdza


Sniper

Odporúčané príspevky

Informator,    si prilis jednoduchy a tak nedokazes pochopit ze tu mohli by aj dvaja zli.   Nie ako v rozpravke kde je jasne dobro a zlo.

A to obklucovanie Ruska ?    To bude tym ze Rusko si svoje hranice urcuje velmi volne.    Ale okrem Ruska je plno dalsich co maju regionalne zaujmy na ukor susedov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ani v tom prispevku nikde netvrdim...alebo si to tam niekde nasiel?.....

no a ten tvoj hystoricky objav o volnom urcovani hranic zo strany Ruska, bude asi z nejakej encyklopedie od Kozmu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, tyso napísal:

rusko susedi s kym chce, to si nevedel?  Rusko je hrozba pre svojich susedov uz stovky rokov. 

a to sa da ako?.....na sposob nasich "priatelov?....lebo zatial to badam iba u USA.....susedia s kazdym po celom svete....sice este len cca 60 rokov, ale sa tam uz pekne zakonzervovali...:)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kolko uzemia zabrali USA?   Rusko ma vsak problem ze sa stale nedokazalo zbavit imperialnych instinktov, a predstava ze rozsirovanie uzemia je spravne je stale v ruskej elite zakorenena. Tymto stadiom presli aj briti aj francuzi, nie je to ruska specialita. A bude to trvat este dlho kym sa to zmeni. A zatial to nebolo az take krvave ako alzir. Budeme si musiet ale pockat na statnika co to v rusku zvladne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Rozširovanie teritória nie je pre Rusov len otázkou minulého storočia. Najväčšie rozšírenie teritória nastalo za vlády Ivana IV, "Hrozného". Ten je pre Rusov doteraz jeden z najvýznamnejších panovníkov.

Rusko, ako kresťanská krajina, predstavovala bariérou pre Európu, zabraňujúca nájazdom mongolskej "Zlatej horde" v expanzii. Tým zohrala významnú, možno dodnes nedocenenú úlohu, aj v dejinách západnej Európy. Podobne, ako počas 2. sv. vojny s Treťou ríšou.

Na základe ich skúseností z 2. sv. vojny, kde Rusi bojovali o prežitie, sa počítalo hlavne to, kto má väčší vojenský potenciál. Ten zvíťazí. Keď sa vraj Stalina pýtali, na situáciu katolíckych veriacich, Stalin sa spýtal  „Koľko divízií má pápež?“ Niet sa čomu čudovať, historická skúsenosť z 2. sv. vojny je pre Rusov stále živá. 

No Rusko sa v politike správa ako medveď, ktorý je jednou nohou v Európe a druhou v Ázii. A namiesto toho, aby niekam smeroval, prestupuje z nohy na nohu, takže je stále na tom istom mieste.

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

kolko uzemia zabrali USA? .........

de fakto vsetky, kde ma vojenske zakladne.....to je malo?....de jure nie....to je take sofistikovane, pod plastikom nejakej humannej misie....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bývalý kanadský velvyslanec v Jugoslávii James Bissett o tom, kdo začal válku v Bosně a jak západní Fake News média zkreslovala přehled o situaci.https://www.mojevideo.sk/video/33646/kanadsky_velvyslanec_v_jugoslavii_o_valce_v_bosne.html

by ma zaujimalo do akej miery su jeho tvrdenia relevantne (?)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, tyso napísal:

kolko uzemia zabrali USA?   Rusko ma vsak problem ze sa stale nedokazalo zbavit imperialnych instinktov, a predstava ze rozsirovanie uzemia je spravne je stale v ruskej elite zakorenena. Tymto stadiom presli aj briti aj francuzi, nie je to ruska specialita. A bude to trvat este dlho kym sa to zmeni. A zatial to nebolo az take krvave ako alzir. Budeme si musiet ale pockat na statnika co to v rusku zvladne.

 

ake my ? snad o svojej zemy rozhoduju ruski obcania . co si zvolia to budu mat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 21. 6. 2021 at 13:14, informator napísal:

no tak si ukazal verejne svoju hlupost....gratulujem k vareske sprostosti...pristane ti....ale ked uz mas to ocenenie, tak by si si mohol najst cas a zistit si, co predchadzalo  tej cistke, zo strany srbov v tej Sebrenici.....ak si nedoplnis prehlad, tak vdaka takym nedoukom, ako si ty, sa falsuju dejiny a ludia su nuteny opakovat svoje chyby....bavi ta sirit svoju hlupost do sveta?...

@informator, fakt je ale aj, usa nie su na pricine , ani nezacali vojnu v juhoslavii . http://www.bbc.co.uk/slovak/special_milosevic/4.shtml

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to tvrdi kto? faktom je naopak silna rusifikacia, za sovietskeho zvazu nutene presuny celych etnickych skupin. A argument ze ich zaclenie do ruska je znakom lepsieho pristupu je tak absurdne, ze by mal zaujimal zdroj. Nieco tak priamo imperialne som uz davno nevidel, ak ide o nieco blizke dnesnej elite ruska, tak je to zaujimavy priznak a rad by som si ho zalozil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

urob skusku:) zamen rusko za madarsko a povedz ci to bolo take dobre:).  A to aspon z pohladu politickych prav boli na tom slovaci o level nad rusmi. Je to tak silny pohlad ruskeho nacionalistu ze to az stoji za dokumentaciu.

 

A k rusku: aj ked slovo volby ma svoje caro v rusku, tak v zasade ano. Zmena moze prist len z ruska, a skutocne im prajem aby to nebolo formou nasilia.  A my? my sme ti co mozu len cakat ako to bude. Aj ked rusko uz nie je svetova velmoc tak stale ostava europskou mocnostou a este dlho bude jeho vnutrny stav mat dopad aj na nas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, electric blue napísal:

@informator, fakt je ale aj, usa nie su na pricine , ani nezacali vojnu v juhoslavii . http://www.bbc.co.uk/slovak/special_milosevic/4.shtml

nemal som na mysli vznik vojenskeho konfliktu (tam je asi historicka a generacna averzia obojstranna), ale ten "ocistny" akt v Srebrenici.....moslimovia pred Srebrenicou vystahovali a zmasakrovli 3 500 Srbov....takze Srebrenica zo strany Srbov bol reciprocny akt....neschvalujem, ale iba pripominam...taktiez ked tam boli nasadene jednotky tzv. mordrych prilieb, mali odzbrojit tamojsich moslimov, ale sa tak nestalo....nikto neriesil tych mrtvych Srbov...sice moslimovia odovzdavali zbrane, ale iba  nepouzitelne a  stare....no  a tymto laxnym pristupom "mierovych zborov" sa nastartoval proces, ktory mal  na svedomi  konecnom dosledku tu Srebrenicku katastrofu...preto sa aj drviva vacsina Srbov  citi podvedena a ukrivdena....takze nie vsetko cierne cierne a biele biele....

pred 7 hodinami, tyso napísal:

to tvrdi kto? faktom je naopak silna rusifikacia, za sovietskeho zvazu nutene presuny celych etnickych skupin. A argument ze ich zaclenie do ruska je znakom lepsieho pristupu je tak absurdne, ze by mal zaujimal zdroj. Nieco tak priamo imperialne som uz davno nevidel, ak ide o nieco blizke dnesnej elite ruska, tak je to zaujimavy priznak a rad by som si ho zalozil.

myslim, ze v tom case to bolo svetovym trendom....myslis, ze Rusko bolo v tomto jediny akter premiestnovania a selektovania narodov a narodnosti?....aj v USA prevazali "dobrovolne" povodnych obyvatelov do mokrej komarmi zamorenej Floridy, kde kapali na choroby....a myslim , ze tiez musei, okrem povinneho pozivania Whisky, ovladat anglictinu.... :))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale amici o tom tocia filmy a kade tade sa kajaju a rusi tocia propagandu kde sa tym chvalia. A presuny narodov v rusku boli tak o dva az tri rady vacsie ako v usa. A okrem toho rusifikacia pokracuje, nejde len o historiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkom zaujímavá situácia:

https://www.aktuality.sk/clanok/902516/rusko-oznamilo-ze-nabuduce-bude-strielat-priamo-na-lode-narusujuce-hranice/

Som zvedavý "kto nakoniec stiahne chvost" po týchto silných rečiach. Doteraz bola anexia Krymu iba diplomatickou prestrelkou. Ale typujem, že to bude Boris Johnson, keď povedal: 

"Myslím si, že bolo úplne primerané využiť medzinárodné vody,"

Už len z tejto odpovedi je cítiť defenzívny postoj. V minulosti bolo pre Spojené kráľovstvo Československo "neznámym malým štátom", než by mali riskovať konflikt s Hitlerom. Ukrajina nie je síce tak malá, ako Československo, ale ani Británia už nie je veľmoc. Tak načo tie "silné reči" o neuznávaní anexie Krymu?

Vyjadrenie: 

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Riabkov vo štvrtok vyhlásil, že "neporušiteľnosť ruských hraníc je absolútny imperatív"

To je dosť jasné vyjadrenie, ktoré nezačína vetou "Myslím si, že..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co konkretne ? pri vzniku USA bolo v severnej amerike cca 2 miliony indianov, to rusko zvladlo vyvrazdit len tak spakruky pri holodomore. O tom ako zabijali na kryme, kaukaze, sibiri, azii atd to su veci pomerne zname.  Ale staci si pozriet etnicke zlozenie ruska dnes. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ved chvalabohu ze len 2 miliony....ale tu nerozoberaj obete dobyvania....doba vtedy bola taka aka bola...ja len, ze to, co kritizujes na rusoch sa robilo beznejsie v globale, ako sa dodrziavala hygiena ruk....:))))

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov