Skočiť na obsah

Deti a nočný život


Nokia

Odporúčané príspevky

Zaujimal by ma vas nazor na tuto temu, co si myslite o neplnoletych co travia noci na diskotekach a v nocnych baroch??

k tejto otazke ma doviedol vcerajsi vecer ked som bol na jednej diskoteke a musel som odtial odist... vekovy priemer 16-17, deti s poharmi od piva v rukach, chlapci vo vnutri podniku chodili v "kožúškoch" aj ked tam bolo dost teplo, akurat aby boli cool a pod...

 

co si o tom vy myslite??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spýtam sa opačne : komu to v skutočnosti vadí ? podniku, ktorý na deckách zvyšuje zisky ? kto by tam prišiel na diskotéku, keď nie tieto decká ?

v kožúškoch, lebo sa nikto neodváži byť iný, lebo by ich partia neprijala, lebo byť in je podstatné

vadí to rodičom ? alebo sú radi, že majú od svojho pubertálneho spratka pokoj, na, tu máš na uniformu, ktorá práve letí a choď ...

s týmito ročníkmi sa perfektne manipuluje, hlavne keď chcú a potrebujú byť cool ... odlišovať sa a premýšľať vlastnou hlavou bolí

a deti vedia byť kruté

niečo podobné tu bolo vždy, nie ako " nočný život", ako večerný ... ale nepáčilo sa mi to nikdy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytrieskal by som ich jak hadov! ... no však aj ja som bol kedysi skoro taký istý... :lol: ale to bolo až po 18-tke.

 

Je to biznis. Zasrani chú machrovať ako sa vedia strieskať a majitelia barov z toho majú zisky. Ťažko sa bude s tým dať asi niečo robiť.

 

Starší mi potvrdia, že kedysi toto nemohlo absolútne existovať. Keby nejaký zasran prišiel do nejakej krčmy tak by ho bez rozpakov vyhodili. Teda nie možno všade, ale väčšinou to tak bolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono by to možno vyriešili policajné zásahy na takýchto akciách(nedávno tomu tak bolo v CZE)

ale pochybujem, že by to malo nejaký účinok v tomto skorumpovanom kraji

 

a tých 16-17 to si ešte prehnal

u nás sa pravidelne takto bavia 13-15 ročné deti :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by sa k tomu obsluha baru postavila zodpovedne, tak by tie decka nepili. Sam som odmietal predavat alkohol deckam, nemal som s tym ziaden problem. Pamatam si na dvoch typkov, ktori chceli pivo a ked som od nich poziadal obciansky, tak na mna spustili: "Wir sind aus Deutschland, wir verstehen nicht." Tak som im internationalne povedal: "Passport" Zvrtli sa a odisli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zbožňujem pohľad na tie vymaľované 13 ročné nány čo sa o siedmej stretávajú na námestí aby sa vybrali do Resetu... náš Reset má veru "skvelú" povesť... bola som tam raz cez diskotéku a bolo veľmi dobré snažiť sa byť nenápadnou... keby som tak vyčnievala ako tie nány, čo sa snažili zaujať, zle by to dopadlo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Roso mna ale uz zaraza to ze to je podnik ktory sa tvari ze je na urovni, vonku hrubokrky chlapci kontroluju ci nemas zbrane a podobne haraburdy, ale aby skontrolovali obcianske to uz je moc...

 

uz sa pomaly fakt da chodit len do podnikov ktore su fakt na urovni a kam len tak decko nepustia, alebo tam decko ani nejde kvoli cenam... ale ked si zoberem kolko diskotek v BA je znamych tym ze su tam same deti... no zbohom rodina, take pokuty by som im daval ze by tie podniky pozatvarali :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz sa pomaly fakt da chodit len do podnikov ktore su fakt na urovni

V poslednej dobe preferujem iba také podniky. Môžem ísť aj do nejakého pajzlu, ale to len v príapde ak to tam poznám. Týka sa to však len jednej krčmy ktorú mám relatívne blízko domu :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nas v dubnici sa takto "spajzlili" vsetky podniky...

a hlavne jedna diska,kam som rada zasla...no vekovy priemer 15 rokov...nie dakujem

 

v trencianskych tepliciach som objavila dobry podnik....pod 20 tam nik nepachne...nemoze

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm Trenčianske Teplice tam je krásne :lol: :)

Kurňa kedy tam zasa pôjdeme a do Dubnice tiež.

 

No ale k téme, u nás sa všetky podniky sku...li samé decká hlavne v jednom fest dobrom podniku tam bola vždy sranda všetko a teraz samé decko a týpci ktorí si myslia že sú naj na svete.

Ale ešte tu je jeden ten zasa nneni nejako okúzlujucí ale zasa super ľudia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netuším, ako to chodí na miestnych diskách, nebola som pekne dlho. A v tanečných podnikoch vôbec. Ale tipujem a verím tomu, že samé deti (tam rátam aj decká môjho veku). Inak v krčmách (čiže v pajzloch) - starí, mladí, a - všetci ožratí :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi to do akej spoločnosti chodievaš? :lol: :)

- práve preto tam nechodievam(už spmínaný RES3T)

 

spomínal som tie policajné zásahy v CZE a tento víkend sme vraj takýto mali aj u nás v PE (PARTYzánske)

bolo todnes v Novinách na J@Jovnici

-keď bude link, tak ho sem šupnem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som len rad ze este decka snad neobjavili podniky v centre a fakt sa len sustreduju na diskotekach...

ale pritom je sranda ze niektore diskoteky su tu uz dlhe roky a stale to tam nieje take ako na niektorych, stale si drzia svoju uroven...

 

ja ale radsej take disco bary... bar s dobrou obsluhou, nic extra velke, prijemna hudba a krasne zeny naokolo :lol:

tam moc decka nechodia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nas v dubnici sa takto "spajzlili" vsetky podniky...

Kedysi, asi 7 rokov dozadu som chodieval do kulturáku čo je na Kolónkach (uprostred Romalandu). Bývalo tam fajn, ale ked som tam bol potom po nejakom čase (asi po roku), zmenil sa majiteľ a už to tam vyzeralo horšie. Vnútro mi pripomínalo geto. Jediná vec čo sa mi tam lúbila, že tam bola jedna pekná vysoká holka s dlhými štíhlymi nohami :lol: no to bolo jediné pozitívum v ten večer.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten reset fakt stojí za veľké hovno, párkrát som tam bola, raz z donútenia s kamoškou na jeden frťan, ona bola za známymi, raz z nutnosti po stužkovej, ale to je strach a hrúza tam vôbec vkročiť,arwiel to dobre povedala, tie trinásťročné vymaľované nány, ktorým siaha sukňa v treskúcom mraze ledva pod zadok, mi lezú hore krkom, nemám záujem tam chodiť častejšie... preto ani nechodím na diskotéku, ktorá sa robí každý piatok hneď oproti nášmu baráku, to isté, opité štrnásťročné decká, čo trávia piatok fajčením trávy a hádzaním smetiakov do potoka /náš tam ešte naštastie neskončil, dobre ho schovávame/

ale raz som bola v spomínanom resete na dobrej akcoš, metalové koncerty, no paráda, tam tie mladé decká ani nepáchli :lol: raz za pár mesiacov tam spravia vcelku dobrú akciu

 

pred rokom aj dačo dozadu som vybehla s kamarátom von na kus reči a na kofolu a tak...sadli sme si von na terasu, ja som po čase odbehla do podniku na wc, keď som tade prechádzala som sa cítila ako dozor v škôlke a to som mala len šestnásť...podnik je hneď oproti policajtom

 

vadí mi to, trestala by som tie vymetené decká, trestala by som policajtov, čo s tým nič nerobia...majiteľov podnikov chápem, je to biznis, ale trestala by som aj tých

 

ja keď si spomeniem na svoje roky...ani ma nenapadlo ísť do takých podnikov večer, však by som sa sama cítila trápne, kde sú tie časy :) :) /a aj naši by boli proti, veľmo za to ďakujem/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este tych 17 rokov - dobre. Ale ti mladsi soplosi maju sediet doma! Co maju byt taki adolescenti co ponapijani a nafetovani? Kua. To vyzera potom ako detske ihrisko pre trochu vacsie deti. Kam sa ma ist zabavit zvysok planety, ked sa mu pod nohy motaju ozrati 15-rocni soplosi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ja som nastastie svoju pubertu prezil bez chlastu a fajcenia a som velmi rad, ze som sa nenechal strhnut, vlastne osobne som ani nechapal preco je pitie tak cool :lol: Stratit nad sebou docasne kontrolu, pripadne si narobit kopu neprijemnosti a este si za to zaplatit, to mi za to nestoji... a nelaka. Dva tri pohariky v spolocnosti, tam to u mna konci... (s priatelkou osamote pripustam vynimky :) )

 

Ale bohuzial mam pocit, ze dnes je medzi teenagermi trend byt co najodlisnejsi od toho, co je povazovane dospelymi za slusneho cloveka, cize chlast, trava, cigarety, Thor Steinar bundy...preco nie? Vsak mozme robit co chceme... sloboda...blabla. Dost by ma zaujimalo, ci si vobec tito zasrani uvedomuju ze cela tato ich 'sloboda' je zavisla na peniazoch od rodicov a sami by si legalne ani na jedlo zrejme nezarobili nie to este na taketo pastimes. Co uz ale, ono takito zasrani, ktori cele piatky a vikendy len zurkuju po meste a potom sa idu idealne este zhulit dakam a maju pocit uzasnej slobody a vlastnej vynimocnosti sa casom uvedomia, i ked za cenu toho ze mohli byt za ten cas uz dakde dalej vo svojom zivote... ale v zasade, co ine nam ostava ako to akceptovat, svoje okolie sa snazit vychovat a zit s vedomim ze v konecnom dosledku skodia len sebe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

väčšina si to postupne uvedomí a vyrastie z tej "veľkej slobody", väčšinou dostanú rozum, lebo aj dobrého veľa omrzí ...

len problém je inde ... oni sa vláčia po fetoch a chlastoch, v škole s nimi nikto nevládze, a doma - vedia vôbec rodičia, kde je ich nezletilé decko v sobotu v noci ? zaujíma to vôbec niekoho ?

zaujímavé, že nikdy sa žiadny rodič neprizná, že jeho decko sa po nociach kdesi ožiera - tak z čoho sú plné diskotéky a krčmy, kde starší ako pätnásťroční sú raritou ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vedia vôbec rodičia, kde je ich nezletilé decko v sobotu v noci ? zaujíma to vôbec niekoho ?

zaujímavé, že nikdy sa žiadny rodič neprizná, že jeho decko sa po nociach kdesi ožiera - tak z čoho sú plné diskotéky a krčmy, kde starší ako pätnásťroční sú raritou ?

Nuz, rodicia by som povedal ze vacsinou dufaju ze prave ich decko ma rozum a pustaju ich von po veceroch najma preto, ze nemaju to srdce im zakazat byt s kamaratmi a tajne dufaju ze ich pubertiak nikde nechlasce a nehuli, len ide do kina a potom na dzus a palacinku...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to je síce pekné

rodičia zvyčajne majú práce vyše hlavy, ale všimnúť si, že decko páchne po alkohole a nie po kakau či palacinkách by nemal byť taký problém ...

vybaviť to tým, že je to pubertiak a keď tresne za sebou dverami, hoci aj ráno o štvrtej, zrejme nie je tá správna cesta ...

samorejme nielen alkohol ...

chápem to, keď sa rodičia "boja" ozvať, aby nestratili to svoje dieťa ... ťah party je iste silný, aj ťah byť in ...

je nedobré byť outsiderom, nepatriť k tým, ktorí v triede/škole šéfujú ...

mám kamarátku učiteľku, ktorá učí už dosť dlho na to, aby vedela porovnať - deti na zš pred nejakými 10-15 rokmi a teraz ...

nevládze s nimi nikto ...

a ten rodič, ktorý je zodpovedný za to, aké nezdoby vyrába jeho dcéra či syn, príde radšej vynadať učiteľke ... je to jednoduchšie ako vykasať rukávy a vychovávať si dieťa ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...

nuz veru, zial je to tak...obavam sa ze je to sposobene aj tym, ze tieto trendy tu pred 10-15timi rokmi neboli (alebo aspon nie tak vyrazne, neviem napamatam sa). Ale urcite, rodic by mal spravit vsetko pre to aby decko od tejto cesty odradil, ale vies...zakazane ovocie chuti lepsie. A cim zakazanejsie, tym chutnejsie, zial. Ale urcite, rodicia by sa mali angazovat, to je nepopieratelne. Tiez vsak nie su vsemocni.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste ... tieto trendy tu pred 15 rokmi neboli

dívali sme sa na ne akurát v amerických filmoch, kde trend byť in prevládal nad zdravým rozumom

netrvalo až tak dlho a je to tu ... som zvedavá, kedy budú decká do školy chodiť cez detektor, aby nenosili do školy zbrane ...

 

nie všetko, čo bolo, bolo zlé ... keď učiteľ ani rodič nemá žiadnu autoritu, je to nanič ...

no iste, viem : ) ... my všetci sme boli deti, samozrejme, že zakázané ovocie chutí najlepšie, lenže - také dobrovoľné, vieš ? : )

 

nie také, že keď chcem v tej triede žiť, tak proste musím ísť s prúdom

zdravé je mať na výber

 

isteže rodičia nie sú všemocní ... ale vedieť a zistiť, či moje decko fetuje a chlastá, kde je a kedy chodí domov je taký základ ... potom sa čudovať je neskoro - si myslím ja

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov