Skočiť na obsah

Odškodnenie "obetí"


Sniper

Odporúčané príspevky

prečítala som si toto všetko, veď pán f. už so sľubmi na nejaké odškodnenie išiel do volieb ...

 

opačne - myšlienkový experiment :

kto z investorov do nebankových subjektov, ktorí sa dali nalákať so zdravým rozumom na 40 percentné úroky, by niečo pri neustálom prílive 40 percent zisku dal niekomu z neinvestorov hoci len korunu ? nás ostatných nikto nenútil vybrať peniaze z banky či pančuchy a vložiť to nejakému frunimu do pazúrov - nemali sme ani len ten príslovečný mesiac ich 40 percentné úroky.

ich nikto so zbraňou pri hlave nenútil vybrať peniaze z banky a so zdravým rozumom v našom ranom dravom kapitalizme si myslieť, že niekto len tak za nič bude rozdávať štyridsať percent niečoho donekonečna ...

takže vychádza mi z toho, že by sa rehnili, ako sa aj stalo, / poznala som jedného človeka, ktorý to prišiel rozkričať do banky, ako super zarába, a banka mu nedávala nič / a nedali by nikomu zo svojich zarobených peňazí ani tú korunu ...

tak nech mi niekto vysvetlí, prečo by som ja alebo hocikto iný, kto nešpekuľoval a nehral sa na chytrého, mal im dať hoci len tú korunu ?

hm ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som sa bavil o tom s kamaratom. Rozhadzuju mld na kadejake hluposti, davaju zarobit spriaznenym pravnickym kancelariam a podobne... Keby sa krotili, tak by mali dostatok penazi na odskodnenie a vyplatenie este aj urokov... :lol:

 

Inak, minule som zachytil info, ze sa nedari rozpredat Fruniho majetok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nexatujte, deti moje, lebo bude zle nedobre.

 

trošku informácií by nebolo zle nazbierať : Fruniho vila je spolu s hvezdárňou k dispozícii deťom z domova, a jachtu a podobné komodity sa nedarí predať, lebo nemajú zďaleka tú hodnotu ... je kríza, tisíce jácht a domov je nepredajných

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je kríza, tisíce jácht a domov je nepredajných

este sme o krize ani netusili a majetok "sa nedal" predat...

inak si myslim, ze odskodnenie je pekna hovadina... akurat tak bodik u blbcov volicov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ináč ten predaj Fruniho majetku je tiež riadna volovina. Minule som pozeral telku a cena za "uskladnenie" aut a jácht už prevýšila ich cenu.

Najlepšie by bolo to všetko zavčasu odviesť do zberu. Alebo čo tak osvedčená "tajná" holandská dražba he he, kto dá menej vyhráva.

Dávam cent, samozrejme za všetko.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Klienti nebankových subjektov, ktorým premiér Robert Fico sľúbil po vstupe do vlády odškodnenie, sa zrejme ani v tomto roku peňazí nedočkajú. Rozpočet na budúci rok s odškodnením nepočíta, premiér vyzýva na trpezlivosť.

 

„Pri úvahách o odškodňovaní klientov nebankových subjektov sme nikdy nechceli ísť cestou vyplácania peňazí zo štátneho rozpočtu. Sú iné možnosti, ako k tomu pristúpiť, preto nebolo treba sa týmto zaoberať pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2010. Na druhej strane verím, že trpezlivosť ľudí musí tu byť, pretože sme v ťažkej finančnej hospodárskej situácii, ktorú sme nespôsobili my, takúto situáciu nám dovliekla svetová kríza,“ povedal na tlačovej besede po schválení rozpočtu vo vláde.

zdroj

 

No kto by to bol povedal :lol: a som rád že to nespravia, tento predvolebný sľub sa mi vôbec nepáčil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

nuž.

táto téma začína tým, že pán Fico sľúbil ... vo svojej prvej premiérskej stoličke sľúbil bárskomu bársčo. alebo teda pred ňou. alebo teda preto, aby sa do nej dostal ...

medzitým ... sa pán Fico dostal do premiérskeho kresla druhýkrát. veľkolepo a víťazne ... asi až tak víťazne, že medzitým snáď trochu vytriezvel, a čo sľuboval, odvoláva, čo odvolal, radšej nesľubuje, ... či ako to vlastne je.

zrejme mu došlo, že ... ee, toto nepôjde - odškodnenie obetí sa konať nebude. /mal sa spýtať nás, povedali sme mu to tu už pred šiestimi rokmi ... :)/

ale nie, ako čítam jeho zdôvodnenia, stále chce zostať pred svojimi voličmi pekný, takže nie hlúposť ľudí pripravila ľudí o ich peniaze, ale ŠTÁT ...

nie nebankovky ponúkali 40 percentné úroky, ale štát ... kto chcel 40 percentné úroky, strkol peniaze do nebankovky, zrejme ho ŠTÁT nútil ... štát núti MLM, štát nútil Enron, štát nútil kampeličky, ... trošičku povolil v rétorike, trošičku pripomenul svojim voličom, že možno ... možno nielen štát, ale aj ich chamtivosť, možno, trošičku ...

Nebankovky Fico škrtol, odškodnenie nebude

Mečiarov zoznam prominentných klientov Horizontu zostal odložený na prokuratúre.

Odškodňovanie klientov nebankových spoločností vláda Smeru tentoraz do programového vyhlásenia nezaradí.

„Vzhľadom na medzinárodný záväzok znížiť deficit verejných financií pod tri percentá v roku 2013, nepovažujeme riešenie tejto požiadavky za možné,“ odpovedal hovorca Erik Tomáš.

Za poškodenie týchto ľudí podľa Smeru zodpovedá štát, ktorý umožnil pyramídové hry, ale aj samotní klienti, ktorí investovali do fiktívnych finančných operácií.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1r78Unhpt

a je to tu - odpoveď :

Poškodení idú ďalej

Štefan Šipoš zo Združenia poškodených občanov, ktoré má zhruba 30-tisíc členov, tvrdí, že sa na Fica spoliehali. Mnohí ho preto podľa neho aj volili.

Prvá Ficova vláda čiastočné odškodnenie klientov nebankoviek do programového vyhlásenia zaradila, nikdy sa však neuskutočnilo.

Dohodu s novou vládou považoval Šipoš ešte v piatok za poslednú možnosť riešenia ich situácie.

Ak sa to nepodarí, nasledovať budú podľa neho hromadné žaloby na štát.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1r7AoModu

poskladáme sa im všetci, oni brali úroky, mi im doplatíme zvyšok ... však štát, čo poviete ?
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cela myslienka, ze by stat mal takto odskodnovat je od zakladov uplne zcestna a pomylena. Povedzme, ze zakony (prijate NRSR, teda statom) naozaj osahovali diery, alebo nedokonalosti, ktore umoznili aj pripady ako Horizont. Ale Horizont bola v prvom rade firma, ktora stavala na podvode a klamstve, co su veci, ktore nijaky system nemoze uplne eliminovat.

 

Rovnako ako ked miestny predpis zakaze parkovat moje auto na trave co mam pod oknami - a mozem len na vyhradenom mieste, ktore je dalej. Pokial mi auto z tohto miesta niekto ukradne, tak je taktiez vinny stat, pretoze to kvoli statu (mestu) som parkoval na mieste, odkial mi ho ukradli??

A to, ze som trebars nezamkol je irelevantne, nie?

 

Bez ohladu na to, kto o kolko penazi prisiel - pokial by mal stat kompenzovat kazdemu stratu, ktoru utrpel nasledkom podvodu niekoho ineho - tak kde by sa to asi tak zastavilo? Nonsens ako mraky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie, ako čítam jeho zdôvodnenia, stále chce zostať pred svojimi voličmi pekný, takže nie hlúposť ľudí pripravila ľudí o ich peniaze, ale ŠTÁT ...

nie nebankovky ponúkali 40 percentné úroky, ale štát ... kto chcel 40 percentné úroky, strkol peniaze do nebankovky, a je to tu - odpoveď :

 

Skor to bola lakomost , lebo ak by to bola hlupost, tak "investuju" vsetky peniaze....no pokial viem, tak sa poistili a nechali si nieco aj pre pripad neuspechu....takze ratali aj s krachom, tak teraz nemaju co vyplakavat, urcite vedeli do coho idu a teraz robia "mrtveho chrobaka"....hm....ved kazdemu co mu patri :)

 

 

Rovnako ako ked miestny predpis zakaze parkovat moje auto na trave co mam pod oknami - a mozem len na vyhradenom mieste, ktore je dalej. Pokial mi auto z tohto miesta niekto ukradne, tak je taktiez vinny stat, pretoze to kvoli statu (mestu) som parkoval na mieste, odkial mi ho ukradli??

A to, ze som trebars nezamkol je irelevantne, nie?

 

Ked uz spominas to auto, tak sused chodi vencit psa na prikazane miesto pre "psickarov", ak by mu ho tam niekto dokalicil (myslim toho psa), tak s kludnym svedomim moze zalovat mesto a ziadat finanncnu nahradu za dolamane nohy toho cokla a moze sa odvolat (sused) na tento ficovsky vseobjimajuci a ustretovo znejuci "kotrmelec" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked uz spominas to auto, tak sused chodi vencit psa na prikazane miesto pre "psickarov", ak by mu ho tam niekto dokalicil (myslim toho psa), tak s kludnym svedomim moze zalovat mesto a ziadat finanncnu nahradu za dolamane nohy toho cokla a moze sa odvolat (sused) na tento ficovsky vseobjimajuci a ustretovo znejuci "kotrmelec" :)

 

Ano.

Ale problem je, ze to nevymyslel Fico - velmi vela ludi takto rozmysla a nie len u nas - a Fico sa toho len chytil, pretoze bola dobra tema. V podstate by bolo potom naozaj mozne chciet od statu nahradu za skoro akukolvek skodu, ktoru by clovek, alebo firma utrpeli. Ale aj Fico si je toho dost dobre vedomy, tak preto s tym nic moc nespravil.

 

Takze vlastne je potom problem - le zle, ze slubil hlupost, ale nakoniec hlupost, neurobil? Alebo by bolo lepsie hlupost slubit a hlupost aj urobit? A ked ludia chceli, aby vlada urobila hlupost, tak nakolko je zle, ze im to politici slubili, no nakoniec neurobili?... To hlavne na margo toho, ze niekedy je vazne lepsie, ked politici kaslu na priania ludi :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem ze Fico to nevymyslel.....ludia (volici) vzdy hladaju vinnikov za nejaku ujmu na sebe a politici zasa slubia aj ked (vacsinou) vedia ze je to sprostost :(

To mas ako ked majitel predajne farby-laky nechce prist o nejakych zakaznikov, co si praju, aby tam predaval aj plynove flase naplnene propan- butanom....nieco vymysli-zrealizuje....ved co by nespravil pre zakaznikov, co ho zivia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Možno sa to nedá, ale veď nech mi nikto nehovorí, že sa tí darebáci, čo tu sľubovali také bohaté zúročenie vkladov a vylákali kopu prachov od ľudí, nenabalili a že majú, chudáci, holú riť. Nech sa urobí exekúcia ich veškerého majetku a šups k odškodňovaniu aspoň čiastočnému, nie? To je zaujímavé, že nejakému neborákovi kvôli pár nedoplatkom hneď nabehnú a zoberú ešte aj trenírky, ale hentým sviniarom nikto nesiahne na to, čo ukradli ľuďom , ktorí im verili. To je zaujímavé, že na niekoho taký zákon je možné použiť, a na niekoho nie. To kde dočerta sme?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

myslela som, že o tejto nehoráznosti už nikdy čítať nebudem...

 

ale žiaľ, je to tu znovu - pripomeňme si to:

 

záľahy ľudí chceli zo dňa na deň zbohatnúť, nastrkali úspory do ničím neručiacich nebankoviek /česky kampeliček/, majitelia nebankoviek zdrhli, sprostí ľudia zostali bez úspor.

pamätám si takých klientov, ktorí nám v banke nadávali, že oni vedia, čo s peniazmi, a s nami nechcú mať nič, oni si inde zarobia toľko, že budeme pozerať. pozerali sme. o pol roka prišiel o 400 000 Sk v SUNe.

 

takže k téme:

 

Obyčajní navrhujú ODŠKODNIŤ klientov nebankoviek

 

to ako fakt, za sprostosť vybranej vzorky budeme skutočne predsa len platiť všetci?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OĽaNO to navrhuje len naoko, Im ide hlavne o to, aby ľuďom pripomínali, že odškodnenie bol Ficov predvolebný sľub, na základe ktorého si budoval svoju populistickú politiku, ktorí ho doviedla až do parlamentu. Po voľbách už o odškodnení nehovoril nič.

 

Čo sa týka samotných ľudí, veľa z nich naleteli nebankovkám, ale zas, kto mal chuť trochu riskovať, tak do toho išiel a nikto na neho nepozeral ako na hlupáka. Vtedy vysoké úroky boli relatívne bežné, samotné banky dávali okolo 17-18%, no tak nebankovky dávali 2x. To už skôr dnes sa zdá úrok 15% podozrivý, keď v banke je bežne pod 0,5%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fico mal ten "nerealizovatelny slub" sice v tom volebnom "odrbe", ale nemam pocit, ze by to mu az tak nahnalo volicov......skor sa ozyvali kritici tohoto obohatenia sa  na ukor ostatku spolocnosti, ktora bola v drvivej vacsine oproti nenazranej mensine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak akosi : )

 

a ani nemyslím, že to Obyčaným pomôže, ani Matoviča zakryje, ani Ficovi to neublíži... politické hrátky, ale u nás takéto veci moc nezaberajú.

 

ovšem prekvapujúce bolo skutočne, že som po toľkých rokoch zrazu len čítala znovu o tých bláznoch, čo si mysleli, že im niekto bude dávať za nič...

bola som pri tom, ľudia boli ako uhranutí, a pamätám sa na plač a škrípanie zubami v tv, keď to zrazu celé krachlo.

boli tam blázni, ktorí im nastrkali všetko, celé dedičstvá, reštitúcie a milióny.

 

o inom sa ani nepísalo, len o tom, že pozor... o kampeličkách, o nástrahách, o tom, že to nie je čisté podnikanie.... ale kdepak. svätý grál priťahoval viac. všetci boli múdrejší.

 

mám pocit, že som to tu kedysi písala: aj moja mama to skúsila, ale pomaličky a rozumne: kamsi vložila 15 000 Sk, a každý mesiac išla vybrať úroky...

a keď to krachlo, jej strata tým pádom bola oveľa menšia, a zasmiala sa sama na sebe: moja vina, tak aj toto som skúsila.

 

ale nie celé majetky... takých ľudí bolo priveľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

téma sa na chvíľu prebudila, pre podaktoré naivné duše dokonca oživila aj možnosť nejakého odškodnenia.... už zasa.

 

z väzenia sa totiž dostal František Mojžiš, voľakedajší šéfa a majiteľ Drukosu, jednej z najväčších sľubovačov najväčších ziskov medzi 15 - 31 %...

celková suma, ktorá odplávala ktovie kam, činila 3,729 miliardy korún (spolu asi 133 miliónov eur),

počet podvedených bolo okolo 25 - 26 tisíc /to sú tí, čo sa priznali, ktovie, koľko sa ich hanbilo svoju sprostosť priznať/

 

podrobnosti súd prepustil exšéfa drukosu Mojžiša na slobodu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odskodnenia?.......tak to je ozaj iba pre naivne duse......jedine tak, ze by Mojzis isiel kazdemu s poctu naivnej populacie odpratavat kazdy rok (minim.kolko sedel v base) uhlie....uz som zvedavy na poziadavky od "podvedenych nadejnych milionarov).....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mojzis je oproti takemu Majskemu s Frunim uplny chudak

 

a celkom by ma zaujimalo, koho biela kobyla bola ta bratislavcanka, ktora za smiesnych vlozenych 10k podala ten navrh na konkurz len par mesiacov predtym, ako sa to zrutilo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

2.8. vyšiel článok, teraz som našiel túto tému, tak prikladám:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/559009-schmognerova-neboli-sme-ticho-ludia-o-rizikach-nebankoviek-nechceli-pocuvat/

je to skôr video, vtedy som si ho pozrel, s Brigitou som poväčšine súhlasil.

 

Krach nebankoviek bol akýmsi "epitafom" divokého podnikania v 90. rokoch. Ľudia tam vkladali na vlastné riziko a na štát nemôžu nadávať. Skôr by sa mali pýtať Fica, prečo ich neodškodnil, ako sľuboval pred voľbami 2002, keď odškodnenie mohutne presadzoval počas predvolebnej kampane. Smrad zapredaný, sám dobre vedel, že je to nezmysel, aj preto sa k tomu nikdy nevrátil hoci 12 rokov bol pri moci a času "odškodňovať" mal dostatok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov