Skočiť na obsah

Menu Štedrého večera


tomassi

Odporúčané príspevky

kedysi ako decká sme mávali tradičnú kapustnicu (s kúskami údeného, klobásky, hríbmi, slivkami, a ja ešte tam dávam teraz aj orestované kúsky bravčového), makové pupáky, hustú fazuľovú polievku, šalát a smaženého kapra, pred večerou ešte oplátky s medom a cesnakom, to aby sme boli zdraví po celý rok, a po večeri fúru koláčov od výmyslu sveta. mamka bola vychýrená kuchárka a aj jej koláče boli proslulé. Mávali sme okrem medovníkov, lineckých a medvedích labiek aj jemné medové orišekové rezy, makový a orechový závin, skrátka tlstlo sa jedna báseň...pamätám si ešte klasické prskavky, a klasické sviečky, divím sa, že sme nepodpálili stromček...

teraz mávame tú kapustnicu, šalát a kapra, hoci už sme párkrát mali aj filé alebo pečeného pstruha a netradičné zemiakové pyré...kapustnica je vždy. kedysi sme mávali tiež koláčov od výmyslu sveta, v poslednom čase upúšťam od takého prežierania.

Ale aj tak je to zbytočné, lebo svokra sa realizuje tým, že popri rozmýšľaní, čo si ktorá susedka myslí a vymýšľaní, o čo ju ktorá chce obrať, vypeká o 106, a ani ju nenapadne sa opýtať, či náhodou nechcem aj ja niečo podobné upiecť. Mám už zopár takých skúseností, že som podľa našej tradície napiekla, aj tie záviny, ale pán Flinstone dovliekol ešte aj od nej záviny, a jeho brat pokojne povedal, že on nechce, lebo švagriná tiež piekla. len ten môj držal zobák a krok. A potom nútil každého, aby sa to, čo dovliekol od mamky, aj jedlo...

Tiež už zopár rokov viac ako ja pečie dcéra, a ide jej to dobre.

Kedysi sme piekli ešte s 2 kamarátkami, ja som rozpočítala, čoho koľko bude treba, pozháňala suroviny,rozdelila suroviny a úlohy, ktorá aké cesto spraví a na druhý deň sme sa zišli u tej, ktorej nemal kto deti postrážiť, aspoň keď ešte boli veľmi malé, a vypekali sme o 106. Bolo to veselé. Toto trvalo hádam dobrých 6 - 7 rokov. Potom to nejako zakapalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov