Skočiť na obsah

Uhádnite postavu a film


Sniper

Odporúčané príspevky

toto mozno budu vediet mladsi ale mala by si aj ty. ten film bol velke halo.

 

"ked umriem pochovajte ma dolu bruchom aby mi mohol cely svet pobozkat rit"

 

je to ang.preklad

 

ten slogan je už okrídlený ... koluje kdekade vo viacerých verziách

 

s trochou pomoci ... Platoon / Čata / Oliver Stone ... neuveriteľné, že je z roku 1986 ...

 

 

 

 

tak ďalší : scenár napísaný s Ronom Kovicom, ďalšia výpoveď o jednej americkej nočnej more ... podľa mňa životná rola mladého herca ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hihi narodeny 4. jula. tom crusie. oliver stone.

 

filmy s voj. tematikou mam zmapovane asi vsetky

 

a to je zaroven moja pomocka pre dalsi.

plus: marvin, bronson, savalas, sutherland...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

The Dirty Dozen - tucet špinavcov

 

1967 réžia Robert Aldrich

 

 

 

ďalší film : 1957, remake r. 1997, istý počet ľudí, uzavretá miestnosť, najhorúcejší deň v roku, Henry Fonda v bielom, excelentné výkony a ťažké rozhodovanie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre istotu som si to overil, ale malo by to byt "12 rozhnevanych muzov". Je to dobry film... Fonda presvedci vsetkych o nevinnosti odsudenca.

 

Skusim nieco ja

Filip a Hanka,... Leto, postavy tam hraju povacsinou mladi ludia..."Masaryk, Marx a Seneca, jde to dohromady?"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

márnosť ... na tento film som úplne zabudla ... Starci na chmelu : )

 

/ 1964 ... hm /

 

 

 

 

 

oscar za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe ...

macon a sarah prídu nešťastnou náhodou o syna

macon píše zvláštne knihy ... a stretáva zvláštnu ženu ... a je v tom výchova psa, prázdno, cestovanie, a nové začiatky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už viem, len si musím spomenúť na názov.... :lol: :)

 

Čas prebudenia (Čas prebúdzania -Awakenings )sparingpartnera mu robi Robin Williams, ktory hra lekara. Niro hra pacienta postinuteho dusevnou chorobou.

 

 

Skusim nieco tazsie ako Vrchni....

 

Tri zeny, kazda zijuca v inom obdobi, zdanlivo nesuvisiace zivoty. Taka sonda do duse zeny. Jednu postavu tam hra Nicol Kidman.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

The Hours - Hodiny

 

2002, Julianne Moore, Meryl Streep, Nicole Kidman

 

 

 

 

jedna z tejto trojice herečiek je hlavnou postavou drámy, kde bolo utrpenia priveľa, strata obrovská, pokus začať nanovo zlyhal ... nejde to, voľba je nakoniec definitívna ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hja, sofiina volba. meryl streep. knizku som cital film som nevidel ale pocul som ze tam hrala ona.

 

mozno nieco tazsie.....

 

horska samota, zaciatok minuleho storocia. tazko zivotom skusany clovek snaziaci sa vzopriet osudu, pribeh o obycajnom ludskom zivote. smutny, ludsky film.

ceska vyroba a to som povedal velmi vela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ...

 

Kráva

1992, réžia Kachyňa

 

mám pocit, že tie filmy boli natočené len nedávno ... tie roky vzniku ma vždy vydesia ... mladík Adam a jeho chvíľkové vzopretie sa osudu / ? /

 

 

 

 

 

príbeh sa odohráva tesne po skončení druhej svetovej vojny, chaos, čierny trh, nastupujúca komunistická budúcnosť, traja rozdielni ľudia, obyčajné ľudské sny a zlá doba, ktorá im nepraje ...

film vznikol podivuhodne .. ešte za socializmu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sedím na konári a je mi dobre :lol:

 

Pepe, Prengel a Ester.

 

---

 

v tejto téme začínam, preto dám niečo ľahké, aj keď hlavných postáv je tam ako maku : )

 

Tri kamošky, maturantky Zuzana Norisová, Betka Stanková a Anna Veselá prežívajú posledné stredoškolské leto. Spolužiaci sa im zdajú nudní, snívajú o svojich princoch a tých sa im nečakane podarí i stretnúť, v meste sa totiž objavia traja záhadní mladí muži: Jan Révai, Ľuboš Kostelný a Jaromír Nosek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rebelovéééééééééééééééé... :lol:

 

štyria kamaráti, malí chlapci vystrájajú pestvá... Jedna taká lumpáreň sa im však stane osudnou a putujú na miesto, kde získajú veľmi nepríjemné skúsenosti, ktoré ich poznačia na celý život. Karta sa však obráti...

Hrajú tam aj Dustin Hoffman a Roberto de Niro.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ...

 

Sleepers - Spáči

 

Robert De Niro, Dustin Hoffman, Brad Pitt, Kevin Bacon

 

 

 

v tomto filme je jeden z týchto štyroch hercov hlavnou postavou , ktorá vymyslí a vyskúša na sebe látku, ktorá spôsobuje neviditeľnosť .... scifi, horror, thriler ... taký mišmaš je tento film

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rebelovéééééééééééééééé...

wysky, treba povedať aj filmové mená postáv, inak ti to nerátam. :lol:

to by si mal až veľmi ľahké.

 

a Sleepers už sme mali, v tomto príspevku.

 

ok, koniec kritiky, idem porozmýšľať, ako sa volali postavy z filmu od game, ktorý som pozeral, ale dávno. : )

 

 

---

* medzitým som sa dozvedel, že s menami postáv to nie je až také vážne, wysky. takže beriem všetko späť a rátam ti odpoveď. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik, axel v zadani spomina len civilne meno jednej z hlavnych postav a dej :lol: A opakovania trochu nezaskodi... :)

 

Medzitym som si vsimol tvoju odvolavku, tak ostava len poznamka o opakovani... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre, naspäť k filmom.

posledný je Hollow man, alebo u nás Muž bez tieňa.

pokus s neviditeľnosťou urobil sám na sebe vedec Sebastian.

 

---

 

a ako som tu debatil s wyskym, napadlo ma niečo ďalšie. myslím, že podľa tohto uhádnete, aký film mám na mysli:

 

"Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil!" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno. :lol:

 

a to je nielen názov filmu, ale zároveň aj meno hlavnej postavy, takže stručná a kompletná odpoveď. a čo ďalší film? sem s ním!

 

edit: aha. už rozmýšľam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

The Shining - Osvícení

1980, réžia Kubrick

Jack Nicholson / Jack Torrance /

 

 

francúzsky policajt Hubert pre svoje zlaté srdiečko a silné päste nútený, kým sa jedna záležitosť dá do poriadku, odcestovať na dovolenku ,... je z toho japonsko, kde sa dozvie, že jeho dávna láska práve zomrela a on sa stal otcom takmer dospelej dcéry a záhady tu ešte nekončia ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov