Skočiť na obsah

Drogues


cizy

Odporúčané príspevky

Alkohol => Nepijem vôbec. Bavilo ma to, keď som mala 14-15 rokov.

Cigarety => Nikdy som nefajčila tak často ako to je teraz. Fajčím prakticky od 14 rokov, no to bolo tak, že som si dala pár za mesiac. Vždy keď sa niekam išlo alebo len tak, keď som dostala chuť. V posledný mesiac mi to začína chutiť stále viac a viac. Môj denný priemer je 5 cigariet.

Drogy => Fajčím marihuanu. Nie aktívne ale sem tam to potrebujem, aby som zabudla na všetko okolo mňa.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môj denný priemer je 5 cigariet.

to je môj priemer v slabé dni... ale keďže chodím denne do baru /nie piť, len tak si posedieť alebo pomôcť/, tak môj priemer je 15... bývalo kedysi, že doma keď som bola, som nefajčila... teraz ak som doma 24 hodín, už vo vlaku mám také hnusné tyky ísť na WC aspoň na tri potiahnutia...

k tráve pristupujem s rezervou keďže viem ako rýchlo sa viem na niečo namotať, uspokojím sa aj s nafajčenou miestnosťou. "hulím aby som zabudla"... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na ako dlho sa da zabudnut?

Na kolko chces. Ma zmysel ta otazka?

 

samozrejme, že má tá otázka zmysel.

ináč by sa nepýtala.

 

má zmysel pre každého, kto marihuanu na zabudnutie hocičoho neskúsil, prípadne ani nemieni, alebo nechce, alebo sa obáva ...

 

okrem toho z tej otázky je jasne cítiť ďalšiu podotázku:

či to stojí za to "zabudnutie", na chvíľu, či sa skutočne zabudne na strasti života, či niekto požíva marihuanu ako silný fajčiar prestávku na cigaretu či alkoholik alkohol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na ako dlho sa da zabudnut?

 

pokial hulis v kuse, ze z opice nevyjdes, tak na velmi dlho

ostatne to iste plati aj o chlaste

Na kolko chces. Ma zmysel ta otazka?

 

pre toho, kto to praktizuje, zmysel samozrejme nema
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem to pochopit a preto sa pytam,

nefajcila som a drogu ziadnu, ak neratam par cigariet na skolskych vyletoch.

Alkohol a kava. Alkohol uz nie ked mi je nanic, zistila som ze sa mi rychlo ulavi a zlakla som sa. Pijem len ked mam dobru naladu.

Boli velmi dlhe a zle obdobia nanic. Urcite by som uz bola alkoholik. Myslim ze je to tak aj s ostatnymi drogami.

Pri tvrdych drogach mam strach, asi by som nezbadala hranicu kedy by som uz bez toho nemohla byt.

Je kopa inych veci ktore ma v zivote tesia ale ked mi je nanic to nepomaha a neulavi sa mi. Uz ale viem ze ked je clovek na dne, da sa ist len hore.

 

Samota,strach, bolest, smutok. Vtedy potrebujem aby ma niekto chytil za ruku a objal. Chyti, aj ked niekedy to strasne dlho trva.

 

Strach aj preto ze mam deti, od 17 do 20 a jedine na co sa mozem spolahnut je ze maju sami seba dost radi. Ked tu citam prispevky mladych v tom veku niekedy ma mrazi. Su vo veku kedy si nenechaju recnit do zivota a mozem len cakat ako si poradia

 

Vidim ze by som sa mala viac rozpisat, aby to za mna nemusela potiahnut game. Dakujem :-))

 

Mylim ze ked sa clovek preberie z opice, alebo prestane ucinkovat droga, sracky su ovela horsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mylim ze ked sa clovek preberie z opice, alebo prestane ucinkovat droga, sracky su ovela horsie.

tak toto som ešte nepostrehla... väčšinou hneď zrána som si nepamätala tie problémy, ktoré boli, resp. som na ne vôbec nemyslela... a potom ako som sa prebúdzala nie k životu ale DO života, opäť sa vrátili a boli stále rovnaké... nič horšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ktore napriklad? :lol:

 

 

skusenost s drogami a to ze ich beru ako nieco co k ich zivotu patri.

Pred par rokmi to bola skor vynimka, a teraz je vynimka ked taka skusenost nie je. Mozno sme sa len vsetci tak tvarili a skutocnost bola ina.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerozumiem, nechapem, a v podstate ani nechcem chapat

 

x ludi ma problemy, ale su vnutorne natolko silni, vazia si samych seba, ze to nepotrebuju riesit, resp zabudat na to, pomocou drog

ak som nervozna, ano, mozno si orypujem nechty, ale nepcham do seba nikotin

kamarat huli, je mi z toho zle, smutno, aj som mu dohovarala ale je to ten typ, ktoremu keby dohovara aj x psychologov, lekarov, tak si stale bude mysliet svoje..plus, je to velmi cool ked niekde na zurke vytiahne jointa a "vychutnava si to"

 

stretavam sa s ludmi, podla mojho nazoru inteligentnymi, kedze nemaju potrebu fajcit jednu cigu za druhou, chodit po podnikoch, lutovat sa, a na druhej strane vychvalovat, ako velmi sa im ulavi, ked sa dostavi ten stav "blazenosti"

ked tak uvazujem, ani u nas v kancelarii, kde je cca 15 ludi, tak odtial fajci iba jedna zenska, ktora ma cez 50, ostatne su mladi ludia, ktori maju rozum

 

vadia mi fajciari, neznasam ten smrad, ten smrad ktory sa taha z fajciarov, a to nemusia mat zrovna zapalene

 

je mi jasne, ze ti co fajcia pravidelne a dost, si pomyslia ze len trepem, ako ti vsetci ostatni, ktori sa tomu nerozumeju :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne osobne je ozaj jedno, kto fajci, droguje, pije, je to jeho zivot

len niekedy sa divim, ze ludia pisu o svojich drogovych/alkoholovych excesoch ako o niecom, co stoji za to napisat a smiat sa sam na tom, ma to opacny ucinok

ak by som sa aj sama zhulila, opila do nemoty, aj by mi to spravilo dobre, ale je to moj zazitok a pre mna

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je mi jasne, ze ti co fajcia pravidelne a dost, si pomyslia ze len trepem, ako ti vsetci ostatni, ktori sa tomu nerozumeju

neviem povedať či sa do toho rozumiem, ale ako už pomerne tuhý fajčiar si nemyslím, že trepeš... celkom tomu rozumiem. vlastne vďaka Legovi, ktorý mi to už Xkrát obšírne vysvetľoval :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak toto som ešte nepostrehla... väčšinou hneď zrána som si nepamätala tie problémy, ktoré boli, resp. som na ne vôbec nemyslela... a potom ako som sa prebúdzala nie k životu ale DO života, opäť sa vrátili a boli stále rovnaké... nič horšie.

 

vsetko chce cas a pride aj to, ze budu horsie

staci len ked sa budes tejto cinnosti venovat aktivne a pravidelne

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Veľmi zaujímavý link na tému drogy a umenie - Pan umelec na tripu

 

Od roku 1995 namaloval Saunders něco kolem 8000 autoportrétů, z nichž každý stvořil pod vlivem jiné drogy. Každý portrét tak vypadá jinak. Ať už šlo o naprosto legální medikament prodejný v lékárně, nebo o tvrdé drogy z ulice, Bryan to vykouřil, sešňupal, snědl, vypil apod. Pak se šel, sjetý, namalovat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Kvetoucí maková pole na jižní Moravě se stávají častým cílem narkomanů. Stále častěji vyrážejí na pole na Blanensku, Vyškovsku a Brněnsku pro surové opium.

Hmotu z makovic užívají různě. "Dá se kouřit či rozpustit a aplikovat injekčně," popsal Jiří Valnoha ze sdružení Podané ruce, které pomáhá drogově závislým.

 

Zdroj:

hmm ... kedysi sa u nás pestoval mak na "každom rohu" a nikto slovo "droga" ani nespomenul ... teraz však mak akoby sa aj u nás úplne vytrácal. Dokonca na tržnici ho predávajú skoro ako podpultový tovar.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opium z nedozreteho maku je asi nasou najdostupnejsou drogou este z cias totality.

Starsi "narkomani" ho konzumovali v podobe tzv. cajickov. Z toho je aj ich pomenovanie "cajickari".

U nas bolo skutocne pestovanie maku pohoda-jahoda, na kazdom kroku, ale ak by si sla dalej na vychod, tak tam bolo zakazane.

Pamatam si, ze ako dieta bola u nas navsteva z Ruska (myslim, ze mamina nevlastna teta) a ti boli sokovani, ked videli polia z makom. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm ... kedysi sa u nás pestoval mak na "každom rohu" a nikto slovo "droga" ani nespomenul ... teraz však mak akoby sa aj u nás úplne vytrácal. Dokonca na tržnici ho predávajú skoro ako podpultový tovar.

 

Niekedy okolo roku 1975 sme mali na navsteve znamych z byvalej NDR. Pozerali ako Alenka v risi divov ked videli, ze mak sa bezne predava v potravinach. U nich to bolo pestovanie maku obmedzovane a v obchodoch bol tabu. Ostatne kedysi sa bezne po dedinach pestovalo aj technicke konope.

 

Kto sa zaujima o etnografiu, tak odvar z makovic sa daval detom aby spali, aj ked niekde dostavali korku chleba namocenu v slivovici, alebo inej lavorovici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mak sa da pestovat bez povolenia do vymery 100 m2. Podla mna je to zbytocne obmedzenie, pestovat ho za ucelom ziskania morfinu je v nasich podmienkach dost nakladne a kto si chce obcas uvarit cajik, hravo sa zmesti do jedneho aru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov