Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 492
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    69

  • Hellé

    35

  • Pred 2 mesiacmi...

áno, strúhame aj my na malých "slzičkách"

 

ovšem keď sme robievali viac zemiakových placiek, strúhali sme na mlynčeku na orechy - má to rovnaké drobné slzičky, netreba si zničiť prsty a ide to rýchlejšie...

na tom starom socistickom klasickom strúhači na orechy - na obrázku som našla retro výrobok v maďarskej krabici, ale takýto istý máme doma kúpený u nás, a má ho aj mama asi od 70. rokov.

 

dobre sa na tom strúhajú zemiaky aj mrkva aj jablká, kdečo podobnej konzistencie, keď treba drobné "slzičky" a keď toho treba veľa

 

post-3-0-10696300-1541359123.jpg

https://bazzi.sk/inzeraty.php?nazov=mlyn%C4%8Dek%20na%20orechy&n2=&kat=&lokalita=&cenaod=&cenado=&zorad=cena1%20DESC&page=1&typ=

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fíha, game, dobrý nápad, človek sa učí celý život. Toto zariadenie ešte furt doma máme. krumpľové placky zaradím do jedálnička ešte tento týždeň! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, to je zaujimave...

my rajbeme krumple na dvojako - časť na tych malych "slzickach", ako aj vy, ale asi 2/3 na takom stvorcekavom ribajzli, asi taketo nieco, ale vo vacsom (iny obrazok som nenasiel)

 

post-3-0-34791100-1541512515.jpg

 

aj by som vyskusal tuto hrubsiu verziu, ale nechem sa manzelke pliest do remesla...

no keby som zohnal duplikat orechoveho mlynceka, tak ten urychlovac vyskusam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, to je zaujimave...

my rajbeme krumple na dvojako - časť na tych malych "slzickach", ako aj vy, ale asi 2/3 na takom stvorcekavom ribajzli, asi taketo nieco, ale vo vacsom (iny obrazok som nenasiel)

 

attachicon.gifstrúhadlo.jpg

 

aj by som vyskusal tuto hrubsiu verziu, ale nechem sa manzelke pliest do remesla...

no keby som zohnal duplikat orechoveho mlynceka, tak ten urychlovac vyskusam.

 

tiež som to tak robievala, tak som to videla aj u mojej mamky aj u oboch babiek, ale postrúhané prsty ma teda nebavia, takže teraz už používam len tie "slzičky". Nikomu to nevadí. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

iskra, hellé, obdiv...ja nemám vôbec na to čas ani sa mi nechce, a to som kedysi organizovala spoločné pečenie s kamarátkami, deti už spali a my sme vypekali podľa mojich receptov...kde tie časy sú...

možno že sa nakoniec učlovečím a urobím aspoň vanilkové rožky,  ale skôr nie.  

 

Ale včera som bola s Ninkou v centre, kde sú rôzne aktivity pre takéto deti, a včera deti piekli, presnejšie vykrajovali, medovníčky. cesto bolo vopred nachystané pre každého drobca. Ninka si pekne vyvaľkala cesto na pripravenom pečiacom papieri a povykrajovala i nazdobila orechmi a hrozienkami, teta jej to šupla na miniplech a do minitrúby. medzitým si ozdobila papierový sáčok pečiatkami a nalepenými hviezdičkami a inými tvarmi, a do toho jej potom teta nasypala tie jej medovníčky. Šlo jej to celkom šikovno. Tak mladí budú mať Ninkine medovníčky. Netuším, čo dcéra bude či nebude vypekať.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, ďakujem.   :)   Aj ja už pečiem menej. Medovníčky,  opekance  a   tesne pred sviatkami upečiem  orechový závin.

 

Milé, že sú rôzne takéto a podobné aktivity pre deti. Ninka je určite tiež  šikovná, tešila sa ..,  a vy s ňou.   :)

 

 

 

čerstvo upečené opekance

post-2385-0-31092300-1545151859.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opekance sú moje naj naj naj štedrovečerné jedlo. Ešte viac ako kapustnica. My ich robíme s makom a cukrom. Môj dedko si ich zvykol robievať s kyslou kapustou. A videl som už aj s tvarohom. Tu na západe nie sú veľmi známe. Skôr stredné a východné Slovensko.

 

Moje - naše výtvory.

 

post-3-0-82966700-1545207553.jpg   post-3-0-09363200-1545207554.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov