Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Vyzera to ako hrubsia pizza ... cele to zjem, aby nebolo svedkov ze som to pokazila :zubiska: :zubiska: :zubiska:

 

Myslim si ze tam chyba este vela veci, velmi jednoduchy kolac, ani nic vyrazne tam nie je. Asi ho viac robit nebudem ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Odpovedí 492
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    69

  • Hellé

    35

pečenie je na dnes vybavené. odľahčujeme mrazničku - ide jar a pomaly nové ovocie, keď teda počasie dá ... :)

 

takže to sú dnes tri úplne maličké štrudľo-záviny s višňami a jablkom a makom, višňami a makom, a jablkom a orechmi  ... a dva veľké s jablkami a tvarohom a jablkami, trochou tvarohu a trochou orechov ...

kto to všetko poje, je tá správna otázka. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

skutočne sú veľmi pekné :)

už párkrát som na ne pozerala ako na recept, ale u nás je to s pečením tak, že vymýšľame veci, ktoré vydržia aspoň pár dní, pretože sa toho zje vždy málo a po troške,  a tak je čo vyberať niekoľko dní ... tomu musíme prispôsobiť pečenie.

preto som toto nikdy nerobila ... mne to pripadá ako dobrota, ktorú je najlepšie jesť za čerstva ... ale neviem iste, a teraz, keďže to piekla doll, je sa koho spýtať, či je to skutočne tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doniesla som skoro vsetky rodicom, kde sme sa do nich postupne pustili, a zvysok som im tam nechala. Dnes som prisla na navstevu, vytiahli ich z chladnicky, a chutili mi snad este viac :) Pretoze vcera mi to listkove cesto trocha vadilo, velmi sa drobilo, a teraz ako keby to bolo cele "previazane", vlacnejsie.

Ale ano, asi najvhodnejsie konzumovat hned, takze napr ked ma prist navsteva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

doll, to je skvely grif, s tym zmaknutim listkoveho cesta,vlastne to byva aj pri domacicch kremesoch,dobre su az po nasiaknuti listkoveho cesta plnkami:) tie ruze su uzasne, si sikulka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

naposledy sme od mamy priniesli rebarboru ... bol najvyšší čas očistiť ju a spracovať, rebarborové koláče akéhokoľvek druhu tu má každý rád,

ale zasa je z toho moje klasické trochu frankensteinovské ale o to lepšie pite, nadstavené jedným jablkom, mletými orechmi  a trstinovým cukrom  ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v takom teple vypekať...ani za nič...ale v pondelok asi budem musieť. Asi urobím kysnutý koláč s marhuľami a drobným ovocím a posýplou. Ako tuk použijem kokosovú masť a mám kokosový cukor. Má nízky GI, takže je to síce maškrta, ale sa z toho netučnie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Mňam, to sú dobroty.  :)

 

 Dnes napečiem orechovníky, ktoré máme tak veľmi radi. Milujem,  keď rozvoniava v kuchyni, keď koláč nakrájam, naservírujem, dáme si kávičku alebo čaj a relaxujeme.

 

Inak, minule ma poprosila synova snúbenica, či im na svadbu , namiesto menoviek pre hostí, nenapečiem medovníkové srdiečka, lebo, že tie odo mňa, sú chutné a tak ..  milé!   :)  pravdaže upečiem  :happyroll:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na dnes sa ohlásila kamarátka, že sa možno zastaví, tak som narýchlo poprezerala chladničku a zbuchla staré dobré superjednoduché tvarohové tyčinky

vychádza mi to na tri plné menšie plechy, už sa dopeká posledný ... je to rýchlo, a rovnako rýchlo sa aj vyjedajú :)

 

post-3-0-82642000-1467708701.jpg

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  aj nám sa len  pred hodinou ohlásila návšteva,  bratranec so svojou priateľkou .. už som ich dosť dlho nevidela, keďže bývajú na druhom konci Slovenska .. pánečku, veľmi sa teším! :)

pečiem Rýchly ovocný koláč  s kokosom  :happyroll:

http://www.mytaste.sk/click/index/41949299/halushka.blogspot.sk

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

včera Flinstone doniesol od brata za košík mirabeliek, pekne idú od kôstky. Z časti z nich som upiekla kysnutý koláč zo špaldovej múky s mrveničkou (ako tuk som použila kokosový olej a namiesto klasického cukru som tam dala kokosový cukor, už som to tak robila a bolo to dobré).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

prichádza sezóna sliviek, dnes to bol  veľmi  Rýchly  slivkovo - tvarohový koláč

 

do jednej misy nakopíme veci na cesto - meria sa odmerkou na litre a časti litra, a to je ešte rýchlejšie než na váhu. rozmiešať:

1/2 litra polohrubá múka + 1 prášok do pečiva

1/4 litra kryštál. cukru /hnedý/trstinový/

1/4 litra mlieka

1,25 l oleja  /(1/8 litra)

2 celé vajíčka   

 

tvarohová plnka:

1/2 kg mäkkého tvarohu + 3-4 PL práškového cukru (cca 2,5 PL stéviového stačí, vždy dávam menej cukru)  +  1 žĺtok   - vymiešať

 

slivky (príp. iné ovocie)   ( s kyslastými slivkami a trstinovým cukrom je to balada )

 

vymiešané cesto vylejeme na vymastený, múkou vysypaný plech, lyžicou pokopčekovať tvarohovú plnku /alebo pomocou sáčku nastriekať/ a naukladať nakrájané slivky. 170°C cca 45 - 50 minút.

 

post-3-0-52593700-1471098483.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

doma sa nazbierala kopa ovocia, tak nastal pečací deň ... dostala som jeden zaujímavý recept od kamarátky, ešte dakedy v lete, keď začala sezóna sliviek, až teraz na ten recept došlo... kamarátka ho má z Maďarska, Slivkový koláč s tvarohovým cestom

 

je to dávka na menší plech, robila som to vo veľkom pizzovom okrúhlom, tak akurát na tesno sa tam zmestil, lepšie mu bude na plechu s vyšším okrajom :)

 

cesto:

50 dkg tvaroh  /doma bol jeden mäkkší a jeden hrudkovitý/

  3 vajíčka

  1 prášok do pečiva

10 dkg práškový cukor /dala som 8 dkg stéviového/

  6 dkg polohrubej múky /áno, len 6 dkg/

 

5 dkg maslo
  2 PL strúhanka

  2 - 3 KL škorice al. škoricového cukru

 

plnka:

80 dkg vykôst. na cca osminy nakrájané slivky

  3 PL rum

  3 PL práškový cukor /2 PL stéviového/

 

nakrájané slivky posypať cukrom, zaliať rumom, premiešať, nechať stáť - občas možno premiešať.

múku s práškom do pečiva, tvaroh, žĺtka, prášk. cukor vymiešame,  opatrne vmiešame sneh z troch bielkov.

 

plech poriadne vytrieť maslom.

polovicu cesta urovnáme na spodok plechu - pokladieme asi 2/3 sliviek - natrieme druhú polovicu cesta - pokladieme zostatok sliviek.

posypeme dvomi lyžičkami strúhanky, škoricovým cukrom, a sem-tam pokladieme na kocky nakrájaných 5 dkg masla.

 

180°C, cca 45 minút, upečieme pekne do červena.

 

druhé pečenie bol  hruškový koláč  , ten už tu je, jediná zmena, že som mala tri druhy menších hrušiek, tak sa hrušky správali trochu ináč - niektoré sadli na dno, niektoré zostali na vrchu.

 

post-3-0-19121700-1474127860.jpg   post-3-0-75533500-1474127870.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja rada pečiem so synom - jeho to baví, a mňa to baví preto, lebo vo dvojici to ide všetko šikovnejšie a rýchlo šup šup.

nevadí mi babrať sa s cestom - ťažko sa mi začína, zvyčajne : )

lebo všetko povyťahovať, pripraviť ingrediencie, prípadne pripraviť či odšupkovať či nasekať mandle, orechy, namlieť kdečo, misky pripraviť, navážiť... to moc nemusím... to je jeho práca... potom práca s cestom už moja, viacmenej, a to ma baví : )

to už je fajn, keď sa to formuje a bude z toho niečo dobré,  dorábky a zdobenie je zvyčajne spoločné.

spoločne to baví oboch : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedávno som si spomenula na doll - v časopise som videla okrem iných receptov aj ten na tie jej jablkové ruže :)

 

robila som minulý víkend na tú oslavu kysnutý koláč slivkový s posýpkou, ale do cesta som zarobila ovsené mlieko, vajce nedávam, tuk som použila bravčovú masť a na posýpku namiesto prezlí (nakoľko neviem, z akého pečiva sú namleté) detskú krupicu. Koláč sa vydaril, len sa za ním zaprášilo. Naša malá má nejakú intoleranciu na mlieko a mliečne výrobky a na vajcový bielok, a dcéra ešte občas dojčí, tak aby to mohli aj oni. teraz keď pečiem s tým, že aj im chcem dať, musím také veci, kde nejde vajce ani nič z mlieka.

A tiež som napiekla na jej prianie linecké, narobila som toho asi 3 či 4 plechy, dcéra našla nejaký recept na bezvaječné cesto. napodiv šlo to. Ona ich potom pozliepala a ozdobila čokoládou. Vyzeralo to dobre a aj to bolo dobré.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

České koláčiky 

Cesto: 

- 350 g hladkej múky
- 150 g polohrubej múky
- 175 ml vlažného mlieka
- 30 g čerstvého droždia
- 100 g krupicového cukru
- 90 g rozpusteného masla
- štipka soli
- 1 vajce + 1 na potretie
- práškový cukor na pocukrovanie

- plnka podľa chuti: maková, orechová, jablková, so slivkovým lekvárom

 

koláčiky sú výborné!  :) 

 

post-2385-0-93795200-1477564750_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

paráda, iskra, nechceš prísť aj k nám napiecť? :)

Páčia sa mi také mini-koláčiky.

moja babka robievala moravské, niečo podobné, len v tvare mini-buchtičiek, vnútorná plnka bola tvarohová a "buchtičku" v strede hore trocha pritlačila, a tam dala posýpku a slivkový lekvár. Tie koláčiky mali priemer asi tak 6 - 7 cm (!!!). kamarátka, čo žije na Morave, mi povedala, že oni to mali aj ako svadobné koláče.

Také čosi - mám na mysli tie moravské - sa dá teraz kúpiť v pekárničkách v Luhačoviciach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov