Skočiť na obsah

Zubári


Linkman

Odporúčané príspevky

nehladaj v tom spravodlivost, ulohu hraju geneticke predispozicie, obsah vapnika a fluoridov v organizme, stolicky "odchadzaju" aj preto ze ludom sa celuste vyvojovo skracuju a je tam aj kopa dalsich inych dovodov, preco si mozes drhnut zuby aj 10 x denne a iny zas kefku a pastu nepozna a ma zuby ako vlciak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mozno je to strach mozno nie neviem ale nechodim tam rad a ked sa da tak to radsej odlozim(najlepsie na neurcito :lol: ) nechce sa mi tam kazdy polrok chodit

btw. Zub mi este nevrtali a snaď dlho nebudu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rok co rok chodim na preventivky, rok co rok ma posielaju ze vsetko ok

minuly rok som bola v decembri a bum ... tri zuby .. takze dalsie vysetrenie bolo vrtanie /ktoremu predchadzalo pichanie injekcie a sokovy 20minutovy stav, ktory som uz kdesi vo fobiach rozoberala/ ...

 

a tiez som bola z toho sklamana :lol: o zuby sa staram, aj zubarka aj dentalna hygienicka povedala ze zuby mam pekne, ze sa staram, ale ano, genetika za prve, a v mojom pripade aj uzivanie liekov sposobuje tvorbu kazov...holt...nechala som tam cez 90 eur za 2 zuby

 

v aprili ma caka este ten jeden, dufam ze nenajde dalsi kaz

 

bohvie ci niektori zubari nenachadzaju aj fiktivne kazy :) ..kazdopadne je to poriadny biznis..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

ja sa zubárov nejak nebojím, len neznášam, keď mi uprostred vŕtania zahlásia "teraz sa nepohnite"... no jasné že sa pohnem :) len blázon by vydržal zavŕtanie do zapáleného nervu :) (ja si myslím, že čo sa týka zubárov som celkom statočná, ale vtedy som im skoro operadlo vytrhla)

 

ale chcela som sa spýtať, či tu niekto nemá skúsenosti s chirurgickým odstraňovaním zubu múdrosti, ktorý rastie kolmo na sedmičky... čo to je za procedúru a koľko sa za ňu asi cáluje... lebo popravde, znie mi to tak, že tu aj moja "statočnosť" má plné gate :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko to stojí, neviem.

 

pred pár rokmi / 4 - 5 / som sa rozprávala v čakárni u zubárky s jednou známou, ktorá bola trochu umordovaná, vysvitlo, že po takomto zákroku na čeľustnej chirurgii ...

v hornej čeľusti jej rástol zub s koreňom nad ostanými zubami do kríža.

mne samej vtedy bolel desne zub, tak sme tému priveľmi nerozpitvávali, ale hovorila, že je rada že je za tým ... na druhej strane všetci máme iný prah bolesti, a hodná dávka panického strachu konkrétne mne u zubára bolesti vždy pridá ...

takže len viem, že bola trochu poničená a ubolená, a iste to záleží aj od umiestnenia toho koreňa ... nechcem ťa plašiť, a pritom už plaším aj seba ...

 

v každom prípade budem držať palce, nech to dobre dopadne, a moje presvedčenie, že pámbožko sa pri zuboch velice sekol, nadobúda veľmi trvácnu a pevnú podobu ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale chcela som sa spýtať, či tu niekto nemá skúsenosti s chirurgickým odstraňovaním zubu múdrosti, ktorý rastie kolmo na sedmičky... čo to je za procedúru a koľko sa za ňu asi cáluje... lebo popravde, znie mi to tak, že tu aj moja "statočnosť" má plné gate :smilieee:

 

Mňa to nestálo nič. Nie je to žiadny nadštandart, podľa mňa by si nemala platiť. Mne tú osmičku vybrali na zubnej chirurgii. Tá osmička mi rástla presne tak, ako to opisuješ ty.

Daj si to urobiť tam, normálne by sa do toho bežný zubár nemal púšťať sám. Strach bol dopredu veľmi veľký, preto som to aj dlho odkladala,

no raz som sa rozhodla a som rada, že ho mám von. Príjemné to nie je, ale nebolelo ma to vôbec.

 

 

Inak ešte mám zaujímavý príbeh zo zubnej chir. To som išla iba na maličký zákrok, ale ten strach bol tak veľký, že som tam tri krát odpadla.

Vlastne keby bolo kde, tak by som aj odpadla, ale keďže už som sedela v kresle, som sa tak zviezla v tom kresle dole. Doktorka iba zobrala nejaký nástroj do ruky a ja "fuk" a už som bola mimo. Tak ma dali s kreslom úplne do ležiacej polohy, otvorili okno, mokrú rúšku na čelo a ja som sa prebrala. To sa opakovalo asi tri krát. Vedľa mňa stáli mladí študenti stomatológie a keď som sa už neviem ktorý krát prebrala, vieš ako sa uškŕňali? Som sa hanbila strašne. No išlo to mimo mňa, nedalo sa to nijak ovládať.

Nakoniec sa to nejako podarilo urobiť. Čistá robota v ústach asi tri minúty. Preberali ma na niekoľko krát asi pol hod. Tak, že asi tak o tom strachu. A samozrejme necítila som nič.

Inak mňa tak vysrašila jedna ženská čo vonku vyšla s takým plačom a revom na celú čakáreň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Nejako sa mi v poslednej dobe ničia zuby :) Na prelome rokov zápal okostice a 2 zuby von, mesiac na to sa mi zlomil zub, o ďalší mesiac ďalší, a včera si len hryzkám a zrazu dŕŕŕb - ďalšia stolička! :smilieee: Takže tento rok zatiaľ cca 200 euro už išlo na zuby (hmmm - to by už aj bola nejaká dobrá letenka). Už ma to vážne serie, keďže sa o zuby vzorne starám - umývam 2-3x denne, mám špeciálne pasty a kefky, dávam si fluorid, a nič nepomáha... Pýtal som sa zubára, že čo s tým a ten to okomentoval: S tým nič nespravíte - máte najrozšírenejšiu "chorobu" na svete = dedičnosť! . . . No je mi z toho veľmi smutno, že mám v kuse takéto zubné problémy :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si to dobre pokašľala, celý život bezproblémové zuby a to som posledných pár rokov zanedbávala preventívky, kazy len tri a nedávno prásk na obrubník a predné dva zuby síce zostali, ale nervy v nich už nemám, čiže časom zmenia farbu :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som bol na preventívnej kontrole a zubárka ma objavila dva kazy Obrázok takže môžem zas o nejaký týždeň ísť...inak pred dvoma-troma rokmi som nemal žiaden problémy, no ale akosi práve v poslednom čase sa to dokašlalo...zas ale nikdy horšie, iné problémy so zubami nemávam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebojím sa zubárov, moja pani doktorka je veľmi milá a šikovná osôbka ku ktorej už chodím takmer 20 rokov.

Zvuk vrtačky mi dáko nevadí, ale na druhej strane, nie je to veľmi príjemný zvuk .. v čakárni to riešim slúchatkami v ušiach. Proste pustím si hudbu ktorú mám rada a môže to v ambulancii vrčať.

Ak mi robí doktorka raz za čas nejaký vážnejší úkon, dá mi injekciu a vtedy mi v ústach môže pokojne pracovať. Čo mi skôr vadí, tak tá zastriekaná tvár, časté vyplachovanie, odsávač v puse a že musím byť ticho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedavno som bola na preventivke a mila pani zubarka vravi: " ze mame tam malinky kazicek. Urobime ho teraz, ci objedname sa? :) " Mna obarilo, pretoze naposledy mi robili nejaky kaz asi pred piatimi rokmi. Ale hrdinsky som povedala, ze mozme hned, lebo ako sa poznam, ja by som nedosla neskor :). Vypotila som asi vsetok pot, co som mala akoze normu na mesiac, hoci to nebolelo ani nic. Asi je to nejaky reflex, ci co, ked sa ich tak bojime :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám úžasný rešpekt pre zubármi, krvi by sa vo mne nedorezal, keď tam mám ísť.

Aj keď mám zuby dobré a nepotrebujem tam chodiť nejako často,

aj tak túto "návštevu" odkladám, ako sa len dá.

 

Zatiaľ som poznala iba jediného zubára, ktorý sa správal nesmierne ľudsky.

O všetkých ostatných môžem povedať, že pracujú tak, ako keby "robili" s neživým materiálom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa pre istotu objednám na preventívnu hneď nejako na konci leta, lebo zvyčajne sa objednávam až v závere roka a potom to akosi nevychádza, ani naposledy to nevyšlo a zubárka sa potom po celý čas na mňa prísne pozerala keď som sedel v kresle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

skvela vec je ustna voda.

Ja som podľahol reklame a kúpil som LISTERINE. Raz za čas do seba kopnem navečer štamperlík toho zázraku a tvárim sa, že je to to pravé. Má to celkom príjemnú chuť a aj grády.

Poznáte?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 7 mesiacmi...

Listerin poznám a používam. Ale zuby - škoda reči. Aj teraz sa bojím zubárky, ale aspoň ten strach prekonám a idem tam pravidelne. Kedysi som ten strach nedokázala rpekonať a šla som až keď už bolo zle-nedobre, a to bola chyba, ktorá sa už nedá napraviť. Ešte aj na zuby aby som šetrila, lebo na staré kolená ma určite čakajú prázdne ďasná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

vzdy som objednany na konkretny cas a nepamatam si, ze by som cakal viac ako 10 minut

je ale pravda, ze sa snazim objednat sa hned na rano 7,30 ked zacinaju a 9/10 mojich navstev su len preventivne prehliadky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cakam par minut, ak viac, tak sa furt pride ospravedlnit sestricka, alebo zubar, ze maju casovy sklz..mne to nevadi ja som furt na smrt vytrasena, aj ked moj zubar je uzasny, normalne ho milujem..a este mi pusta hudbu podla vyberu alebo filmy o prirode..vraj to ukludnuje..dal mi aj moznost kukat, ze co mi robi v ustach, ale to som razne odmietla..delfiny su lepsie  :thumbsup:  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na konkrétny termín som objednaný vždy aj ja, ale keď mi po dvoch hodinách čakania povedia, že majú sklz, tak ja neviem čo im mám na to slušné povedať, aby som nikoho neurazil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

moja nebohá teta sa tiež hrozne bála zubára, ale raz ju bolesť dohnala k tomu, aby tam šla. Vchádzala dnu a čakáreň bola plná. Jačala tak, že keď vychádzala von, v čakárni nebola ani noha. Neviem, či to naozaj bolo tak, ale teta mi to tak rozprávala.


do prdele, chcela som urobiť úpravu, vložiť tam citáciu na hellé s reakciou, ale nechcelo a nechcelo sa to uložiť a ani sa neuložilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov