Skočiť na obsah

Ako často inštalujete OS?


Sniper

Ako často inštalujete OS?  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Ako často za rok re-inštalujete OS na svoj PC?

    • Nainštalujem ho len raz
    • 1-2x
    • 3-4x
      0
    • 5-7x
      0
    • Viac ako 7x
    • Ešte som neinštaloval OS
      0


Odporúčané príspevky

mam XP a tak raz - dvakrat do roka a to sa on staram cistenym regov a pod.. dost casto totiz stahujem z netu nielen rozne programky, instalnem, skusim a zas odstranim... tak sa to vie dost rychlo zadrbkat... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mna celkom chytila najprv fedora, teda v porovnani s nou je Ubuntu uplna pohodicka pretoze vo fedore bolo dost veci, ktore sa moseli stiahnut z netu bo napr nepodporuje dokonca ani NTFS, no a ked som vo fedore spravil vsetko co som chcel, tak som pesiel na Gentoo, aj ked teraz momentalne mam len Win :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OS instalujem raz, dvakrat za dva roky. to je prave dnes, po 19 mesiacoch som musel preinstalovat windows XP, bracha mu cez den zatlkol posledny klinec do rakvy. :lol:

 

okna jedny pitome, uz tri hodiny tu vselico vypinam a zakazujem, dnes sa mi bude snivat o tabulkach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes som po velmi dlhom case preinstaloval system...

prvy krat na mojom pc bezia XPcka :lol:

ale bol to porod, kym som zistil ze instalacia mi furt mrzne kvoli zlemu ide kablu, mal som nervy na krajicku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

OS inštalujem často, pretože jednak nezotrvávam iba na jednom a súčasne prevádzkujem kvoli viacerým požiadavkám na prácu s PC viacero zariadení, ktoré jeden PC nezvládne. A treba robiť súbežne viacero vecí naraz.

 

Takže scanner typu SCSI prevádzkujem na P I pod Win 98 a tam žiadne preinštalovávanie nebolo doteraz roky potrebné, lebo je stabilné a na net nie je pripojené

 

Win XP a Vistu používam na AMD dvojjadre na oddelených HDD a kedže sú známe problémy s atakmi rozličnej počítačovej hávede - občas to treba preinštalovať. Takže na net radšej alebo priamo z Linuxu /viacero dister/, alebo z VMWARE a tiež z Linuxu a tam odskúšavam viaceré distra

 

Takže preinštalácia na tom silnom PC je najme vzhladom k štúdiu jednotlivých dister častá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

ked sme pred dvoma rokmi kupili PC, nainstaloval som ho raz. ale potom o 2 mesiace sa zacal kazit disk, to som vsak este nevedel, a tak som v priebehu jedneho tyzdna preinstaloval WIN asi 3x, ale to ani neratam. potom ked prisiel novy disk z reklamacie, som instaloval, a potom iba asi pred dvoma mesiacmi ked som chcel vyskusat inu verziu,ale ta nefungovala tak ako mala, tak som dal naspat staru osvedcenu verziu co som mal predtym. inak sa mi WIN vobec nekazi, vsetko je sposobene bud hardverom alebo ked ja spravim nejaku chybu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Windows XP drzi na mojom notebooku uz neuveritelne 4 roky ... takze ho re-installujem len ked si to situacia vyzaduje - a zatial si to uz 4 roky navyzadovala! Takze neni dovod len tak odveci re-installovat!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 roky pre XP je dosť veľa (v mojom prípade určite). Naposledy som inštaloval v decembri 2006 a už sa blíži termín ďalšej inštalácie. To že mi XP vydrží šlapať asi 1,5 roka sa opäť potvrdilo. Všetko je akési spomalené, ale dá sa to prežiť, aj keď mohlo by ísť všetko rýchlejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som včera preinštalovával - mal som tam kopec vecí kvôli škole, ktoré inak absolútne nepotrebujem, takže najlepšia možnosť bola pekne čistá inštalačka, a to je všetko čo k tomu môžem povedať :lol: A inak v poslednom čase vždy tak medzi semestrami som sa k tomu dstal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

nastastie mam zalohovany disk, takze ked sa mi operacny system najblizsie odporuca, tak to velmi rychlo obnovim.

 

celkom podivuhodne je, ze vistu mam, odkedy je, a este sa mi ani raz system nedostal do takych sraciek, ze by bolo treba reinstalovat. jediny krat som musel, a to preto ze odisiel pevny disk.

 

Ale kolko krat som uz instaloval windowsy rozne do virtual PCcka, tolko ani prstov nemam na spocitanie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje XP sa drží od 30. 1. 2007 (odkedy som kúpila nový počítač). Boli aj vírusy, spywary, malwary ale všetko sa dalo vymazať. Veľmi pomáha občasná defragmentácia. Ale pre istotu tiež zálohujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď nad tym tak rozmyšľam, naposledy pred 5. rokmi. :lol: Pravidelne defragmentujem a čistim registre a čuduj sa svete, ono to facha bez nejakych važnejšich problemov. Dokonca som nezaznamenal ani nejaky masivny pokles vykonu. Čudne!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako často inštalujete svoj OS?

 

Keď som mal Win ME, tak po 3-4 mesiacoch bol už tak rozbitý že nová inštalácia bola defacto nevyhnutná. Odvtedy čo som mal DSL a na inete som online prakticky stále, s jednou inštaláciou som vydržal asi pol roka.

 

XP som naposledny inštaloval v polovici Septembra 2005, zatiaľ žiadny problém.

ja som ho pouzival polroka a uz bolo badat ze je spomaleny ale za to moze skor internet..tahal som kadejake bludariny, crakcky a pod..ale vydrzal by aj dalsi polrok..

 

ano, winME mi tiez vydrzal max 3-4 mesiace a bol s nim koniec..winXP je stabilnejsi...

 

 

Co myslite ma zmysel instalovat SP3 ? ovplyvni to nieco?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som SP3 bez problémov nainštaloval, či to niečo ovlyvnilo neviem, podstatné je že obsahuje takmer všetky hotfixy od vydania SP2, takže všetko je v jednom balíku a netreba ťahať hafo hotfixov z netu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ako som prešiel na Linux tak za posledné tri mesiace aspoň 4x. Skúšam stále niečo nové a keď to tak dodrbem, že to začína hodne spomalovať, niečo nejde tak to preformátujem a nainštalujem znovu. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Už nemám také problémy o ktorých som predtým písal. Aj keď náhodou preinštalujem dáta zostanú zachované. Som s linuxom spokojný.

 

Pokkusy s novými distrami už nebudem počítať, lebo to robím len zo zvedavosti ako to pojde.:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Kazdych cca pol roka aktualizujem svoju Fedoru na vyssiu verziu. Na Fedore som od FC5. Momentalne mam Fedoru 10, ked vyjde Fedora 12 (coskoro by mala vyjst alfa), upgradnem Fedoru na 11, lebo Fedore 10 potom skonci podpora. Upgradujem iba kvoli podpore a novinkam, nepocitujem ziadny pokles vykonu u aktualne uzivanych systemov. Upgrade nie je nutnost, skor snaha mat veci "up to date".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

U mňa tých 7x by sa zmestilo aj do dvoch mesiacov. Iba tento v období 1.1.2011 do 1.4.2011 keď mi to furt padalo tak som to inštaloval aj 4x za deň, lebo furt volačo nešlo. Takže len za to obdobie asi 20x.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov