Skočiť na obsah

Ako často inštalujete OS?


Sniper

Ako často inštalujete OS?  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Ako často za rok re-inštalujete OS na svoj PC?

    • Nainštalujem ho len raz
    • 1-2x
    • 3-4x
      0
    • 5-7x
      0
    • Viac ako 7x
    • Ešte som neinštaloval OS
      0


Odporúčané príspevky

W7 uz rok a pol a reinstall ani raz

robim to iba v pripade, ak sa v PC vyskytne nieco, co sa da vyriesit jedine preinstalovanim, a kedze tu je celkom bezpecno, tak sa stane, ze system preinstalujem az po niekolkych rokoch (resp skor nahodim novy Win :D )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám ešte stále XP a fakt neviem odkedy mi systém beží. Podľa dátumu zmeny zložky Windows by to malo byť od 3. Februára 2009, takže viac ako dva roky. Stačí systém pravidelne čistiť od bordelu (vrátane register), nastaviť swap na pevnú hodnotu aby sa zbytočne nedrobil disk a OS vydrží dlho. Beží tak dobre, že nemám dôvod ho preinštalovať. Inštalovať možno budem až keď si kúpim nový PC a tam zrejme už dám W7, aj keď zatiaľ nie je nič čo by ma presvedčilo aby som ho zamenil za XP.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

pouzivam acronis true image, a na kazdy stroj mam cistu instalaciu, potom to iste s ovladacmi, a potom este par verzii s rozne nainstalovanym softom. A kedze pouzivam skoro vsetky programy portable, tak je reinstal vcelku rychla zalezitost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

doma 1x. win xp prof. v roku 2006 :dalbysomsi: bolo par kritickych situacii, ale vzdy bolo jednoduchsie vyriesit ich ako zalohovat vsetky data za tie roky. blby pristup, viem, ale verim ze mi harddisk nezhori skor ako kupim novy. niekedy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Pametám si tie časy keď som sa o PC delil ešte s mamou.ŽIadny antivírus ani Anti-Spyware to neopravil.

 

Vacsinou sa ludia stazuju, ze im deti, alebo mladsi surodenec zaprasi pocitac - ale ze mama??? Zaujimave :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... deti, alebo mladsi surodenec zaprasi pocitac - ale ze mama??? :)

 

jj, máš pravdu, jednoznačne :) ...

mamy majú veru svoj pc, a nepustia tam deti ani manželov, boli by pekne hlúpe,

každú chvíľu inštalovať OS a dať si zakydať pc hrami a vírusmi, tak tak :agree:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mal som Mandrivu 2010.2 ale keď vyšla Magea tak som preinštaloval na ňu. Ďalšie povýšenie by malo byť za 3/4 roka. takže budem inštalovať už asi viete kedy. Všetko mi ide v pohode ale som zvedavý a tak skúšam :) Dáta mi zostávajú, mením len operačný systém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi ked som fical na WinXP som instaloval kazdych 6 mesiacov. Teraz uz 8 mesiac bezim na Win7 a planujem az v maji reinstal. Tak raz rocne treba precistit ten HDD od blbosti pomocou format... Aspon toto moje heslo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Hm...aj ja som dalsi, co som preinstaloval.

Povodne som chcel este pred Silvestrom, ale nestihol som.

Reinstaloval som WINdows 7 na WIndows 7 :) nie ze by isli nejak zle, ale chcel som mat upratane... :D ...po mojich testoch a developovani to obcas treba.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

chyba mi tu moznost "menej ako raz za rok" :D

 

trochu sa nudim, tak ze si dam dokopy notas, ktory moc nepouzivam, tak si delim disk a chystam sa ho preinstalovat ... no je tomu uz rok, dva, tri, a mozno aj styri.. ehm :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potrebovala by som pomoc. Nie som si ista nasledovnym:

 

Rozmyslam, ze vyuzijem moznost Obnovenie vyrobnych nastaveni pocitaca. PC v orig stave mal vytvoreny iba jeden disk, kde som vytvarala aj osobne zlozky, neskor som si tento disk rozdelila, takze mam dva, systemove "C" a ten dalsi.

Ako je to v pripade, ze budem chciet  teraz urobit obnovenie? Vrati sa mi aj disk do povodneho stavu, to znamena jeden, alebo mi ostane rozdeleny, resp ten moj druhy bude fungovat ako "zaloha" kde mam vsetky subory o ktore nechcem prist, tak ako to funguje pri kompletnej preinstalacii?

 

Dakujem.

J.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

No hroza... Rozhodol som sa nevlastnit PC lebo som to nezvladal a teraz bum! Uz aj mobily ma dobehli! Najlepsie casy som zazival ked boli mobily vybavene wapom a prehliadacom. Ale uz ako zacali smartfony zazivam traumy z cias ked sme mavali PC kazdu chvilu virus, zamrzne, blbne, nefunguje, stale to musim resetovat, preinstalovat... Aaach uz na to nemam nervy. Androida som musel preinstalovat najmenej raz za dva mesiace... To uz fakt nebude existovat ziaden pristroj s pristupom na internet ktory zvladnem aj ja?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo ste je nepomohli ?

 

ked neviem, nepoviem... radsej nic, ako blbost

niekedy su lepsie specialne fora :ermm:

 

aktualizacie Win sa predsa daju vypnut... na XP to bola prva vec, co som robil po instalacii, na Win7 to nechavam, ale len na desktopoch, lebo si neviem predstavit noťas, ktory beriem raz za cas na rokovanie, aby som musel cakat, kym sa uraci zaktualizovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak len pre info, kedze som sa nedockala odpovede, a nieco podobne som nenasla ani na forach (asi neviem poriadne googlit), na dalsi den som si kupila externy disk kam som ulozila vsetky data o ktore by som nechcela prist a spustila obnovenie.

Po obnove nedoslo k ziadnemu vymazu suborov z vytvoreneho disku.

 

Aspon mam konecne externy disk :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám externý disk už dosť dlho. Pre prípad zálohy.

 

Keď ja lama som to nevypla - že sa to má a potom sa už zrušiť nedali.

Problém bol asi v tom, že ten PC nebol dlho zapnutý (a potom sa zbláznil s tých aktualizácií - tuším 70)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ako chudobny clovek co som mal maximalne PC najdene pri kontajneri som mal cracknuty win kedze nemam ani na jeho zakupenie [stoji nejak cez 130€] a tie aktualizacie nemali. Brat si kupil XP v obchode ako nove v tej dobe za 3600sk a kupil aj PC cca za 20.000 korun ale stejne sa kazil a furt sa to reinstalovavalo ked uz moc blbol a taky mesiac to obvykle vydrzalo. Investor sa odstahoval a odvtedy mam maximalne tak telefon z bazaru na ktorom musim preinstalovavat OS kazdy mesiac... Som zase tam kde som nechcel byt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov