Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Batman je aj v komikse a starych filmoch len clovek bez nadludskych schopnosti v maske. V tomto rozdiel nie je. Ale Batmanrealny nikdy nebol (Gotham a pod.), tak preco ho znasilnovat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte k Bondovi :

to, že dnes žiada filmový divák ináč natočený akčný film, než pred 50, 40, 30 rokmi, je úplne v poriadku.

problém je v tom, že stratil svoju podstatu ...

 

nie je pravda, že v bondovkách bolo zaujímavé len v prvých troch dieloch

, že povedal na začiatku zloduchovi " Bond, James Bond" ... a dal si namiešať "vodka-martini, protřepat, nemíchat" :)

 

nie, bola to jeho ochranná známka, patrilo to k logu bondoviek rovnako, ako úvodné scény filmových titulkov, ako obrovská súťaž o to, ktorá speváčka dostane možnosť zaspievať úvodnú pieseň, a kto bude "Bondovo dievča" ...

 

to nebola záležitosť len prvých troch bondoviek, to, alebo aj to, robilo bondovky bondovkami, už len z recesie ...

a že to novému Bondovi zobrali ... nie je to bondovka. je to skvelá akčná séria, so skvelým hercom, ale nie bondovka ... presne tie drobnosti robili Bonda Bondom ... preto to boli bondovky, aj keď niektoré slabé, Bond je chlapík, ktorý je nadčasový ... a akosi z tej nadčasovosti a hravosti a absurdnosti stratil ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemôže prestať piť vodku martini protrepat nepíchat - je to jeho značka, logo, .

 

:zubiska: :lol:

 

protrepat nepíchat????? to na co ty myslis, game???

 

a prestan kuvikat a bez na Skyfall

 

Bond, James Bond je tam opat..pretrepana vodka martini tiez.../ta scena je jasna vsetkym a ani to nemusi hovorit/

a nejaka pouzita zena sa tam tiez najde /protepat- opichat, hehe/

 

M ako de facto Bondovo dievca, novy Q a Moneypenny..co by si chcela viac???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach, oprava, nemíchat, píchat evidentne píchal ... keď cudne zatiahol najprv závesy, to bol gentleman ! :)

 

ale nie, nekuvikám / e ... Skyfall si pozriem, utekať na neho nebudem, dokola uznávam, že Craig je ok, filmy sú ok, skvelé akčné počiny, len nie bondovky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

k tomu porovnaniu jednotlivých Bondov :zubiska: najlepší bol podľa môjho názoru Sean Connery, po ňom Roger Moore, a posledný skutočný Bond bol Pierce Brosnan. filmy s týmto najnovším sa ani neobťažujem pozerať, nemienim si kaziť dojem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bondovskí fajnšmekri s tebou budú celkom stopro súhlasiť ... ako to tu napísal kdesi, aha, tu :

V jednej českej recenzii na Bonda to asi zhrnuli presne. "James Bond je mrtev. Ať žije James Bond".

 

pokiaľ ide o bondovky, ľudia sa delia na tri hlavné skupiny / aspoň podľa výsledkov spracovaných podľa tejto témy :) / :

- na úplných odporcov trápností pod menom Bond, akýchkoľvek

- na fajnšmekrov, pre ktorých je klasická bondovka proste zábava a bondovka so všetkým, čo k nim patrí, Craigovky sú moderné akčné filmy. skvelé, ale, ale akčné filmy

- na divákov, pre ktorých bondovky začali Craigom

 

mno. :)

trvalo nejaké dva roky, kým som pozrela Craigovky, a dokonale sa mi pomiešali, nerozoznám ich od seba, kdesi som to písala, a najnovšia Craigovka zatiaľ netrápi, pozriem, raz. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

tak. novým filmom dávam čas. dala som ho najnovšej bondovke s Craigom, rada pozerám výkriky plátna, až ustanú prvé /akékoľvek/ ohlasy a prejde eufória a usadne prach.

 

až teraz prišiel na rad Skyfall.

 

a konečne sa Bond prebudil a prerodil v moderného, ale skutočného Bonda, dokázala som tu prijať Craiga ako Bonda, nie ako hociktorého iného akčného hrdinu vo veľkom akčnom filme,

 

a konečne sa mi nebudú motať deje a nevyhnutné dlhonohé brunetky ako bondgirls,  k plavovlasému Craigovi doteraz nevyhnutnosť, ktoré stále nie som schopná rozoznať jednu od druhej.

zrazu to bez nich išlo, a film bol lepší, aj keď typické bondovské propiety priamo chýbali, boli tam v náznakoch. a všetko to pekne zapadlo skvele do seba.
aj keď bol začiatok filmu trochu pomalší, premýšlivejší, druhá polka to vynahradila. úžasné obrazy a kamera krížom cez sklá a odrazy a priehľady budov a svetlá reklám v náznakoch bola najlepšia sekvencia prvej polovice filmu.

a nie, skutočne mi bondove slečny nechýbali.

 

pre mňa to bola po pokusných moderných akčných filmoch, ktoré sa tvárili ako bondovky, konečne zmodernizovaná plnokrvná bondovka.

a Craig ako Bond, James Bond skutočne uveriteľný, dokonalý, bondovský a prijateľný až tu.

Bond sa vrátil,

ľudsky a zároveň bondovsky ... divná kombinácia, ale tú presne odváženú nebondovskú dávku a novú hodnú dávku bondovského patriotizmu bondovka potrebovala ...

 

 

a ten Aston Martin ! ... nedivím sa, že to, že ho rozstrieľali, Bonda skutočne skutočne nas.alo ... ! koho by nie !

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som ti to vravela.... :zubiska:

 

a som zvedava aka bude dalsia bondovka...

aj ked patrim do kategorie, pre ktoru bondovky zacali Craigom znesiem akéhokolvek bonda okrem R. Moora.....tento makkys sa mi nikdy nepacil a filmy s nim mi pripadali uplne hrackarsky... :yes_yes:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som ziadny znalec filmu a novinky nesledujem, ani tych Bondov volajako nerozoznavam, len registrujem novy, film, novy hlavny predstavitel...

 

ale mne by tam tie typicke propriety chybali - ano, vsetky tie dlhonohe girls na oboch stranach zakona, nekonecne nahanacky, neumele a priehladne technicke efekty, stare auta a spionske vynalezy... to vsetko patri k Bondovi rovnako, ako jeho slavna veta. "Som Bond, James Bond!"

 

stare filmy forever!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, s týmto súhlasím, a všetci bondovskí priaznivci a fanúšikovia takisto.

popísali sme tu rozhorčené strany, len čo sa objavili prvé správy, že "bondovky" s Craigom budú bez predstavenia, že žádné " vodka-martini-protřepat-nemíchat" že .... a všeličo.

 

craigovské bondovky som pozrela, po čase / nikdy nepozerám funglovky filmy / a napriek veľkolepej výprave a veľkolepým, akčným filmom, aj napriek Craigovi, ktorý je vlastne dobrý, aj napriek tomu, že bondgirls v tých prvých filmoch s Craigom zostali ... / žiaľ zostali tak, že sú úplne rovnakého typu, žiadna osobnosť a výrazné čosi, čo by ich od seba odlíšilo, ani to nedokážem, je to jedna zmäť brunetiek  / ...
to všetko som už popísala.

až tento Skyfall je znovu bondovka. trochu iná, ale napriek absencii nevýrazných bondgirls Bond sa predstaví Bond, James Bond, pije síce čosi, čo ani vzdialene nepripomína vodku martini protřepat nemíchat, propriet je menej, ale sú ok, ale vo svojej podstate sa Bond vracia ako Bond.

 

až doteraz trvalo, kým som tvorcom čiastočne odpustila, že upustili od klasiky a nasekali obyčajné akčné filmy - pretože Bond sa v tomto filme čiastočne vrátil.

 

už zasa je to Bond. trochu iný, trochu zostarol, trochu ho bolí, ale Bond.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

k bondovkám presiakli nové informácie .... po plavovlasom Craigovskom Bondovi prichádza zrejme ďalšia výmena stráží

 

hovorí nám niečo meno Idris Elba - napríklad ako predstaviteľ Luthera v krimisérii s rovnakým názvom.

 

Bond, James Bond, tento rýdzo britský počin môže mať v nasledujúcich dieloch po bloďavom Bondovi aj Bonda černocha:

 

 

Herec Idris Elba už má niekoľko podporovateľov, naposledy ho schválil aj bývalý agent 007 Pierce Brosnan.

 

Len celkom nedávno si Briti museli zvyknúť, že Bond bude blond. Bola to ťažká predstava, ale zvládli to. Bondovky s Danielom Craigom mali úspech, dnes už proti nemu málokto namieta.

Ale nasleduje ešte skúška číslo dva. Už niekoľko rokov sa vo filmovom biznise hovorí, že najbližšie bude Jamesom Bondom Idris Elba, černoch. Keď hackeri zaútočili na štúdio Sony a zverejnili jeho mailovú komunikáciu, dohady sa potvrdili.

 

Na túto správu najprv reagoval hiphoper Kanye West, zámer sa mu páči. „Bond je rola šitá pre britského herca a dnes nenájdete takého, ktorý by mal taký talent ako Idris,“ cituje ho Independent. „Čierny Bond by bol nepochybne vizionársky krok.“

Teraz sa k nemu pripojil aj Pierce Brosnan (na snímke nižšie vo filme Golden Eye), ten bol agentom s povolením zabíjať štyrikrát. V rozhovore pre RadioTimes povedal: „Hej, Idris Elba by bol dobrý Bond.“

 

Filmy o Jamesovi Bondovi patria k britskému kultúrnemu dedičstvu, vždy je veľká udalosť, keď do kín ide nová časť. Keď do projektu vstúpili Daniel Craig a režisér Sam Mendes (nakrútil Skyfall z roku 2012), veľmi mu to pomohlo. Teraz spolu chystajú film s názvom Spectre (bude to už dvadsiata štvrtá bondovka) a pre médiá je zaujímavá každá fotka, ktorú producenti uvoľnia.

Zo zmluvy s Danielom Craigom vyplýva, že by mal po Spectre nakrútiť ešte jeden film. Potom môže prísť čas Idrisa Elbu, ktorého si možno diváci všimli v prezidentskej role vo filme Mandela: dlhá cesta k slobode.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov