Skočiť na obsah

Sprcha


arwiel

Odporúčané príspevky

Máme vaňu,ale poväčšinou sa sprchujem.Viac mi to vyhovuje.Proste sa osprchovať,namydliť ,našampónovať a spláchnuť.Zaspievať si pri tom zopár odrhovačiek od božského Káju - Bloudím pasáží,Dám dělovou ránu....niečo od K.Kryla - V opasku u boku nabitou parabellum,...niejaké kántry - Všichni jsou už v Mexicu,Těch 1.000 mil,Jasse James chlapík byl,mnoho lidí odpravil... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No "instalateur" - no douche!

To je moja téma týchto dní. Vyhodil som vaňu a zmontoval sprchový box, pred 3 dňami, inštalatér už 2X SKREčOVAL ODPAD ( JE TO PRáCA NA HODINU) a tak zlaté počasie- a ešte aj ten poondiaty Caps Lock a ešte tu svieti dáka kontrolka ......................, keď sa darí. Ak sa situácia do dvoch hodín podstatne nezlepší - idem spať!

Joj ešte k veci: radšej mám sprchu, keď mám chuť sa namočiť complette - v Bojniciach sú bazény(36-40°C) za babku . 1 babka 50-150SK

 

to chrust

práve hrajú na country rádiu (CZ internet rádio) Kryla- ale bez sprchy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

teraz máme na priváte vaňu a je malinká... :lol: ledva sa tam dá poskladať...

a sprchujem sa ako príde... počas školy to už mám tak... no nikdy nie ráno... jedine ak mi ráno začína okolo obeda... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Si spomínam,keď som bol na vojenčine,tak tam to bolo hodne o kompromisoch,čo sa hygieny týka.

Chodievali sme sa sprchovať do sprchárne po rotách (cca 25 vojačikov-bojačikov v rote) jeden krát do týždňa..Išli 3 roty naraz.Všetci vyzliecť (medzitým sa obliekali iné 3 roty) a hŕŕŕ do spŕch.Vychádzalo to asi tak,že sme bolo 4-5 na jednu sprchu,čo vyseli to stropu.Niečo ako plynové komory z II.sv.vojny.Vodu púšťal kotolník-pekelník.Tento dôležitý človiečik reguloval aj teplotu vody.Bolo to hodne akčné a doslova telo na telo.

Po osprchovaní utrieť,hups do teplákov a behom na prápor,ktorý bol asi 500 m ďaleko.Bolo to na Šumave a v zime (-10 až -15°C) to nebola žiadna brnkačka.

:lol:

V lete sme sa sprchovali aj v studenej vode na prápore.Ja som sa raz takto osprchoval,dobre hodne namydlil a keď som chcel spláchnuť mydlo,klesol tlak vody tak,že zo sprchy nešlo nič.Čo teraz ? :) .V momente ma napadlo,že umývadlá a teda aj vodovodné batérie sú nižšie od sprchovej ružici o dobrých 1,5 m :) ,tak som jedno umývadlo vytrhol zo steny,skrčil sa pod batériu a tak som sa opláchol ;) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: :)

 

jaj, chrust.. akoby som videl v tých sprchách sám seba. rovnako to prebiehalo svojho času v Poprade, kde som bol tri mesiace v prijímači, na PŠ. ako nováčci sme si odskákali všetky tie krásne nácviky - zrýchlený presun, 30 km pochod, poplachy s nástupom o 3:30 + beh s plnou poľnou..

 

na toto všetko sme mali určenú jednu hodinu sprchovania v teplej vode týždenne! prebiehalo to presne podľa schémy, ktorú si popísal. po rotách sme nabiehali do spŕch, v tlupách sme sa bleskovo osprchovali a zas veselý týždeň pred nami. :-)

 

spolu s ďalšími zúfalcami, ktorí si priniesli z domu predsa len trocha odlišné návyky, sme sa potom chodili každý deň umývať na umyvárku, pred rannou hygienou, keď bola umyvárka prázdna. bolo tam také dlhé plechové koryto, nad ktorým boli klasické vodovody so studenou vodou. v koryte sme zacpali odtok, počkali sme kým sa naplní a potom sme sa holí navzájom oblievali s vražedným krikom ešusmi! :)

 

inak tá voda nebola voda, ale ľad. bola asi zo Štrbského plesa, alebo ju niekde mrazili, mala aspoň -10! našťastie som narukoval v lete. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

máte sprchový kút alebo vaňu?

 

vaňu máme

 

kúpete sa radi? naplníte si občas vaňu, ponoríte sa do vody s penou a relaxujete? alebo sa hráte s kačičkami?

 

hej kúpem sa rád, a rád relaxujem v parádne horúcej vode, s kačičkami sa už nehrám

 

meditujete občas pod tečúcou vodou? stáva sa vám, že voda tečie a vy ste myšienkami niekde v diaľavách?

 

ja meditujem a som myšlienkami inde dosť často, takže dakedy aj pod tečúcou vodou

 

obľubujete sprchovanie?

 

ani nie

 

kedy dávate prednosť sprche? Ráno? večer? počas dňa?

 

večer

 

akú dobu v nej približne strávite?

 

keď sa kúpem tak ale 45 minút, keď sa sprchujem to vybavím hneď

 

uprednostňuteje skôr teplú či studenú vodu? alebo stiedate?

 

 

Keďže som už otužilý tak studenú vodu už tak nepotrebujem a vyhrievam sa v horúcej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

máte sprchový kút alebo vaňu?

vaňu

 

kúpete sa radi? naplníte si občas vaňu, ponoríte sa do vody s penou a relaxujete? alebo sa hráte s kačičkami?

Takéto kúpele ja milujem :lol: Nie je nič lepšie akosi si napustiť plnú vaňu príjemnej teplej vody a relaxovať. S kačičkami sa síce už nehrávam, ale často si beriem do vane knihu :)

 

meditujete občas pod tečúcou vodou? stáva sa vám, že voda tečie a vy ste myšienkami niekde v diaľavách?

Tak toto sa mi stáva dosť často

 

obľubujete sprchovanie?

Ako kedy

 

kedy dávate prednosť sprche? Ráno? večer? počas dňa?

Radšej večer

 

akú dobu v nej približne strávite?

Hmm..táto vec mi bola už toľko krát vyčítaná :) Ked sa kúpem, dokážem vo vani stráviť aj dve hodiny ;)

Sprcha mi našťastie trvá menej ;)

 

uprednostňuteje skôr teplú či studenú vodu? alebo stiedate?

Teplú...Raz som mala taký úžasný nápad, že sa skúsim otužovať a osprchovala som sa v úplne studenej vode a na daľší deň som mala horúčky, tak už radšej nexperimentujem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Raz som mala taký úžasný nápad, že sa skúsim otužovať a osprchovala som sa v úplne studenej vode a na daľší deň som mala horúčky, tak už radšej nexperimentujem

 

DDD ono to treba postupne ochladzovať a nie radikálne naraz ................... tie horúčky nezávidím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No,to aj jeden môj bývalý kolega čítaval (a možno aj čítava) vo vani.Položil si na okraje vane,naprieč dosku a na tej mal knihu,kávu,niejaké oriešky čipsiky,popolník cígy a tak... :lol:.Bol tam niekoľko hodín a keď mu voda chladla,tak si dopúšťal teplú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si tiež raz chcela vziať knihu do vane.. rozhodla som sa, že to najprv skúsim s časopisom ale, pre istotu.. a dobre, že som to tak spravila :lol:

to proste nejde, mať suché ruky :)

a jesť? uh to asi tiež nie...

 

tak či onak, preferujem sprchovanie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi, pred rokmi som tiež bežne čítaval vo vani. Ja som to riešil tak, že som mal na tento účel vyhradený lavor, do ktorého som vložil knihu. Nikdy som takto nemal problém s tým, žeby sa mi kniha namočila. Samozrejme, občas bolo nutné utrieť si ruky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to proste nejde, mať suché ruky :lol:

Ja neviem, ale mne to funguje :) Kebyže ju zamokrím, tak si ju neberiem, ale kniha je u mňa posvätná, takže to nehrozí :) Dávam na ňu veľký pozor.

 

a jesť? uh to asi tiež nie...

No tak jesť som ešte vo vani neskúšala, ale to by tiež nemal byť problém ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

desdemona,

veď pokožka sa "rozmočí" po relatívne krátkej dobe.. inak toto mi vždy na kúpaní vadilo..

keď sa kúpem, potrebujem horúcu vodu.. ibaže v tej horúcej vode mi po chvíli začne byť FEST horúco :lol: a po chvíli sa tam začnem nudiť :) a to mi vadí...takže vo vani nikdy dlho nevydržím

juj prečo nemáme sprchový kút :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

máte sprchový kút alebo vaňu?

mame vanu, tod pohoda, hoci aj sprchovu kut by som prijala... asi som dost ovplyvnena americkymi filmami, ale myslienka na sprchu po stojacky a moznost sa tam opriet o stenu a premyslat, zatial co voda po mna steka.... hmm, velmi pekna myslienka.

 

kúpete sa radi? naplníte si občas vaňu, ponoríte sa do vody s penou a relaxujete? alebo sa hráte s kačičkami? biggrin.gif

neznasam penu, hranie sa vo vode, ci kupele... NIEKEDY... tak saz, dva razy do roka si dam kupel, ale inak so vani iba sprchujem. kupele ma znervoznuju, potrebujem pocut sum sprchu a citit dopad vody na moje telo, inak ma to po minute prejde... ako raz za cas kupel bodne, ale tiez... bez hraciek a peny :lol:

 

meditujete občas pod tečúcou vodou? stáva sa vám, že voda tečie a vy ste myšienkami niekde v diaľavách?

stale... ale to sa mi stava aj na zachode, takze nic sokojuce....

 

obľubujete sprchovanie?

ANO :) JUJ JUJ JUJ uzasne to je... strasne sa v tom vyzivam, v tej sprche by som mohla byt aj cele hodiny!... kebyze sa nemusi platit za vodu, ehm.

 

kedy dávate prednosť sprche? Ráno? večer? počas dňa?

vecer... niekedy aj pocas dna, ked uz je vonku tma a ja som sama doma... musim mat pri sprchovani tmu, to sa citim tak dobre, proste intimco, relax, uzas....

 

akú dobu v nej približne strávite?

PAT MINUT :) mam doma prisny rezim, pat minut je max, ked uz som tam sest, matka salie ;)

 

uprednostňuteje skôr teplú či studenú vodu? alebo striedate?

mmmhmmm teplu... niekedy az horucu... mnam, to mi uplne uvolni svaly a cele telo a potom si uzivam ako prasa v zite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz je vonku tma a ja som sama doma... musim mat pri sprchovani tmu

To Ti je zaujímavý relax.Nepočul som ešte o takom :lol:.

Ja sa sprchujem vo vani a keby som tam bol po tme (vypínač je samozrejme z vonku),tak by som asi nevedel,ktorý telesný diel som si namydlil,kde mám mydlo,kde sú ovládacie prvky batérie a vody by bolo na podlahe po členky.A asi by som sa aj bál :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..krátko sa vrátim ku knihe vo vani:

 

bez knihy ja do vany nevleziem! :lol:

čítam tam rád a pravidelne, vždy mi z knihy popadajú do vody rôzne lístky a záložky z knihy, ale to je nič oproti relaxu, ktorý takéto čítanie poskytne unavenému človeku. pár kníh som aj mierne namočil, ale dali sa pomerne ľahko usušiť, dokonca listy ani nezostali príliš zvlnené. :)

 

(..to si ešte na práčku položím pred kúpaním tanierik s nejakými keksami alebo čokoládou a postupne počas čítania uchmatávam.. : )

 

a teda: čítajte vo vani! neoberajte sa o tento skvelý zážitok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov