Skočiť na obsah

Atletika


tomassi

Odporúčané príspevky

Zaujimavy bude isto aj Atleticky most v Dubnici 7. septembra. Mala by sa tam objaviť kopa znamych mien a medailistov z OH.

EDIT: http://sport.pravda.sk/na-atleticky-most-p...619_sk_svet_p38

 

Juck vravel, že ešte rokuju aj s ďalšimi pretekarmi, čiže vyššie uvedeny vypočet hviezd nemusi byť kompletny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nieco konkretnejsie k tomu, teda hlavne k tym menam, nepovies? :)

 

 

a na doplnenie ... o zlaty Jackpot sa uz uchadzaju len 2 ludia:

na 800 metroch dominuje Pamela Jelimo z Kene, a v skoku do vysky nedava nikomu sancu Blanka Vlasic z Chorvatska

 

 

btw. phersu - ako to ze si si nekukal svoj Manchester? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A mame po tohtorocnej Golden League! Nakoniec absolutnou vitazkou milionoveho jackpotu sa stala dominantna Pamela Jelimo z Kene, ktora pocas 6 meetingoch zlatej ligy nedala v behu na 800 metrov nikomu ziadnu sancu! :lol:

 

Nakoniec teda fenomenalna sympatacka Blanka Vlasic nezabodovala ani na Golden League kde ju az na poslednom meetingu dokazal niekto zdolat - a bola to Ariane Friedrich! Takze Blanka po "len" 2.mieste na olympiade neziskava ani kusok zo zlateho jackpotu - a tomu sa uz povie fakt smola :) Naopak vdacna jej musi byt Pamela Jelimo, ktora rovno zhrabne aj jej podiel :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jelimo bola perfektná, v 18 rokoch aby nemala žiadnu konkurentku je vážne sila.

Blanka akási nervózna a k tomu mokrý terén no čo už škoda. Dva preteky prehrať a to tie najdôležitejšie nechcel by som.

 

Včera sme videli aj krásny súboj na 100m mužov kde si to rozdali hlavne Powell a Bolt. Víťazne z toho vyšiel Bolt. A sranda na prvých 4 pozíciach samý Jamajčan :)

 

A aljačik sa určite potešil bo včera vyhral konečne Tero Pitkämäki vyhral hod oštepom.

Ja som bol smutný bo neutekal Kennenissa Bekele :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jasne, som rad ze Terovi sa podarilo vyhrat ... zo 6 meetingov vyhral Tero az 3! Jeho najvacsi konkurent a zlaty medailista z Pekingu Thorkildsen zvitazil 2 krat, a raz sa to podarilo aj Vasilevskisovi z Lotysska! Aj tak je Tero najlepsi hh :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Smutna sprava zo sveta atletiky: 41-rocna australska bezkyna Kerryn McCann podlahla rakovine prsnika. Kerryn sa preslavila najma dvomi vitazstvami v maratone na Commonwealth Games v rokoch 2002 v Manchestri a 2006 na domacej pode v Melbourne. Svet tak prichadza o sympaticku atletku. Rest in Peace Kerryn :lol:

 

Kerryn McCann

 

Born: 2 May 1967

Died: 8 December 2008

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

..huh, normálne sa tu cítim neisto, v Športe. :)

 

ale k veci: v Atletickom klube v Malackách vyrastá ďalší veľký atletický talent. nedávno (myslím že to bolo 31.1.) sa konali halové majstrovstvá v Bratislave. excelovala tam mladá záhoráčka Monika Baňovičová, ktorá vo finálnom behu na 60m cez prekážky vytvorila osobný i slovenský rekord (9.29 s)

 

Monika zvíťazila i minulý rok v lete, vo Varšave na Medzinárodných hrách mládeže do 13 r., v behu na 60m.

 

..môžeš bežať ako chceš, Záhoráčke neujdeš! ;)

 

:lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalšia smutná správa zo sveta atletiky prišla z Portugalska: len 26-ročná poľská atlétka, ktorá súťažila v hode kladivom Kamila Skolimowska po tom ako jej pri tréningu prišlo náhle zle, pri prevoze do nemocnice omdlela a o hodinu neskôr zomrela v nemocnici vo Vila Real de Santo Antonio. Kamila sa preslávila najmä ako olympíjska víťazka v Sydney 2000, kde ešte len ako 17-ročná získala zlatú medailu. Medaile získala aj na ME v Mníchove 2002 (striebro) a na ME v Goetheborgu 2006 (bronz). Ďalšie medaile však už nezíska a rodáčka z Varšavy nás navždy opúšťa. Rest in Peace Kamila :lol:

 

Kamila Skolimowska

 

Born: 4 November 1982

Died: 18 February 2009

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V talianskom Turíne dneska začínajú Atletické halové majstrovstvá Európy 2009 (European Athletics Indoor Championships 2009). Budú trvať 3 dni - od 6. do 8. marca, a športovci z celej Európy si zmerajú svoje sily v klasických disciplínach: 60m, 400m, 800m, 1500m, 3000m, 60m prekážky, skok do výšky, skok o žrdi, skok do diaľky, trojskok, vrh guľou, 4x400m, sedem-boj a päť-boj. Máme sa teda na čo tešiť!

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja halovú atletiku zase moc nemusím, hoci rád si pozriem akúkoľvek atletiku, ale chýbajú mi tam práve tie moje NAJ disciplíny: disk, kladivo a najmä moja úplne NAJ NAJ NAJ disciplína hod oštepom. Tak ale v hale sa toto proste nedá, ja si počkám radšej na Golden League, kde je hod oštepom jednou z jackpotových disciplín a tak sa iste dočkáme bojov svetovej oštepárskej elity! Teším sa, teším ... ale ešte 3 mesiace si budem musieť počkať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak a už aj máme po Atletických halových majstrovstvách Európy 2009!

 

A nikto tu ani nespomenie, že Slovensko získalo medailu? :lol:

 

 

Tak aspoň ja vás informujem, drahí fanúšikovia slovenského športu:

 

Dana Veldáková v trojskoku vybojovala bronz s výkonom 14,40 metru.

Vytvorila svoje halové osobné maximum a aj slovenský rekord.

Na striebro stratila 20 cm, a na zlato 28 cm.

 

 

Najúspešnejším národom sa stali suverénne Rusi s 18 medailami (10 - 4 - 4).

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

...::: AF Golden League 2009 :::...

 

Obrázok

 

 

...::: MEETINGS :::...

  • Obrázok 14 June - DKB-ISTAF - Berlin
  • Obrázok 3 July - Bislett Games - Oslo
  • Obrázok 10 July - Golden Gala - Roma
  • Obrázok 17 July - Meeting Areva - Paris
  • Obrázok 28 August - Weltklasse Zürich - Zürich
  • Obrázok 4 September - Memorial Van Damme - Bruxelles

 

...::: GOLDEN DISCIPLINES :::...

 

* MEN *

  • 100m
  • 400m
  • 3000-5000m
  • 110m Hurdles
  • Javelin Throw
* WOMEN *
  • 100m
  • 400m
  • 100m Hurdles
  • High Jump
  • Pole Vault
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Za nami už sú 4 meetingy (Berlin, Oslo, Roma, Paris), no a o zlatý jackpot sa z 10 tzv. zlatých disciplín uchádzajú už len 4 atléti! U mužov je to bežec na 3000/5000 metrov z Etiópie - Kenenisa Bekele, a na zlatý jackpot majú stále nárok ešte aj 3 ženy: na 100-metrovej trati dominuje Kerron Stewart z Jamajky, na 400-metrovej trati vládne Američanka Sanya Richards, a v sektore skoku o žrdi zatiaľ nenašla premožiteľku Ruska Yelena Isinbayeva. Pred nami ešte 2 meetingy (Zurich a Brusel).

 

V mužskej oštepárskej súťaži to už býva klasicky zaujímavé a znovu obrovská rivalita medzi dvoma súčasnými ošteparskými kráľmi - Tero Pitkämäki ovládol prvé 2 meetingy, no ale potom taktovku prebral už jeho večný rival Andreas Thorkildsen. Ako inak, čím väčšia rivalita a konkurencia v bojoch o víťazstvo, tým menšia šanca vyhrať Jackpot! Takže ani tento rok ani Tero, ani Andreas si zlaté tehly neodnesú!

 

 

Ale hlavná správa: už o 3 dni prichádza vrchol sezóny! Začínajú sa MS 2009 v Berlíne - máme sa na čo tešiť!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

IAAF World Championships in Athletics 2009

Majstrovstvá sveta v atletike 2009


Obrázok

V poradí 12. majstrovstvá sveta v atletike sa budú konať v nemeckom Berlíne počas 9 dní - od 15. do 23. augusta 2009. Súťaže sa budú odorhávať na známom Olympiastadion a bojovať sa bude o 47 sád medailí. O ne sa bude uchádzať okolo 2100 atlétov z 202 krajín celého sveta. Máme sa na čo tešiť, čaká nás atletický vrchol tohoto roku. Berlín nás snáď pohostí skvelými výkonmi a férovými súbojmi!


...::: Program majstrovstiev sveta v atletike 2009 :::...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Zdroj: berlin.iaaf.org

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, obaja su nahlaseni aj na 200m. Ozdobou bude viacero subojov, nie len 100 a 200m. Napr. očakavany suboj, ktory sa na Oh neuskutočnil (Robles - Xiang 110m prekažky).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jáj škoda Churandy Martina nepostupil dalej :lol: bude mi tam chybat jeho zlaty zub

 

fajny postreh komentatora ked videl Rodgerosve hodinky :)

 

nejako ma nebavili viacboje ale ako som videl Ennisovu tak uz hej to sa oplati :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov