Skočiť na obsah

Farby - vyberáme si ich my alebo farby nás


game

Odporúčané príspevky

mám taký pocit, že kedysi dávno v škole sme sa na slovenčine pre čosi, nejaký text zaoberali práve tou zelenomodrou a modrozelenou a zeleno-modrou a modro-zelenou ...

mali sme veľmi skvelú učiteľku, a veľmi veľa vecí si pamätám z jej hodín, kopu drobností, ktoré sa mi takto občas vybavia ...

 

modrozelená by mala byť tá, ktorá je viac do modra, na pohľad, zelenomodrá naopak, pre obsah modrej či zelenej ...

modro-zelená je mix, odlíšiteľný, s väčšou plochou modrej, zeleno - modrá naopak

tričko s rovnakými pásikmi zelenej a modrej môže byť modro-zelený aj zeleno- modrý, podľa postoja pozorovateľa, alebo toho, čo nám prvé udrie do očí, či čo je "naša" farba ...

je to zaujímavé ... a takto si to pamätám, v nejakom texte boli vyslovene spomínané tieto farby ...

 

v jednom čase to boli moje obľúbené farby, spolu s cyklámenovou ... nosila som ich, samotné, ale dávno

pred čiernym obdobím ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 86
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    25

  • Vilma Flinstonova

    6

  • Sniper

    4

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    4

ja cca posledny mesiac, odkedy nastupila jesen, resp chladnejsie pocko, tak inklinujem k zenitym farbam - hneda, seda - samozrejme v kombinacii so zaujimavymi doplnkami, nechcem byt predsa seda myska ;)

 

uz si to aj kamosky vsimli, mne sa to velmi paci ... ale zas ano, je pravda ze v lete to boli take zive farby, mozno to suvisi s tym pochmurnym pocasim, obdobim, ktore pomaly ale isto nastava

aj ked vo vnutri pochmurno isto nie je ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kdesi som pocul, ze cierna indikuje vyraznu, dominantnu osobnost ;) Teda za predpokladu, ze dovody nie su ine - pohrebne, emo, atd. (U zien su farby, pravdaze, citatelnejsie nez u panov.) Ja mam rad ciernu, ked je v kombinacii s bielou. Mam rad farby strohe, prisne, asketicke. Ale nie na malych plochach - to je to privelmi napadne.

 

Zemite farby mozu byt u muzov, indikuju u mna pozitovne asociacie ;) U dievcat sa mi napacia. Signalizuju nestravitelnu, zensky naprosto nepouzitelnu osobnost. U diavcat mam radsej nebickovomodru alebo jemnulinku ruzovu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čiže bábatkovské farbičky ;)

 

jeseň si tak trochu žiada zemité farby, zemité a jesenné, farby lístia, a z času na čas sú vyslovene módnym trendom tej ktorej jesene, od žltej po oranžovočervenú a zelenú a odtiene zelenožltej a všetky odtiene bežovej a odtiene bordovej ... a všetky sa super kombinujú s čiernou, v detailoch, doplnkoch, šáloch, šatkách, rukaviciach sú tie farby perfektné, priam evokujú brodenie sa opadaným lístím ... ;)

zemité farby nie sú len starenky idúce do omšu, jaj ;)

 

hm ...

stále ešte kombinujem čiernu s inými farbami ... s prevahou čiernej, od bielej, aj šedú ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

všetky sa super kombinujú s čiernou

 

Hej, to je znama vec. Ktovie preco, ale s ciernou vraj idu vsetky farby. Nielen v obleceni.

 

čiže bábatkovské farbičky

Exactement. Alebo, akoby povedal Hercule Poirot - presne tak. K tomu este motylie kridelka, a mame dokonaly outfit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem hnedej ... tej normálne bežnej hnedej, neviem ako sa volala, mali sme ju v základnej sade vodových farbičiek aj farebných ceruziek ... to je snáď jediná, ktorá k čiernej nejde ...

 

s obľubou ju kedysi nosili babičky, také typické babičky, ktoré nosili teplé veľké vlnené pletené šatky v zime, boli v čiernej a hnedej farbe, dávali sa na hlavu aj na chrbát, aj na kabát v tuhej zime ...

kedysi moja jedna babka mala obe tie šatky ... babičky v tom chodili v zime aj do kostola. zvyčajne čierne čižmy alebo mamusky, čierny kabát, a keď nesmútili, obalené v hnedej šatke ...

odvtedy mi kombinácia tejto hnedej s čiernou vždy pripomenie babičky, ktoré som stretávala keď som išla ráno na nultú hodinu do školy ;)

 

 

 

nedávno som videla jeden diel z programu, kde učia ľudí, alebo im skôr pomáhajú, aby sa obliekali primerane veku, postave, typu ... je to zábava, a tie metódy sú celkom jednoduché, a celkom poučné ... dáva to tuším niektorá discovery, už dávno som to nepozerala, tak neviem presne ...

ale podstata je,

že v jednom dieli sa snažili odučiť mladú ženu, ktorá vždy a všade aj vo všedný deň či na trh či do krčmy nosila svoj vysnívaný imidž, v podstate v uliciach amerického veľkomesta sa takmer stratila, ale celkový dojem bol oné ... ;)

no ... snažili sa ju odučiť od lesklého outfitu, leskov, odbleskov, flitrov, ružových a modrých volánikových a nočným košeliam podobných šatičiek, ku ktorým zásadne nosila priesvitné ružové a svetlofialové motýlie krídla natiahnuté na chrbát gumičkou ...

 

to mi len tak napadlo ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oducit? Ja sa snazim to zeny NAucit ;) Motylikom a volanikom a podobnym jemnvuostkam a podobnym schmackom by som rozhodne neodolal ;)

 

Ale nie, kazdy nech sa oblieka podla svojej prirodzenosti - a to je potom aj pre druhych najlepsou vizitkou ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tá mladá žena vyzerala dokonale podivne, so silonovými maľovanými krídlami oblečenými gumičkou cez plecia pri vyberaní mrkvy na trhovisku a v tých volánoch a ružových čudách, a pritom to bola jej prirodzenosť ...

ona cítila, že sa musí lesknúť a byť iná a nenápadne nápadná, alebo naopak, ona chcela byť jemná a nenápadná, a pritom len vyzerala ako práve vyliahnutý ešte pokrkvaný motýľ ;)

... len človek to sám na sebe nevidí, zrkadlo je k nám milosrdné, ulica nie ;)

 

keď ju obliekli, bola to krásna žena s peknou postavou, s hlavičkou ako čerstvo vylúpnutý gaštan a dovolili jej šaty z lesklejších materiálov, sem tam niečo, čo sa lesklo, ale ani len náhodou nie ružovú a svetlofialovú a nebovomodrú a tiene s flitrami, nemala nič volánikové a ružové ;)

a podstatné je, že ona sama sebe sa páčila, to je bolo vidieť na očiach, to, čo hľadala, našla bez motýlích krídel a ružových volánov ;)

 

o tom to vlastne - toto celé je ... my si vyberáme farby, podľa prirodzenosti. alebo si nás chytia samé ? ;)

ale samozrejme v súkromnom budoári v pohode aj ružové volány a krídelká na gumičke ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

motýliky a volániky a ružovučké šatičky ... :)

 

takže ako je to s ružovou a s jej vzťahom k nám, či naším k nej ?

 

v Británii proti ružovej broja, ako proti farbe, ktorá rozdeľuje pohlavia, broja proti ružovým darčekom pre dievčatká, broja pod iniciatívou s názvom "Pinkstinks" / niečo ako "ružová páchne" ? /

skôr sa mi zdá, že zasa raz niekomu genderovo hrabe ...

 

ono totiž s tými ružovými a bledomodrými je to trochu ináč: ešte v 19 storočí boli farby obrátené, dievčatkám sa obliekali svetlomodré, chlapcom aj ružové, zmenilo sa to so zavedením modrých uniforiem a pracovných "modrákov" - pracovného oblečenie. dievčatká aj chlapci do štyroch rokov pokladajú obe farby za obľúbené, až neskôr podliehajú okoliu a sile tradícií.

 

na druhej strane - vždy má všetko minimum dve strany ... s ružovou farbou experimentujú ak s farbou tlmiacou agresivitu.

podľa psychológov ružová utlmuje, znežnievajú z nej aj divoké mužské machovské povahy.

už od 70. rokov sú v USA experimentálne a neskôr reálne využívané vo väzniciach ružové cely ... tlmia testosterónom nabitých zúrivcov.

 

v Nemecku v dvoch väzniciach skúšajú ružové cely naostro v Dortmunde a v Hagene. vyvolalo to patričný rozruch, ale funguje.

pokusy s ružovou robia aj v triedach a školách s ťažko zvádateľnými deťmi, a ono to funguje.

 

len ešte jedna moja súkromná poznámka ... ako nie je modrá ako modrá, nie ani ružová ako ružová - od nežnej bábatkovskej ružovej po pomerne kričavú a nie práve upokojujúcu fuchsiovú ružovú je ružová kdečo ...

v takejto cele

post-3-0-07557800-1337961649.jpg

... nie je to "ružové" trochu priveľmi ? vedela by som si ju predstaviť trochu jemnejšiu, nežnejšiu .../ cela vo švajčiarskej väznici v Zurichu /

 

aký máte vzťah k ružovej ? čo s vami robí ? mali ste ružové čosi, bársčo, pero, tašku, pulóver, všetci, dámy aj páni ... ako na vás pôsobí tá cela ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

aký máte názor na farbu " mätovú " ?

 

neviem sa rozhodnúť.

v poslednom čase sa s ňou stretávam často v ponukách kdejakých, ja som bola celé roky priaznivcom skôr takej jarnej zelenej trochu výraznejšej bledozelenej, skôr ako hrach ...  mätová je tlmenejšia a pôsobí svetlejšie ... napr. takto :

 

post-3-0-80974100-1399036058.jpg

 

samozrejme zasa v kombinácii s čiernou. akosi čierna zostáva stále ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

modrú nenosím už strašne dlho, výnimočne, maximálne doma nejaké odtiene, jednu dve veci, kde mi to neprekáža ...

 

sivá áno - kedysi som mala dosť dlhé obdobie, keď som veci kombinovala so sivou, sivá sivá sivá, plus iná farba, to sú tiež výborné kombinácie.

potom to ale vymenila čierna, a teraz už veľmi dávno pasujem všetko k čiernej ...

 

tá jarná zelená a bielo-čierna sa mi žiada trochu vymeniť

 

a chytila ma jedna mätová šatka a kabelka ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslela som, že mint s čiernou bude príliš tvrdá kombinácia, ale pozrela som si na nete obrázky a vyzerá to v pohode... ak sa v tej kombinácii "cítiš", kľudne choď do toho... neviem síce, čo na to teória farebvných typov, ale ja sa riadim vždy svojím pocitom - buď sa mi to na mne páči alebo nie - preto nenosím svetlučko modrú, nepristane mi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj, tak typom sa neriadim vôbec :(  mala by som nosiť oveľa menej čiernej, než nosím, šedá bola ako tak na hrane, ale čiernu preháňam.

lenže ja sa v nej cítim dobre - nie čisto čiernej, ale vždy v kombinácii s inou - v poslednom čase to bola prevažne červená, trochu, ale hlavne biela a čiernobiela a jarná svetlozelená ...

 

táto mätová ma akosi oslovila, že hej, pozri ! :)

 

tá mätová je na mňa akosi priveľmi svetlá, predsa len je to trochu iná kombinácia ako biela - čierna ... ale akosi ma chytila, takéto až takmer "púdrové " farby som tuším nikdy ani nenosila ...

ale páči sa mi, že sa vám páči - dokonca aj s čiernou :) kamošky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa veľmi nerieš ... ty nosíš kdečo, tvoja postava zďaleka nie je žiadny extrém,  a čo je podstatné, viem si ťa v tom predstaviť ... :)

 

hoci ja radšej úplety, už veľmi dlho. lepšie stoja, dobre sa z nich šije,  a lepšie sa prispôsobujú postave, idú riasiť  - mám doma úplet, ktorý vyzerá trochu ako čierno strieborný brokát ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja pre zmenu riešim, či si ešte so svojím vekom a postavou môžem dovoliľ striebristosivé šaty z hodvábneho brokátu abo sa na to vykašľať...

Podla mna ich mozes kludne nosit............v taske

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, v taške by ich bola škoda... :( nosila som za mladi, dosť dlhá kolová sukňa a k tomu blúzka, dali by sa prešiť na niečo jednoduchšie, ale asi sa na to vykašlem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

vybetrte si:

 

VÝZNAM FARIEB
 

V živote človeka majú i farby veľký význam; a to ako z hľadiska psychologického, tak i pôsobením farieb v priestore, či na oblečení. Podĺa farieb, ktoré ľudia uprednostňujú, sa dá charakterizovať ich osobnosť, či momentálne rozpoloženie. Farby v priestore zase dokážu regulovať výkon či únavu. V miestnostiach tmavých farieb beží čas pomalšie, svetlé miestnosti stimulujú aktivitu. Teplé farby zohrievajú a povzbudzujú, studené ukľudňujú.Farbami môžeme komunikovať s okolím - môžeme ľudí priťahovať, alebo ich vystríhať. Naučte sa hovoriť jazykom farieb aj Vy, aby Vám farebné kombinácie v byte a v šatníku čo najviac prospievali.
 

BIELA

Vo svojej podstate ju za farbu nemôžeme považovať, pretože je neutrálna. Je farbou čistoty, nevinnosti a úprimnosti, ale i slobody a nezávislosti. Majú ju radi ľudia vyrovnaní, sebavedomí, otvorení. Odmietanie bielej môže byť príznakom duševnej nevyrovnanosti, vnútornej neistoty, či nízkeho sebavedomia, ale aj pocitu viny a vnútorného sklamania.

ŽLTÁ
Je farbou mysle, stimuluje činnosť mozgu. Vyvoláva aktivitu, odolnosť voči únave. Je vhodná do pracovných priestorov, škôl a všade, kde je potrebné zvýšiť duševnú kapacitu a myšlienkovú aktivitu. Ďalej táto farba podporuje zažívanie a blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo a nervový systém. Pomáha odstraňovať duševnú únavu a je farbou zmeny. Voda nabitá žltým žiarením upokojuje vnútornosti. Žltú majú radi ľudia spontánni, plní nádejí a očakávaní. Tým, ktorých nádej sklamala, pripadá žltá príliš výrazná a jej odmietanie prezrádza sklamanie.

ČERVENÁ
Je farba vášní a násilia, krvi a železa. Vydáva intenzívne tepelné lúče a jej účinky sú hlbšie, ale i rýchlejšie ako u iných farieb. Zohrieva našu krv a podporuje krvný obeh. Je farbou cholerickou, prudkou. Aura cholerických ľudí býva tiež červená, čo ich predurčuje k vášniam a prudkým vzplanutiam, ale i výbuchom zúrivosti. Červená farba povzbudzuje chuť k jedlu a má priaznivé účinky pri liečbe reumatizmu, anémie, či depresií. Posilňuje vôľu a pôsobí proti únave. Červenej dávajú prednosť tvoriví, sebavedomí ľudia. Majú ju radi však i násilníci a ľudia prudkej povahy; títo by sa mali ovšem červenej radšej vyhýbať, pretože stimuluje ich vášne a prudkosť. Úplné odmietanie červenej môže byť prejavom nedostatku síl, pasivity, alebo únavy a vyčerpanosti; ale tiež môže byť príznakom zrelej vyrovnanosti so svojou impulzivitou.

ORANŽOVÁ
Je spojením žltej a červenej, čím sa stáva veľmi blahodárnou. Je farbou kontrolovanej vášne, pozitívnej energie, vytrvalosti. Posilňuje, ale neznepokojuje tak ako napríklad červená. Nemá nijaké škodlivé účinky a pôsobí veľmi pozitívne pri liečbe srdcových chorôb. Vyvoláva pocit radosti, predstavu slnka a tepla.

HNEDÁ
Je farbou pôžitkov. Uprednostňujú ju ľudia, ktorí majú radi pohodlie, ľudia pokojní a spravodliví; ale i ľudia vyčerpaní a unavení životom, ktorí potrebujú oddych a kľud. Odmietajú ju ľudia, ktorí sa chcú líšiť od ostatných a ktorí odmietajú pravidlá a konvencie. Ľahostajnosť k tejto farbe prezrádza vyrovnanosť.

RUŽOVÁ
Znamená z psychologického hľadiska duševnú alebo citovú nezrelosť. Sú farbami sentimentality. Ružovú majú radi ľudia romantickí a nepraktickí,  ktorí chcú byť očarúvaní a túžia očarúvať svoje okolie. Títo ľudia často nevedia odlíšiť sny od reality a bývajú dôverčiví a zraniteľní.

FIALOVÁ
Fialovú farbu zvyknú voliť ľudia diplomatickí, zdržanliví a uzavretí, ako aj ľudia originálni a umelci. Majú ju radi ľudia s fantáziou a ľudia s tvorivými schopnosťami. Fialová sa však spája aj s hormonálnymi výkyvmi. Preto ju majú radi ľudia v puberte, tehotné ženy, či ľudia s poruchami štítnej žľazy.

MODRÁ
Je farbou pokoja a vyrovnanosti. Majú ju radi ľudia vnútorne bohatí, introverti hľadajúci lásku a oddanosť a romantici. Predstavuje vernosť, dôveru, tradíciu. Uprednostňujú ju ľudia, ktorí túžia po pokoji, ktorí nemajú radi zmeny. Modrá je farba neba, farba ľudí, ktorí vidia za horizont a život na Zemi im pripadá neistý. Odmietajú ju ľudia, ktorí majú strach z vlastného vnútra a ľudia, ktorí nie sú spokojní so svojimi vzťahmi. Modrá pôsobí blahodárne pri horúčkach, hystérii, zápaloch. Mali by sa ňou obklopovať ľudia impulzívni, nervózni a naopak - vyhýbať by sa jej mali ľudia depresívni a melancholicki.

ZELENÁ
Je farbou prírody. Majú ju radi ľudia odvážni, tvoriví, tvrdohlaví a samostatní, ktorí vedia viesť iných, ale i ľudia, ktorým chýba prispôsobivosť. Odmietajú ju ľudia originálni, ale i ľudia zaujatí, sklamaní, či vnútorne neistí. Zelená posilňuje zrak a pozitívne ovplyvňuje mozog a oči. Dôvodom odmietania zelenej môže byť i telesná slabosť a choroby srdca.

ČIERNA
Je najtemnejšou z farieb a tak ako biela, nie je za farbu považovaná. Uprednostňujú ju ľudia, odmietajúci svoj osud, rebeli, ľudia skrývajúci nejaké tajomstvo, filozofi, samotári a ľudia, ku ktorým je ťažko preniknúť. Je to farba vzdoru a protestu, skrytého tajomstva, ničoty a smrti. Môže tiež prezrádzať vnútorný konflikt. Ale tak ako ju obľubujú ľudia neprístupní, je to i farba ľudí originálnych s nadpriemernými schopnosťami a vlastným vnútorným svetom. Čierna je totiž jedinou farbou, ktorá odráža všetky energie a neprepúšťa pôsobenie iných bioenergií na človeka, takže zároveň chráni pred negatívnym, ale i bráni pozitívnemu, čím ostáva nezávislou a originálnou. Mali by sa jej však vyhýbať ľudia depresívni, pretože tým, že bráni prenikaniu energií, udržuje i nálady.

SIVÁ
Je taktiež farbou neutrálnou, ale zároveň neživou a prezrádza strach, únavu, či nedôverčivosť. Majú ju radi ľudia, ktorí nemajú vlastný názor, ĺudia opatrní, nezúčastnení, ktorým vyhovuje stereotyp, alibisti, ale i ľudia unavení životom. Odmietajú ju ľudia, ktorí majú radi dobrodružstvo a vzrušenie a ktorí majú radi pestrý život.

 

(Wildweb)


a ak sa chcete ešte niečo o sebe dozvedieť, tak môžete aj podľa vašej obľúbenej farby auta:

 

http://plnielanu.zoznam.sk/c/3244/farba-vasho-stvorkolesoveho-tatosa-co-krici-do-sveta-o-vasej-osobnosti

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

celkom iste nastal čas farieb, zrejme som ich potrebovala ... 4 úplne nové prírastky, to ja tak lakovo zblbnem cca raz za 5 rokov ...

 

ale tie farby ... škoda, že mobil im nevrátil skutočné odtiene a žiarivosť :innocent:

 

post-3-0-79071500-1439489356.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

moja obľúbená vždy bola zelená v rôznych odtieňoch. Ale vec ma musí osloviť, padnúť mi do oka, a potom je fuk akej farby je. na vš som na skúškach vždy musela mať na sebe niečo zelene, to bol zaručený úspech :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čierna prevláda u mňa stále ... hlavné oblečenie je vždy čierne.

 

ale tento rok som po veľmi dlhom čase vymenila ako doplnkovú farbu jarnú, resp. limetkovo zelenú a prešla som na kráľovskú modrú ...

 

ako som predtým mala tričká, šály, pulóvre, šatky ... limetkovo zelené, tak mám teraz plnú garderóbu vecí stále čiernych a kráľovsky modrých ...

pri tom modrú som nenosila vôbec tuším od detstva, vôbec, ale vôbec ... teraz si to vynahrádzam :agree:

ale aj vnútorne som sa trochu zmenila ... možno to trochu súvisí, alebo som len potrebovala zmenu : )

 

takže teraz to vyzerá nejako takto, prevažne:  post-3-0-03703600-1443279203.png    post-3-0-41736100-1443279203.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja v kráľovskej modrej vyzerám ako mŕtvola. ešte kým som bola prirodzene tmavá, mala som rada aj také tie jesenné farby, olivovozelenú, škoricovú, rôzne také ako býva jesenné lístie, a teraz keď som vybledla, a to úplne vybledla, tak akosi neviem, čo so sebou...ale zelenú mám furt rada. V čiernej som ako stará vrana, takže to keď, tak skôr v nejakej kombinácii. Ale mám aj čierne šaty, ktoré mám rada, sú také slušné a úplne jednoduché, s doplnkami sú fajn a v nich si nepripadám ako stará vrana. Keď neviem, čo na seba na nejakú konferu, tak šups, tieto čierne šaty, doplnky, lodičky a je to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, dámy, to je téma: :)

 ja sa priatelím s rôznymi farbami - biela, smotanová,   červená, bordová, lososová, kráľovská  modrá, ale aj žltá, zelená,  fialová ... vlastne ani neviem, ktorú farbu nenosím..  :)

 mám rada na sebe aj  kombinácie, bielo-čiernu, červeno - čiernu.. a tak... proste  podľa nálady toho ktorého dňa, ráno vstanem, vyberiem si ktorá farba mi bude "spoločníčkou" , doladím si doplnky..

a vychádzam v ústrety novému dňu... čiernu farbu tiež mám, no  samotnú nenosím, len keď mám smútok,  nakoľko mám  čierne vlasy, tmavé oči, tak sa potom cítim v čiernom, akosi  príliš   tmavo, mám rada na sebe živšie farby oblečenia.. ,   inak,  proti čiernej farbe šiat nemám námietky, páči sa mi na  iných dámach, len ja si ju zo spomínaného dôvodu  kombinujem s inou farbou.. a mám rada doplnky, šatky, kabelky, a nesmiem zabudnúť na klobúk, ktorý si z času na čas dám.. mám biely, červený, čierny..  baretku:  hnedú, šiltovky: bielu,  bordovú...  :smile3:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov