Skočiť na obsah

Farby - vyberáme si ich my alebo farby nás


game

Odporúčané príspevky

v mojom satniku mam snad vsetky farby...

ale oblubujem bielu, bledunko modru, a samozrejme army zelenu :lol:

aj cierne a hnede farby oblubujem...

 

zemite farby skor na zimne obdobie, a na leto vytahujem veci vo farbach jasnych, veselych

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 86
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    25

  • Vilma Flinstonova

    6

  • Sniper

    4

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    4

že stetkovská ružová ... pochybujem, že taká vo vzorníkoch je :) :lol:

 

LEG, ale pri tej tvojej červenej v tom avatare .... tie dve farby spolu sú hrozné :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

zboznujem modru, jednym casom som chodila oblecena cela v modrom vratane modrych doplnkov, volali ma preto smolko... ale teraz su v satniku aj ine farby napr. cervena, oranzova, cierna, hneda...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

parkrat som si uvedomil, ze sa obliekam ako strom. mensetraky v zemitych farbach, tricko, kosela, prip. vetrovka v odtienoch zelenej. uvedomenie, ze menezujem svoj zovnajsok do nejakej harmonie ma trosku zahanbuje, kedze sa snazim obliekat bez ohladu na styl, modu a zasadne nenosim veci nove. v podstate donosievam - po dedovi, po otcovi, bratrancoch... moja mamka vie co mi ma kupit v sekaci :lol: to je teraz.

mal som obdobie, ked som na sebe nezniesol ciernu farbu. tahala ma oranzova a farby jesene. na vysokej. chodil som v tom case trosku ako papagaj, pretoze diplomanti oslavujuci a natierajuci chodniky na svoju pamiatku nezabudli natriet aj moj bicykel - komplet na zlto - este aj retiazku, pneumatiky, sedlo, rucky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pripomenulo mi to " neviditeľnosť " ... splynutie s okolitou prírodou :lol: ten strom, samozrejme ... nie bicykel :)

 

stále prevláda čierna ... nedávno som bola pozrieť kolegyne v starej práci a po chvíli som sa nenápadne spýtala, kto im umrel ... štyri z ôsmych boli kompletne celé v čiernom ... neumrel samozrejme nikto, im to ani nedošlo, ako pôsobia

 

na mne sa nezmenilo nič ... stále je to prevaha čiernej v kombinácii s jednou inou farbou

 

v poslednom čase vyhráva zelená - svetlá zelená nie takáto svietivá, jemnejšia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milujem zelenú, hlavne khaki, ale aj iné odtiene. Ďalej hnedú, tlmenú oranžovú, proste zemité odtiene. Čiernu a najnovšie tmavomodrú - nakoľko mi bola z numerologického profilu odporúčaná táto farba a niečo na tom bude... cítim sa v nej super !!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Ja oblubujem vela farieb a este viacej kombinacii farieb!

 

Uplne najradsej mam bielu farbu :lol: no a potom modru (skor tmavsiu)

a este sa mi velmi paci aj cervena alebo ruzova farba, a tiez azurova

 

A z kombinacii mam velmi rad bielo-modru (+ cierna), no a aj ruzovo-ciernu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano. farby. mne sa pacia skor pastelove farby :)

 

tie farby maju aj samozrejme psychologicky vyznam, napr. v psychologickej diagnostike, kde ma vyznam nielen samotna farba, ale tiez farebne kombinacie, ci maju ludia radi skor jasnejsie farby, jemne odtiene a pod. existuju rozdiely medzi vnimanim farieb medzi muzmi a zenami. muzi preferuju saturovane farby, zeny jemne, pastelove (co aj moj pripad :lol:). zeny maju vecsiu schopnost rozlisovat jednotlive odtiene farieb a mavaju casto stalu oblubenu jednu farbu. zakladne farby maju uricty podvedomy naboj..ako hudba (odtial aj pojem farebna hudba), napr. modra prejavom melancholie,klud, premyslavost,..cervena,vasen,akcia,zurivost..,bliea, cistota, ideal, ..zelena,nezavislost,,siva,indiferencia,cierna,negativizmus apiod. dolezita je aj kombinacia, napr. schizofrenik voli par farieb, zltu+zelenu(jasnu), depkar, hnede atp.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenže ryby tak všeobecne nemajú radi hnedú farbu, aj keď sú depkári ... : )

a čiernu môže niekto nosiť len preto, lebo v príhodných kombináciách nepríhodné postavy zoštíhľuje ... : )

tým nespochybňujem psychológiu farieb, tie farby si nás skutočne vyberajú :lol:

mám rada, alebo ma oslovuje odjakživa mi priťahuje zrak cyklámenová rušová, raz som neodolala a kúpila som si plášť takej farby, bol krásny a mal strašne dobrý strih, ale nosila som ho strašne málo ... mala som ho rada, ale necítila som sa v ňom dobre, neznášala som byť svietivá, len občas ... oplakala som ho, ale vlastne som bola rada, keď som ho predala kamarátke ... potom neskôr som mala raz také šaty, ušila som si, tie mi už nevadili ... záviselo to od obdobia v živote, to nie je len taká jedna psychológia ... hm ...

v každom prípade je to stále čierna v kombinácii s inými farbami ... jednoducho čierna pasuje s kdečím ...

 

nemusím nosiť ... alebo nenosím fialovú, hnedú, tmavozelenú ... hoci kedysi som ich nosila, po troške, s výnimkou fialovej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

celkom ma zaujalo toto co tu napisal timwood o tych farbach a ze co prezradzaju o clovekovi :lol: z kade si to zohnal, a ak mas nejaky zdroj tak prosim napis ho, lebo ma to celkom fakt zaujalo co vsetko mozu farby oblecenia prezradit o clovekovi, a uz len tie priklady co si tam dal, tak to dost sedi na zopar ludi co poznam a nosia take farby :) Poprosil by som teda doplnenie na vyssiu uroven :) DAKUJEM

 

 

btw. ja som tiez Rybka a neznsam hnedu farbu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked tu spominate tolko ryby, tak uvedene info ktore som pisal, napisal raz Michal Rybka :lol: v jednom casopise..inak o tych farbach som cital zopar knih, ktore je mozne si bezne vypozicat v kniznici. nemal som to z netu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

knižnice sú teraz zatvorené, tak po troche kutania na nete / ako by povedal nokia, google je tvoj kamarát / som našla tu niečo o tom, do čoho sa oblečieme ...

je to hodne poplatné móde, aby si určovatelia módy zarobili aj na maslo, nielen na chlebík, na každú sezónu sa postarajú o zábavu v podobe farieb práve "in"... či ich nosíme či nie, je asi na nás, ale aj tak si z toho celého asi vyberáme hlavne podľa toho, čo je "naše" ... hm, teda ktorá farba si nás vybrala : )

o móde je písané v článku, tu je čosi v pár vetách o farbách, ktoré nosíme :

 

 

Psychológia farieb

 

Max Lüscher na sklonku 60. rokov rozpracoval psychológiu farieb, z ktorej v skratke citujeme významy farieb tak, ako ich vníma väčšina populácie.

 

Červená farba

Vzrušenie, vznešenosť, energickosť, zmena, pretváranie a napredovanie, dobývanie, energia a sebavedomie, výstraha.

 

Oranžová farba

Slnko, bohatá úroda a bohatstvo vo všeobecnosti, radosť, slávnostné očakávania, ale aj bezcieľne hektické rozčúlenie.

 

Tmavočervená farba

Majestátna, sebavedomá bez stretov, kľud, vyjadruje prímerie a spravodlivosť.

 

Ružová farba

Voľnosť a zároveň energia, neha, nežná aktivita, ženskosť.

 

Tmavomodrá farba

Harmónia, kľud, vážnosť, rozjímanie, mier, spokojnosť.

 

Modrá farba

Kľud, dôvera, tradícia, stálosť pretrvávajúca na veky, matriarchát.

 

Svetlomodrá farba

Bezstarostná veselosť, nekladie žiadne nároky a v ničom sa neangažuje. Je prívetivá, vyvoláva predstavu vzduchu, oblohy a ticha.

 

Zelenomodrá farba

Tmavá – hrdosť, uzavretosť, samoľúbosť. V svetlom tóne - chladný odstup, hygienická sterilita.

 

Fialová farba

Zastreté vzrušenie, skryté tajomstvo, ktoré vyvoláva znepokojenie, zdržanlivá striedmosť, pokora, skromnosť.

 

Zelená farba

Príroda, ekológia, nádej, rast.

 

Modrozelená farba

Svetlá (tyrkysová) – chlad, sterilita, odstup. Tmavá - pôsobí tvrdo, zaryto a tvrdošijne.

 

Žltozelená farba

Otvorenie sa, dáva impulz na nadviazanie kontaktov. Prekročením medze - pridaním žltej farby pôsobí vtieravo a nútene.

 

Žltá farba

Dynamické uvoľňovanie energie, ktoré vystupuje von, rozvoj, povzbudenie, oslobodenie, pôsobí veselo a otvorene, ale môže byť spájaná aj s povrchnosťou a prelietavosťou.

 

Zelenožltá farba

Citrónová žltá – chladnejšia, naznačuje potrebu brániť sa uvolnením napätia.

 

Hnedožltá farba

Obsahuje dynamiku otvárania sa, ale namiesto povrchnosti žltej farby nastupuje výraz hlbšej pohody mysle.

 

Červenožltá farba

Intenzívne nadväzovanie kontaktov, radostné pocity a prežívanie.

 

Zlatá farba

Symbolizuje pocit žiariaceho šťastia.

 

Hnedá farba

Zem, teplo a bezpečie, tradícia a zdržanlivosť, istota, poriadok.

 

Šedá farba

Neutralita, hranice medzi priestormi.

 

Biela farba

Oslobodenie, absolútna sloboda, nový začiatok, čistota, chlad, mier.

 

Čierna farba

Koncový bod tmavosti predstavuje konečné rozhodnutie, agresívny vzdor, popretie pestrého života, ničotu, absolútne odriekanie, je výrazom bojovného „nie.“

 

hm ? ako sa vám pozdáva ? súhlasí to ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja farba bola vždy modrá.

Samozrejme,že sa mi páčia aj iné farby,ale tá modrá u mňa vždy vyhrala :lol: .Napríklad zelenú som dlho "nemohol" keď som sa vrátil z vojenčiny.

Ak by sme išli do kombinácii farieb,tak ako decku sa mi páčila čierno-biela šachovnicová - to si pamätám :) .Momentálne sa mi mimoriadne páčia kombinácie čevená-čierna,zelená-žltá,modrá-žltá,čierna-žltá.

Mimoriadne sa mi páči,ak je niečo natreté jednou farbou,ale rôznymi odtieňmi tejto farby - hlavne modrá,všakáno :)

Je veľmi dôležité,aj ČO je natreté AKO. Určite by som si nedal nastriekať autiak na ružovo a bicykel na bielo ;) ....ale už som videl aj to ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Cierna farba - jedine ked som cela v ciernom sa citim v pohode, pokojna a silna a pripravena ist von a zdolat tigra... Zrkadluje sa v tom moja osobnost a to, kym som... Aspon tak ciastocne :] Uz ako mala som oblubovala ciernu, jednoducho sa to so mnou taha uz od detstva, hoci cervenou tiez nepohrdnem... Ale modrou ano. V istych momentoch ju mam rada, tak ako i bielu, ale modra je pre mna prilis depresivna a biela prilis tuctova :lol:

 

Cierna a cervena... Moje farby :]

 

Inak aj ostatne farby mam rada, len nie na sebe a ani velmi vokol seba... V prirode mozu byt, ci ak je nejaka pekna kombinacia, tak preco nie... Ale take zelene tricko by som na seba nedala ani za svet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

v poslednej dobe som si obľúbila bielu, ale aj zelenú, zelenomodrú - tyrkysovú, svetlú aj tmavú.. dostávam sa nejak z obdobia čiernej.. červenú si na seba dám len veľmi výnimočne, nejak ma "provokuje", dráždi.. žltú na seba nedám ani za nič...ružovú detto

 

..aký je rozdiel medzi zelenomodrou a modrozelenou?

 

aj keď ako tak pozerám tú psychológiu farieb, významy sa moc nelíšia...

Zelenomodrá farba

Tmavá – hrdosť, uzavretosť, samoľúbosť. V svetlom tóne - chladný odstup, hygienická sterilita.

 

Modrozelená farba

Svetlá (tyrkysová) – chlad, sterilita, odstup. Tmavá - pôsobí tvrdo, zaryto a tvrdošijne.

 

Biela farba

Oslobodenie, absolútna sloboda, nový začiatok, čistota, chlad, mier.

tak nejak som na tom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov