Skočiť na obsah

Finančné plánovanie


VERTi60

Odporúčané príspevky

Zacal som podnikat ako financny poradca a planovac. Ak by ste kedykolvek potrebovali poradit pripadne zacat inicializovat narast svojich financii, mozete ma kedykolvek zavolat, popripade aj cez tuto rubriku.

 

Tolko k uvodu. Zaroven otvaram diskusiu. Co si myslite o takejto sluzbe ktora by pomahala ludom vybrat si na financnom trhu (banky, poistovne, sporitelne, leasingovky, DSSky, apod...); ukazat vyhody aj nevyhody vsetkych dostupnych produktov; vybrat najvhodnejsiu alternativu na riesenie akehokolvek financneho problemu; pripadne vyhodne investovat alebo sporit do dochodku prostrednictvom podielovych fondov?

 

Mozte napisat svoj nazor, budem komentovat. Pomoze mi to ako prieskum trhu na FS fore :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 13
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • VERTi60

    4

  • game

    3

  • doll

    2

  • Jovzin

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Co si myslite o takejto sluzbe ktora by pomahala ludom vybrat si na financnom trhu (banky, poistovne, sporitelne, leasingovky, DSSky, apod...); ukazat vyhody aj nevyhody vsetkych dostupnych produktov; vybrat najvhodnejsiu alternativu na riesenie akehokolvek financneho problemu; pripadne vyhodne investovat alebo sporit do dochodku prostrednictvom podielovych fondov?

 

Mozte napisat svoj nazor, budem komentovat :lol:

ako poradcovi banky istý druh finančného poradenstva mi nie je neznámy :)

finančné poradenstvo v "materskej" banke klienti dosť oceňujú... aj tí chudobnejší ... zvyčajne oni sú tí, ktorí potrebujú okamžitú hotovosť, a vtedy sa im vypláca byť klientom banky ...

samotné finančné poradenstvo, ako ho budeš robiť ty, je u nás trochu ešte stále v detských topánkach ... a ľudia sa už dosť naučili chodiť v týchto veciach - zistili, že nie je jedno, kam dajú peniaze, vyberajú si medzi lízingovkami, bankami, podielovými fondami ...

rozhodne by som nikomu neodporúčala sporiť do dôchodku prostredníctvom podielových fondov ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to celkom fajn, ak ma clovek zvysne peniaze. Ale ak zije z vyplaty do vyplaty, tak mu financny poradca nepomoze. Skor investicia do vzdelania a nasledne novy job. Ja som na investicie zvysnych penazi vyuzil sluzby financneho poradcu. Ale aj tam treba rozmyslat, od koho si nechat poradit. Urcite nie od nejakeho Dezka, ktory sa snazi predat produkt jednej banky ci poistovne. Musi mat celkovy prehlad na trhu a usit vam ponuku na mieru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ľudia sa už dosť naučili chodiť v týchto veciach - zistili, že nie je jedno, kam dajú peniaze, vyberajú si medzi lízingovkami, bankami, podielovými fondami ...

Vela ludi prave ani netusi co robit s peniazmi a su obklopovani sirokou medializaciou a reklamou, ktora dost zavadza a tych produktov ktorych sa tyka vobec nie su vyhodne. Samozrejme kazda financna institucia sa vam bude snazit ich produkt predstavit len vo vyhodach, pritom vobec nemusi byt vhodny pre daneho klienta. Financne poradenstvo spociva prave vo vybere najlepsej alternativy, bez zbytocneho zavadzania ale skor predstavenia vsetkych vyhod alebo nevyhod.

 

rozhodne by som nikomu neodporúčala sporiť do dôchodku prostredníctvom podielových fondov ...

Je vela sposobov ako sporit do dochodku, najhorsia alternativa je sporit na ucte v banke. Podielove fondy predstavuju najlepsie zhodnotenie penazi, pravda, ak sa program nastavi tak, aby riziko bolo kryte poistnou sumou a financie boli investovane tam, kde alokacia prostriedkov prinesie z dlhodobeho hladiska vysoke vynosy. Samozrejme toto maju na starosti skuseni spravcovia fondu ktorych zaroven isti financna institucia. Taketo investicie sa nedaju exekuovat alebo vymahat a este sa da ku koncu roka usetrit na daniach z vynosu, pripadne sa im uplne vyhnut.

 

Ale ak zije z vyplaty do vyplaty, tak mu financny poradca nepomoze. Skor investicia do vzdelania a nasledne novy job.

Tomuto hovorime "krysy zavod" kde ludia vsetko co pracne odpracuju minu a v podstate pre seba nic neziskaju. Servis financneho planovania sa snazi pomoct ludom z tohto kolobehu a zaistit do buducnosti staly prijem a za kazdych okolonosti.

 

Ja som na investicie zvysnych penazi vyuzil sluzby financneho poradcu. Ale aj tam treba rozmyslat, od koho si nechat poradit. Urcite nie od nejakeho Dezka, ktory sa snazi predat produkt jednej banky ci poistovne. Musi mat celkovy prehlad na trhu a usit vam ponuku na mieru.

Presne tak. Preto je rozdiel ked dezko pracuje pre konkretnu spolocnost ktora ponuka ten dany produkt a snazi sa presvedcit cloveka ze je pre neho vhodny a je rozdiel ked dezko pracuje "nezavisle" a snazi sa najst moznosti pre najvhodnejsie riesenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vela ludi prave ani netusi co robit s peniazmi a su obklopovani sirokou medializaciou a reklamou, ktora dost zavadza a tych produktov ktorych sa tyka vobec nie su vyhodne. ... predstavenia vsetkych vyhod alebo nevyhod.

Je vela sposobov ako sporit do dochodku, najhorsia alternativa je sporit na ucte v banke. Podielove fondy predstavuju najlepsie zhodnotenie penazi, pravda, ak sa program nastavi tak, aby riziko bolo kryte poistnou sumou a financie boli investovane tam, kde alokacia prostriedkov prinesie z dlhodobeho hladiska vysoke vynosy. Samozrejme toto maju na starosti skuseni spravcovia fondu ktorych zaroven isti financna institucia. Taketo investicie sa nedaju exekuovat alebo vymahat a este sa da ku koncu roka usetrit na daniach z vynosu, pripadne sa im uplne vyhnut.

 

Presne tak. Preto je rozdiel ked dezko pracuje pre konkretnu spolocnost ktora ponuka ten dany produkt a snazi sa presvedcit cloveka ze je pre neho vhodny a je rozdiel ked dezko pracuje "nezavisle" a snazi sa najst moznosti pre najvhodnejsie riesenie.

stále viac ľudí rozumie svojím peniazom, a stále menej ich podlieha reklame ... aj preto sa dobré reklamy finančných inštitúcií sústreďujú na predstavenie možností .... nie na vnucovanie produktu

 

podielové fondy môžu byť nastavené akokoľvek, keď nastane taký "úspešný" polrok v zhodnocovaní, ako bol tento rok, a ktorý po malej recesii znovu poriadne stagnuje, aby som to povedala slušne, tak sa môže stať, že namiesto prilepšenia k dôchodku prinesú podielové fondy sklamanie

podielovými fondami je dobré sa zaoberať .... a sledovať vývoj na burzách ... v celej Európe bol tento rok problém .... po šialenom rozbehu niektorých fondov nasledoval občas šialený pokles ...

s fondami to nie je také jednoduché, skôr by som ich zaradila k k investíciám pre mladších ľudí, ktorí ešte vedia zniesť riziko ...

 

nie každý zamestnanec finančnej inštitúcie je imbecil ... tiež vyberá pre svojich klientov vhodný produkt ... dokonca sa stáva, že klientovi odporučí, aby sa nehnal do niečoho, čo má aj jeho sused ... jemu to sedieť nebude .... sú to síce produkty jednej finančnej inštitúcie, ale rovnako sa dajú našiť na každého klinta tie optimálne ...

keď poradca takto nepostupuje, jeho klientela dlho nevydrží ... ani vo finančnej inštitúcii ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podielové fondy môžu byť nastavené akokoľvek, keď nastane taký "úspešný" polrok v zhodnocovaní, ako bol tento rok, a ktorý po malej recesii znovu poriadne stagnuje, aby som to povedala slušne, tak sa môže stať, že namiesto prilepšenia k dôchodku prinesú podielové fondy sklamanie

podielovými fondami je dobré sa zaoberať .... a sledovať vývoj na burzách ... v celej Európe bol tento rok problém .... po šialenom rozbehu niektorých fondov nasledoval občas šialený pokles ...

s fondami to nie je také jednoduché, skôr by som ich zaradila k k investíciám pre mladších ľudí, ktorí ešte vedia zniesť riziko ...

Áno je tam určité riziko že daný rok nebude fond navýšený, prípadne jeho hodnota bude v to obdobie podhodnotená. To ale na burze predpovedá rýchly nárast v budúcom období. Preto odporúčam investovať cez taký program ktorý zohladňuje aj takéto riziko. Z dlhodobého hľadiska ale fond prináša zisk, a poistné krytie umožní majiteľovi záruku, že to čo investoval sa mu nikdy nestratí. Okrem iného existujú aj programy s garanciou stáleho rastu (ale s menším výnosom), takže aj napriek momentálnemu stavu na burze bude vaša investícia vždy navýšená ako ste mali dojednané v pláne. Takýmto exkluzívnym produktom je napríklad Deutshe Ring Invest (v banke vám ho neponúknu).

 

nie každý zamestnanec finančnej inštitúcie je imbecil ... tiež vyberá pre svojich klientov vhodný produkt ... dokonca sa stáva, že klientovi odporučí, aby sa nehnal do niečoho, čo má aj jeho sused ... jemu to sedieť nebude .... sú to síce produkty jednej finančnej inštitúcie, ale rovnako sa dajú našiť na každého klinta tie optimálne ...

keď poradca takto nepostupuje, jeho klientela dlho nevydrží ... ani vo finančnej inštitúcii ...

Zamestnanci v podstate nemajú na výber, môžu konať len v určitých medziach a práve preto klient nikdy nebude objektívne oboznámený so svojimi možnosťami. Žiadny zamestnanec finančnej inštitúcie vás nepošle ku konkurencii lebo tam majú pre neho lepšie podmienky. Taktiež mu nemôže poskytnúť dostatočný servis pretože stále môže konať len v súlade s vnútornými nariadeniami konkrétnej spoločnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chcel som do toho ist, ale znamy mi povedal, ze to nerobi zadara, cize bud odporucim 10ludi, ktori sa s nim stretnu, alebo berie 1500korun za vypracovanie planu. chapem, ze to nemoze robit zadara, ale 10ludi neviem ci nahrabem a 1500sk nedam z ruky len tak. takze zatial mf.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lol, to je teda dobre krutá ponuka weirdo.

 

Ja osobne i moji spolupracovníci poskytujeme (zatiaľ) bezplatné poradenstvo. No ale v zahraničí, napríklad v Nemecku zaplatíte dosť peknú sumu eur, pretože tam je táto služba už úplne bežná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Nieco mam nasporene, chcel som nieco kupit, nevyslo. Nechcel predat, cena podla mna nebol dovod. Bojim sa inflacie tak za peniaze chcem nieco kupit, priklad pozemok(stavebny). Trosku ma prekvapila cena u nas ide 6,10eur a mozno viac za meter. Mne sa to zda vela, ale ked nad tym trosku rozmyslam, ci nad sebou tak pol meter niekedy aj meter prefajcim ci prepijem za den. Uz pomaly za tie roky(nejaka desiatka by bola) som mohol mat ranc(maly).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozemky v intraviláne, prípadne v budúcom intraviláne

preveriť si, čo tam bude v budúcnosti

a práve som kdesi čítala, že všeobecne banky posiľňujú a zväčšujú svoje podzemné trezory, lebo sa investuje do zlata.

 

z toho pozemky mi napadlo, že rodina má kúsok pozemku síce v intraviláne, rozdelený medzi sesternicami a bratrancami na najmenšie deliteľné kúsky, ale to by neprekážalo ... stavebné pozemky dnešnej bežnej veľkosti by z nich vyšli.

sú to dedené pozemky, po ktovie ktorom prapredkovi, preto sú už minimálne, dedené a delené veľakrát, vysporiadané, lenže celé pozemky sa plánujú už roky ako nový mestský cintorín, čiže mesto to v dohľadnom čase vykúpi za minimálnu cenu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chcel som do toho ist, ale znamy mi povedal, ze to nerobi zadara, cize bud odporucim 10ludi, ktori sa s nim stretnu, alebo berie 1500korun za vypracovanie planu. chapem, ze to nemoze robit zadara, ale 10ludi neviem ci nahrabem a 1500sk nedam z ruky len tak. takze zatial mf.

 

tak to je blbost, znamy chcel s tebou s prepacenim vydrbat, a toto je priklad neprofesionalnych poradcov, ktori kazia dobre meno ostatnych

 

mimochodom, nedavno zakon upravil pojmy - financny poradca uz nie je ten poradca co byvaval - dnes musi byt financny poradca na zivnost, ma za svoje sluzby platene - potom je tu konzultant, ktory vykonava sluzby bezplatne /tak ako to doteraz robili, resp mali robit vsetci poradcovia/

 

ja som do toho vhupla, mam super financnu poradkynu /resp konzultantku/, ktora sa vyzna, ma prehlad, a plne jej doverujem

 

v banke neverim nikomu, kazdy je obmedzeny urcitymi pravidlami, toto musi, hento nie, a ak nie tak bude zle...a bla bla

bankari su ludia, ktori myslia v prvom rade len na seba...a na klienta az niekde velmi velmi vzadu

samozrejme su aj hajzlici poradcovia, od toho su tu vsak referencie a odporucania

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm pozeram, ze niekto sa do toho pustil. Ja stale premyslam ci mam zobrat to miesto ako financny poradca pre to OVB kedze ako psie WEIRDO je to presne o tom, ze musim zhanat 10 ludi od cloveka ktoremu vypracujem plan. A to prave neni v mojej povahe "vymahat" si kontakty.

 

Tak drzim palce ja zatial este chodim na skolenia pre to OVB a stale premyslam ci to zoberem alebo nie. Pocuj Verti ako to mas s platenim? Kedze ja som sa od OVB stale nedozvedel ako ma budu platit? Je to za podpisane zmluvy ci hodinova mzda ci ako ? Dik za info :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jovzin...skus sa zivit niecim inym..

sice ta nepoznam, ale neviem si ta vobec predstavit ako osobu, ktora odporuca, ma prehlad a vystupuje sebavedomo pred ludmi

najlepsie je mat zamestnanie a popri tom sa zaujimat aj o tuto oblast..vtedy, ked ma clovek hlavny prijem z inej cinnosti zisti, ci ho to bude bavit alebo nie, a kam az je schopny zajst ... ak to robi clovek preto, aby si zarobil, tak to pre mna nie je financny poradca

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

chcel by som sa len opytat ked zarobok je 450Eur v hrubom kolko to vychadza priblizne cisteho?

 

EDIT: Ok uz netreba nasiel som si sttranku www.financnik.sk kde sa to dalo vypocitat priblizne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov