Skočiť na obsah

Čo z princípu nejete?


RoSo

Odporúčané príspevky

Zjem všetko.. ale keď mám na výber, tak sa vyhnem hubám...

A z princípu by som nejedla to, čo sa drží taniera, keď sa to snažím napichnúť vidličkou..morské potvory a také tie vecičky nemusím :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 7 mesiacmi...

Ak by som sa zameral na tuzemské zdroje,tak určite by som nepojedol psa a mačku :lol: .Psa preto,že je to naklepší priateľ človeka a priatelia sa predsa nekonzumujú....a mačka - to by sa mi asi hnusilo :) .

Tiež by som nevložil do úst žabie stehienka a slimáky.Ale na druhej strane milujem zavárané hríby s cibuľkou,že keď ich vyťahujete,tak sa ťahá taký sliz,taký jak sopeľ - to milujem :)

Z ostatných jedál neznášam špenát a fazuľové lusky...ale v tomto prípade neide o predsudky,ale proste mi nešmakujú ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je nič na svete, čo by som nezjedol (samozrejme z poživateľnych veci). Nemam totižto žiadne predsudky voči niečomu, čo ma dokaže zasytiť. :lol: To, či by mi to chutilo, alebo nie s tym vôbec nesuvisi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

furt hovorím, že podaktorých z vás je lepšie šatiť ako živiť :lol:

 

tie hríby mám rada ... fakt ... len ich nejem kvôli tomu slizu :) keď si nejaký hríbik dám, snažím sa naň nepozerať a dokonale ho o pohár vyutierať od toho nežiaduceho oného ... je to pracné a nechutné, tak ich radšej nejem :)

 

 

a asi som vadná, ale ja mám rada špenát ... ale taký ako ho robím ja ... mňam ;)

aj fazuľové lusky, aj strukoviny aj omáčky ... čo už : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... keď budeš tie hríby zavárať,nedávaj tam cibuľku - z toho sú také oslizlé :lol:

oné ... ja ich mám len rada a nejem ich, len sem tam koštujem, vieš ? :) nezbieram, odkiaľ pochádzam, moc nerástli, a nepoznám ich, tak to radšej neriskujem - a nezaváram, vždy sa nájde nejaký dobrák, ktorý podaruje fľašku - dve :)

 

hm ...ale len tak udusené na cibuľke dobré slané s chlebíkom môžem ;)

 

 

 

 

tak ... a jedine aikaterine ma chápe ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemáš žiadných zábran :lol: ???

Ee, zjem absolutne všetko vratane hmyzu (v akomkoľvek štadiu vyvoja), plazov a podobnych zaležitosti. Jedine, z čoho mi obracalo žaludok kedysi davno, bola šupka, ktora sa utvorila na kakau. Mladšie ročniky to zrejme nezažili. Z dnešneho sterilizovaneho, pasterizovaneho a neviem ešte akeho mlieka to však nehrozi.

 

game

furt hovorím, že podaktorých z vás je lepšie šatiť ako živiť

Mňa teda určite! Čim väčšie a čim viac porcii, tym lepšie. :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedine, z čoho mi obracalo žaludok kedysi davno, bola šupka, ktora sa utvorila na kakau. Mladšie ročniky to zrejme nezažili.

No, nie som moc starý ročník, ale šupku na kakau som zažila... a moc nadšená som z nej teda ani ja nebola :lol:

 

inak sranda pri koľkých veciach si človek uvedomí, že ich má/nemá rád, až keď ich niekto druhý spomenie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal aj dosť dlho psychický blok voči jedlám,ktoré sa večne obmieňali v školskej jedálni :) .Tým mám na mysli paradajkové polievky a omáčky,varené zemiaky (ktoré by nejedlo ani hladné prasa),varené mäso,dusená a varená zelenina.... bolo ich určite viac,ale vypichol som len tie,čo ma momentálne napadli :) .Je fakt,že obed v tej dobe stál 5 Kčs,ale čo je to platné,keď sme odnášali do okienka celé porcie a denne sa odvážali metráky pomyjí prascom ;) ??? A kuchárky išli zo služby s plnými kabelami fajnot,o ktoré nás ošulili ;) .

Bol to hnusný a farizejský systém ;) ...ale to už patrí do inej témy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

velmi vela veci, ak mam byt uprimna, viem, ze nie je jednoduche ma zivit :)

 

hlavne veci ako leco nedam do ust za nic na svete, a vlastne paprika a paradajka v akejkolvek podobe okrem povodnej surovej

 

suchu salamu, slaninu taktiez do sut nevlozim, zo sunky iba par druhov

nic masne..

 

kapiu a baranie rohy, kecup takisto nie..

 

 

ale som na tom stale lepsie ako byvaly,ktory odmieta vsetko, v com je maslo, slahacka :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uplne v pohode :lol:

 

ak som nieco varila a on to ofrflal, mal smolu..ak nechcel jest, aspon mi viac ostalo :)

nikdy som nemala potrebu trapit sa nad tym, ze niekomu nieco nechuti alebo ze chce byt hladny

 

 

ja varim a peciem rada... a ked s niekym byvate pol roka, vcelku si zvyknete, ze bryndzove halusky je stylom, ze oddelene halusky a oddelene bryndza, v ziadnom prpade nie spolu zmiesane..

a takymto stylom jedaval vela veci

 

a potom nech mne niekto povie, ze ja vymyslam v jedle :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa teda určite! Čim väčšie a čim viac porcii, tym lepšie. :)

Moje slova :)

 

Minule sa kamoši bavili kto koľko zje a všetci sa zhodli v tom, že ja najviac ;) a pritom som veľa krát nejedol pred nimi ;) Ale už som vyšiel z formy ;)

 

Tú šupku si pamätám sme sa s ňou obhadzovali ;)

 

Ešte ma napadlo, že čo fakt nemusím je zemiakový šalát ale ten čo nie je zaliaty majonézou...

V škole ho robievali a som to zhŕňal spolužiakom a tento šalát nechutí ani bratovi ani mame fajnové huby :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Škoda,že som nebol Tvoj spolužiak :) ....ja bych ho zbodol :)

Všetko zemiakové zbodnem - halušky,placky,opekané zemiaky,hranolky,majonézový aj slovenský šalát,zemiaky opekané v pahrebe s maslom aj bez.Nemusím zrovna zemiakové pyré,ale zjem aj to.

Poviem vám,že niekedy je pre mňa na tanieri podstatnejšia zemiaková príloha,ako mäsová časť porcie :lol: ..... divné,že ;) ?!?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa tyka priloh k jedlam tak mam najradsej ryzu, no ale aj zemiaky a knedlu v pohode mam rad... no a cestoviny su tiez vpohode, ale zase len v obmedzenom mnozstve ... ale najhnusnejsia priloha aka moze byt su halusky, to je fakt hnus lebo vobec mi nejako nejdu do huby

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jééžiš, ten perkelt napadol aj mne, mňam  :)

 

inak, naši sa stále sťažujú, že mne vyhovieť s jedlom, ale ako tak čítam niektorých, tak ešte môžu byť radi, že živia mňa :) Lolisha, ako si napísala ten príspevok, tak som si musela spraviť praženicu s baraními rohmi, suchou salámou a opraženými rajčinami ;)  

 

ale ako tak rozmýšľam, som myslela, že ja som nejaká vyberavá, ale nie je toho veľa, čo nezjem, už som tu písala šalátovú polievku /ale to sa fakt pozvraciam, už len keď ju vidím  :lol: /, kôprovú omáčku /!!!/, väčšinu rýb /najmä nevykostené/, huspeninu, tlačenku a olivy nemusím /ale občas v niektorých šalátoch alebo cestovinách si pár dám/. a nemám rada višne  ;)

 

ešte mi napadlo, mi mama vravela, že som do pätnástich rokov ani za nič nechcela vyprážaný rezeň. a varené zemiaky... ale to si doteraz pamätám, že všetci mali zemiaky varené, len mne mama osobitne robila pyré ;) teraz v podstate zjem skoro každú prílohu k jedlu, čo doma mávame

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som zas strašne fajnová, čo sa mäsa týka. Mám traumu z mastných kúskov v školskej jedálni, mali sme družinárku, čo nad nami chodila ako v nejakom ústave a nútila nás všetko zjesť, lol, to si pamätám ako sme odchádzali po zlom obede všetci z jedálne s vydutými lícami a rýchlo na záchod :)

Dnes mäso síce jem, ale vyhýbam sa perkeltu, a vôbec všetkým receptom, kde si nemôžem byť istá akej kvality mäso je. Naraziť na mastný kúsok je pre mňa hotová nočná mora :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov