Skočiť na obsah

Čo z princípu nejete?


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Pred 5 mesiacmi...

haved :lol: neskusala som, nelaka, ale moze byt - pre niekoho...

 

ancovicky. nemusim. nechutia :( ale tak spolieham sa na usudok kamaratky, ze ich treba pred zjedenim preplachnut vo vode, zmyt cast soli, a hned su lepsie... neskusala som zatial. moja prva skusenost, jaj, to som ich s velkou chutou a vo velkom sla bastit - skoro som to vyplula :| a potom som ich este raz kupila, nahodou (asi som sa medzitym na to vyspala, a zabudla), a opat skoncili v kosi. skoda jedla :(

 

ananas nemusim. nechuti. nejde o neznasanlivost, ale velmi nesmakuje. nelaka. prilis sladky, ci aky. ale tiez je to nieco, v com by som bola ochotna zmenit nazor.

 

banany a maliny zboznujem, ale jedine v surovom stave. ich nejake odmocniny v podobe dzemov a kremov a pod mi nesmakuju. malinove napoje su pre mna hrozou... divne, ked si pomyslim na to, ze v surovom stave by som sa nimi zadrhla. 

 

vnutornosti, hm. inak pecienky mozem, mlask. a vlastne vsetky vnutorni v parkach a pate a jaternickach :lol: ale hodit mi tak na stol uvarene pluca, a chvilku sa nad tym zamyslim.

 

vlasske orechy. tie absolutne. zjem orechovy kolac, ale, hm. neviem. mozne tie nase orechy su uz stare (mozno... heh, ved maju kolko rokov? ... ojoj), a preto ta nevola ich konzumovat. inak s orechmi, to je specialna kapitola: pistacie mnam, niektore sezamove veci mnam (oleeeeej, tahini, halva!), kesu, joj... arasidove, mnam... vlastne ja orechy mam rada, co to taram :lol: ani neviiiiim :spiteful: ale vlasske, no jo, to je recht (hoci mame recept na taku babovku... ach, ta je bozska! a su tam vlasske orechy, a joj, o tu by som bojovala, a vam pritomnym dominantne ruky odrezala... tocim sa okolo kase? vlastne nahavam vlastny chvost. vyyyborne, aspon sme v obraze.)

 

niekto spominal kel... nemam s nim dobre skusenosti. musela by som znovu vyskusat, oprobovat~ treba skusat (vracat sa??) k staro-novym veciam. na spenat som si spominala tak vselijako, ale tak chcela som skusit, kupili sme... a moze byt. mooooze :) drzkovu som este nemala... skusila by som. 

 

v podstate sa moje preferencie lenivo pohybuju na spektre "a co ja vim" a "a sak daj"; aj bananove pudingy a pod, hoci po nich automaticky nesiaham, by som bola ochotna prekutrat jazyckom. mlsna som, ach. (zrazu ma napada, divoka a hlavata, tuzba po buchtach; lekvar v nich, a sliny na tanieri; nie je nad klasiku). 

 

pripadam si ako tehotna (nie som, jedine ak ma navstivil duch svaty drzan jeden; tiky mam, co by som vyvarala, a ani vediet nedal; presvihla som moznost varit ako besna), ale mastny chleba s cibulou by bodol... 

 

a inak zboznujem stiplave a kysle. taky cmar? nist. vypit, mnam. kefir pijem ako vodu. korenim tak, ze otec redne v tvari, prsty biele, a krv mu bolestivo prudi - a ja sa usmievam, a ochkam, bo spitlave, to slast. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

uplne náhodou prišla na pretras téma o tom, čo kto ľúbi a neľúbi...

potomok robí doma všetky kuchyne, kde bol a odvšadiaľ niečo priniesol ako nápad, tak by som k mojim nejedlám pridala štipľavé korenené jedlá....

neviem, či som tu o tom písala, viem, že som písala, že nemusím morské potvory, čo na mňa mrkajú z taniera očičkami či chápadlami,

ale nemusím ani korenené jedlá, a štipľavé vôbec nie...

a to je tak všetko:)

 

ale keď som si znovu prebehla tieto príspevky, napadlo mi, že niektorých ľudí je jednoduchšie šatiť ako živiť :)

 

tak čo moji milí, zmenilo sa niečo? čo nezjete ani za nič, či už ste zistili, že to ide zjesť? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mak :)

 

niektoré jedlá, ktoré tu ľudia nejedia, sú podivné - teda nie jedlá, ale nejedenie samotné...

prišlo to samo, alebo je to averzia od prvého videnia, aspoň odskúšané jedlo?

 

detská klasika - špenát - to sa možno dá pochopiť z farby či čoho, ja neviem, špenát mám rada od detstva,

a akosi si ani nespomínam, že by som ako decko niečo nejedla len z princípu, že to nechcem lebo fuj... jednoducho som ako decko rada jedla, a jednoducho sa u nás povedalo, že fuj sa na jedlo nehovorí a basta... :)

 

moje morské potvory si viem zdôvodniť, lebo som na ne nebola zvyknutá nikdy, a už to nikdy neprišlo, že by som mala byť... možno a veľmi pravdepodobne to súvisí aj s mojimi fóbiami, ale skutočne hlavonožce a podobné veci nemusím... v tomto je potomok lepší: on na dnes odskúša všetko, aj morské potvory a kdečo :)

 

prečo práve mak? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 možno z detstva,  makový odvar  :smile3: ktovie? 

 

mňam, akurát mi slinky zbiehajú na jedlá s makom  :dalbysomsi: domáci kysnutý makový závin, buchty na pare s makom a prepraženým maslom, rezance s makom na sladko, makový cheesecake..  vďaka,  viem,  čo budem najbližšie kuchtiť 

 

ja nejem napr. mastné mäso, ale slaninku prerastenú mäskom  :) áno

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 možno z detstva,  makový odvar  :smile3: ktovie? 

no tak to zasa prrrr, mak po "specialnej" uprave nie je mak, vsakzeanopanimamo :D v primeranom mnozstve dokonca zdrave...

 

nie, ziadna fobia, dokonca sa viem prekonat, proste ked musis, tak musis, ale dobrovolne fakt nie

to je podobne ako paradajkova polievka s ryzou, nuz ale nepoblil by som sa ...

na rozdiel od tepleho alebo dokonca prevareneho mlieka (to mi smrdi)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak ujo  :D len sa nevykrúcaj, vari my jeme  mak,  len tak lyžičkou bez "špeciálnej úpravy" ? 

 

 ja samotný mak bez úpravy :) už nejem, ale niekedy  ako  dievčatko  som sem-tam,  v záhrade odlúpla  z maku vřšok a šup rovno z kalíšku mak do pusy, chutilo 

 

s názorom sa stotožňujem, že v primeranom množstve je mak zdravý  :)  joj, a už mi prišli aj  na chuť  výborné sladké rožky  bohate posypané makom, ale ešte tie zo školských čias s pohárom sladkého chladeného mlieka. teraz už nie sú až také výborné, asi šetria makom

 

že paradajková polievka s ryžou ee? a paradajková s haluškami alebo cestovinou alebo s údeným chutí? tuším vôbec  paradajky tu nechutili,   a možno  ešte aj nechutia,  nášmu forumákovi  s nickom  lopata555 

inak, ani môj brat nemusí príliš paradajkovú, ale ak je v nej aj údené, tak sa oblizuje, beťárisko jeden 

 

mne mlieko  chutí, studené, ale aj teplé s Nesquikom, ale horúce s kožkou, nie.  spomínam, keď som bola ako dievčatko u babky na prázdninách, tak sme pili mlieko rovno od kravičky Ruženky. mlieko mi chutilo,  ale  pena nie. jaaj, a to domáce maslo, tvaroh, no proste mňamka.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

paradajkova s krupicovymi haluskami je NAJ
mlieko som kedysi pijaval vo velkom, ale vyhradne len studene; aj take rovno od kravy som nechaval vychladnut ;)
takze ziadne kakao a pod.

jaj a este by ste ma nenahovorili na ryzu v akejkolvek sladkej uprave (napr. ryza v mlieku, nakyp a pod.)

 

ale uz by som mal skoncit, lebo ma prestanete povazovat za dokonaleho :hanba:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak čo moji milí, zmenilo sa niečo? čo nezjete ani za nič, či už ste zistili, že to ide zjesť? :)

u mňa všetko po starom...

 

rajčiny - to je myslím známe aj na fóre, že ee... ich aróma ma napína na vracanie. zrejme nejaká genetická záležitosť, lebo u jedného z mojich potomkov to malo rovnaký priebeh ako u mňa - cca do 5 rokov veku áno, bez problémov, a potom už nie...

 

špenát - v živote som ho nejedol, a už s tým ani nezačnem. nezlomili ma naň ani na vojne, a to sme občas boli riadne vyhladovaní. ale už len fakt, že niečo má rovnakú farbu aj konzistenciu ako "produkt" ktorý kojenci nakladajú do plienok, je dostatočný dôvod proti konzumácii :D

 

mlieko - podľa informácií od rodičov som mlieko prestal piť asi od 1. roku života... peklo to bolo v škôlke, lebo tam sme dostávali na pitie len mlieko :( darmo rodičia učiteľkám hovorili: "Dajte mu vodu, on mlieko nevypije!" odpoveď bola rovnaká: "To musí!" tie fuchtle si mysleli, že ma smäd donúti ... nedonútil... cestou zo škôlky sa otec so mnou vždy zastavil v šenku, ktorý sme mali po ceste, kde mi kúpil malinovku, a po príchode domov mi hneď podával pohár vody, čo som bol za celý deň dehydrovaný ... dodnes mám v hlave taký mini-klip, ako mi otec podáva horčičák plný vody, a ja ho vyrachnem na ex...

ak raz bude nejaký posledný súd, dúfam že pánboh pri ňom zráta tým fuchslám vymudrovaným aj to ako ma tri roky trápili smädom...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je pár jedál, ktoré teda nemusím a ani nejem.

 

držková polievka - tak toto ja nikdy nedám do úst.

zemiakové placky - a.k.a. haruľa - v mladosti som musel, keď som býval s našimi. Teraz už našťastie nemusím a veru ani nezjem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, držková :dalbysomsi:  ani nevieš o akú dobrotu sa pripravuješ :yes_yes:

ale ja zase nejem bryndzové halušky - jedlo, ktoré vyzerá ako by ho niekto už raz jedol, a ešte k tomu nevábnej chuti, tak bez toho sa celkom dobre obídem ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov