Skočiť na obsah

Čo z princípu nejete?


RoSo

Odporúčané príspevky

ľudkovia a že ja som fajnový :( kožka z mlieka mňam ... držková polievka taky tak :( ... plúcka, obličky, pečeň ... všetko mňam ... jedine čo nezjem je drvivá časť zeleniny
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bez zeleniny by bol svet samá držková ! ako môže niekto existovať bez zeleniny ? :thumbsup:

 

zelenina je super ! všetko, od cibule po brokolicu :)

snáď jediné čo skutočne nemusím, je varený petržlen, ale keď je na drobučko pokrájaný medzi ostatnou zeleninou napríklad v polievke, tak sa dá aj varený, nesmie ho byť ale moc ... ale milujem ho surový čistiť, keď je taký krásny snehobiely ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nevravím o všetkej zelenine, takú varenú kukuričku, či strukoviny, mrkvičku tak to hej ... ale ostatne niente :thumbsup: ... proste ma žalúdok k tomu odpor a len pri pomyslení zjedenia dajakej rajčiny či brokolice ma nadúva
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje najnovsie postrehy:

 

- jahnacinu

- krvave steaky

- talianska sunka Prosciutto

 

veci ako hriby a morske prisery, to je samozrejmost, ze nezjem :)

 

na margo zeleniny, zvykla som si namiesto priloh ako ryza a zemiaky davat cisto zeleninu .. neviem si predstavit jedalnicek bez zeleniny :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fuu, ako pozerám svoj príspevok zo septembra 2008 ("ja som zas strašne fajnová, čo sa mäsa týka"), tak musím konštatovať, že môj odpor k mäsu dosiahol celkom nevídaných rozmerov, nejem už mäso žiadne (len keď je raz za mesiac/dva rodinný obed, ktorého hlavnou zložkou je mäso - aj to len kuracie a kvalitne pripravené, korenené - tak ochutnám mini porciu), ani šunky, párky, vyslovene sa mi to hnusí.. som rada, že to píšem hladná, lebo neviem neviem, či by vo mne zostalo niečo :D Výnimkou sú ryby, tie milujem :thumbsup:

 

Aj som začala variť rôzne indické srandy vegetariánske a vegánske. Zaujímavé je, že si to organizmus ako keby sám vybral, čo mu zle robí. Teraz bez mäsa sa cítim oveľa lepšie :)

 

Už sa mi začínajú hnusiť aj vajcia aj maslo a mliečne výrobky... Keď varím sama, vyhľadávam čisto vegánske recepty. Tuším pozvoľna prejdem úplne na stravu bez akýchkoľvek živočíšnych produktov.

 

jedine čo nezjem je drvivá časť zeleniny

nechápem, pre mňa to ani nie je plnohodnotný deň bez aspoň jednej rajčiny alebo šalátovej uhorky :D

 

veci ako hriby a morske prisery, to je samozrejmost, ze nezjem

s tým, že ľuďom vadia hríby sa stretávam poslednú dobu celkom často, ďalšia nepochopiteľná vec, ja by som na hríboch bola kľudne denno denne :)

 

edit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

littlewitch, ani ja som tie držky nikdy nechutnala, už len ako to vyzerá a keď si to predstavím v ústach .. no koniec..:thumbsup:

 

proste ma žalúdok k tomu odpor a len pri pomyslení zjedenia dajakej rajčiny či brokolice ma nadúva [/size][/font]

 

a to aj z ošúpanej rajčiny a posolenej ? :) a paradajkovú polievku zješ ? spomínam si, že môj brat niekedy vravel, že nemá rád, keď sa varí paradajková polievka u susedov, nieto ešte u nás doma..:-)

 

môj manžel nemôže zjesť čerstvú cibuľu, aj v šaláte ju hneď zacíti podĺa čuchu a odmieta, robíme "dvojaký" šalát :) huby môže, tie rád je, aj zbiera, čistí, suší, rozdáva..

 

st. synovi nechutila zelenina, zachutila mu až vtedy, ak som nadrobno nakrájanu zeleninu najprv osmažila na oleji a potom dovarila v polievke. V súčasnosti už takto polievku jeme doma všetci a má niečo do seba. :D

 

jem mäso aj zeleninu, ale len "čo sa dá".:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to aj z ošúpanej rajčiny a posolenej ? :thumbsup: a paradajkovú polievku zješ ?

 

rajčinu nemôžem hocijakú, čiže ani osolenú nie, rajčinovú polievku tiež nie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- krvave steaky

- talianska sunka Prosciutto

 

veci ako hriby a morske prisery, to je samozrejmost, ze nezjem :)

 

Ved to je strasne.....!!!! :thumbsup:

 

Zelenina OK. Ale chrumanie zeleru sa neda porovnavat s...no, cimkolvek zo zoznamu vyssie. Hm :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerozumiem nejedáčom zeleniny

ak niekomu nechutí nejaký druh OK

ale celkovo bez zeleniny?

 

a len taká mudrlatnská maličkosť

rajčina

z pohľadu kuchárskeho - zelenina

z pohľadu botaniky - ovocie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

(inac - aj vacsina zarputilych nejedacov zeleniny si kecup asi da :thumbsup: )

 

 

kto nemá rád rajčinu, ani rajskú polievku, tak si ho asi skôr nedá ..:) skôr asi uprednostní lays ketchup .. proste rajské "jablčka", aj keď s bohatou nutričnou hodnotou asi neuspejú ..:)

 

osobne nejem ani uši, mozoček a také niektoré zakaľáčkové "pochutinky", ale niekomu to chutí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerozumiem nejedáčom zeleniny

ak niekomu nechutí nejaký druh OK

ale celkovo bez zeleniny?

 

tak ako ty nerozuieš tomuto ja nerozumiem celkovo bez mäsa ... a ešte ani žiaden kečup, pretlak ani nič čo je z rajčín ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ako môže niekto existovať bez zeleniny ? :)

 

zelenina je super ! všetko, od cibule po brokolicu :)

 

 

game, väčšinu zeleniny stvoril boh nato aby matky mohli potrestať svoje deti :zubiska:

čo sa týka rajčín, z lopatom si môžme ruky podať, stačí mi rajčinu len ovonať a už ma napína. kečup mi nevadí, asi preto že ten rajčinový smrad je v ňom prebitý koreninami.

ale napríklad mäso môžem a aj mám 3x denne :dalbysomsi: + 2x denne niečo sladké, koláče napríklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Od 26. decembra...postupne som jedol menej a menej mäsa a nejak som po tej mäsovej chuti ani netúžil...robím to aj kvôli tým zvieratám a aj kvôli svojmu zdraviu...proste z presvedčenia. Mnohé výskumy,argumenty naznačujú, že človek mäso a živočíšne produkty neptrebuje, iné, že sme všežravci. Vajíčka a syry ale zjem (čiže som Ovo-lacto vegetarián). Možno sa raz aj prepracujem k veganizmu, uvidím. Akurát sa musím naučiť pripravovať a variť jedlá :)

 

A čo v dnešnej dobe sa robí aj so zvieratami...často v akých otrasných podmienkách žijú a sú týrané (to platí predovšetkým pre zvieratá, ktoré "chovajú" nadnárodné koncerny)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samy extremizmus, samy extremizmus...

ja zjem vsetko, co nezje mna

 

okrem maku :D ten mozem len v "destilovanej" forme ;)

co si pamatam, nikdy som nezjedol nic makove, len ak som si omylom kupil nieco v obchode, ze som do toho zahryzol... odvtedy si kazdu buchtu, kolac, a pod. prelamujem...

no a nikdy v zivote som nepil kakao a teple mlieko, ani trvanlive mlieko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja zjem vsetko, co nezje mna

nikdy som nezjedol nic makove

no a nikdy v zivote som nepil kakao a teple mlieko, ani trvanlive mlieko

 

Ale to si nejako protirečíš ... zjem všetko, čo nezje mňa

zješ všetko? ... sám priznávaš, že NIE

zje teba ... mak, alebo niečo s makom, kakao, teplé či trvanlivé mlieko ... NIE

Takže ako je to vlastne s tebou, há?!!! :hmmm:

Dávaj bacha na to čo píšeš, však ty nás tu klameš ... :nono:

 

A všetko ostatné hodíš do jedného vreca! :ermm:

samy extremizmus, samy extremizmus...

 

Tak to som zvedavá ako z tohto teraz vykorčuľuješ ... :smile2:

 

ja zjem vsetko, co nezje mna

 

Nie, veru nie ... :nienie:

Si taký istý "fajnový" ako sme my ostatní, ani náhodou nevyčnievaš z radu. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to si nejako protirečíš ... zjem všetko, čo nezje mňa

Dávaj bacha na to čo píšeš, však ty nás tu klameš ... :nono:

 

ale nieee, len som si spomenul :D

A všetko ostatné hodíš do jedného vreca! :ermm:

 

tym extremizmom som myslel samozrejme totalnych masozravcov a zarytych veg -etarianov, -anov

to je o inom, ako o chuti, alebo "odpore" k niektorym jedlam

ok - niekto nechce drzky (MNAM !) - ale z akeho dovodu ? ze mu to nechuti, ze mu to pride nevabne, alebo preto, ze odmieta zivocisne produkty ?

 

a o korculovani som pisal do nej temy... citala si ? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a o korculovani som pisal do nej temy... citala si ? :D

 

Čítala, tak som to slovo hneď aj "zneužila" :smile2:

 

Jeden z mojich synov nezje med.

Možno v zákuskoch, kde sa to stratí, tam ešte áno, ale chlieb s maslom a medom do úst nedá!

Ako stravník je inak výborný, zje naozaj všetko ... okrem tohto medu. :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja poznám len jedného človeka, o ktorom si myslím, že naozaj zje všetko, čo nezje jeho (či špenát, či držky, či teplé mlieko, či slimáky, čI klobásy z nutrie) - môjho brata... nikdy som nezažila, žeby na niečo povedal, že to neje

 

naši doma vždy dumali nad tým, ako je možne, že zo súrodencov jeden je ako šrotovník a druhá je prieberčivá až strach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

hmm, ak z princípu, tak sa snažím kupovať vajíčka od sliepočiek, ktoré neboli chované v tých príšerných podmienkach. Tiež sa snažím kupovať slovenské a české výrobky a poľnohospodárske plodiny (s výnimkou vynikajúcej moravskej slivovice, český chlast radšej e-e). Hoci nevylučujem, že na čínske či poľské kuratá celkom dobre môžu naši v hyper a supermarketoch nalepiť hocakú etiketu a oklamať spotrebiteľa.

No a bez princípu, kôru z mlieka (bielej kávy, kakaa) neznášam, protiví sa mi. Nemusím ani pajšeľ, držkovú a morské príšery či slimáky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na mojom blackliste su

 

-Tepelne upravena zelenina /cibula, por atd/. Ked varim gulas, ktory mam mimochodom velmi rad, cibulu s paprikou rozmixujem na padrt, ked ich nevidim mozem ich zjest. Kupodivu mozem hrasok, mrkvu, kyslu kapustu, brokolicu a spenat. Taka jarna zeleninova polievka z rano nazbieranych surovin na zahrade je vlastne fasa..

 

-Cerstve aj varene mlieko /kakao mozem/, smotana /jogurty mozem/, omacky so smotanou /okrem svieckovej a perkeltu/. Takisto neznasam, ked niekto do salatu nadrbe jogurt ..ee.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov