Skočiť na obsah

Čo z princípu nejete?


RoSo

Odporúčané príspevky

ja nejako mozem secko.. co by som asi nikdy do ust nedala - raz na spektre davali v planet food chlapika, bol v mongolsku a ho pozvali na lahodku do jurty, pekne ho usadili a dali pred neho, ako pre vyznamneho hosta, kt si chceli uctit ovciu hlavu bez koze a ponukli ho surovymi ocami... chudak menil farby, ale nechcel urazit, tak to oko strcil do ust, ale netvaril sa nadsene... fuj, tak toto nikdy!!!

a este nakladane svedske ryby, ktore zreju v sudoch dva roky a potom smrdia ako stare ponozky zmiesane so zhnitym masom... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak toto mi pripomenulo, to je teda zázrak, mongolsko :lol:

 

nedávno kdesi išiel dokument o zdolávaní konca sveta / sibír, mongolsko, čudné končiny číny ... / na motorkách, a podobne v jurte, ako extra hosťom, domáci navarili super lahôdku ... plný kotol baraních varlat ... zo štyroch hostí štyria zbledli, len čo to videli a bolo im vysvetlené, čo to je, jeden ušiel z jurty, jedne sa odvážil vytiahnuť z kotla do misky jedno , opatrne vsunul do úst a naplo ho ...

 

tak pred týmto by som ušla celkom určite ... vyzeralo to hrozne ... bolo to ako hustá polievka bez farby, v naberačke sa kopili lesklé namodralé a belavé guľky ... ach, ešte teraz ma napína :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak bycie zlazy su celkom dobre... :lol: vysmazane... kedysi ich robili v kontakte na bajkalskej, ale odkedy neexistuje, tak neviem, kde sa to da v ba zjest... jo a drzky nemusim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

je normálne keď nemám rád med? v koláčoch ho väčšinou zjem, ale aj tam mi niekedy už nechutí, no keby som mal jesť len samotný med tak by som sa povracal, vadí mi aj jeho vôňa, síce pre mňa to už nie je vôňa, proste ho nemôžem ani len cítiť....pamätám sa ako som v materskej škole jedol chlieb s medom, učiteľka ma donútila ho zjesť, stále sa na mňa pozerala až kým som neprehltol posledný kúsok(asi jej to robilo dobre :lol: ), kým som ho zjedol, trvalo to asi tak 3/4 hodinu...

 

keď som bol maličký, tak som ho vraj normálne jedol, ale dnes sa mu vyhýbam, aj keby som ho nasilu do seba napchal...vyvrátim ho späť

 

med je vlastne to, čo z jedla neznášam najviac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to úplne normálne :lol:

 

a preložila som tvoj príspevok do tejto témy - Čo z princípu nejete - tvoj med je tu len kvapka v mori

niektorí nejedáči kdečoho by si zaslúžili podľa toho, čo všetko nejedia, minimálne hladomor :)

 

asi to bude tým nútením

dosť ľudí neje pár vecí práve preto, že v družine či škôlke ich nútili jesť, lebo spapať treba všetko

nie vždy to ide, a pri bežno normálnom jedení si telo občas vyberá, čo potrebuje.

nedá sa vždy spapať všetko, ani u detí nie.

nedávno som sa dozvedela, že jeden priateľ nezje čosi, čo je ináč obľúbené jedlo hromady ľudí, práve pteto, že v družine ich nútili zjesť všetko.

aj keď to práve nešlo. to je normálne. sprotiví sa to.

 

 

ale niektorí čo všetko nezjedia, to by som už tuším bila. stačí si tu počítať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som ako dieta nejedla nic do coho ma nutili, aj sytri hodiny stali pri ne a....... NIC, najhorsie boli pre mna veci od mlieka puding, kasa, polievka. A uuuuuplne najhorsie teple mlieko s kozkou. brrrrrrrrrr

 

spenat a rozne privarky uz teraz moezm ale nie su to jedla ktore by om varila, alebo si ich objednala v restauracii.

nezblaznim sa z nich, ale zjem ked som hladna

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja uz dlho uspesne ignorujem Olomoucke syrecky :lol: a naozaj iba z principu...lebo som ich este kekostoval, takze nehovorim ze su zle, ale prose nechcem okostovat, lebo som to povedal :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

naozaj iba z principu...lebo som ich este nekostoval (...) takze nehovorim ze su zle, ale prose nechcem okostovat, lebo som to povedal :D

 

:lol: nevies, ake to je, ale z principu to odmietas, pretoze si si povedal? Vyznieva to ponekud smiesne :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no olomoucke syrecky nejem preto, lebo neuveritelne pachnu...to uz mozem rovno ozuzlavat susedovu ponozku, ci? :lol:

 

a s tymi slachami a mastnymi vecami okolo som na tom rovnako...akonahle to objavim na jednom kusku masa, okamzite dam bokom celu masitu porciu a zjem iba prilohu

 

a vsimla som si ze nejedavam bravcove, hovadzie...len kuracie, a niekedy ryby...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...
Nebudem spomínať žiadne exotické zvery či jedlá, ktoré by som do úst nedala, to je predsa len niečo, čomu sa väčšinou bezpečne vyhnúť dá, ale nedostala by som do seba takú banálnu vec, ako je koža na mlieku. Toto určite nikdy NIE! Ak nie je "po ruke" sitko, tak to potom radšej s mliekom vôbec nič.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kožka z mlieka blee, teplé mlieko môžem ale s nesquikom, studené tiež najlepšie so sladkými makovými rožkami, ale najnovšie šetria s makom, a vôbec sa nemôžem donútiť zjesť mastné mäso, držky, pečeň ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iskricka, tak tie drzky som ani nikdy neskusila, uz na pohlad mi pridu odpudive, takze taktiez nee.

Inak xeno, mas asi pravdu, ze s tym mliekom je to trauma zo skolky :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to mi pripomenulo, že kedysi sme mali také desiate v škole ... štvrť litra sáčkového mlieka a nejaký rohlík k tomu, tuším lupačku či čo ... surové mlieko som doma nepila, ale v škole s ostatnými to celkom šlo. ale nikdy viac, keď už mlieko, tak prichutené, akokoľvek.

stačí slabá biela káva, kakao, čaj s mliekom, ovocné turmixy, kedysi občas sme také robili doma s banánom, alebo so suchými príchuťami z obchodu, všetko jedno, len nech je to mlieko aspoň trochu prichutené.

 

držkovú polievku ... zásadne bez držky.

prvýkrát v živote som to jedla pred pár rokmi pripravené z mrazeného polotovaru doma, nevarila som to ja, ale prinútila som sa ochutnať, bolo to fantastické, lepšie ako guláš. ale zásadne bez držky, takže len hustú šťavičku, veľmi obozretne povyberanú spomedzi držiek, nemusí byť moc, len tak pre chuť. je to dobré, ale držky fakt nemusím.

 

ani pľúcka na smotane ... to nám kedysi robievali v závodnej jedálni mesačne dvakrát ... vlastne som neskôr pri držkách použila rovnakú taktiku - pýtala som len trochu tej smotany, alebo len knedle, to stačilo ... niekedy už tá vôňa bola nem dobrá, ten zbytok som ee, ako držky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikdy som tie plucka na smotane neskusala, ale proste mi nesedia jedla s knedlikom...takze dalsie jedlo, ktore nejem urcite, je vsetko s knedlou. Mam pocit, ze to bude isto nejaka trauma z detstva, inak si to neviem vysvetlit :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov