Skočiť na obsah

Čo z princípu nejete?


RoSo

Odporúčané príspevky

radim sa k fajnovym :) nemam ani tak dake velke mnozstvo veci co nezjem, asi ako kazdy iny

 

skor ale mi castokrat veci nechutia... v skole ak idem nahodou na obed, aj s kamoskami, ony vzdy zjedia vsetko, ja dvakrat rypnem, a koncim... asi som zvyknuta na kvalitu :lol: nechutia mi veci, ktore su robene velmi vo velkom, ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ja to mam prave naopak..od zemiakov na tanieri sa skor odtahujem..nie , ze by som nezjedla, zjem.. ale ked mozem, ovela radsej volim ryzu

Aj keď mne je to v podstate jedno, ale ak si mam vybrať, som na tom rovnako.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lolisha, ako si napísala ten príspevok, tak som si musela spraviť praženicu s baraními rohmi, suchou salámou a opraženými rajčinami

ako, ja som baranie rohy mala v ustach raz v zivote a stacilo mi

 

a len vcelku nedavno, mi to kamarat nanutil, ze ved ochutnaj, ked nebudes chciet, vyplujes..

aj som vyplula :lol:

brrr, to ako keby som kapiu alebo leco jedla :)

 

ale si pamatam na jednu prihodu, co sa vyberavosti v jedle tyka, este z cias, ked som byvala s byvalym

robila som rizoto so zeleninou a pri kupe mrazenej zeleniny som nezaregistrovala, ze obsahuje aj kapiu

 

tak som po uduseni zeleniny tu kapiu odtial vyberala, pracne, kusok po kusku..

vzapati som to zmixovala s ryzou a niesla na stol, s istotou, ze uz tam ziadna kapia byt nemoze ..

byvaly sa na to pozrel, zamiesal rizoto a so znechutenym vyrazom samozrejme vytiahol dalsiu kapiu :)

 

a na kazdy dalsi hlt ryze pozeral uz s podozrenim, ci sa tam nezjavi nejaka dalsia..no des

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja si spomínam,keď som vojenčil a škriabali sme zemiaky,tak jeden spolubojovník si sem-tam odhryzol zo surového zemiaka :lol: .Som sa ho na to opýtal,čo ho k tomu vedie,aké pohnútky a on mi povedal,že mu to chutí a aby som koštol aj ja,že prídem tomu tiež na chuť....neprišiel som :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ja tiež poznam ľudi, čo ich jedia surove. I keď to nechapem, keďže surove zemiaky su jedovate...

jedovaté su len tie,ktoré už majú klíčky...to miesto pri kličku je hodne jedovaté,nie celý surový zemiak :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedovaté su len tie,ktoré už majú klíčky...to miesto pri kličku je hodne jedovaté,nie celý surový zemiak :lol:

Nie je to pravda, jed (solanin) je v celom zemiaku, ale v kličku je ho najviac. Samozrejme, jeho koncentracia (v zemiaku) nie je taka vysoka, aby to človeku ubližilo (v kličku ano). Samozrejme, ak toho nezje kilo. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ve slupce zelených částí brambor, pod ní a kolem klíčků se může koncentrovat až 35 mg solaninu na 100 gramů. Ale pouze na povrchových částech, dovnitř bramboru neproniká. Tip: Solanin se vařením nezničí, oškrábejte proto důkladně zelené části a klíčky. Brambory skladujte nejlépe ve sklepě při teplotě 5 - 10 stupňů Celsia.

 

Takže Dark,možeš jeden surový zemiak denne na večeru :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ve slupce zelených částí brambor, pod ní a kolem klíčků se může koncentrovat až 35 mg solaninu na 100 gramů. Ale pouze na povrchových částech, dovnitř bramboru neproniká.

Toto tiež nie je pravda (mam to osobne overene chemickymi rozbormi, viacero odrôd :lol: ). Ale opakujem, koncentracia v zemiaku je nizka, par surovych zemiakov nie je problem.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Až taký principiálny človek nie som, aby som niečo z princípu nejedol... :lol:

 

Ale vážne... Nemusím klužskú kapustu. Môj pradedko počul, že nie je dobrá :). A nemusel by som asi nejaké potvorky, ktoré servírujú v rôznych cudzokrajných kuchyniach. Inak, nemám tuším problém s ničím, avšak niečo preferujem viac iné menej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taký princíp aby som niečo nejedol u mňa neexistuje.

Dokonca som už jedol aj polievku z vrany. Možno poklesnem v niektorých očiach (pochybujem že som niekedy u niekoho bol tak vysoko aby som mohol klesnúť) ale viem si predstaviť že by som zjedol aj pečeného potkana, v krajnom prípade. Ak ho môžu jesť Číňania a koľko ich na takej strave jesto na tomto svete, tak ja tiež. Ale priznám sa problém mám z vyprážanou zeleninou. Počnúc karfiolom, patizonom, karelabom a neviem ešte čím. Surovú, alebo v polievke, či zaváranú môžem, ale vyprážanú náhradu za poriadny kus mäsa, len v stave núdze.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov