Skočiť na obsah

Domáca hudobná scéna


nutrinka

Odporúčané príspevky

jj ako nut

škoda, že Payaci už nie sú spolu

ale aj Tomáš Sloboda osamote je dobrý

k tým neznámejším ako Diego, 100 múch, NoiseCut, Longital, by som ešte pridal

Lavagance, DopeAviators a tieto dievčence z YouCoco

sa mi páči, že na SVK máme takéto zastúpenie elektroniky v hudbe

a ešte jedna skupina, ktorej názov mi momentálne nenapadá,

ale viaže sa na ňu kopec záhad

hlavne okolo osoby manažéra, producenta a tka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej hej, payácov je škoda, ale dávnejšie som čítala rozhovor s Tomášom Slobodom, a vravel, že už sa im úplne rozchádzali názory v hudbe a podobne. a hej, Sloboda je fajn aj sám

 

a Lavagance som spomínala už dávnejšie v tejto téme... veľmi dobrá kapela. a spevák má veľmi zaujímavú farbu hlasu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Desmod, IMTSmile, Peter Nagy ale len veľmi staré pesničky, Richard Muller, Karel Kryl, Jaromír Nohavica, František Nedvěd, Honza Nedvěd, Elán, niektoré pesničky Gladiátoru, niektoré Hamelove, niektoré Jana Kirshner, niektoré Aneta Langerová... a mnohí iní, len teraz si nespomeniem....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už som na to prišiel

je to Billy Barman

inak rozmýšlam a stále neviem prísť na to, čo ľudia, ale aj hudobná akadémia vidí na Desmode

podľa mňa niesú ničím výnimočný, je to taká novšia Tublatanka

aj Gladiátor je album za albumom horší a horší

u nich sa to začalo lámať asi tým ako začali spievať po slovensky

no Viem Kde Boh Spí bol ešte OK a dajme tomu aj Babylon Hotel,

ale potom už isto ee

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

František Nedvěd, Honza Nedvěd, Elán, niektoré pesničky Gladiátoru, ...

 

jasne, zabudla som na Nedvedovcov :lol: Brontosauri taktez a Gladiator ma niektore pesnicky fakn, ale naozaj skor tie starsie

este niektore od Greenhornovcov..

 

paci sa mi este aj vyber z cesko - slovenskeho country, tak pri ohniku a gitare, ale presne vymedzena kapela to nie je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto bol vždy môj kríž

ešte na výletoch zo základnej školy

všetci pri ohni spievali tieto "hitovky" a ja som na nich pozeral jak puk

Nedvědov a spol nemusím, dokonca ani pri ohni

 

Elán je Leán

mueheheheh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

už som to chcel napísať dávnejšie

neviem čo verejnosť, ale aj hudobná akadémia na Desmode vidí

mne to pripadá ako taká upgradeovaná Tublatanka,

tým nechcem povedať, že nemám rád starú Tublatanku

Desmod ma proste ničím neoslovuje, či po textovej alebo zvukovej stránke

veľmi obyčajné a tuctové sa mi to zdá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Desmod v žiadnom prípade - v kontraste so zahraničnými kapelami ako Red Hot Chilli Peppers, Depeche Mode a Nickelback sú chlapci z Desmodu veľmi slabí.

Dávnejšie sa mi páčila slovenská hudobná formácia Fragile, potom som však objavila krásu muziky Bobba McFerrina a ... kto sú vlastne Fragile..? Darmo by som porovnávala neporovnateľné, je to ako porovnávať Ferrari F40 so Škodou Fabiou (milovníkom Škody sa ospravedlňujem, bol to iba náhodný výber).

 

Ale aby som stále iba nevrčala:

Zo slovenských interpretov si celkom rada vypočujem Mariána Vargu, je to skvelý hudobník a dobre sa na neho pozerá. :lol:

Niekto, myslím Nokia, tu spomínal skupinu Kryštof - od nich sa mi páčila skladba Obchodník s deštem; a práve som sa rozpamätala na jednu nádhernú pieseň od Pavla Hammela, myslím, že názov skladby je Staré kone a nahé jazdkyne - má krásny text a príjemnú melódiu.

Ale celkovo sa radšej orientujem na zahraničnú hudobnú scénu, bohužial, Haberoviny, Cmoríkoviny, NoNejmoviny a Kulioviny ma vôbec neoslovujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nickelback

Po tom čo som zistil, že hrávajú na koncertoch na playback som ich úplne znemusel :lol:

 

 

Kryštof - od nich sa mi páčila skladba Obchodník s deštem

Táto skladba mi liezla na nervy, stále a stále a stále ju hrávali, že doteraz ju moc nemusím a pritom dobrá skladba lenže rádio ma prekŕmilo tou skladbou. Osobne sa mi najviac páči od nich Tramvaje :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po tom čo som zistil, že hrávajú na koncertoch na playback som ich úplne znemusel

Hmmm, sranda, v rádiu znie ich hudba celkom dobre, pričom mnoho slovenských skladieb neznie dobre ani v rádiu. Páči sa mi Into the night od Santanu a Chada Kroegera, jednoducho tam cítiť rozdiel.

 

Kryštof a ich Obchodník s deštem mi po čase tiež začal piť krv; za to však môžu rádiá, hudobné relácie a fakt, že ju omieľali stále dookola. Celkovo však hodnotím túto skladbu ako dobrú a sedí mi určite viac ako Kulyova Čierna diera. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nok

 

ten koncert som videl celý, a máš pravdu poprdeli dobrý vyrovná sa tomu snáď iba Lucie, a Kryštof som zažil aj naživo robia veľmi dobrú show. Ale Tramvaje sú Tramvaje ešte hodne žeriem od nich skladbu Ženy.

 

Škoda že rádia vedia tak znechutiť pieseň neustálym hraním.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, mne sa ani obchodník s deštěm nezunoval /ale najradšej mám Cosmoshop :lol: /, ale to bude asi tým, že z rádii jedine _fm /kedysi funko, ale z tých dvadsiatich pesničiek za deň mi na priváte švihalo/ a hudobné stanice a relácie ani nehovorím... na čo to pozeráte/počúvate, keď vám to len znepríjemňuje pesničky :)  /a občas aj tie dobré/

 

Desmod nemám rada, Kuly či Kuli je možno dobrý spevák, ale pesničky pre mňa oničom, nechápem to haló okolo nich... ale čo si myslím, že je úplne preceňovaná slovenská kapela, tak to je No Name  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..František Nedvěd, Honza Nedvěd..

mne sa Nedvědi sprotivili. najlepšie piesne sú také, ktoré odrážajú niečo z toho, ako spevák žije, ako cíti. bohužiaľ veľa spevákov časom zlenivie, zapadne do nahrabaného bohatstva a venuje sa viac kalkulačke ako notám. Nedvědi k nim patria. kúpil som sestre posledné CD ktoré vydali, pretože ich rada počúva. no tá muzika už nie je ako predtým, na začiatku mali inšpiráciu a radosť zo života, teraz už mi tie ich skladby pripadajú akési "nasilu" a bez nápadu.

 

keď som videl fotografiu Nedvěda, ako sa vyvaľuje vo svojej luxusnej vile pri bazéne, drink v ruke, pupok ako hroch a okolo neho tri mladé, atraktívne kočky.. už to nie je tramp, raz darmo.

 

 

.. potom som však objavila krásu muziky Bobba McFerrina ..

nepatrí to síce celkom k tejto téme, no Bobby McFerrin je aj pre mňa výborným spevákom, ktorý spieva celou dušou. páči sa mi aj jeho postoj k životu, navonok pôsobí veľmi skromným dojmom ale pri speve toho rozdáva veľmi veľa.

 

..Zo slovenských interpretov si celkom rada vypočujem Mariána Vargu..

..práve som sa rozpamätala na jednu nádhernú pieseň od Pavla Hammela..

nedávno som sa zaplietol do debaty o slovenskej hudobnej scéne, kde sa viac ľudí zhodlo presne na tomto. je tu pár dobrých starších hudobníkov, ale akosi chýbajú nové talenty a nápady.

 

mne tu chýbajú mladí hudobníci, ktorí by mali radšej svoju hudbu, ako svoje bankové konto. napríklad Peter Cmorík je podľa mňa obrovský talent a aj zaujímavý človek, ale počul som CD ktoré vydal tesne po skončení súťaže a zostal som sklamaný. myslím že sa snaží len rýchlo zarobiť. čakal som od neho oveľa lepšie skladby, nie takéto narýchlo zlepené zlátaniny. rovnako aj susedka, Aneta Langerová..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na čo to pozeráte/počúvate, keď vám to len znepríjemňuje pesničky

Nebyť vášnivej kolónie rádiochtivých kolegov a mega-blbcov z Londýna, ktorí mi zakázali počúvať internetové rádio, všetko by bolo v poriadku. Niekedy sa tomu jednoducho nevyhnem.

napríklad Peter Cmorík je podľa mňa obrovský talent a aj zaujímavý človek

Ja doteraz neviem, čo si mám o tomto človeku myslieť. Niečo mi na ňom katastrofálne vadí, hoci hlas nemá zlý - zrejme to bude tou odfláknutou hudbou, čo si spomenul. Chýba mi v jeho muzike duša, prepracovanosť, zrelosť. Vadí mi však menej ako Robo Grigorov, ktorý spieva, akoby ho ktosi za ... ťahal, toho okamžite a nemilosrdne ruším a nezabráni mi v tom ani horda Expresu chtivých kolegov. :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď som videl fotografiu Nedvěda, ako sa vyvaľuje vo svojej luxusnej vile pri bazéne, drink v ruke, pupok ako hroch a okolo neho tri mladé, atraktívne kočky.. už to nie je tramp, raz darmo.

Tak toto nikdy neriešim u spevákov. Čo ma je po jejich životnom štýle. Počúvam jejich spev, skladby a nie to ako sa vyvalujú s kočkami, keby som mal na to hladieť tak nepočúvam nič z toho čo počúvam, lebo každý ma svoje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebyť vášnivej kolónie rádiochtivých kolegov a mega-blbcov z Londýna, ktorí mi zakázali počúvať internetové rádio, všetko by bolo v poriadku. Niekedy sa tomu jednoducho nevyhnem.

jáj tak to potom áno, v momentálnej brigáde mám aj ja podobný problém, že musím počúvať to, čo je pustené... každý boží deň tam počujem Lucku Vondráčkovú a Elán a Desmod a superstaristov a ešte nejakú českú prerábku Celine Dion, lebo to tam každý deň hrá :lol:  akože keď toto je reprezentatívna domáca hudobná scéna, tak to už spievať môžem začať aj ja  :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne tu chýbajú mladí hudobníci, ktorí by mali radšej svoju hudbu, ako svoje bankové konto. napríklad Peter Cmorík je podľa mňa obrovský talent a aj zaujímavý človek, ale počul som CD ktoré vydal tesne po skončení súťaže a zostal som sklamaný. myslím sa snaží len rýchlo zarobiť. čakal som od neho oveľa lepšie skladby, nie takéto narýchlo zlepené zlátaniny. rovnako aj susedka, Aneta Langerová..

treba si sem tam pustiť už veľakrát spomínané FM-ko

podobný problém som mal aj ja

stačí si ho pustiť kedykoľvek,

resp. v nedeľu od 12-15 D2_FM

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi, skúsim si to naladiť. :-)

 

rádio FM som počúval pomerne často, hlavne večer (to ešte chodil Baláž s Hubinákom o 21:00) no cez deň na to nemám vhodné podmienky. internetové rádiá nepočúvam, pretože mám k dispozícii malú šírku pásma.

 

na to nedeľné vysielanie si ale počíham, keď vravíš že to stojí za pozornosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

až sa do toho môžem pripliesť, D2 si určite vyčíhaj, veľmi dobré skladby tam hrávajú! kapely čo som spomínala ja a tomassi a ešte viac domácej kvalitky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu je playlist, čo sa hralo minulý týždeň

 

14:54 Midi Lidi Strejdo

14:50 Žena z lesoparku Ta

14:47 Infants Peek A Boo

14:43 M.A.T. Project What For ?

14:43 Mango Molas El Barco

14:35 Jana Kirschner Na čiernom koni Veci čo sa dejú [2003]

14:32 Ska-pra šupina Sedanka

14:29 Hudba z Marsu Disko

14:25 This Is Kevin Sahara Snow

14:22 Kasioboy Waves Of Joy

14:18 Puding pani Elvisovej Make Up

14:15 Opak Feat. Sash Twist

14:15 Cliche Hlavou Ti Znie

14:07 Živé kvety Dni Ako Kominy

14:03 Turbo Boost Mesto

13:59 Blue Sundown Dark Saints

13:55 Čistychov Nasa

13:52 Ohm Square Smells Like Hohm

13:47 Slobodná Európa Miss Underground

13:41 Ciste Tvary Meskalin

13:38 Hugo D'gen Gone

13:36 Talkshow Try

13:31 Home Made Mutant Made Home (pohoda Live_fm)

13:28 Wedding Band Saty

13:23 Djudjo 1000 Wonders

13:18 Dope Aviators Woody Allen

13:14 Diego Unexperienced Traveller

13:11 Jaro Filip Ja Som Ten Co Hraval S Dezom

13:08 Veneer All This People

13:03 Vec Na Horách

13:00 Neuropa Achtung L S

12:54 Buty Mám jednu ruku dlouhou Ppoommaalluu [1994]

12:51 You Coco Future Pilots /live - Studio_fm/

12:48 Lavagance Purification

12:44 Amphibios The Sun

12:40 James Ashan Telo Explicare

12:37 Para Doma Dobre

12:33 Lipa Peter & Band Maturantky /live/

12:29 Pii Jem Mama

12:26 Amo & Anthony Pad Pre Vlastnych (remix - Pohoda Live_fm)

12:23 Dorota Nvotová Havran

12:19 Roth Robo Jarna

12:14 Vetroplach Smej Sa!

12:10 Ska2tonics Mafia

12:07 Modre Hory Apartman

12:05 Billy Barman Introvert

12:01 Karol Mikloš Insane

 

väčšina piesni je od slovenských interprétov, zopár je českých

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

už som na to prišiel

je to Billy Barman

som od nich počula len
, ale ten nemá chyby, skvele spravená skladba

inak jeden člen mi strašne pripomína chalaniska z vetroplachu /možno som teraz uťala a fakt je to on/ a tie ostatné ksychty tiež nemajú chybu :lol: dúfam, že to nebude len krátkodobá záležitosť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie

to robia tie okuliare s hrubým rámom a vlasy na bok

počítam, že ďalšie pesničky-albumy budú ešte lepšie

hudobne sú na tom skutočne dobre a vraj za sebou majú aj dobrého mecenáša,

tak sa o ich osud nebojím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov