Skočiť na obsah

Ajk

Odporúčané príspevky

nie sme hubári, u nás nebývali huby, ale tu rastú a teraz je pre ne to najsamlepšie počasie...
potomok s kamarátmi hubármi boli v utorok len kúsok v lese za koncom ulice, a toto bol výsledok len do jedného košíka, a takých mali tri plus plné ruky, u nás sa jedli a varili huby od utorka večera...
musím priznať, že som už bedle videla, ale nikdy v živote nie hlavu vysokú 15 centi - a je tam porovnanie s dvojeurovkou :smile::

 

bedle 1.jpgbedle 2.jpgbedle 3.JPG

  • Haha 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme mali bedle minulý týždeň, opiekla som ich natreté cesnakom a soľou a kmínom, boli výborné. To tu ešte boli žilinčania, aj tí si dali. 

zajtra sa chystáme s Flinstonom na huby, som zvedavá, čo nájdeme. ideme aj s našimi priateľmi z tej jeho go partie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 7 mesiacmi...

Len vám chcem oznámiť že už si pripravujem jedlo vo fritéze. Niektorí mali strašne niečo proti paráku, tak pre vás dobrá správa že parák je zatial odložený a skúšam premiérovo niečo uvariť v teplovzdušnej fritéze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikto nič nemal proti paráku. Ak niekto niečo mal proti paráku, tak to len preto, že ty si doňho drbal veci, ktoré tam nepatria. Komu by tam už len napadlo dávať sardinky s džemom? Však len úplnému idiotovi. Takže ak si v tomto kontexte vymenil parák za fritézu, moc veľký pokrok si teda nenarobil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked nadrbes do fritezy parky a sardinky, tak to bude rovnaky blivajz.  Parak ako nastroj je fajn,  ale ty si bol vzdy lenivy zistit ako sa pouziva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bolo to zdravé jedlo. Len ryža so zeleninou. Len som to moc prekorenil. Chcel som aby to malo chuť, len som neodhadol množstvo vegety a korenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo znamená, že si neodhadol? Lebo väčšinou stačí jedna (možno dve) malá kávová lyžička vegety, premiešaš to a ochutnáš. Potom si už len dochutíš podľa potreby. Či ty si tam rovno kydol štyri polievkové lyžice vegety, plus toľko isto lyžíc korenia a až potom si to ochutnal? Lebo inak mi to nevychádza a pri tebe by ma to ani neprekvapilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nekecaj,  pouzival si to mesiace, nie raz.  Prvy krat sa stane kazdemu ze neodhadne korenie, poznam to.  Ked som prvy krat robil garam masalu, tak sa to nedalo jest.   Ale normalne je opraviť svoje chyby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, Sniper pridal:

Či ty si tam rovno kydol štyri polievkové lyžice vegety, plus toľko isto lyžíc korenia a až potom si to ochutnal?

Niečo na ten spôsob.

pred 1 minútou, tyso pridal:

pouzival si to mesiace, nie raz

Pozor fritézu teraz prvý krát. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, a doteraz si ako korenil ?  Vo friteze to nie je ine.
Ale rozumies k comu friteza je urcena ?  Pretoze neverim ze ty budes kupovat maso, obalovat ho, marinovat a vyprazat vo friteze. To je tak o dva levely vyssie a ty si za roky nedokazal ani ovela jednoduchsie veci.

Ako si k nej prisiel ?  nasiel si ju v kontajneri ? Alebo si rodicia kupili novu ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, Tomáš pridal:

Niečo na ten spôsob.

Ano ano, takže nemýlil som sa a toto hovorí za všetko. O tom je celé to tvoje "varenie", ani prasce by to nežrali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 minútami, tyso pridal:

Ale rozumies k comu friteza je urcena ? 

Pochopil som to tak že príprava jedla pre lenivcov. 

pred 2 minútami, tyso pridal:

Ako si k nej prisiel ?

Odporučila mi to kamoška. Že pre mňa to bude jednoduché keď ma nebaví varenie. Že to len dáš, nastavíš, a uvarí sa to samo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, Tomáš pridal:

Pochopil som to tak že príprava jedla pre lenivcov. 

prave ze nie,  tvoja "kamoska"  ti nepovedala pravdu.    Pre lenivcov su spagety a spagetka.   Ale ked si nikdy nevyprazal, tak ti to friteza neulahci.

BTW, stale sa opakuje ze ti niekto poradi kravinu a ty to okamzite spravis.    Normalny clovek miesto toho pozrie internet co hovoria ini,  mozes to hodit sem na forum a AZ POTOM sa rozhodnes. Tvoje impulzivne rozhodnutia ti VZDY priniesli len problemy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale o vyprážaní sme sa nebavili. Iba že tam môžem všetko nahádzať ako do paráku a že uvarí sa mi to samo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@ tyso, citaj s porozumenim..ma teplovzdusnu fritezu a nie klasicku s olejovou vanou:agree: teoreticky v nej nemusi nic v trojobale robit

Ale to je jedno...ak nevedel navarit v jednom hrnci, ziaden kuchynsky zazrak ho nespasi..ale zvedava som na vysledok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zeleninu to spravilo skvelo. To som si dal s ryžou. Ktorú som v hrnci vo vode varil tie sáčkové čo je v krabici 4 sáčky. Dáte do vriacej vody a 15min varíte a vedla fritéza mi urobila zeleninu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 3/22/2024 at 10:22 AM, Tomáš said:

Bolo to zdravé jedlo. Len ryža so zeleninou. Len som to moc prekorenil. Chcel som aby to malo chuť, len som neodhadol množstvo vegety a korenia.

Bolo by to zdravé jedlo, opatrne nabudúce s vegetou...

On 3/22/2024 at 10:54 AM, Tomáš said:

Ale o vyprážaní sme sa nebavili. Iba že tam môžem všetko nahádzať ako do paráku a že uvarí sa mi to samo.

Jedlo sa nehádže...,   s úctou k jedlu, k sebe...

On 3/22/2024 at 1:55 PM, Tomáš said:

Zeleninu to spravilo skvelo. To som si dal s ryžou. Ktorú som v hrnci vo vode varil tie sáčkové čo je v krabici 4 sáčky. Dáte do vriacej vody a 15min varíte a vedla fritéza mi urobila zeleninu.

Ryžu by som odporúčala nie vo varných vreckách, ryža classic je zdravšia,   vyjde ťa aj lacnejšie.. príprava jednoduchá, ty rád surfuješ na internete, recept zvládneš nájsť, príprava tiež netrvá dlhšie ako vo varných sáčkoch... čítam, že máš vyše 40 rokov, tak by bolo načase si vedieť spraviť ryžu.. hlavne  nelamentuj,  namiesto   nie...,  áno, skúsim, zvládnem..

 

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 7/30/2023 at 9:59 AM, Sniper said:

Mňa by zaujímalo, žral už niekto z vás homára? Ani neviem či je to varený alebo pečený, ale ako to chutí?

food-g962bf9e90_640.jpg

 

On 7/30/2023 at 11:07 AM, tyso said:

dobre:) delikatne masko. 

sladke, rozpada sa v ustach, taka ovela lepsia kreveta

:smile: Ochutnala som homára, keď sme boli pred niekoľkými rokmi v Španielsku. Najprv som sa na homára len pozrela, aj som váhala, no nakoniec som ochutnala a bola milo prekvapená,  áno, delikátne mäsko, bolo sladké, jemné, chutilo.

16 hours ago, Tomáš said:

Však keď je to jednoduché a ešte aj lacnejšie, tak samozrejme že skúsim.

Potom napíš, ako ti ryža chutila. Dôležité je naučiť sa  variť s láskou. 

..................................................................................

Dnes som nachystala obloženú misu. Obed  ešte varíme... Jarná zeleninová polievka s krupicovými haluškami a segedínsky guľáš. Parenú kysnutú knedľu som spravila včera. 

Misa.jpg

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veľkonočná plnka a veľkonočná hrudka 

Veľkonočný košík je  nachystaný na požehnanie veľkonočného jedla

Vs24.jpg

VK24.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov