Skočiť na obsah

Chuligáni a bezpečnosť na športoviskách


Sniper

Odporúčané príspevky

Dobre, to je v poriadku, ale ten argentinsky pripad sa odohraval V ULICIACH MESTA, mily tomassi a problem je v tom, ze otlkali aj civilov, ktori s tim nic nemali!

toto je to prečo som reagoval

- je z toho cítiť ako keby si dával dôraz na to čo ja vravím o Angličanoch, lebo ja som nikdy neobhajoval vypatlaných Juhoameričanov

 

A co Sicílčania?

- šak vravím, že aj Južania

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šak ja viem, že si to nepísal o Anglánoch, ale z toho tvojho príspevku to tak vyznievalo

 

to je to za čo ťa ostatní kritizujú, že tvoje príspevky sú chaotické

 

v jednom príspevku píšeš o rowdies a v ďalšom o juhoameričanoch

ako keby si z predchádzajúci príspevok nečítal, resp. čítal, len z časti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

TV J@J - TV, ktorá Ťa pri jej sledovaní núti vopchať si prsty do úst

 

Ultras z Nemecka "vyčíňali" v Prahe po zápase Česko -Nemecko

 

dôkaz vplyvu TV

ukázal ako sa pre nezainteresovaného dá z jednej ležiacej rozbitej fľaše a presunu policajtov v centre Prahy dá spraviť začiatok III. Svetovej vojny. :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Fanúšikovia Slovana vo Viedni vyčíňali

 

Viedeň 8. júla (TASR) - Fanúšikovia slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava sa v negatívnom svetle prejavili aj v úvodnom zápase 2. kola UEFA Intertoto Cupu vo Viedni, ktorý "belasí" prehrali 1:3. Po incidentoch v 1. kole na pôde luxemburského FC Differdange, na ktoré si dokonca posvieti aj disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie, sa v neďalekej Viedni už oveľa početnejšia skupina snažila o typické chuligánstvo priamo i mimo štadióna Gerharda Hanappiho.

 

Niektorí radikálni chuligáni údajne znepokojovali okoloidúcich vo štvrti Hütteldorf už pred zápasom. Priamo na štadióne to diváci odetí v klubových farbách Slovana prvýkrát prehnali okolo 20. minúty, keď sa pokúšali násilím odstrániť oplotenie a preniknúť na tribúnu s fanúšikmi Rapidu. Plot síce útok chuligánov nevydržal, no nastúpené policajné oddiely ťažkoodencov Slovákov vytlačili z nebezpečnej vzdialenosti od ohniska možného konfliktu. "Tiežfanúšikovia" Bratislavčanov druhýkrát vzrušili dianie na tribúnach opätovným vyčíňaním v samom závere, keď zapaľovali ohne, ktoré bezpečnostné sily museli hasiť vodnými striekačkami, pričom sa prúdy vody ušli aj najnespratnejším výtržníkom.

Takúto hanbu nám robia v zahraničí slovanisti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v týchto prípadoch nejde o futbal ...

v "civilizovanom" svete sa takto vybíjajú vášne

okrem toho, že hrá "ich" tím, nemajú ani šajn, čo sa deje na ihrisku, ani ich to nezaujíma, celý svoj slepačí mozog a stratégiu a plánovanie venujú tomu, ako sa dobre pobiť a urobiť čo najväčší bordel.

o tomto sme tuším už kdesi vyššie dosť popísali ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

„Pre nás je to prelomová akcia a neradi by sme boli, aby bola zároveň aj posledná. I preto budú na poriadok vo vozňoch dohliadať aj ľudia z našich vlastných radov, ktorí majú medzi fanúšikmi autoritu. Každý sa musíme pričiniť o to, aby výjazd dobre prebehol a nevyhadzovali sme peniaze zbytočne do vzduchu. Výjazd vlakom vo vlastnej réžii je slovenský, ak nie európsky, unikát. Úspešný priebeh akcie nás posunie opäť o stupeň vyššie,“

hovorí na margo fanúšikovskej akcie predseda Fanklubu Spartak Trnava Rastislav Jánoš.

 

POLÍCIA V POZORE

Vlakový výjazd a s ním spojený megapochod trnavských fanúšikov ulicami Bratislavy monitorujú aj policajné zložky. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová pre spartak.sk povedala:

„Trnavskí policajti úzko spolupracujú so Železničnou políciou a políciou v Bratislave. Polícia posilnila výkon služby v Trnave a popri monitorovaní mesta a získavaní poznatkov bude dohliadať na verejný poriadok pri odchode vlaku z Trnavy a tiež pri jeho príchode.“ Na trnavských priaznivcov budú na hlavnej bratislavskej stanici čakať strážcovia zákona, ktorí zabezpečia plynulý presun červeno-čiernej masy na štadión Artmedie."

 

no uvidíme či budeme mať v tejto téme opäť o čom písať alebo

príslušníci zložiek PZSR budú konať, tak ako majú a tiež fans sa budú správať ako fanúšikovia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

chýba zopár faktov

a to nezvládnutie zápasu po organizačnej stránke

veľké chyby sa tak z radov organzátorov ako aj policajných zložiek

 

1. Veľmi prísne prehľadávanie pred vstupom na štadión

- škoda, že po vstupe do areálu sa nachádza obrovské množstvo štrku a tribúna pre hostí je kamenná narozdiel od južnej, ktorá je železná(to je odpoveď na túto vetu: Kamene zo strany fanúšikov Spartaka a stoličky z belasého tábora spravili normálnemu divákovi nechutnú bodku za 90 minútami futbalu.)

 

2. Slovanistický SBS-kári, kt. mali dávať pozor na svoje ovečky(baranov)

- škoda, že namiesto ukľudňovania svojich, pomáhali hádzať(sedadlá, kamene, etc.)

 

3. Trnavský SBS-kári, hneď v najikriminovanejšom mieste(miesto stretu Južnej tribúny a sektoru pre hostí)

- škoda, že vytrhané sedalá nenechali na pokoji , ale hádzali ich späť do sektoru hostí

 

4. Policajné zložky sa pred koncom zápasom išli pripraviť na eskort hostí na žel. stanicu

- škoda, že tým dali možnosť ohadzovaniu sa TT a BA "fans"

 

5. nadväzuje na 4. bod: Plicajné zložky chceli eskortovať Slovanistov na stanicu ihneď po zápase

- škoda, že všade vo svete najprv štadión opustia domáci diváci(policajné zložky stoja a dávajú pozor na hostí) a až potom ich doprevádzajú k miestu odchodu späť domov

 

Marián Galbavý, fanúšik Spartaka:

"Ako absolútne nekompetentné beriem, že južná tribúna mala po zápase zotrvať, kým slovanisti neodídu. Ľudia z iných tribún totiž útočili na slovanistov. Ja osobne som bol na zápase v Ríme, kde fanúšikovia Manchestru čakali dve hodiny na štadióne, kým nebola situácia v meste dostatočne vyčistená. Bolo tam množstvo možností ako odviesť fanúšikov Slovana na štadión bez toho, aby prišli do konfliktu s okolím. Je bežné, že už aj fanúšikovia Sparty alebo Brna sú dovážaní autobusmi, kyvadlovou dopravou na štadión bez toho, aby prišlo k ohrozeniu pri nejakom takomto pochode. Pretože takého pochody bývajú často demonštráciou sily zo strany hostí a vzniká tam veľmi dusná atmosféra.?

 

Polícia odôvodňuje odchod z južnej tribúny pár minút pred koncom stretnutia tým, že pod tribúnou sa začal zoskupovať dav a hrozili potýčky. Ako ste videli túto situáciu vy?

?Situácia pod južnou tribúnou na konci zápasu bola veľmi neprehľadná. Nemám informácie, že by tam prichádzalo k nejakému zgrupovaniu ľudí. Každopádne, po ukončení zápasu polícia začala mieriť vodným delom do úzkeho priechodu, kde bolo natlačených niekoľko sto ľudí, čo vyvolalo reťazovú reakciu stlačenia ľudí. Tí boli natlačení na zábradlie a museli preskakovať zábradlie. Mnohí tam prišli k zraneniam, konkrétne aj moja manželka je teraz doma na PN-ke kvôli podvrtnutej nohe. Táto situácia silno pripomínala situáciu, ktorá sa stala v anglickom Hillsborough. Pri tejto nekompetencii polície je to skutočne len o čakaní na to, keď niekoho ušlapú alebo sa stane podobné nešťastie.?

 

Tupých hlav, ktorým ide o provokácie bitky, etc. sa stále nájde a riešením je nedať im príležitosť na vyčíňanie

resp. im to čo najviac sťažiť a ako sme mohli vidieť

v nedeľu im to nesťažovali, práve naopak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak takéto vyčíňanie je bežné všade na svete. Raz som pozeral semifinále Afrického pohára a zdalo sa že tie konflikty medzi fanúšikmi vyústia zase do nejakej občianskej vojny kdesi v Afrike.

Hoci aj medzi inými fanúšikmi v iných športoch dochádza k rivalite, ale má hodne ďaleko od toho čo vidíme pri futbale.

Otázka znie, prečo sa to deje prakticky iba pri futbale. Videl už niekto aby sa pobili fanúšikovia napr. pri kolkoch? (:lol:)

Futbal má zrejme nejaký zlý vplyv na ľudí a mal by byť zakázaný... (:))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hoci aj medzi inými fanúšikmi v iných športoch dochádza k rivalite, ale má hodne ďaleko od toho čo vidíme pri futbale.

Otázka znie, prečo sa to deje prakticky iba pri futbale. Videl už niekto aby sa pobili fanúšikovia napr. pri kolkoch? (:lol:)

Futbal má zrejme nejaký zlý vplyv na ľudí a mal by byť zakázaný... (:))

podobnú otázku som tu už položil

asi to bude najskôr jeho masovosťou, lebo ako som už spomínal napr. v takom rugby(kde Angláni patria medzi špičku a taktiež chodí kopec fandov) alebo hokeji takéto vyčíňanie takmer nevidno

futbal je neuveroteľný fenomén ku ktorému potrebujete len loptu a tá Vám stačí, čiže ho pozná skutočne každí a má najviac fanúšikov a teda, kde nájdete viac potkanov

v smetných nádobách pri Vašom činžiaku alebo v lodnom prístave

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

V Taliansku to zacina opat pekne vriet medzi tifosi a karabinieri

ak sa to nezacne riesit, co sa malo uz pred pekne dlhym casom, jednine mozne riesenie bude dohrat sezonu pred prazdnymi hladiskami

a myslim, ze ani to nebude dostacujuce

 

+edit

a už je to tu

Fanúšikom Manchestru sa neodporúča cestovať do Talianska

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

no krasne vidiet ze si voci slovanu zaujaty kvoli nejakemu problemu co mal s tvojim tymom, by ma ale zaujimalo dokedy ta to bude drzat? kym sa v slovane nevystriedaju tri generacie? :lol:

Trebárs aj 100. Proste Slovan je u mňa nula bodov, vždy bol aj bude, tomassi to celkom pekne zhrnul.

 

 

 

Nic v zlom, ale ked uz sme pri tom, tak fandim kazdemu klubu a je jedno, ze ci je z tadial alebo tadial...Fandim kazdemu, kto nas co i len trochu v zahranici reprezentuje...a toto sa TY zase nauc :)

No tak potom ja som v tomto iny :) Ja fandim kazdemu, kto nas reprezentuje ;)

Počúvaj junák a kde si bol keď Žilina hrala Super6? Nech hľadám ako hľadám, pomocou kľúčových slov, nechal som si vyhľadať tvoje príspevky, ale nikde od teba nevidím ani len slovko o tom že by si nejako podporoval Žilinu. Iba samé posmešky na súperov Slovanu. Takže nekecaj.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja fandim kazdemu, kto nas reprezentuje

toto ani ja neuznavam...ked fandim nejakemu timu..tak fandim jemu..a nevidim dovod preco by som mal fandit klubu ktory nemam rad len preto ze je slovensky..to je malo
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najlepší a njainteligentnejší fans na svete - Celtic Glasgow fandili Petržlenu,

keď hrali Rangers proti Petržlenu a naopak

pls ked uz napises celtic glasgow tak napis artmedia petrzalka a nie petrzlen, byvam v petrzalke a nie v petrzlene

 

a k tym fans len tolko, kto si chce pozret dobry zapas pozre si zapas, kto si chce zanadavat a ulavit si, lebo inde nema prilezitost tak sa da na fanaticke fandenie nejakemu konkretnemu tymu..tot moj nazor

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov