Skočiť na obsah

Izbové rastliny


game

Odporúčané príspevky

fuha, tak to držím palce ...

 

bonsaj je parádna vec, ale netrúfla by som si, na bonsaj vážne nie, ten treba aj hladkať a rozprávať mu rozprávky, vraj : )

 

... čo je to za stromček?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s bonsajmi nemám vôbec žiadne skúsenosti...

ale vykapala mi fialka, ktorú som si pestovala od asi 2002...bola krásna. Pokúsila som sa odštipnúť posledné dva lístky, možno že sa zakorenia a vyrastie nová taká istá, takú som nikde inde nevidela.

Aj čo som sa pokúsila vypiplať od dcéry fialku, žiaľ, nepodarilo sa mi to. takže vykapali, chudinky.

Aspoň že som si ju vyfotila, keď bola najkrajšia.

 

Tu ale nemám tie fotky...

zato mám Adelu a kvet bez mena, ktorému sa darí naozaj dobre:

post-2441-0-19953700-1459967694_thumb.jpg

post-2441-0-97514200-1459967706_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, exkolegyňa mi povedala, že je to klívia, ale už viacero ľudí ma presviedčali, že nie...a to červené netuším ako sa volá...chceš? Môžem ti na stretko doniesť - až nezabudnem - výhonok, dobre sa to zakoreňuje, polieva sa to obdeň, keď aj zabudneš, poleješ o deň neskôr, je to veľmi vďačná zelina.

Máme aj čínsku ružu, furt kvitne.

Dám sem iné fialky, čo mám, len za tými vykapatými banujem, tie boli najkrajšie.  Obrázky nie sú moc kvalitné, je to fotené starým mobilom

post-2441-0-56056200-1459968657_thumb.jpg

post-2441-0-85418900-1459968668_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ty máš Adelu??? Dcéra má Aryu a ešte čosi také prapodivné, nespomeniem si, ako tomu hovorí.

Tiež som kedysi mala mucholapku, vyhrala som ju v tombole na nejakej zábave, ale nevedela som sa o to starať a ani som nepoznala nikoho čo by mi poradil, chudinka, napriek mojej starostlivosti odišla do kvetinového raja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednej tej kytke som hovorila aj Marfuša, ale rodina ma sprdla, nechápem, prečo by sa rastlinka nemohla volať Marfa...teraz kvitne v Žiline pod iným menom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vcera som si na vystave kupila mucholapku, Adelu :) Uvidim ci sa jej bude lubit. Lubi vodu a slnko, a ja lubim zabudat :D

 

Moja Adela zahynula :ooops:

 

Chcela som jej dopriat vacsie "priestory", presadila som ju pred par dnami, a to sa jej stalo osudnym. Asi teda to presadenie, lebo dovtedy sa mala fajn, teda, asi, nekomunikovala.

 

Teta ktoru mi ju predavala ma varovala, ze starostlivost o mucholapky nie je jednoducha. Hmm. Uz si ich viac nekupim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to ma mrzí, škoda jej, nech odpočíva na okne (či kde).

 

Dcéra teraz absolvovala tu v BA 3-týždňový kurz viazania a aranžovania kvetov, a doniesla stade pár svojich výtvorov, a okrem toho čosi v kvetináči, nespomeniem si, ako sa to volá, ale vyzerá to ako také veľké sedmokrásky, pekné, vraj to mám presadiť a dobre polievať...

zakorenila som si ešte jednu fialku, som teda zvedavá, ako sa ujmú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tie "sedmokrásky" úspešne odkvitli, ale musela som ich presadiť do väčšieho, ,ladá mi kázala, že to treba hojne polievať a vraj to môžem dať aj na balkón. A mala pravdu, hned to ožilo...aj väčšie lístky to má, zmohutnelo to...škoda, že som to nenafotila, kým to kvitlo.

Zkorenila som si jednu fialku, starám sa o ňu jak o mimino, je posledná z takých so zúbkovanými okvetnými lístkami. deň čo deň sa teším z miniatprnych lístočkov, ktoré to vyhnalo, dúfam, že sa jej bude dariť. kedysi som si tekto presne z tejto odštipla vešte v špitáli, tam som toho namnožila, kdekomu som to podarovala, a aj mojim sa tam darilo, a tu mi potom chudinky dajako zahynuli. Pritom ma tešili svojopu krásou asi 10 rokov, vždy kvitli aj niekoľko mesiacov. Tak dúfam, že opäť "obnovím svoj chov" - povedala by som, keby šlo o zvieratá :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

včera som sa zbavila zamiokulkasu z môjho písacieho stola...

 

ako som tu už pred rokmi písala, toto je tak nešťastný byt / a nielen tento, potvrdzuje aj niekoľko susediek/, že sme tu vyskúšali snáď  40-50 druhov kvetov, všetko, na čo sa bežne dá spomenúť, a všetky pošli.... okrem jednej monstery blízko pri okne, ktorej sa tam pred rokmi nesmierne páčilo, mala listy s priemerom okolo 70 centi, a vytlačila nás pomaly z bytu... chudatko, ale nemohla tam zostať, skutočne začala zaberať polovicu obývačky.

 

jediné, čo sa skutočne osvedčili na radu jednej kolegyne a vydržali roky, bolo zamiokulkasy.

 

ovšem tento sa tak rozrástol, vyhnal tri dlhé stonky, a začali sa prekacovať, vyviazanie nepomohlo a vyzeralo hrozne, a na malý stôl sa stal priveľkým.

 

no a teraz uvažujem, a pozerám a hľadám, či znovu kulkasa, alebo sa zasa odvážiť experimentovať s niečím novým... neviem ešte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to má listy ako citrusy ako tak na to pozerám...? Neviem, či ten názov dakedy zvládnem vysloviť...:)

V robote máme úplné arboretum, Máme zeliny na okne, vedľa môjho stola na poličke, aj na skriniach...len neviem, či mi to robí dobre, lebo len čo vkročím do kancelárie, aspoň pol hodiny v kuse kýcham a sople po kolená...netuším, či ma tam dráždi niektorá z rastlín alebo niečo iné...máme tam dracény, niečo podobné tomu onému, čo si tu ukázala, game, aj čínske ruže a tie oranžovokvitnúce ťahavé, čo spomínam vyššie a neviem ako sa to volá. A mám tam moju žltú Adelu II (orchideu).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne stačí povedať kdekoľvek v kvetinárstve zamio, alebo len kulkas... oni už vedia :)

náš sa volal doma Kulky, aj druhý sa volal Kulky, keď sme kedysi mali troch, nemali meno žiadne...

 

ešte stále sme malého kulkyho nenahradili, ale pozerala som teraz tu vyššie iskrine kvety... tá dracéna by sa na uprázdnené miesto hodila... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi som dostala na rozlúčku od kolegýň, keď som odchádzala z jedného už neexistujúceho podniku, dracénu. Dobre sa jej darilo. Potom doniesla dcéra domov mačiatko (nebohého Murka), a ten sa vyšplhal po kmeni až do koruny, ktorú tým úspešne odlomil, za čo si chúďatko vyslúžil od gazdu poza uši...Napadlo nás to orezať a tú odlomenú korunu dať do vody, a hľa, zrazu sme mali dracény dve...jedna sa zakorenila a druhá vyhnala z kmeňa listy...i žila ešte veľmi veľmi dlho...jedna aj druhá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

naše osvedčené zamiokulkasy nás pomaly začali vytláčať, vyháňali kdekade nežiadúce dlhé výhonky, vyviazané to vyzeralo zle, nevyviazané sa rozliezlo.

okrem toho sme ich mali veľmi dávno, pretože ako som nie raz písala vyššie, v tomto byte sme experimentovali s ohromným množstvom kvetov / aj susedia /

a nešlo to... nedarilo sa im, až kulkasom.

 

napriek tomu sme teraz spravili experiment nový... namiesto zamio máme novinky:

 

alocasia /alokázia a monstera ... uvidíme, čo na to povedia

 

post-3-0-82917100-1513533331.jpg   post-3-0-86203800-1513533332.jpg

zdroj obrázkov: IKEA

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov