Skočiť na obsah

Nakupovanie cez internet, eBay


bad_guy

Odporúčané príspevky

Mall už istý čas má problémy s dodávkami, niekde som čítal, že je to kvôli nejakým problémom so sťahovaním distribučného centra, či skladu, či čoho, v každom prípade, hodnotenie 83% na Heureke ako aj recenzie, veľa toho naznačujú.

 

Zrovna teraz dávali v Reflexe uputávku na nejaký problémový eshop :lach:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, aj tak si myslim, ze pri tom obrovskom objeme, ktory pustaju do obehu je neskore, resp meskajuce dodanie len male percento.

Tak ako niekto poznamenal, mozes od konkretneho eshopu objednat x krat, a budes spokojny, niekto objedna raz, a natrafi zrovna na nejaky problem, a to zmeni jeho mienku na cely proces. Holt...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No nie je to tak, práve tým sťahovaním to riadne poondeli, teraz museli rušiť neviem či niekoľko stoviek, alebo tisíc objednávok. Druhá vec prečo sa to nedeje eshopu kasa.cz alebo alza.cz a ďalším. Mall sa už druhý raz sťahoval a druhý raz to nezvládol a v medzičase tiež nezvláda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ja ako správca eshopu s 5000 položkami dobre viem aké úskalia to prináša :) Máme zákazníkov čo nakúpia viac krát a vždy sú spokojní. Raz za čas sa vyskytne jeden a ten spokojný nie je. Ako naposledy sa stalo, že sa jeden sťažoval, že obchod je ťažkopádny a neefektívny. Ale to že na pošte mu už týždeň visel balík bez toho, aby si ho vyzdvihol, to ho netankovalo :whistling:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozno to viac suvisi s postovymi sluzbam ak nakupovanim cez net, ale mal som zrovna minuly tyzden zazitok, ze som stravil pri okienku 20 minut, lebo predo mnou chlapik posielal baliky do Nemecka. Viacero ludi od neho kupilo tovar cez e-Bay. Tak nielenze musel babenke konkretne povedat OBSAH balika (nestacilo napisat "tovar"), ale ona do systemu nahadzovala adesy tych zakaznikov.

To uz je co za navrat do socializmu ? KTO potrebuje vediet, co posielam v baliku do krajiny EU a KTO moze mat pristup k informaciam o mojich balikoch, vratane adresy prijemcu ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes mi kurier vsetko dorucil, na prvy pohlad vsetko v poriadku.

 

Az ked som uviedla staznost na fb, kde je to v momente antireklama, tak sa veci zo dna na den pohli, zaujimave :) 

Kazdopadne, neodradilo ma to, nebudem vsak do buducna ratat s promptnym dodanim a podla toho sa aj zariadim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ešte dnes ma ráno čakala sms a o hodinku neskôr náš obľúbený kuriér ...

prišiel "silvestrovský" balíček :agree:

a to som čakala až na budúci týždeň, ani to neponáhľalo ...

 

pred vianocami som zistila, že som na hunte s pančucháčmi, tak som ich doplnila ... paráda toto online nakupovanie, úplne jak v americkom filme ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

včera nám doviezli v ohromnej krabici dlho očakávaný malý taburet ... honosný názov, ale je to skrátka štokerlík :)
do predsiene presne vybraté drevo, farbu, hľadala som niečo podobné po nete aspoň rok ...

https://www.mt-nabytok.sk/caluneny-taburet-petr/ na obrázku má iné drevo a iný poťah ... vyzerá byť mohutný, ale je to malinký šikovný kúsok, ešte lepší, než som si myslela, že bude :agree: teším sa mu, je parádny ... na štokerlíky a šamlíky mám beztak slabosť :D

 

a chystám sa na topánky, a už dlho sa chystám na Tesco donášku ... ešte som ju neoskúšala :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predpokladám, že to bolo kupované u MT Nábytok, keďže linkuješ na nich, rozmýšľam, odkiaľ mi je to povedomé, už viem, na Heureke majú pomerne dosť negatívnych recenzií a najmä kvôli veciam čo spomínaš. Odporúčanie 86% je dosť nízke, to značí, že tá spokojnosť nie je úplne ideálna. Nie za všetko však obchod môže, sú veci, ktoré sa nedajú ovplyvniť a tým býva často nedostupnosť externých dodávateľov. Ja riadim kšeft, ktorý má 96% a tie 4% sú zásluhou najmä toho, že pár dodávateľov nebolo schopných dodať produkty v požadovanom množstve alebo načas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z MT nábytku sem tam objednávame drobnosti už pekných pár rokov - neviem presne odhadnúť, možno 6 rokov, možno 7.

nebolo toho priveľa, a hlavne drobnosti:
dva identické písacie stoly typu, aký som márne hľadala veľmi dlho u všetkých predajcov, nábytkárov a čo len trochu dostupných výrobcov, ktorí posielajú a predávajú tento typ nábytku - potrebovala som špeciálny typ, vzhľadom na priestory a vyžitie, ale ničím výnimočný, len akosi celé roky nedostupný ...

a na MT nábytku to tiež nebolo hneď ... ale tam sa zrazu objavili, aj v prevedení, ktoré vyhovovalo.
plus príslušnú skrinku ... vybavenie kancelárie pre dvoch.

 

jediná vec, ktorú im môžem vyčítať, je farebnosť kancelárskeho kontajnera - ten pochádzal ale z inej sady, bol extra - na monitoroch počítačov / na viacerých / mal úplne iný odtieň, než prišiel.

 

objednávali sme postele, jednolôžkovú aj dvojlôžkové, všetko prišlo v poriadku, niečo zmontované úplne, niečo zmontovateľné bez nejakých vážnejších problémov ... a všetky tieto veci sú otázkou možno nejakých 6-7 či 8 rokov, postupne ... sem-tam drobnosti, šróbik navyše, raz neboli vyvŕtané predom dierky, kde mali byť - všetko veci, ktoré sú záležitosťou výrobcov, a nič, čo sa nedá doma spraviť, zatiaľ okrem farebnosti kontajnera nebolo.

 

všetko ostatné vrátane posledného štokedlíka zatiaľ MT nábytok vybavil a doručil dobre ... keď iné nie, komunikácia doteraz s nimi fungovala vždy dobre.

 

sem-tam sa ospravedlnili, že pár dní budú meškať, výrobcov majú kdekade, objednávok a tovaru kvantá, a zvyčajne majú problém s dodávateľmi - ale vždy všetko okamžite odkomunikovali.

stalo sa, že som pomotala objednávku, a platbu /namiesto na ich slovenskú stránku na českú/ ... bola to moja vina - bez problémov volali, a všetko sme vyriešili. samotný MT nábytok funguje dobre, s dodávateľmi a výrobcami to asi trochu viazne ... si myslím ja.

dúfam, že to bude platiť aj v budúcnosti, hoci v tej blízkej sa nechystám objednávať od nich nič iné ... zatiaľ : )

 

spokojnosť tak cca  95 % ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

Mam novy gramofon (lebo som nasiel nejake stare platne v pivnici, vyhovoril som sa sam pred sebou pri objednavani). Neskor som si povedal, ze by bolo asi fajn, postupne si zadovazit zasadne albumy mojho zivota na vinyloch. Dal som si take predsavzatie, ze co mesiac, to jeden, lebo toto je iba jeden z viacerych mojich, nie prave lacnych konickov. Dnes pozeram do historie (7.10 mi dosla ta masina) a na gauc ..a do historie a na gauc ..a hned nato na zostatok na ucte. A to su dalsie styri kusy z amazonu na ceste...

 

post-42-0-76603700-1478545704_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna mesačne ... :)  online nakupovanie vie byť pekne závislácke ... pusti sa do odvykania :)

 

v posledných mesiacoch sa snažím odvykať, celkom to funguje: neodhlásila som maily z obchodov, v ktorých som zvyčajne nakupovala, ale okamžite ako prídu, mažem. dokonca sem tam aj pozriem, ale zatiaľ krásne odolávam.
vravím si, že nič nepotrebujem ... už len jedny topánky, ale to počká do jari :)

hm. som zvedavá, dokedy mi to vydrží, na seba fakt nič, a do domácnosti ... uvidíme :)

 

----

mimochodom, v septembri mi zneužili pay pal ... mojou kartou niekto zaplatil nejaké pofidérne nákupy z aliexpresu a ešte z nejakého takéhoto online obchodu, ale nie veľké sumy, 3, štvrtá už neprešla, ... a nepýtalo to overovanie z banky, takže to bol hack. peniaze mi vrátili, ale bolo to poučenie.

mimochodom, vraj takýchto akcií sa deje neustále hodne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mam novy gramofon (lebo som nasiel nejake stare platne v pivnici, vyhovoril som sa sam pred sebou pri objednavani). Neskor som si povedal, ze by bolo asi fajn, postupne si zadovazit zasadne albumy mojho zivota na vinyloch.

a pochval sa, aky gramec ?

btw - ak by si sa rozhodol, ze sa chces zbavit nejakych NE-zasadnych vinylov, tak sa ma skus opytat, ci by som nemal zaujem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som to pocitala momentalne cakam 6 balickov od kdeakych obchodov..neodolala som Black Friday zlavam :zubiska: ..ale minule som bola v obchodaku a som zistila, ze nakupovanie tam mi lezie na nervy :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na nete je to lepšie...  a zvyčajne sa ľahšie vracia a vymieňa tovar, bez handrkovania a stojí to "len" poštovné ... nestojí za tie nervy handrkovať sa v obchode.

aspoň u odskúšaných zavedených firiem je to jednoduchšie.

v bežnom obchode - do malých obchodov nechodím už roky, do hypermarketov a podobne - tak raz za rok, možno. ale tam miniem viac, stopro tam naládujem všelijaké drobnosti, tam si spomeniem, že potrebujeme novú štetku na wecko a tak, a zvyčajne neviem odolať sviečkam a podobne... čo online skutočne odolávam.

 

a ešte stále odolávam, aj slovenskému predĺženému Black Friday :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minuly tyzden sme zakupili od slovenskej nabytkovej fy MRAVA samonosne lamelove rosty. Teda, davnejsie, ale minuly tyzden ich doviezli.
Jedina chyba, ze zakaznik si ma na to sam nakrutit nozicky. Poviete si - malickost, az do chvile, ked zistite, ze skrutky do noziciek idu sakra tazko.

Pristupil som k precisteniu zavitov, pouzil som vazelinu, pobiede som jeden rost sprovoznil, pri druhom roste a tretej nozicke sa to zacalo pretacat a uz to nejde ani von, ani dnu.

Tak sme vcera napisali reklamaciu, uvidime, ako sa to vyriesi. Dovodili sme tym, ze v ponuke na internete nebolo uvedene, ze si zakaznik musi nozicky pripevnit sam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a pochval sa, aky gramec ?

btw - ak by si sa rozhodol, ze sa chces zbavit nejakych NE-zasadnych vinylov, tak sa ma skus opytat, ci by som nemal zaujem ;)

 

no, postupne prichadzam na to, ze niektore stare kusky z mojej zbierky su dost hodnotne, planujem si ich teda nechat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, hodnota je dost diskutabilna; ako tak sledujem na internete, tak nechapem...
a hlavne nechapem, zmysel v zbierani nedotknutych platni, akoze ked maju plnu skrinu takychto zbierkovych predmetov, tak co potom realne pocuvaju ?

mozno mp3 :D ale to je ina kapitola

 

kazdopadne ci uz na aukre, alebo na bazosi, vidim dve veci - za poslednych par rokov sa "pokazili" ceny smerom hore, vplyvom toho, ze par sialencov je ochotnych dat aj za normalnu vec majlant a potom sa tomu prisposobuju aj predajcovia svojimi cenami

a druhe je to, ze slovensky trh je omnoho drahsi, ako cesky; ci je to len tym, ze je tu mensia ponuka, alebo su slovaci nenazranejsi... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov