Skočiť na obsah

Nakupovanie cez internet, eBay


bad_guy

Odporúčané príspevky

ale len trošku ! :)

tak strašné, aby to bolo na liečenie, to nie je, vážne :)

 

zvyčajne, takmer vždy, keď niečo objednávam, aj pre seba, či do domácnosti, to konzultujem - to je druhá brzda ...

 

prvá brzda je, že zvyčajne mám veľmi dlho, niekedy dva tri dni, aj viac, otvorený výber zo shopu - a po troch dňoch už zvyčajne nie je taký nutný ani aktuálny, ani potrebný, a stihnem si to mnohokrát pozrieť a zvyčajne to skončí vymazaním komplet všetkého, čo som mala vybraté ...

zvyčajne tieto dve brzdy fungujú celkom dobre, len občas zahaprujú ... ale to mám taký pocit, že v kamennom obchode sa stáva tiež takmer každému, že kúpi blbosť - zvyčajne maličkosť, ale blbosť ... na nete je dokonca viac času premýšľať :)

 

a ako kdesi napísala secretka, najlepšou rákoskou je peňaženka - to je tretia brzda :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ajaj, tak to som v tom už nejakých desať dvanásť rokov, má to dlhú inkubačnú dobu ? :)

Ryane Giggsi, nepopieram, hovorím predsa, že trošku - a nikdy som nezapierala, že občas nakupujem online :agree:

hm ... odkedy mám problém /zdravotný/ motať sa v kamenných obchodoch, je to dobré riešenie ... hoci  motať sa vo veľkých obchodoch som nemusela nijako extra, bola to záležitosť tak raz, dvakrát za rok, hypermarkety boli skôr výnimka, a veľké nákupné centrá sú úplne mimo mňa, nikdy som v nijakom nebola. vôbec ma to neláka - vlastne som si vážne teraz uvedomila, že som ani v BA nikdy nebola ani v jedinom. asi som fakt divná :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

no ja svoje nakupovanie pomaly,ale iste presuvam na net..hlavne co sa tyka oblecenia a topanok...po prezreti novych kolekcii v beznych retazcoch som si povedaa, ze tade cesta nevedie..tusim tam zakazali na obleceni vsetky zasevky a siju to na min. 180 cm zirafy

ja so svojimi 160 cm na Slovensku nemam sancu kupit okrem zopar nohavic u MaS a CaA ziadne ine oblecenie v skratenych velkostiach....katastrofa..zo vsetkych rukavov mi trci akurat tak necht na prostredniku...

iste vsetko sa da skratit..ale preco? vyhadzovat dalsie prachy..nik tuto sluzbu zdarma neponuka...

 

minuly rok som si naslepo kupila kabat vo velkosti Petite..a parada..takze zbohom beztvare polyesterove handry... :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja svoje nakupovanie pomaly,ale iste presuvam na net..hlavne co sa tyka oblecenia a topanok..

 

..a parada..takze zbohom beztvare polyesterove handry... :ahooj:

 

verím, ja som presunula úplne už pred nejakým časom ... do obchodných centier a reťazcov nechodím, alebo len výnimočne, ale nie na handry ...

a rodina sa tak napoly presunula na online nakupovanie tiež, hoci tam občas haprujú podivné strihy / skúsenosť s krásnym krátkym kabátom odkiaľsi z usa s kohúťou stopou na vyšportovaného chlapa - to bola hrúza / ... vrátane topánok.

 

problém je, že polyesterové handry ponúkajú aj online stále viac, bavlna je stále drahšia. čo mi neprekáža, lebo polyester a podobné srandy neprosím, už desiatky rokov, tak s tým nebudem začínať teraz :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

v decembri som sa rozšupla ... teda čiastočne už v novembri ... :)

prepravcovia sa pochlapili, a dnes mi došli naraz tri balíky

 

jedny lodičky, ktoré boli objednané v novembri, mali byť dostupné až v januári, ale došli dnes ...
a balík bio a diétnych potravín a ochucovadiel, ktoré "môžem", od pražského dodávateľa, s ktorým je už asi tri roky, čo ich poznám, skvelá spolupráca ... a majú vynikajúci tovar ... už som sa bála, že nedorazí balík, už som zopár vecí nemala, ale pochlapila sa aj pošta ...

a ešte ... menila som farebnosť pár podušiek v obývačke, a dorazil aj ten balík ...

 

 

a včera som dostala pár kontroverzných správ u lekára ... niečo nie najlepšie, ale to, čo mohlo byť najhoršie, nie je najhoršie, takže som sa odmenila hneď objednaním  zopár vecí ... kabelka. šálik. tričko. pulóver ... v kráľovsky modrej farbe :)

 

 

edit.
a takmer som zabudla - rukavičky mi došli!

krásne tmavoružové k už roky existujúcemu zimnému šálu, ktorý som nemala s čím nosiť, a ešte jedny rukavičky - kráľovsky modré!!! :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aaaaa.... Shopaholik je spat. A ja ze co je tu tak ticho.

 

há, bol ticho, lebo neshopaholikoval :D až včul si shopaholik vybavil ježiška aj domácnosť a odmenil svoju čiastočne dobre dopadnutú sedemnástu diagnózu euforickým nákupom ...

ale nj,  človek nemá nakupovať hladný, to je ale fakt ... :)

 

vcera mi uslo na aukre asi 8 veci z 10 :(

ale :( a môžeš prezradiť, po čom si túžil a čo ušlo?

 

 

ináč, keď je reč o aukre - kto tam ešte nakupuje? nikdy som tam nekupovala nič, ako sa tam nakupuje?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tentokrat to nemalo byt len pre mna

ale jeden vetesnik, od ktoreho som uz viackrat nakupoval, tak mal v ponuke zbierkove vreckove noziky

a kedze mam kamarata, co to zbiera, tak som ho upozornil a nieco si vybral... nuz ale jeho max. cena bola prehodena

 

nuz, aukro ide dole vodou, ale nejake zbierkove predmety tam obcas objavim v kategoriach a u predajcov, ktroych sledujem

mas na mysli nieco konkretne ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach nožíky - prečo ma to neprekvapuje ? :)

... tu tuším každý druhý chlap / ano, viem, aj keď kamarát je mimo :) /  je zaťažený na parádne chlapské nožíky ... už by ste mohli o nich vážne založiť tému, páni :agree:

 

 

nuz, aukro ide dole vodou, ale nejake zbierkove predmety tam obcas objavim v kategoriach a u predajcov, ktroych sledujem

mas na mysli nieco konkretne ?

 

nie, nič konkrétne, len sa zatiaľ zaujímam, čo a ako to tam chodí a predáva a funguje ...

dlhé roky využívam nákupy online, ale na aukro som mám pocit raz veľmi veľmi dávno nakukla, a neviem o ňom nič, ako to pracuje, ako sa tam nakupuje, a tak, drobnosti :)

a prečo ide dolu vodou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podrobnosti na www.aukro.cz

 

v skratke: pre vacsinu operacii na aukre je nutnost registracie

- predavajuci vystavi predmet, urci mu pociatocnu cenu a čas ukoncenia aukcie

- kupujuci prihadzuju sumu, ktoru su ochotni zaplatit do poslednej sekundy trvania; podla pravidiel je urcena minimalna suma prihodenia, mozes si nastavit svoje maximum a ked niekto iny prihodi, tak system automaticky zvysuje az do vysky tvojho maxima

- niektori predavajuci nastavia aj pevnu sumu, za ktoru su ochotni predat, vtedy "prvy berie"

- po uspesnom zakupeni ti pride automaticky informacny mail, mailom sa mozes s predajcom aj dohodnut o podmienkach platby a dorucenia

- kupujuci a predavajuci si navzajom udeluju "komentare", ktore su meradlom solidnosti partnerov

 

kedysi fungovalo aj aukro.sk, to bolo zrusene zrejme z ekonomickych dovodov, inak cele je to polska firma allegro.pl

no a fachci ako poliaci, obcasne vypadky, nefungujuca komunikacia - zrusili napr. aj forum

momentalne napr. hapruje taka vec, ze ty si mozes navolit oblubene kategorie tovaru alebo oblubenych predajcov a podla nastaveni ti chodia informacne maily o novych vystavenych predmetoch (denne, obden, tyzdenne) - no a to im nejde, maily chodia raz za cas...

mobilna stranka je tazkopadna, a vobec... byt predajcom, tak sa na nich vyflaknem uz davno (a mnohi to asi aj urobili...), lebo samozrejme predajca plati poplatok za vystavenie predmetu a aj nejake % zo sumy, za ktoru sa to preda

no ale kde si nasinec moze schuti zanakupovat ? e-bay je na nase pomery drahy a bazos je smejd ;)

 

tolko asi v skratke

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ebay je na nase pomery drahy? :O

90% veci tam kupis podstatne lacnejsie ako tu. Aj ojazdene veci. Mozno nejake specificke druhy tovaru (zberatelske) tam mozu vyjst drahsie, ale inak je to ludovka. Aj s pripadnym clom a DPH tam vyjde drviva vacsina tovaru lacnejsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste, napr. militarie - vystrojne suciastky WW2 US army, ktore v Cechach kupis za 400-500 CZK a postovne je zanedbatelne, tak na e-bay su za 40-60 USD + postovne z USA :(
alebo ine veci v pomere 1200-1500 CZK versus 200-300 USD

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skor ja nevidim veci tak, ako mozno bezni nakupovaci na internete - na nete totiz vyhlavam veci, ktore sa normalne kupit nedaju, t.j. vacsinou zbierkove predmety

bezny tovar kupujeme tak malo, ze nevidim dovod ho kupovat cez internet, napr. oblecenie a obuv, ktore si spolu s manzelkou kupime za rok, by sme spocitali na prstoch ruk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

topánky by som sa bála kupovať cez internet. To musím vidieť, ohmatať, vyskúšať, pochodiť si v nich...bez toho e-e. Ale občas si nejaké veci na oblečenie takto zaobstarám. &Nie často. Mám takto 2 nohavicové kostýmy a tuším dvojo šiat a zopár nohavíc.

A asi pred mesiacom som cez net kúpila kadigranule pre mačky, a sú fakt dobré. Kúpila som toho 20 kíl a dala som si to doviezť do domu (mám 2 mačky, tak každá má svoju kadibúdu). Myslím, že aj nabudúce túto službu, tento zásielkový obchod využijem na nákup týchto kadigranulí, a možno pridám ešte aj dajakú mačaciu potravu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

topánky by som sa bála kupovať cez internet. To musím vidieť, ohmatať, vyskúšať, pochodiť si v nich...bez toho e-e.

Obuv takto nakupujem bežne. Ešte sa mi nestalo žeby mi nesedela. Prinajhoršom sa to da vratiť takže žiaden problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obuv takto nakupujem bežne. Ešte sa mi nestalo žeby mi nesedela. Prinajhoršom sa to da vratiť takže žiaden problem.

lenže mňa by to otravovalo to baliť a zasa si ísť vystáť rad na pošte a ešte aj zaplatiť poštovné...

V CCC dostanem vždy topánky, ktoré mi sedia, v ktorých nešmatlem aj keď sú na podpätku, skrátka v ktorých sa dobre cítim. :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež takto nakupujem obuv ... u mňa je problém opačný, mám problém loziť do obchodných domov a v posledných časoch sa mi niekoľkokrát stalo, že topánky kúpené v obchode, kožené, drahé, nestáli za nič, po rokoch išli neroztiahnuté a tvrdé ako šľak do kontajnera ... ja viem, špatná kúpa, stáva sa. ale takmer vždy som musela kupované boty nejako rozšľapávať či voľačo s nimi robiť ...

už niekoľko rokov kupujem cez net, prvé sa nie celkom vydarili, ale zobrala ich mama, jej boli akurát.

 

oceňujem, že môžem objednať topánky, kde myslia aj na širšiu nohu, a nič netreba rozšľapávať, proste perfektne sedia ... a objednávala som takto už sandále, šľapky, lodičky, jesenné poltopánky, jarné balerínky, jesenné kotníkové čižmičky - v posledných pár rokoch, po tých prvých, kde som odskúšlaa, čo potrebujem, som začala objednávať širšie, číslo sedí, a doteraz chvalabožku spokojnosť ... došli naposledy čižmičky, natiahla som ich a išla ... :)

 

syn si objednáva športové, na beh, na basket, plus vychádzkové, už niekoľko párov, a dokonale pasujú tiež ... nech im to vydrží. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, ani ja nie som milovníkom chodenia do obchodných centier, určite by som tam nešla s tým, že idem kuknúť, čo tam majú. Idem vždy kupovať niečo konkrétne do obchodu s konkrétnym zameraním. Pravda, aj takýto nákup sa nie vždy vydarí. Ísť na nákupy s mojimi dcérami je ako za trest, neviem, čo na tom tie ženské baví, vždy mám po takej štrapácii nohy jak papuče....

Moja staršia si ale v poslednom čase zvykla aj niektoré potraviny objednávať cez net, najmä nejakú zeleninu, a je s tým spokojná. Dovezú jej to až do domu a vraj je to od slovenských farmárov (nie tých z reaLITY-šou  :) ).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov