Skočiť na obsah

Nakupovanie cez internet, eBay


bad_guy

Odporúčané príspevky

dnes som oplieskal cca 100 eur na aukre... nie nepotrebujem tie veci, ale chcel som, jednu som zhanal uz dlho a aj ked cena mierne prevysila plan, dostal som k tomu ako bonus aj pribeh ;)

proste, caro starych veci

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Su aj take produkty ktore sa inac ako objednanim kupit nedaju. To je v poriadku ak nemaju iny sposob predaja. Takisto behat v meste o rozlohe BA by som tiez nechcel talze aj to nakupovanie na internete/teleshopingu zavisi od toho ako a kde clovek zije. Ked ste viaceri v domacnosti a vzdy je niekto doma a ma to kto prebrat OK. Ale u nas aj rodicia a vrat pracovali v rovnakej dobe ako chodi kurier takze v tom case nebol zo styroch nikto doma. Ked som sam tak duplom. V malom meste s malou rozlohou ja za par minut obeham vsetky obchody a je to aj o zvyku ze som zvyknuty ze kazdu chvilu musim niekam ist tak je prirodzene ze zbehnem do obchodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento mesiac som úplne zblbla... po hodne dlhom čase som sa rozšupla... :(

nenakupovala som celé mesiace, na seba už vôbec nie, rok, dva,... mám pocit, že som po 15. januári musela niečo kompenzovať... aj viem čo, ale trochu som to prehnala.

takže zo všetkých troch mojich obľúbených online odevných a topánkových a textilu do domácnosti obchodov som nakupovala, od spodného prádla cez šaty, kabát... ďalší, kardigán, šál, konečne mali podobné predložky do kúpeľne, akú tam máme už roky a už je to na nej vidieť, tak aj tie, dvoje...

 

z môjho obľúbeného diétneho a eco obchodu kopu diétnych a eco výrobkov a pretože by som mala jesť bezbielkovinné a bezlepkové veci, tak sme s potomkom vyberali na skúšku cestoviny, múky, kdečo.... hromady, on tiež rád vyvára a vypeká nezvyklé veci, tak odskúšame...

 

práve mi došiel ďalší balík, a ja ani netuším, čo v ňom má byť... ešte špekuľujem nad avonom, ale neviem, ovšem už bude nový mesiac, tak diétu nakupovaciu si dám zrejme až potom... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no naštvali ma...

poobede som pozerala jedny šaty... mal prísť doktor k počítaču, aj prišiel... bol tu dosť dlho, potom do toho prišlo ešte niečo, a kým som sa k obchodu vrátila, šaty sú vypredané... no nenaštve to?! :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Vlastne vy nakupovači cez internet mi dávate prácu že ešte aj cez štátny sviatok máme nariadenu šichtu, tak to s tým nakupovaním cez net preháňate :zubiska:

 

Brat nakupuje všetko na nete a vtedy som pochopil zmysel toho celého. Na dedine ďalej od miest kde máte najbližšie mesto aj 20km a chcete si kúpiť niečo, tak musíte vycestovať za obchodmi. Tam je jednoduchšie si to objednať na eshope a prinesie to kuriér rovno do brány. Ale v takej dedinskej domácnosti je vždy niekto doma, má to kto prevziať.

 

Ja som celý život žil v okresnom meste tak vždy bolo pre mňa prirodzené sadnúpť na bicykel a ísť si to kúpiť. Nikdy som nepotreboval nič riešiť cez net lebo mám všetko na dosah ruky aj osobne na pobočke. Dám príklad: Volal som na zákaznícku linku operátora a informoval som sa o nejakom produkte. Operátor povedal že nemusím chodiť do predajne ale môže rovno vybaviť objednávku zo stoličky a kuriér donesie... LENŽE bol pracovný deň čo znamená že ak sadnem na bicykel tak za 8 minút som na pobočke a budem to mať hneď... Kuriér by prišiel o deň dva, u nás je každý v práci cez deň nikoho doma niet, takže by to nemal komu dať tak ako aj poštári nechávajú žlté lístočky lebo chodia v dobe keď je každý v škole v práci...

 

A môj hlavný dôvod je že cenovo nedokáže konkurovať nič bazárom a záložniam. Lebo eshopári sa chvastajú tým že majú lepši ceny ako obchody ale nikdy nebudú mať až tak lacné ceny ako bazáre a záložne. Lebo ja keď chcem hernú konzolui, mobil, alebo telku je mi jedno či je to nové alebo používané stále je to len vec ktorá danému účelu poslúži...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kúpila som si cez net teplákovú súpravu, mikina je mi super, gate sú akurát Flinstonovi, ktorý je o hlavu vyšší odo mňa. To je aké číslovanie...ale aspoň mikinu že snáď využijem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musíš si nájsť vhodné číslovanie... veľkostné tabuľky majú všade, a ak dobre pamätám, máš vyberať číslovanie pre nižších ľudí....
dá sa, zásielkových obchodov je hodne, ja som spokojná s nemeckými a švédskym, síce sú drahší, ale problémov je s nimi minimum, a dobre sa s nimi jedná,

majú oni všetko, pre chudých, pre obéznych, vysokých, nízkych,  s úzkou nohou, širokou nohou.... s malou aj veľkou....

sem tam sa stane, že niečo nesedí, alebo nie je také, ako na obrázku, alebo konkrétne mne strih nesedí.... ale objednávam na nosenie všetko, od spodného prádla po topánky, kabáty, šaty, všetko ... za nejakých 13 - 14 rokov som poslala späť snáď 8 - 10 vecí, tak nejako, to je minimum.

ostatný tovar, nech je to čokoľvek, objednávam tiež z netu, potraviny, drogériu, čokoľvek... tam som zvyčajne vždy spokojná

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no veď sa kvôli tomu nezbláznim, Flinstonovi sú tie tepláky akurát, ešte aj taký strrih majú, že je vhodný aj pre chlapa. Mikina je fajn. Mne najlepšie sedeli veci cez nebohý neckermann, tam čo som si objednala, to mi bolo dobré.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo je s neckermannom? Kedy stihol zaniknúť? Lebo pamätám že odťial ženy lúbili objednávať a často aj vracali že sa im oblečenie nepáči alebo nesedí. Pri oblečení eshop radšej nie lebo sa nedá vyskúšať. Aj do amazonu strašne veľa oblečenia a obuvi chodí naspäť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neckerman skoncil v roku 2011. Dufam, ze to je pre teba uzitocna informacia.

 

Hm..naposledy sme kupovali cez net, hotelove ubytovanie a odvoz taxikom z letiska..hadam je uz cas aj na nejake oblecenie.

Zeby som skusila prvykrat amazon? Nech Tomas nepride o pracu?:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som z neho kupovala tak pred 10 rokmi, nejaké šaty a kostýmy - trojkombináciu sako+sukňa+nohavice, bola som spokojná. neviem, prečo skončili. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No napríklad rezervácie cez internet sú dobrá vec len to už asi nespadá do kategórie nákupy cez internet či áno? Tak sme už párkrát robili že sme si rezervovali miesto v kine/divadle ale fyzicky sme zaplatili až tam keď sme došli. Akurát internet pomôže usporiadateľovi predstavenia mať prehľad o tom koľko ľudí príde a zákazník zase že koľko je ešte miest a či bude môcť sedieť zhruba v tej časti javiska kde chce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme aj rezervácie cez internet sú online nákupy. vieme, ako sa rezervuje cez net, spravidla.

----------

 

ja som si objednala šaty a pletený kabátik... som zvedavá, posledný online nákup bolo fiasko.... tak som vážne zvedavá.

 

a okrem toho som som potrebovala nejako poďakovať potomkovi za jednu rýchlu súkromnú prácu pre mňa.... urobil to ako ináč nádherne .... a vymyslela som odmenu v podobe dočasného vstupu do Klubu Pánů z Ponožkovic :)

 

nevie o tom, prvé ponožky už aj prišli, kým on je preč, a som nadšená, sú nádherné.... neodolala som a musela som to pootvoriť... ale zalepila som tak, že to nie je vidieť.... ďakujem Hellé za skvelý nápad :klobuk:  :)
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedávno mi prišla cestovná kabela, verím, že dobre poslúži. A objednala som si takú nafukovaciu oporu krku, furt ma zlostí moja krčná chrbtica. uvidím, či mi to pomože.

A dalšia objednávka - poťahy na našu sedačku a kreslá v obývačke, aj som to odmerala, tak dúfam, že to bude sedieť. Len to celé má jednu nevýhodu: ja nikdy netuším, dokedy budem v robote, lebo v poslednom období nemám zdania, kedy ma vedúca vyženie domov, a kedy ma naopak, požiada, aby som ostala dlhšie. A tak netuším, akú doručovaciu adresu mám zadať do objednávky. Niektorí kuriéri sú zlatí a dá sa s nimi dohodnúť - iní sa ani nebavia a musím z nich páčiť, kam to mienia odovzdať, lebo mne sa neuráčilo byť na adrese. A on po 15-tej už nejazdí. Iné je, ked si môžem zadať odberné miesto čo najbližšie miestu bydliska, to je fajn. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám pocit, že okrem potravín a väčšiny drogérie, cez internet už objednávam všetko.

Väčší výber, možnosť porovnať okamžite ceny, z pohodlia domova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

bodkované šaty som nikdy v živote nemala, až teraz na postaršie kolená... a zožali úspech, k tomu nové sandále.... a môj šperk na ruku a jedna dáma ozlatovaná a oblečená ako do bálu mohla na ňom oči nechať :)

boli sme u lekára, na juhu, zastavili sa u mamy, a mame som vzápätí musela objednávať rovnaké sandále.... už ich má kdesi na ceste... :)

 

a idem ešte popozerať... :)

mimochodom objednávam zaujímavý sprej do topánok... hodne sa osvedčil, postaví sa hlavou dolu do topánky a fúka dopredu aj dozadu... a už sa míňa, objednám.
a už nemám ani diétne džemy a ekovýrobky.... ako vidím, musím trochu ponakupovať... ale samé užitočné veci, prosím pekne : )

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Bol som už aj ja nútený použiť e-shop keďže ten starý mobil čo mám pojme pamäťovú kartu do 2GB a v celom meste som nevidel menšiu ako 8GB. Takže som musel googliť až nejaký pc obchod to mal na sklade a 3 dni som čakal na doručenie, no inú možnosť som nemal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

práve sa svedčilo, prečo je dobre mať hotovosť po ruke na účte, po 6 rokoch nám odišiel odvlhčovač, pokazilo sa na ňom čidlo,

tento byt bez toho je liaheň spór a podobnej hávede... takže som dnes hľadala.
takže samozrejme online, ako takmer všetko ostatné :)
zaujímavé je, že pred letom nemajú obchody spravidla klímy, pred zimou nemajú odvlhčovače... nakoniec som jeden vhodný našla, dúfam, že príde, držím mu palce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ako som uz v teme o telefonoch povedal ze budem mat aj k tejto teme co dodat, tak len tolko ze sice ja neholdujem eshopom, ale su drobnosti co jednoducho v obchodoch nedrzia. Moj novy mobil ma donuti pouzit eshop kde budem potrebovat redukciu na sluchatka. Tak ak najdem a objednam, hodim skusenost s nakupom cez dany online obchod.

 

Ale zaroven sa chcem pred tym opytat ze ako dlho cakavate na dodanie tovaru? Aby som si to vedel spravne nacasovat. A ako riesite problem ked nema kto ten tovar prevziat? Nechaju to na poste a preberiem s tym zltym papierom ako ked mi posielaju sukromne balik? To by bolo najlepsie len s tymto vela skusenosti nemam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zisťujem, že kupovať cez eshopy má asi oveľa viac benefitov.

Kúpila som v kamennej predajni detskú elektrickú odsávačku hlienov. Po odskúšani som sa rozhodla že ostanem pri manuálnom odsávani, resp pri použití nadstavcu na vysávač. Kvôli výkonu. Veľmi slabý sací výkon, resp podtlak. V porovnaní s tým z vysávača. 100 a jedno...

A teda keďže nie som spokojná s tovarom, vrátiť sa nedá. Na rozdiel od eshopu, kde by som do 14 dní vedela tovar vrátiť bez udania dôvodu.

Takže mi neostáva nič iné len to predať, nové, pod cenu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@doll... tak, jeden z dôvodov, prečo nakupovať v eshope.
na dnes sa už ustálili dobré a mnohokrát odskúšané a vyskúšané kvalitné eshopy, komunikácia s nimi je spravidla dobrá a niekde až nadštandardná,
tovar sa dá vrátiť, hoci to je vec, ktorú využívam málokedy,  za tie roky sme vracali skutočne minimum vecí - na to, že skutočne prakticky všetko nakupujeme cez eshopy už roky.
 

pred 12 hodinami, Tomáš napísal:

Ale zaroven sa chcem pred tym opytat ze ako dlho cakavate na dodanie tovaru? Aby som si to vedel spravne nacasovat. A ako riesite problem ked nema kto ten tovar prevziat? Nechaju to na poste a preberiem s tym zltym papierom ako ked mi posielaju sukromne balik? To by bolo najlepsie len s tymto vela skusenosti nemam.

Tomáš, najprv zisti, cez koho dodávajú tovar. či cez poštu, či len cez kuriérske služby... keď budeš vedieť, vždy sa dá s dodávateľom dohodnúť, kedy ti tovar a kam dopravia.

čo sa týka času, to zistíš pri nakupovaní, tam kdesi bude napísané niečo o preprave, zvyčajne býva.  záleží od druhu tovaru, prepravnej spoločnosti a kdečoho iného.
niekde je to dva tri dni, niekde týždeň aj viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, Tomáš napísal:

 
Ale zaroven sa chcem pred tym opytat ze ako dlho cakavate na dodanie tovaru? Aby som si to vedel spravne nacasovat.


Na slovensku zvacsa do 5 pracovnych dni max.
Z ciny od 3 tyzdnov do 3 mesiacov.
...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov