Skočiť na obsah

Na akú školu ísť?


Sniper

Odporúčané príspevky

Treba ist hlavne na skolu, ktora ma aj meno vo svete....Preto pripada na Slovensku do uvahy IBA Univerzita Komenskeho....ostatne v inych krajinach neberu do uvahy.....ste iba nieco vystudoval proste :lol:

Ja chodim do skoly, co je v Cechach. Jedinu vyhodu ma v tom, ze je znama aspon po celej Europe...to mi bohate staci :)

Nevyhody: Vsetko ostatne - nic nenaucia, daleko a este aj platis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba ist hlavne na skolu, ktora ma aj meno vo svete....Preto pripada na Slovensku do uvahy IBA Univerzita Komenskeho....ostatne v inych krajinach neberu do uvahy.....ste iba nieco vystudoval proste :lol:

Ja chodim do skoly, co je v Cechach. Jedinu vyhodu ma v tom, ze je znama aspon po celej Europe...to mi bohate staci :)

Nevyhody: Vsetko ostatne - nic nenaucia, daleko a este aj platis.

teoria jak pome na jahody, ked sme u toho, absolventi STU maju ovela lepsie meno vo svete ako absolventi UK, len pre info

a dalsia vec, skoly ako Heidelberg, Oxford, Harvard, Karlova Univerzita, tie maju meno vsetky ostatne su len to ze mas nieco vystudovane... v zivote staci aby videli ze mas skolu a ze si hlavne SCHOPNY... to ci mas potom nejaku zapadlu univerzitu, ci EU, ci UK je im ukradnute..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa ti ako podarilo tak rýchlo?

No vieš, som šikovný... (stačila účasť na prednáške :))

 

Ja chodim do skoly, co je v Cechach. Jedinu vyhodu ma v tom, ze je znama aspon po celej Europe...to mi bohate staci :)

Nevyhody: Vsetko ostatne - nic nenaucia, daleko a este aj platis.

Tie výhody a nevýhody by som otočil. V praxi sa často stretávam s tým že pre firmu je dôležité čo vieš a nie čo si vyštudoval.

Vo firme kde robím tak niektorí mantáci bez maturity sú na lepších pozíciách ako ja (s maturitou) lebo majú v tom odvetí prax.

Ale naša firma je tak trochu divná, aj to je jeden z dôvodov prečo som sa dal na VŠ lebo pri predstave že to všade tak chodí ako u nás sa mi ježia vlasy. S VŠ sa mi otvorí viac možností (už len vyštudovať :lol:).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Polaris...

 

to si teraz peknú somarinu napísal. V dnešnej dobe je toľko vysokoškolákov, že nezáleží ani tak na mene školy, ale na tom, čo dokážeš. A ktoráže to škola má vo svete, Európe meno? Áno má len meno, ale nič iné. Taká veterina v Košiciach alebo farmácia v Bratislave majú určite lepšie referencie.

 

S tým hodnotením škôl by som bol trochu opatrný.

A vo svete majú vo všeobecnosti problém uznávať naše tituly. Azda len tie doktorské uznajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba ist hlavne na skolu, ktora ma aj meno vo svete....

A ked mi stačí len školu vychodiť aby som si našla zamestnanie a netreba nejakú super známu? Neviem ani na internete nájsť poriadny zoznam všetkých vysokých škôl a ich fakúlt a čo sa tam vlastne robí a tak.... Všetko je z roku 2002 alebo 2005

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozri...Toto je jedina info co som dostal ako referenciu, ze jedine meno vo svete ma fakt hlavne Univerzita Komenskeho....ostatne ako ostatni vravia hlavne potrebujes prax a to vrelo suhlasim.......potrebujes aj fakt mat daco v hlave.....Ide uz len o to, ze vlastne co chces studovat, ale na skole si mysli, ze ju urcite nenajdes, pokial ta to vyslovene nebavi...alebo jednoducho chces len skolu s menom a titul.

 

A co sa tyka znamosti? No to je ta najlepsia moznost, pretoze vtedy ani nic v podstate nemusis vediet a ta naucia veci. Tak som dopadol aj ja. Po znamosti...dobry plat...a hlavne ma naucili nieco a vypracovali si zo mna nieco, lebo znamost. V podstate mas vyhrane, ak mas nejaku znamost na dobru poziciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozri...Toto je jedina info co som dostal ako referenciu, ze jedine meno vo svete ma fakt hlavne Univerzita Komenskeho....ostatne ako ostatni vravia hlavne potrebujes prax a to vrelo suhlasim.......

by ma zaujimalo odkial si dostal tuto info.. pokial viem, vo svete maju meno architekti zo stavebnej STU, elektronici a informatici z FEI

nepoznam ktory pravnik, manazer, biolog, ci filozof by spravil z UK take meno vo svete

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked chces mena otvor google

 

je vseobecne zname, pisane aj napr na sme ze slovenski architekti sa podielali na vela zaujimavych stavbach sveta, a ze su za to ocenovani

 

minule myslim nejaky FEIkari vyhrali nejaku svetovu sutaz v robotike ci co to bolo

 

celkovo maju absolventi STU zo slovenska najlepsie meno...

ked povies v zahranici architektovi ze si studoval na STU architekturu, tak ta uzna

ked povies pravnikovi ze si studoval pravo na UK tak bude pozerat o com hovoris...

 

len pre info ja studujem na EU, takze zabomysie vojny STU vs. UK mam na salame

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten kto je niekde po znamosti, tak aj na toho raz pride....pokial nepreukaze schopnosti, skola je mu v tom pripade na houby

 

clovek moze byt na hocakej skole, aj bez mena, je len na nom, co z neho vyrastie....moze byt z neho schopnejsi clovek ako niekto kto vystuduje dajme tomu tu uz spominanu STU....

 

samozrejme, skola je odrazovy mostik, z ktoreho sa lahko odraza....ale zamestnavatelovi nestaci ze mas Ing, ci Mgr, ci iny titul....casom zisti co je v tebe

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked chces mena otvor google

Toto je fakt tak jednoduchá a univerzálna odpoveď, že nemusela byť ani napísaná. Neviem prečo v poslednej dobe čítam na webe toľko príspevkov typu "nájdi si na google". To je to isté ako keby nezamestnaný z mesta s 30% nezamestnanosťou nemohol vyžiť z podpory tak mu dám super radu typu "zamestnaj sa".

 

Tiež by ma zaujímali konkrétne mená tých známych architektov, elektronikov a informatikov zo STU.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

su aj ludia z filozofickej, co su vo svete znami a uznavani odbornikmi vo svete, napriklad len z mojej katedry dvaja....

to ze si o nich necital, neznamena ze taki nie su, ze ano

 

netvrdim ze uk nema kvalitnych a znamych ludi

len tvrdim z vlastnej skusenosti ze STU vo svete ma lepsie meno ako UK.. to som zazil ja z ust cudzincov

 

Axel nemam naladu ani cas hladat tu tie clanky, preto som dal odkaz na google

ako vravim zabomysie vojny UK vs. STU mam na haku, preto sa do toho nebudem takto angazovat, nepotrebujem nikomu nic dokazovat ktora skola je lepsia, ja chodim na skolu ktora ma velmi slabe meno aj na slovensku nieto este v zahranici a je mi to ukradnute, pretoze ako som pisal vyssie, to aku ma clovek skolu je jedno, hlavne je to co preukaze v praxi !!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak na pol s tym vyrokom suhlasim, ze hlavne je to co preukaze prax. Ale na druhu stranu su ti tie tvoje schopnosti na velky konsky, pokial nemas tiez aj dobru znamost......A ked mas znamost, tak si z teba vytrenuju cloveka, ktoreho potrebuju na danu poziciu a je im jedno, ze co si mal za skolu a dokonca ze ci si vobec vystudoval nejaky titul (vsetko sa da, ale hlavne ze studujes vysku). Ked mas dobre konexie a udrzis sa tam, tak nemas problem.

Co sa tyka skoly, tak ano...tu treba....vdaka tomu ti daju taky plat, aky titul mas. To je tak asi vsetko na co je skola dobra, vsetko ostatne je bonus, ked to cloveka bavi. Len platove ohodnotenie.....a preto radsej skolu s menom.....aby ked v zahranici sa niekto uchadza o miesto, tak by hned vedeli, ze tu skolu poznaju a tym mal vacsiu sancu na prijatie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel nemam naladu ani cas hladat tu tie clanky, preto som dal odkaz na google

Ten odkaz bol platný ako rada Horrorovi "nájdi si babu" :lol:

Čo sa týka "vojen" STU, UK a EU či čo, tak to mám na háku tiež :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dôležité je čo ukážeš a nie z akej škole si. Poznam jedneho ktory tiez chodil na nejaku malo znamu vysku a teraz pracuje v nemecku na dobrej pozicii lebo ukazal co vie a nie z akej skoly je.

 

Ja už mám svoj prvý týždeň za sebou. A je to celkom v pohode klasická panika a stres nedostatok skrípt, kde ich zohnať, kde mám učebnu atd.....

Upravil sa mi aj rozvrh co bolo hodne dobrá uprava cely stvrtok mam volny hehe cista paradicka.

Ale ta organizacia na skole je fakt katastrofa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme mali odborný seminár z angliny, nejaké dva politické články sme prekladali. Celkom pohodka a ďalší zápočet sa blíži :lol:

 

Ale ta organizacia na skole je fakt katastrofa.

To je skoro všade, už to považujem za pravidlo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je pravda :lol: Lenze clovek nemusi ani vediet to co vie....oni si ho vyskolia.....ked ma skolu, co ma meno...je to o dost jednoduchsie

polaris to co ty spominas je nieco ine... vacsina robot okrem mediciny prava a podobnych je o tom ze si ta zaskolia, a fakt ze skoro nikdy nevyuzivas presne to co si sa naucil

pointa je v tom ze v skole sa uci clovek, ako poznatky vyuzivat, neuci sa len samotne poznatky... resp tak by to malo fungovat, samozrejme aj teoriu treba ovladat, ale vzdy to je o tom ako spravne ju aplikovat do praxe

o tom by mala byt dobra vysoka skola

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na strednej aj na vyske som sa ucila ekonomiu a cely tento system fungujuci v SR a CR

 

a pracujem vo firme, ktora je svajciarko-americka.... :lol: a som ako keby v ich home country, cize sa musim prisposobim vsetkemu, zakonom, uctovnictvu, logike....

cize vsetky danove, uctovne zakony su mi na prt.....a nevraviac o stovkach uctov naucenych tu na skole..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov