Skočiť na obsah

Vysoké rýchlosti


cizy

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 155
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    36

  • Sniper

    29

  • cizy

    23

  • weirdo

    10

Top prispievatelia v tejto téme

Debil, ktory ide v meste 170, porusuje tolko predpisov, ze by som mu vodicak zobral dozivotne. Nech si nevazi vlastny zivot, ale nech takyto censored neohrozuje inych. Pochybujem, ze ma v hlave tolko rozumu, aby chapal, co dokaze auto v 170km rychlosti sposobit.

neviem preco ale nemal som pocit ze cizy isiel tych 170 v meste ale po dialnicia este raz vravim, je rozdiel ked niekto ide o 15-20km/h viac a je rozdiel ked niekto ide na 40ke 140..napr mna zastavili ze som prekrocil rychlost o 50km/h... kazdy by si hned povedal aky debil ako jazdiale to ze to bolo na dialnici na einsteinovej o desiatej vecer a okolo mna neboli ziadne auta a je tam nezmyselna 80ka uz nikoho nebude zaujimat

S mačetou urvať :lol:

co sa vam nepaci? ja si tak rad luftujem ruku, pekne vystrcim, a vtedy jazdim pomalsie :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napr mna zastavili ze som prekrocil rychlost o 50km/h... kazdy by si hned povedal aky debil ako jazdiale to ze to bolo na dialnici na einsteinovej o desiatej vecer a okolo mna neboli ziadne auta a je tam nezmyselna 80ka uz nikoho nebude zaujimatco sa vam nepaci? ja si tak rad luftujem ruku, pekne vystrcim, a vtedy jazdim pomalsie :lol:

okej, ved pisem, ze dialnicne useky su nieco ine ako mesto.

zaklad je prisposobit rychlost jazdy okolnostiam - co ale neznamena, ze si myslim, ze nato mam a pojdem na 60tke v meste 120-150.

okrem toho - k rychlosti a usetrenemu casu. pri 10km trase po meste a prekracovani rychlosti o 20-30 percent - teda na 60tke 70-80 usetrite 1minutu, opakujem, 1minutu. Stoji machrovanie, ego alebo co to tych ludi nuti k tomuto zato?

 

Ja som typ cloveka, ktory ma v aute rad pohodu - vhodna rychlost, tempomat, pohodova hudba (klasika a pod). Preto mi dokonale vyhovuju skandinavske cesty, dansko atd. U nas, ked clovek ide predpisovo musi kazdu minutu davat pozor na ludi co ho predbiehaju, ohrozuju (cez plnu ciaru, odbocovacie pruhy, ostrovceky na ceste), riesit ludi co prebiehaju cez cestu uplne vsade bez ohladu na auta (bol aj pripad matka s dvomi detmi cez dialnicu pri malackach)...

 

A pricina? Mentalna a socialna nevyzretost Slovakov, Cechov atd.

 

Kam sa vsetci ponahlaju? Su vsetci tak doleziti, ze tu minutu na nich nikto nepocka? Alebo pri cestovani na dialnici? (v suvislosti s pripravovanou novelou - 160km na dialnici usetri pri PLYNULEJ jazde - co bude malokedy - 5 minut pri ceste na hranice s CR z BA alebo 24 minut pri ceste do kosic - teda uplne nic za cenu ohrozenia.

Vyspele narody chapu, ze rychlost cestovania je determinovana plynulostou a nie max rychlostou - vid 110km/h v kanade, australii, vela statoch usa - a tam sa bavime o uplne inych vzdialenostiach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazdy bere len statisticky ze ked idem rychlejsie usetrim par minut

ale nik sa nezamyslel ze ked idem rychlejsie, stihnem sa vyhnut kolone, stihnem obehnut autoskolu ktora spomaluje a kopec inych faktorov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...nechytis zelenu vlnu, sposobis spomalenie ostatnym plynulo jazdiacim atd...alebo opacne, ked pojdes rychlejsie, presne tu kolonu stihnes, kym sa neuvolni atd. v priemere verim, ze tento casovy vypocet je spravny a aj ked povedzme pri jednej jazde usetris 5 minut, pri dalsej vlastne predlzis cestu o 3 minuty, nehladiac na spotrebovane palivo, brzdy a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no poviem ti moju statistiku

 

denne chodim do prace, ak si dam namahu a idem presne podla predpisov tak tych 9 km idem cez 25 minut, ak idem tak ako idem (a to nejdem prasacky, akurat nie uplne podla predpisov) tak som do 15 min v praci...

 

a myslim ze ten rozdiel je markantny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia kvôli Váhu a hradnej skale, ktoré sú príliš blízko pri sebe vedie jediná cesta cez centrum Trenčína a mal by si to miesto navštíviť medzi 13-15h aby si zistil čo znamená pojem "dopravná špička" :lol:

Pridaj 2x viac áut na Račianske mýto a získaš predstavu ako to vyzerá u nás.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel porovnavat dopravu v trencine s ba je ako porovnavat dopravu ba s new yorkom :lol:

 

len pre info, bol som v centre trencina, a nieje to nic hrozneho

fyi denne prejde pristavnym mostom v BA cez 130 tisic automobilov... co je vyse dvojnasobok poctu obyvatelov celeho trencina :) takze odporucam ti ist si skusit previezt sa rano medzi pol 8 a pol 9 po hlavnych tahoch BA

 

napr z jedneho konca na druhy (DNV-vajnory) cez mesto je to okolo 25-28 km ides v spicke tak hodinku aj pol niekedy aj viac... a to vacsina tahov tym smerom su velke X prudovky a nie male cesty :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel tym ze v BA tak ako v kazdom velkom meste je vjazd do centra co najviac obmedzovany, aby sa vnom nejazdilo... pretoze centrum BA je hlavne pre pesich a nie pre auta

 

a ak si siel niekde po hlavnom namesti ci po korze, tak sa ani necudujem ze ti to prislo nejake prazdne :lol: :)

 

najvytazenejsie useky mas patronka, bajkalska, trnavske myto, racianske, prievozska, sancova...

toto su vsetko ulice mimo centra, ale hlavne bratislavske tahy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel tym ze v BA tak ako v kazdom velkom meste je vjazd do centra co najviac obmedzovany, aby sa vnom nejazdilo... pretoze centrum BA je hlavne pre pesich a nie pre auta

Ahaaaa zrazu :lol: no dobre teda

 

najvytazenejsie useky mas bajkalska, racianske

Bajkalskú a Račianske poznám celkom dobre, nikdy som tam nemal väčšie problémy, ale možno som mal šťastie.

 

lebo si tu bol v sobotu ty trubiroh

1) Trubiroch sa ti hompála v boxerkách

2) Čo ty vieš o ktorom dni ja hovorím? Autom som po BA jazdil už v tom čase keď ty si vodičák videl akurát tak vo fotrovej peňaženke.

 

 

Takže aby som stručne zhrnul túto časť témy, nemusíte my vysvetlovať aká je dopravná situácia v BA, pretože podobný charakter má dop. situácia v centre Trenčína, neraz označenou za katastrofálnu (kvôli tomu sa v budúcnosti bude musieť zmeniť územný plán centra mesta). V TN je bohužiaľ iba jeden most, bývalý primátor sa radšej stal ministrom obrany ako by mal splniť predvolebné sľuby, takže aj tento problém sa bude riešiť v budúcnosti.

Je mi jasné že v BA sa kvôli prepchatým cestám jazdí neraz pomalšie ako pešo, ale nemyslite si že iba vy tam máte tieto problémy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel nik si nemysli ze len tu su dopravne problemy (ak by sa dalo nech si ich zobere zvysok slovenska ked sa obcas nadava ze aj v tomto musi byt BA prva, my budeme len radi )... ale ako som uz povedal porovnavat hustotu premavky trencin - BA je ako porovnavat BA s new yorkom...

 

v oboch pripadoch je ten rozdiel x nasobne vacsi tot vsjo

 

a este ked pises ze si v BA jazdil ked cizy este ani netusil co je vodicak tak si uvedom ze v BA to je z roka na rok horsie

len pre porovnanie ako to rastie -

krizovatka Bajkalska - rok 1990 - denne prejde cez nu cca 35000 vozidiel

krizovatka Bajkalska - rok 2000 - denne cez nu prejde cca 75000 vozidiel

 

teraz aj ked je odlahcena vdaka dialnicnemu obchvatu, denne cez nu prejde skoro 100 000 vozidiel

 

takze ak si nieco videl pred par rokmi, nemozes to porovnavat s realitou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krizovatka Bajkalska - rok 1990 - denne prejde cez nu cca 35000 vozidiel

krizovatka Bajkalska - rok 2000 - denne cez nu prejde cca 75000 vozidiel

1997/99 a 2002/03

 

v BA to je z roka na rok horsie

To mi je ľúto. Čítal som raz, že napadol centimeter snehu a doprava skolabovala.

 

 

Takže vrátim sa k téme:

 

SME nedávno uverejnili článok o chlapíkovi čo na Youtube zverejnil video, že jazdil na motorke 300 km/h. To video bolo veľmi nudné a dokopy na ňom nebolo čo vidieť. A vraj to polícia môže považovať za dôkaz :lol:

V PC mám video kde motorkár ide 300 km/h po diaľnici, to je lepší shot.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenze tych 300 na dialnici pokial sa nemylim bolo v nemecku, takze neporusil predpisy

a tych 300 po okreskach je trosku rozdiel, dialnice v nemecku su stavane na vysoke rychlosti, okresky niesu stavane ani na 180 a nieto este na 300

na tych okreskach bolo vidiet ze ten sofer vie aj jazdit, kedze robit take prejazdy zakrut ako robil on nieje len tak

ten na dialnici jedine co robil je ze isiel rovno a daval to na zadne

 

obaja su ale aspon podla mna "darcovia organov" pri takej jazde... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm. darcovia orgánov.

 

jeden kamarát aj jeho známy, s ktorým sa spoznali v nemocnici, s chorými srdciami - teraz v auguste behom pár dní obaja dostali telefonáty kvôli okamžitým nástupom do nemocnice na transplantáciu ...

motorkári a vysoké rýchlosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Andulqa k tomu kluckovaniu... ak sa clovek zaradi normalne, bliknut nepotrebuje... samozrejme je rozdiel ak niekto ide pred tebou, zrazu dupne na brzdu a odbaca niekam bez smerovky, to ano, to aj ohrozi dalsich

 

a k tej dialnici, jazdit sa ma vpravo, lavy pruh je na predbiehanie, ak niekoho predbehnem zaradim sa..

ak aj ide niekto rychlejsie nez je povolenych 130, nemam ziadne pravo brzdit ho len z dovodu ze on porusuje predpisy

trochu oneskorene zareagujem :lol:

 

k tej dialnici, my sme sli sice vlavo, ale to len kvoli tomu ze aj my sme obiehali nejake auta a akurat sa tam uvolnovala kolona, bolo tam trochu viac aut nakope, slo sa kade to islo, pomalsi ostavali vzadu, rychlejsie sli dopredu atd.....no a ten magor sa na nas (a nie len na nas tlacil) a dobre ze nas nezatlacil ku krajnici a nakoniec nas predbehol zprava ani sme sa nemohli zaradit po tom nasom predbiehani, lebo by sme donho vrazili, nj

 

 

teraz je inak sranda na bajkalskej, dva pruhy su uzavrete, takze rano to tam tak aj vyzera, axel mozes sa ist pozriet :) esteze sme si to vcas rano uvedomili a odbocili na ruzinovsku :)

 

Nokia, ty si ako moj brat inak, ten asi tak jazdi ako ty, usudzujem z tvojich prispevkoch...on je dobry a skuseny vodic a jazdi dost drzo, vie co si moze dovolit, ale teda musim povedat, ze obcas sa s nim bojim ist

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Andulka suhlasim ze ak sa tlaci magor v lavom pruhu a pritom vidi ze oba su uplne plne a furt len dobiedza tak to je otravne (takymto robim moju oblubenu vec, preblikavam lavy a pravy blinker.. inokedy to pouzivam s kamaratmi ako pozdrav ked su za mnou, takto ale pekne zmatiem sofera a nevie co si ma mysliet tak zvykne pribrzdit :) )

 

a to porovnanie s bratom budem brat ako kompliment, dakujem ;)

ja ked jazdim s niekym tak jazdim vacsinou ako baranok, ked jazdim sam, jazdim ako mam chut :lol: som totiz nauceny jednu vec, ak naburam s niekym, som za neho zodpovedny, ked naburam sam, som zodpovedny len sam za seba... neplanujem burat, ale mam to proste v sebe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kludne to ber ako kompliment, ja teda vzdy hovorim ze moj brat jazdi dobre, aj ked na moj vkus prilis drzo obcas, no ale ja som strachopud, obcas radsej zavriem oci :lol: preto aj nechcem vodicak, nebol by zo mna dobry vodic :) ja sa lahko strhnem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenze tych 300 na dialnici pokial sa nemylim bolo v nemecku, takze neporusil predpisy

ak sa nemylim, kazde vozidlo ma najvyssiu povolenu konstrukcnu rychlost a aj ked nie je obmedzena rychlost vseobecne tuto nesmie prekrocit

a nemyslim, ze ta motorka ma povolenych 300

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov