Skočiť na obsah

Vysoké rýchlosti


cizy

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 155
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    36

  • Sniper

    29

  • cizy

    23

  • weirdo

    10

Top prispievatelia v tejto téme

Tiez mam rad vysoke rychlosti... no terajsie auto na to nie je stavane, takze idealna spotreba ako aj zvuk motora je okolo 120-130km/h... viac sa s tym da ist, ale cloveku pride auta luto.... a navyse 120 je taka bezpecna rychlost... ze clovek si zvlada pri tom precitat aj noviny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ocinko spominal, ze minule sa mu kamos chcel ukazat s prerobenou Z4kou, tak presli ZV-BB za necelych 5minut ... celu cestu sa hybali medzi 260-280. musela byt zabava :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo fakt zabava ked stretnes na dialnici TT-BA v noci okolo 2hej hodiny Audi S8 ktory ma pustene bixenony, blikace a ide si v lavom pruhu takych krasnych 260 :lol:

juj mat tak tank a vliezt mu tam, to by bolo srandy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo ked si zoberem ze audi S8 ma 2 tony a celohlinikovu karoseriu a tank napr T80 ma 46 ton a cely opancierovany tak myslim ze pre audinu by to bolo ako naraz do nejakej obrovskej kamennej steny, s tankom by to trosku asi pohlo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 3 mesiacmi...

kamarat dnes zobral auto a isli sme do mesta sa vyvazat. uplna pohoda po meste repraky vyhulene skoro na max, tucne beaty, na gagarinovej a ruzinovskej sme sli 170 a potom pri vyjazde z mesta smerom na podunajske biskupice na tej klukatej ceste stovkou. to hadzalo nas na vsetky strany a do toho vselijake pi**vinky, ani pred seba na cestu sa nepozeral. idiot skoro nas zabil. rychla a nebezpecna nocna jazda ma cosi do seba, kazdopadne. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v dobrom aute pri 170 sa tebe zrejme nič nestane, maximálne ti dá pohube airbag

:lol:

v 170km rychlosti ma auto hybnost desiatky ton, deformacnu zonu cca 6 (auto ma cca 4,5) metrov pri spomaleni niekolko g. teda z toho auta zostane...hm, nic.

prezit havarku v takejto rychlosti je vynimka, nahoda ked nevletis do pevnej prekazky alebo ta zachrani monoblok ako napr vo ferrari enzo.

 

skus niekedy vrazit hlavou do lampy, a to mas len 60-100kg a rychlost 5km/h.

 

este k povodnemu autorovi - som rad, ze takeho debila som este nevidel zblizka v mojom aute. na mieste by som bral vodicak, a naparil par rokov za vseobecne ohrozenie.

 

mam cosi odjazdene v naozaj kvalitnych autach, ano, rychlost 130 na dialnici subjektivne necitite (ziadny hluk, otrasy) ale fyziku neoklame nikto. smutne je, ze sa o to pokusaju hlavne decka v "tuningovanych" skodovkach, autach 10rokov plus a pod. "uplna pohoda po meste repraky vyhulene skoro na max, tucne beaty, na gagarinovej a ruzinovskej sme sli 170"

 

Prirodzeny vyber ale funguje, nic naplat, dokial nezabije/neublizi inemu pri tom ako sa sam zabije (tazky uraz nie, tam sa mu na liecbu skladame vsetci niekolko milionov) je to cca jeho vec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zas sme pri tom istom. najradsej mam nazory ked niekto ide raz za cas po dialnici rychlejsie a hned sa tu objavuju komentare typu "vseobecne ohrozenie" , "bral by som vodicak", "debil"

 

ako potom klasifikujes tychto ludi? :

 

idem v pravom pruhu v meste a z laveho sa preradi bez smerovky, bez toho aby sa obzrela, s telefonom na uchu daka 50tnicka takym sposobom ze musim prudsie brzdit aby mi zadkom auta nezramovala cely predny blatnik. alebo dva pruhy na odbocenie vlavo, krizovatka, som v pravom, zabaca sa z racianskej o 90 stupnov na Jarosovu a auto z laveho pruhu vojde do mojho, kebyze som zadubeny jak niektori vodici tak uz je vo mne. ale sak toto vsetko je vpohode Pette,ze? ze niekto nevie vobec jazdit a ohrozuje kade chodi.

 

ale ked niekto kto vie jazdit a ide na dialnici chvilu 170 automaticky je debil a vsetko mozne, lebo ty si tam bol a vies to hned zhodnotit a cloveka klasifikovat a odsudit. gratulujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

suhlasim s cizym

jazdim denne a vela

najviac nehod sa stava z nepozornosti vodicov a z toho ze nepoznaju znacky ako daj prednost v jazde a pod...

z rychlosti sa ich stava ovela menej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odkedy ma moj priatel vodicak, tak si dost vsimam ostatnych vodicov a som teda zhrozena, smerovky vela z nich nepozna a uz sa mu stalo aj take, ze siel podla predpisov, presne tak ako ma a zrazu ho obehlo auto a sofer si klopkal na celo...takze tak

 

alebo ho niekto obehol z pravej strany a vopchal sa pred neho, nj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepouzivanie smeroviek zalezi od situacie...

v preplnenej premavke ked sa chcem zaradit samozrejme davam smerovky, ale ked niekoho obehnem, daleko pred nim sa zaradujem tak neviem naco by som mal pouzit smerovku... resp ked sa radim z pruhu do pruhu a predo mnou za mnou 100-200 metrov ziadne auto...

 

 

na moje soferovanie by mozno par ludi povedalo ze jazdim drzo... ale da sa to aj bez toho aby som niekoho ohrozil, ci obmedzil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jasne, ked neni ziadne auto pred tebou za tebou, mozno sa to da aj beztoho, nejdem ta tu odsudzovat

 

ale ja som mala na mysli nepouzivanie smeroviek prave v hustej premavke, uz neraz som bola svedkom ako si to sofer len tak trielil a kluckoval medzi autami, ziadne smerovky, ani nic....alebo aj len tak si odboci bez smerovky auto co je pomerne tesne pred nami, aleboneda smerovku ked sa zaraduje a to je nebezpecne

 

raz sa nam stalo, ked som sla s bratom autom do kosic, tak sme boli kusok za bratislavou na dialnici a tam si to daky frajer na luxusnom aute uhanal a tlacil sa na nas zozadu a nedal pokoj, bolo to dost neprijemne...ako neviem kam sa tak strasne ponahlal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si raz tak kracam popri ceste a zrazu okolo mna preleti nejake faro, nestihol som zaregistrovat, co to bolo zac, ale islo v zakrute v protismere minimalne 130-150, pozeram, ze aky blazon, keby nico islo oproti tak prinajlepsom zaleti daleko do pola, a par sekund za nim dalsi podobny blazon, asi sa pretekali (zrejme kto sa skor zabije)

a je tam akurat taky sprosty vyjazd z dediny, kde clovek zle vidi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemam rad ked niekto hned hodnoti kazdeho co jazdi rychlejsie a porovnava s tymi par dementami co jazdia v obytnych stvrtiach 140 a podobne blbosti..

to len tak na okraj :lol:

 

ja jazdim rychlo, ale vzdy v ramci medzi..

 

Andulqa k tomu kluckovaniu... ak sa clovek zaradi normalne, bliknut nepotrebuje... samozrejme je rozdiel ak niekto ide pred tebou, zrazu dupne na brzdu a odbaca niekam bez smerovky, to ano, to aj ohrozi dalsich

 

a k tej dialnici, jazdit sa ma vpravo, lavy pruh je na predbiehanie, ak niekoho predbehnem zaradim sa..

ak aj ide niekto rychlejsie nez je povolenych 130, nemam ziadne pravo brzdit ho len z dovodu ze on porusuje predpisy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto sa stalo včera pri Trenčíne. Raz za čas tadiaľ chodievam, naposledy minulú nedeľu nad ránom s mladou sme tadiaľ išli. Nejaký zasran machroval ako vie jazdiť rýchlo:

 

BRATISLAVA/TRENČÍN 27. augusta (SITA) - Hromadná nehoda, pri ktorej prišli o život dvaja ľudia, sa stala v nedeľu popoludní v katastri obce Veľké Bierovce v Trenčianskom okrese. Jeden z mladých vodičov z okresu Trenčín už čelí obvineniam z usmrtenia. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Hlaváčová, 24-ročný vodič Fiatu Tipo spomalil, pretože pred ním idúce auto chcelo odbočiť. Za Fiatom išlo Daewoo Lanos, jeho rovnako starý vodič však včas nezastal a narazil do fiatu. Daewoo odhodilo do protismeru, kde sa čelne zrazilo s protiidúcou Škodou 120 a následne do neho narazila Škoda Octavia. Pri nehode prišli o život manželia, 34-ročný muž a 36-ročná žena zo Škody 120, na zadnom sedadle sedel ich dvojročný syn, ktorému sa našťastie nič nestalo. Ťažko zranený je 24-ročný vodič auta Daewoo, jeho o tri roky mladší brat je ľahko zranený. Bez zranení vyviazla 28-ročná vodička Škody Octavia a 24-ročný vodič Fiata Tipo. Ľahko zranený je aj 22-ročný motocyklista na Honde, ktorý si včas všimol nehodu a podľa Hlaváčovej sa v snahe vyhnúť zrážke šmýkal po ceste až k havarovaným autám. Skúšky na alkohol u vodičov boli negatívne, vodičovi škodovky budú alkohol zisťovať pri pitve. Materiálne škody odhadli na pol milióna korún. Vodičovi daweoo na mieste zadržali vodičský preukaz a vyšetrovateľ ho obvinil z usmrtenia. Za mrežami môže stráviť dva až päť rokov. Premávku na úseku dopravnej nehody museli odkloniť na viac ako tri hodiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zas sme pri tom istom. najradsej mam nazory ked niekto ide raz za cas po dialnici rychlejsie a hned sa tu objavuju komentare typu "vseobecne ohrozenie" , "bral by som vodicak", "debil"

ty povazujes gagarinovu ulicu v ba za dialnicu? ist v meste rychlo je vseobecne ohrozenie, nikdy nevies, kde a odkial ti niekto vybehne. (pozor, dialnicny usek v meste nie je mesto).

 

ano, rychlost nie je jedinym faktorom, ktory sposobuje nehody.

ale uz z jej podstaty - mas menej casu na samotnu reakciu, ovela horsiu ovladatelnost, niekolkonasobne dlhsiu brzdnu drahu je prapovodom vsetkych dalsich nehod. aj ked debil pred tebou odboci bez smerovky alebo zazmetkuje, v tej 50tke v meste s prehladom (ak sa venujes riadeniu a dodrziavas bezpecnu vzdialenosti) stihas nieco urobit - kuk do spatneho a plna brzda, uhnut doprava/dolava atd. Ak by si siel 70-80(bezne na 60tke v meste, bohuzial) tak mas cca 2krat dlhsiu brzdnu drahu, a prejdes cca 1,5 viac metrov za cas, kym vobec zareagujes.

 

co tym vravim? zakladom je venovat sa riadeniu a dodrziavat predpisy. tym sa do nahodneho systemu vnasa nejaky poriadok a na elemetarne veci by si sa mal moct spolahnut (prednost v jazde, smerovky atd).

Debil, ktory ide v meste 170, porusuje tolko predpisov, ze by som mu vodicak zobral dozivotne. Nech si nevazi vlastny zivot, ale nech takyto censored neohrozuje inych. Pochybujem, ze ma v hlave tolko rozumu, aby chapal, co dokaze auto v 170km rychlosti sposobit.

 

som dnes nastvaty, idem si v pohode v petrzalke - uzka cesta, plna ciara, 40tka, a asi 100kou ma obehne stare bmw 5er, hudba ho pomaly pohana, vnutri partia soplakov s frajersky rukami v okne. co s takymito?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este k povodnemu autorovi - som rad, ze takeho debila som este nevidel zblizka v mojom aute. na mieste by som bral vodicak, a naparil par rokov za vseobecne ohrozenie.

napisal si povodnemu autorovi, ja som to pochopil ako zakladatela temy

 

aj ked debil pred tebou odboci bez smerovky alebo zazmetkuje, v tej 50tke v meste

ty si myslis, ze tou 50tkou takyto ludia idu? v mojom pripade som ja isiel 60 a ta krava minimalne 70

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tohle nechápu. jak se můžete ve spojitosti s fóbií bavit o vysokých rychlostech. Je jedno jestli je to verze Howno To Pojede nebo Místy Pojízdný Invalida. Jediná verze kde by bylo možné nazvat to vysokou rychlostí je RS

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov