Skočiť na obsah

Vysoké rýchlosti


cizy

Odporúčané príspevky

cizy preco si hned vztahovacny? ja som sa ti napr snazil vysvetlit co sa ti stane ked naburas v takej rychlosti...aby si si bol vedomy ze taka rychlost je uz nieco a nie nic

auto je zbran a podla mna by mali na vodicak robit aj psychologicke testy tak isto ako na zbrojny preukaz

 

nik tu o tebe nepovedal ze si frajirek z blavy, ktory jazdi ako kreten...

bolo ti len povedane ze ponahlat sa 170 ked to nieje o zachrane zivota nema zmysel, a je to nebezpecne pre teba a tak isto aj pre druhych ucastnikov cestnej premavky

 

mam ale pocit ze napr moj prispevok si pekne odignoroval, miesto toho aby si si uvedomil co vsetko sa moze stat...

 

a po dalsie... zasada je, ked uz chces jazdit rychlo, tak na useku kde to poznas ako svoje boty, kde mas vyhlad na velmi velku vzdialenost, kde mas prazdnu cestu a ked mas kvalitne auto s kvalitnymi brzdami co fabia urcite nieje s tymi kotucmi vpredu a bubnami vzadu...a aj pri tychto faktoroch sa moze stat ze ti tam vybehne, vyleti hocico, ze si nevsimnes na ceste malicku skvrnu od oleja a ze skoncis niekde v strome, vo zvodidlach a ze mozes zabit seba a aj inych...

ono vaha cez jednu tonu v rychlosti 170km/h vie urobit obrovsku paseku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 155
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    36

  • Sniper

    29

  • cizy

    23

  • weirdo

    10

Top prispievatelia v tejto téme

ja som sa ti napr snazil vysvetlit co sa ti stane ked naburas v takej rychlosti...aby si si bol vedomy ze taka rychlost je uz nieco a nie nic

To vyvoláva dojem ako keby si písal len o vysokej rýchlosti že môže narobiť paseku.

V skutočnosti už pri rýchlosti 60 km/h je problém prežiť. Záleží však aj dosť od auta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Rychlosti su relatvine... presvedcil som sa o tom 2x...

Tento rok som isiel cez Macedonsko, krasna prazdna dialnica... max rychlost 130, ale tak isiel som 140... isiel som tak asi hodinu a pol, a uz som si pripadal ako keby som isiel na bycikli... zrazu siroko daleko jediny kamion... prebieham ho a zrazu v pravom jazdnom pruhu hrdzavy nakupny vozik... brzdil som aj usami, boli to sekundy a tesnotky... potom som radsej isiel 120... na najblizsom odpocivadle musela byt pauza, lebo sa mi triasli nohy ako osika

 

Druhykrat som isiel v Dubravke... 60 pekne ako je povolene... 60 sa zda byt onicom rychlost... a zrazu mi do cesty skocil ozraty bezdak... nebolo mi vsetko jedno.. zrazu ako by brzda nefungovala a namiesto brzdneho ucinku len piskot a auto islo dalej....nakoniec sa chudak zbadal...

 

Poviem to ako myslim... 90% rychlostnych obmedzeni vobec nie je nezmyselnych a mali by sa dodrziavat

 

A najradsej mam tych sidliskovych skodovkarov, alebo s inymi rachotinami co jazdia v noci 80kou do pravouhlych zataciek medzi panelakmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Som zvedavý, či prejde ten nový návrh zákona, podľa ktorého majú prísť o vodičák piráti, ktorí prekročia rýchlosť o istý počet kilometrov za hodinu (nie som si istý, ale myslím, že navrhujú prekročenie o 30 km/hod v meste, mimo mesta neviem)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel poviem ti takto, este som snad nevidel ze by zobrali vodicak, akurat vypytali mastnu pokutu (10-20 tisic) pri extremnom prekroceni (160ka na 60ke alebo 250 po dialnici) takze tak... oni si radsej zarobia ako by brali papiere a prisli o zdroj prijmov

 

cizy oky, tesim sa na pohreb :lol: :) :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sesterka isla po moste Lafranconi 130 a bola tam len tak z nicoho nic znacka 40 este ktomu hrdzava a otocena skoro na bok.... nic tam nebolo.... tak nebrzdila.... chytili ju a chceli jej zobrat vodicak.... nakoniec ich ukecala... takze obcas aj beru :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak potom sa nemala z čoho vykecávať ani nič platiť. Diaľnica bola označená jasne a štyridsiatka nie - chyba je na strane správy ciest. Nemala by s tým mať problémy ani v priestupkovom konaní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ta dialnica je blbost na n-tu ze takej v Europe niet... akoze.... je to vo vyhlaske ze dialnica v obci (ked je na dialnici znacka obec) je povolena 80ka.... ok, tak my Slovaci by sme to mali vediet, ale co cudzinci... ked na ten dialnicny prietah sa da ist z troch stran a cedulka (o velkosti asi 50x20cm) "pozor, dialnica v obci" je len po slovensky... a znacku 80 alebo zona 80 tam dat nemozu, pretoze duplovanie znaciek porusuje zakony. Na celom prietahu je zopar elektronickych premenlivych znaciek a tam ta 80ka je, ale to je len na malom useku...

Neviem preco to nie je riesene ako vo Viedni alebo dokonca aj v Belehrade... Mas tam znacku dialnica a kazdych 500m sa ti opakuje 80ka....

 

tym som chcel poukazat ze castokrat ked ides na dialnicu tak zabudnes ze si v obci (musela by tam byt znacka koniec obce) a potom futasujes 130 tam kde treba ist 80... a bum pokuta... vzdy je mi luto ked takto oberaju o prachy nejakeho cudzinca/nebratislavcana...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ajk co je na tom nezmyselne? ked ides z mesta na most lafranconi tak si stale v meste a mas znacku dialnica, ale nikde koniec mesta, tak predsa kazdy rozumny clovek vie ze je v meste.... az ked ma znacku koniec BA, moze ist 130... uplne jednoduche len to chce sledovat znacky, co som si vsimol strasne vela ludi v BA nerobi :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia>to je na tom nezmyselne ze zakon zakazuje duplovanie znaciek a tak je to znacenie vyslovene zakerne hlavolamove... ja tam jazdim 80 a znacky si vsimam.... ale... hm dialnica v obci... ok ides od Senca, mas tam upozornenie ze "dialnica v obci 80"... to je ok.... asi kilometer za tou znackou sa pripaja na dialnicu cesta z Vajnor... a vies aka je tam znacka? tam je znacka "dialnica" a pod nou "koniec obce Bratislava".... tak mi teraz vysvetli ako mam ist? Z Vajnor 130 a zo Senca 80? :lol: Keby namiesto blbosti ako dialnica v obci, tam osadili 80ky, bolo by to prehladnejsie aj pre zahranicnych ludi....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...

no vcera som sa vratil z vyletu v tatrach, ktory bol spojeny aj s cestou tam a spat

 

isiel som si krasnych 160-170 ale to len od povazskej do trnavy kedze pocas celej cesty co je skoro 100km som stretol dokopy tak 30 aut, proste krasna rovna prazdna dialnica

 

ale ked som sa dostal za trnavu, viac ako 140 bol problem kedze uz to tam bolo hustejsie

 

ale aj tak, ked som siel 160 za mnou nic, za 3 sekundy pozrem znova a za mnou Audi A8 long nalepena asi 10cm

tak som mu uhol a svihal si to dalej tak aspon 220

takyto soferi su nebezpecni, v takej rychlosti sa na niekoho nalepit 10cm je fakt velke riziko, by som si ho nevsimol, jemne by som tukol na brzdu ci pustil prudsie plyn a bol by vo mne

 

takze taketo zazitky mam z poslednej dlhsej cesty :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov