Skočiť na obsah

Žena


henka

Odporúčané príspevky

Jaj, tak to by sme zabrdli straaasne daleko, lebo ja napriklad dost odmietam ze "spolocnost" apod. "zmenila nase myslenie"... sme to my, ktori menime nase myslenie... ale dobre, len ta natahujem... Ano, myslime inak ako v r. 1807 alebo 1907... dokonca aj 1947 (potreba obnovy povojnovej populacie) atd. Ale napriklad nebola by som taka pesimisticka, vzhladom k tomu, ze ziaden (statisticky :lol: ) vyvoj spolocnosti nie je linearny, ale vykazuje sinusoidu, takze baby-boom sa bude opakovat zase.

Takze som mala pravdu, ze tebe ide predovsetkym o "cistokrvnych"... Kazda civilizacia vykazuje obdobie, ked ju zahltia pristahovalci. Je to vzdy v jej rozkvete - co je pozitivne (negativne je, ze za rozkvetom uz je len upadok, a ten EU zacina vykazovat).

A samozrejme (aaach jaaaj) ti musim oponovat - v mnohych pripadoch rodin, ktore poznam ja - rodin s detmi poznam BY aj chceli mat este jedno dieta, ale nevystacia s peniazmi, maju problem s bytovou otazkou alebo su rozvedeni:

dvaja rodicia, dve deti: 9

dvaja rodicia, jedno dieta: 4 (1 po umelom oplodneni, 2 maju problem "normalne" - z psychologickeho hladiska -vychovat to jedno jedine, 1 planuje mat dalsie v priebehu roka)

jeden rodic, jedno dieta: 5 (VSETKO rozvedene alebo slobodne mamicky, ziaden tatinko)

dvaja rodicia, ziadne dieta: 1 (mozno to bude kvoli cca 30-rocnemu vekovemu rozdielu)

 

Cize spolu 19 rodinnych buniek. Z parov s dvoma detmi byvaju samostatne 4 (!!!!!), zbytok s rodicmi - aj ked 2 pary v rodinnom dome. Zato z rodiny (2:1) byvaju vsetci samostatne. Rozvedene alebo slobodne mamicky byvaju s rodicmi VSETKY. Jedine posledna rodina byva v 4-izbovom byte.

 

A len priklad z mojho zivota: ked sa mi mala narodit starsia, tak som musela kupit kocik (cca 7000), postielku (z druhej ruky, cca 2000), saticky som nemala po kom zdedit, takze ak 1 kosielka ma vysla na cca 99,-, musela som ich kupit asi 20, dupacky, fusak, deky, kabatiky, ciapocky, rukavicky, body... pod 10000 nejdem... pampersky... flase, vyvarovace na flase, odsavacky... myslim, ze vtedy som vypocitala, ze za vlast padlo cca 45000 (aj s tehotenskym odevom apod.).

Dnes, ked mi maju baby ist do skoly, tak zaciatkom skolskeho roka okrem aktoviek (kazdy druhy rok), prezuvky, obaly, zosity, pera, ceruzky, dosky, .... prispevok pre ZRPS, triedny fond, druzina, stravne, nieco padne na kruzky... kazdorocne ma september stoji 8000 na hlavu (mam dve baby)...

a rastu, rastu, rastu...

nech ratam, jak ratam, nedivim sa, ze taketo pocty mlade pary odradzaju. OKREM INEHO, samozrejme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na margo tvojich ponôs na ekonomickú situáciu mi postačí keď mi povieš ako je možné že ekonomicky slabšia moslimka má 4 decká a ekonomicky silnejšia európanka len jedno.

Viac nechcem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: :) :)

Tak TO som zvedava, ale dobre, i ked mam pocit, ze zacinam verklikovat.. Pristahovalci sem dondu, lebo doma neni do coho pichnut a ani do huby co vlozit. Pride sem, cisti kanale (alebo cokolvek ine, co europan odmietne s nevdakom), za co dostane lovase a hned je do huby co pichnut. ONI neporovnavaju v prvej vlne seba a "nas", ale "zivot tam" a "zivot tu"... Takze len prenesu svoje postoje a tuzby sem, a tuzby spocivaju v tom, ze tu maju do coho pichnut - a tym padom aj do huby. Navyse, ziju v komunitach (mala som prilezitost vidiet take v USA aj GB), kde sa decka vychovavaju "hromadne",babky, tetky, susedky... Co sa tyka postoja - a ako uplna perlicka k tvojmu vysvetleniu je - ze vazena moslimka ma HAK na haku ;)

Ekonomicky "silnejsia" europanka uz neporovnava dve odlisne kultury, ale moznosti existencie... To, co bolo pre onu moslimku cielom, je pre nas ghetto... ako priklad. Toto je dost taka osemetna tema, vzhladom k tomu, ze porovnavas dve rozdielne kultury, sposoby myslenia... Nie je totiz ani moslim ako moslim. Myslim - aspon podla toho, co som sa rozpravala s jednym Turkom - ze aj oni maju svoje trapenie - z coho detvaky odchovat. A potom sa im podari utrhnut od stada, ktore dagde pasli za naturalie - a pride sem, kde odstranuje sracky europanov - za prachy... Neboj sa, ze sa hned citi ekonomicky silny, ha! Predtym Eura 0 - deti 3, teraz mesacne Euro 300 - deti 5 (stale je to pozitivny pomer). Ze by musel za skolu na 1 decko zaplatit trebars 100 euro ho ale netrapi, tak ich nezaplati a basta. lebo dalsie 200 euro plati za najom, 100 za stravu, 100 si odlozi a 100 prefajci.

Europanka na to ide logicky, 0 euro - 0 deti, 200 euro najom - 0 deti, 100 euro za stravu - 0 deti, 100 euro navyse - ahaaaa, 1 dieta... zato 0 ghetto, + vzdelanie

 

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ďaľšia feministická téma ?

 

žiadna iná tu nie je ... a rozprávanie o rozumných a emancipovaných ženách zaváňa feminizmom zvyčajne tomu, komu prekáža, že aj ženy premýšľajú :)

az na taku malickost ze linky v prvom prispevku ta nasmeruju na feministicky casopis aspekt

takze, az tak daleko od feminizmu to nebude :lol:

 

dalsia vec co som si nenapadne vsimol je ta, ze ak si zoberiem na porovnanie muzske a zenske casopisy typu, Gold men, Brejk vs. Eva, Emma a pod tak si lahko vsimneme ako v tychto casopisoch jednotlive pohlavia pristupuju k tomu druhemu. V Eva, Emma a spol je plno zvastov aki su muzi hajzli, ktorych treba len vyuzit a podobne a zeny to najdokonalejsie stvorenie bez chyb. Ked si vsak otovorime nejaky muzsky casopis, nenajdeme ani zmienku a hanobeni zenskeho pohlavia a viet typu co vsetko vedia muzi lepsie ( v zenskych casopisoch je plno narazok co vsetko vedia zeny lepsie ) a podobne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je tu citované z môjho príspevku, tak odpoviem :

 

tá odpoveď sa týkala tej nie práve najvýstižnejšej poznámky, že

ďaľšia feministická téma ?

nezaujímalo ma, kde všade sú, na tomto fóre iná téma o ženách nie je a nebola.

 

okrem toho tému založila henka, trochu by bolo dobre sa pozrieť, na akých fórach je henka registrovaná a čo ju zaujíma, viď jej link na nejaký feministický časopis aspekt - neviem posúdiť, neklikla som naň.

všelijaké genderové hnutia idú mimo mňa, pre mňa je podstatné, aby žena bola považovaná všade v prvom rade za človeka.

 

ja neviem dosť dobre porovnať tie menované časopisy, ja slepičí zob nečítam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Asi kopnem do osieho hniezda, ale čo sa týka žien, treba povedať, že ženy okolo 27-33 rokov je to najlepšie čo na svete môže byť.

 

Pravý opak toho čo môžeme stretnúť medzi 17-23 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AW

jeeeezisi, zase som nieco presvihla! :lol: Ja inak osobne mam dojem, ze sa fakt lepsie vychadza so zenskymi po 30-tke. Ktovie, cim to bude... ze maju prechodny pocit, ze su "uz" vyburene a nemaju pocit, ze "este" musia nieco dohanat, v mozgovni maju super napady a vobec, su take sebavedomejsie. No, zvedava som, ako budem spievat o par rokov, echm echm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bud teme nerozumiem vobec, alebo rozumiem az prilis dobre, ale skor to prve. Mlade zeny su este nevyburene, ale to plati tak do 20-tky. Vacsinou. Ale netreba zabudat, ze vzdy to bude "az" zena, bez ohladu na vek bude mat svoje maniere, ktore muzi nechapu a ked sa ich budu snazit pochopit, dopadnu ako chorche. Skratka som na zeny zanevrel. (Sex je v pohode, ale tym to hasne.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AW

jeeeezisi, zase som nieco presvihla! :)

Ale vôbec nie :)

Ja inak osobne mam dojem, ze sa fakt lepsie vychadza so zenskymi po 30-tke. Ktovie, cim to bude...

Tak ako si napísala. Ženy po 30-tke sa už na život okolo nich pozerajú inými očami.

 

 

Mlade zeny su este nevyburene, ale to plati tak do 20-tky. Vacsinou.

Nie je to železné pravidlo, by si sa divil koľké z nich majú 25 a najradšej by si ich poslal niekam... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale netreba zabudat, ze vzdy to bude "az" zena, bez ohladu na vek bude mat svoje maniere, ktore muzi nechapu a ked sa ich budu snazit pochopit, dopadnu ako chorche. Skratka som na zeny zanevrel. (Sex je v pohode, ale tym to hasne.)

až žena ? koľká pocta

 

niečo som nepochopila, zdá sa ... s kým prevádzaš ten sex ?

alebo "až" žena len na sex, ináč sa môže ísť kĺzať ? hm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi kopnem do osieho hniezda, ale čo sa týka žien, treba povedať, že ženy okolo 27-33 rokov je to najlepšie čo na svete môže byť.

 

Pravý opak toho čo môžeme stretnúť medzi 17-23 :lol:

No to mám blbé. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AW: Pozri, kedze tomu vobec nerozumiem alebo rozumiem az prilis, mozem maximalne tak pokyvat hlavkou, ze mozes mat pravdu....

game: Lebo "len" zena mi pride dehonestujuce, "az" zena je tak akurat, ved zeny vedia byt tak zakene, to muzi nemaju, teda aspon vacsina, to im chyba..... Sex prevadzam vylucne zo zenami, cakala si nieco ine od heterosexuala? Skratka zeny su mi dobre akurat na sex, nechcem ich nejako zhadzovat, ale skratka su to nepochopitelne stvorenia a ja sa snazim vzdy vsetko pochopit....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche, nemusíš predsa reagovať na všetko, aj na to, na čo sám napíšeš, že tomu nerozumieš ...

 

evidentne dosť rozumieš tomu, ako označiť ženy za zákerné "až" stvorenia, pretože muži takí jednoznačne nie sú ... všetci muži predsa sú priami a čestní a tie najmenej tvrdohlavé stvorenia na svete, medzi nimi zopár perál typu

Skratka zeny su mi dobre akurat na sex, nechcem ich nejako zhadzovat, ale skratka su to nepochopitelne stvorenia a ja sa snazim vzdy vsetko pochopit....

úžasné poznanie, skúsim ti zatlieskať :)

 

vždy si nájdeš spôsob, ako vsunúť do príspevku niečo hodne dehonestujúce o ženách, blahoželám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: Ty si *******, alebo paranoik?! Vdaka takym, ako ty, su zeny zle! Ja tu nie som pre srandu kralikov, ale zeny zjavne treba len prefiknut a mat s nimi radsej svaty pokoj!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moj zlaty ty sa ukludni....tvoje slovo je svate alebo co? nezachytila som ze by vzniklo nejake evanjelium podla chorcheho alebo co....kazdy mame iny nazor a s tym tvojim, ze zeny su svine ti prajem vela stastia v zivote :lol:

 

 

ja nechapem, napises tu ze zeny su len na sex a naozaj cakas ze sa proti tomu nikto neohradi? ze nikto ti nebude protirecit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: Ty si *******, alebo paranoik?! Vdaka takym, ako ty, su zeny zle! Ja tu nie som pre srandu kralikov, ale zeny zjavne treba len prefiknut a mat s nimi radsej svaty pokoj!

miláčik, nezačínaj zasa s invektívami a nadávkami na adresu nikoho ... keď nevieš ináč reagovať, zhlboka sa nadýchni a nepíš radšej nič, nebudeš si až tak kaziť imidž ...

 

vďaka takým, ako ja, sú ženy zlé ? na základe čoho tak usudzuješ, milý chorche ?

ja som tu v živote nenadávala na mužov, a už vôbec nie takými dehonestujúcimi a nevyberanými slovami ako ty.

 

keď napíšeš takú nehoráznosť - a ty také píšeš rád a často, však ? , že ženy sú len na sex a ženy sú zákerné a ženy sú špiny / pričom ja som najhoršia zo všetkých, samozrejme / nesmieš sa, môj milý, diviť protestným reakciám.

a to je minimum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi kopnem do osieho hniezda, ale čo sa týka žien, treba povedať, že ženy okolo 27-33 rokov je to najlepšie čo na svete môže byť.

 

Pravý opak toho čo môžeme stretnúť medzi 17-23 :)

individualne, nemozes generalizovat

 

 

Skratka zeny su mi dobre akurat na sex, nechcem ich nejako zhadzovat, ale skratka su to nepochopitelne stvorenia a ja sa snazim vzdy vsetko pochopit....

úžasné poznanie, skúsim ti zatlieskať :lol:

 

vždy si nájdeš spôsob, ako vsunúť do príspevku niečo hodne dehonestujúce o ženách, blahoželám.

 

zaujimave, ze ked nieco v podobnom ( dost podobnom) duchu o muzoch napise arwiel vpodstate sa to toleruje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujimave, ze ked nieco v podobnom ( dost podobnom) duchu o muzoch napise arwiel vpodstate sa to toleruje

téma v dosť podobnom duchu o chlapoch založená arwiel je dávno premazaná a zamknutá ... bola to téma založená s provokujúcou otázkou.

 

toto je ale téma o ženách, všeobecne , to je jedna vec.

 

odhliadnuc od toho, na čo degradoval chorche ženy ako také, druhá vec je tá, že ja nie som vyslanec pekla - aspoň sa tak necítim, a nemyslím, že kvôli takým ako ja sú všetky ženy zlé.

nie som ani zákerná, ani ######a, ani vedome zlá, ani špina, ani len vhodná na sex - aspoň si to rada o sebe myslím

a som dospelá žena a brániť sa snáď môžem, keď tu niekoho chytá paranoja

 

cizy, alebo som ten človek, kvôli ktorému treba odpísať všetky ženy ? vrátane mňa ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

citovanie je tu pre to aby zdoraznilo tu cast textu ktoru zdoraznit chcem. preto som citoval vetu od chorcheho, zacitujem ju este raz(podstatna je len prva cast): "skratka zeny su mi dobre akurat na sex," - toto iste pisala arwiel o muzoch.

 

ja tu nepisem o tom na co vsetko chorche degradoval zeny, vies, ze v tom s nim nesuhlasim, tak to do toho netahaj, mne tu ide o tuto jedinu cast vety o nic ine. ostatne sa mna netyka takze to riesit nebudem.

 

ide len o to ze ked napise arwiel ze muzi su len na sex reaguje sa tu na to uplne inak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

citovanie je tu pre to aby zdoraznilo tu cast textu ktoru zdoraznit chcem. preto som citoval vetu od chorcheho, zacitujem ju este raz(podstatna je len prva cast): "skratka zeny su mi dobre akurat na sex," - toto iste pisala arwiel o muzoch.

 

ide len o to ze ked napise arwiel ze muzi su len na sex reaguje sa tu na to uplne inak

cizy, viem, čo je citovanie ...

v tej inkrimimovanej arwielinej téme vás ako mužov bránili aj ženy, a bránili ste sa aj sami ... a zavreli sme ju spoločne, muž a žena ... / leg a ja /

 

tu sa útočilo dosť konkrétne na mňa osobne, na to, že som žena a aká žena podľa neho som - tak mi dovoľte aspoň brániť sa, alebo aspoň k tomu niečo povedať , hm ?

 

 

Zeny su len sex, suhlasim.

Chlapi su len na sex, suhlasim

Je tu este niekto treti, kto by poopravil obraz o ludstve? :lol:

ešte že nie je nejaké tretie pohlavie ... :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov