Skočiť na obsah

O Trenčíne


Sniper

Odporúčané príspevky

Len vygooglil,obrazky su zo stranky trencianskej nadacie,co je v podstate na nich aj vidiet:) Moja babka ma par pohladnic stareho Trencina vyfotenych od Marie Holoubkovej, je to krasa...

 

A neviem choze, ci sa sa na ten potok/rieku pytal abo konstatoval, ale ten potok/rieka,resp. prislusny most je vidiet na tejto fotke v jednom mojom predchadzajucom prispevku, je to dost mohutna riecka, takze asi to bude Vah...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 79
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    34

  • game

    7

  • doll

    7

  • choze

    6

tomba co je krasa tie fotky alebo tvoja babka ? :lol:

asi je to ozaj vah lebo ziadny potok tam nie je jedine ze by to bol odpad z borovičkovej palenice kde je cil max.

to znamena ze vtedy vah tiekol asi po stefanikovej ulici kde je teraz cesta smer na dubnicu a ktovie ci ho umelo presmerovali alebo si po nejakej povodni spravil nove koryto okolo zamaroviec kde cil chodim na ryby.?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po Štefáničke vtedy Váh asi netiekol, tá cesta približne v tej dobe existovala, fotka z roku 1916:

Obrázok

 

Ešte zopár záberov:

 

Ulica 1. mája z roku 1910, ak sa orientujem správne tak naľavo je gympel Ľ. Štúra, v pozadi evanjelický kostol:

Obrázok

 

Tá istá ulica o rok neskôr (1911) odfotené od evanjelického kostola (myslím si :lol:):

Obrázok

 

Hviezdoslavova z roku 1910, to je tá po ktorej sa ide k ODE zo Štúroveho námestia, ale neviem z ktorého pohľadu je to odfotené:

Obrázok

 

Štúrovo námestie z r. 1904, tá ulica v strede vedie k Prioru (ktorý tam postavili o niekoľko desaťročí neskôr, pochopiteľne):

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AW na tej poslednej fotke vidiet vah aky je siroky asi nebol regulovany a nemal hradze. a za mostami je nič kde je ozeta kde je primyselny park ? a na tom namesti chyba fontana vodnika.

pojdem aj ja k babke a pokukam jej po suflikoch ci aj ja volaco nevykucem ale mam strach ze tam budu fotky s celkom inou tematikou :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Pod Trenčianskym hradom vyrastie Laugaricio

 

Investorská spoločnosť Trenčín Retail Park, a.s., za ktorou stojí realitný fond Czech and Slovak Property Fund B.V. (CSPF) pripravuje v Trenčíne výstavbu nákupného centra Laugaricio. Celková výška investície do areálu obchodov a služieb má dosiahnuť približne 2,8 miliardy korún. Investičným poradcom fondu je spoločnosť CSIA, ktorá je zároveň správcom jeho aktív v Českej republike a na Slovensku. Predaj pozemku s rozlohou 17,6 hektárov investorovi sprostredkovala poradenská spoločnosť Apollo Property (SK).

 

Obchodno-spoločenské centrum vyrastie na južnom okraji Trenčína v blízkosti obchodných domov Tesco a Nay. Výstavba areálu s celkovou plochou 17,5 hektára sa podľa slov Kataríny Lindbergh, investičnej manažérky CSIA začne začiatkom budúceho roka. Navrhované nákupné centrum je situované smerom k obci Trenčianska Turná. Z juhozápadu ho ohraničuje cesta II/507, za ktorou sa nachádza areál OC Tesco.

 

Celková čistá predajná plocha dosiahne 67-tisíc štvorcových metrov. V prvej fáze pribudne vo východnej časti pozemku objekt nákupného móla s prenajímateľnou plochou 25-tisíc m2, ktorý bude pozostávať z galérie, supermarketu a menších obchodných prevádzok. V tejto etape projektu vzniknú na západe pozemku popri ceste aj menšie prenajímateľné jednotky pre podnikateľské služby so zastavanou plochou 900 až 1500 m2. Súčasťou bude tiež 800 parkovacích miest. Investičné náklady prvej fázy dosiahnu približne 1,8 mld. korún.

 

 

ZDROJ: Reality ETREND.SK

http://reality.etrend.sk/107719/komercne-n...stie-laugaricio

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už píšu o tom aj na Sme.sk

 

V Trenčíne nové nákupné centrum za 2,8 miliardy

 

TRENČÍN 26. augusta (SITA) – V Trenčíne vznikne na 17 hektároch nové nákupné centrum Laugaricio za 2,8 miliardy korún. Investor Trenčín Retail Park a. s., ktorého 90% akcionárom je v Holandsku registrovaný Czech and Slovak Property Fund (CSPF), plánuje v dvoch fázach vybudovať 67-tisíc metrov štvorcových predajnej plochy.

 

Projekt pozostáva s jednopodlažnej nákupnej galérie s druhým podlažím nad hlavným vchodom a ďalších menších a väčších "boxov." Návštevníci v centre nájdu super alebo hypermarket, obchody aj fitness. Investor aktívne rokuje aj so značkami, ktoré prišli na Slovensko len nedávno. Historický názov projektu Laugaricio však architektúru neovplyvňuje.

 

Centrum vznikne v južnej časti Trenčína na výpadovke na Bánovce nad Bebravou.

 

Realitný fond CSPF investuje predovšetkým v Prahe alebo Bratislave. Do Trenčína podľa Lindbergh mieri, pretože je ideálnym miestom na obsluhu Považia aj Hornej Nitry. "V spádovej oblasti a v jeho okolí 30 minút od Trenčína je k dispozícii 240-tisíc ľudí," uviedla Lindbergh. Investor sa aj spolieha na vybudovanie druhého mosta cez rieku Váh, ktorý bude zároveň diaľničným privádzačom. Podľa Lindbergh sa neobávajú konkurencie už existujúceho Maxu ani príchodu Auparku. Aupark má byť priamo v centre, s čím súvisí náročná zmena dopravy.

 

Diskusia je tiež zaujímavá, prevládajú negatívne reakcie.

Súhlasím s nimi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

V Trenčíne sa začne stavať druhý most

 

Trenčania sa s istotou dočkajú druhého cestného mosta, nebude to však v tomto desaťročí.

Vláda už schválila Priority budovania ciest I. triedy na roky 2007 až 2010 a nový trenčiansky most sa v ňom nachádza. Podľa plánov ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií by sa mala výstavba začať v decembri tohto roka. Iveta Fedorová zo Slovenskej správy ciest (SSC) pre agentúru SITA uviedla, že reálny začiatok výstavby je rok 2008.

 

Cez rieku Váh vedie v krajskom meste jediný most, ten už je v súčasnosti preťažený. Zápchy sú na dennom poriadku. Navyše v prípade havárie na ňom je Trenčín nepriechodný. Most taktiež dospel do veku, kedy by ho mala čakať rekonštrukcia.

 

Prioritou vedenia mesta sa tak stala čo najskoršia výstavba druhého a preto samo investovalo do projektovej dokumentácie nového mosta takmer 50 miliónov korún, hoci investorom je štát. To sa nepáči opozícii, nakoľko by mohlo ísť o neúčelne vynaložené investície. Projektovú dokumentáciu už má SSC, tá bude teraz podľa Fedorovej žiadať o stavebné povolenie. Výstavbe ešte musí predchádzať aj tender na zhotoviteľa mosta.

 

Dokončenie výstavby v roku 2011

 

Podľa Programu prípravy a výstavby siete ciest I. triedy na roky 2007 - 2010, ktorý rezort dopravy zverejnil na svojej stránke, by výstavba mosta mala byť ukončená v roku 2011. Podľa Fedorovej je ešte predčasné hovoriť o presnom termíne ukončenia výstavby. Náklady by sa mali vyšplhať na 2,5 miliardy korún.

 

Druhý cestný most bude stáť asi dva kilometre južne od súčasného. Stane sa aj diaľničným privádzačom na najväčšie trenčianske sídlisko Juh, v neposlednom rade povedie aj do rozširujúcej sa nákupnej zóny na výpadovke smerom na Prievidzu alebo Brno.

 

V súčasnosti je tam šesť obchodných domov, chystá sa tam aj výstavba rozsiahleho nákupného centra za tri miliardy korún. Most je zároveň prvou etapou juhovýchodného obchvatu mesta, ktorý má viesť poza lesopark Brezina, ktorý spolu s Váhom mesto delí na tri časti.

 

No huraaa,situacia uz je naozaj neunosna a Trencin je upchaty v poslednom case neustale,tak aspon trochu sa ta vystavba mosta priblizila k realite...Celkom sa mi pozdava aj to riesenie dopravy a pozicia mosta,uvidime,ake to bude v skutocnosti.

 

A hlavne - tipnite si,kedy ten most bude skutocne dostavany :lol: Moj tip:2013...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zlé to nie je, ten druhý most je tu akútne potrebný. Ale že sa má cesta z neho ťahať okolo môjho sídliska sa mi moc nepáči. Síce sa to bude ťahať ďalej odo mňa (starsiemu dobre že to nebudú ťahať pod oknami :lol: ), ale keďže dosť často chodím do tých lokalít tak to bude dosť o hubu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

dnes som sa dočítala, že Trenčín bude mať o kolaps dopravy aj tak postarané ... :

 

z článku Investor CHCE aupark v centre Trenčína

 

Spoločnosť HB Reavis Group plánuje na budúci rok začať stavať Aupark aj v Trenčíne, a to priamo v centre mesta, ktoré má sústavné problémy s preťaženou dopravou.

Aupark má stáť medzi cestným mostom a Palackého ulicou, kde je v súčasnosti sieť ciest, ktoré majú zaniknúť. S výstavbou Auparku, ako aj modernizáciou a prekládkou železničnej trate čakajú stred Trenčína radikálne zmeny v systéme dopravy, z mosta cez Váh sa bude napríklad schádzať už len jednou cestou namiesto dvoch.

Cez jediný cestný most v Trenčíne podľa sčítania Slovenskej správy ciest v súčasnosti denne prejde vyše 24-tisíc áut.

 

ale bude aupark, trenčania ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To neviem ako chcú riešiť, ale bude to sranda. Kto pozná vie, že tá časť v TN je jedna z najkritickejších, dlhé kolóny áut sú bežné, nič výnimočné, mne by sa osobne Aupark tam nepáčil, nech ho dajú inde, najlepšie 20 kilometrov za mesto. Teraz je tam zelená plocha a vzhľadom na množstvo áut je dobre že tam je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chjaaaj uz ma rozculuju tie auparky po celom slovensku, to ako by som si otvoril siet obchodov s nazvom vysoke tatry a stavial by som si tie predajne v alpach a na kaukaze :lol:

jak u debilov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jj, to je pravda, ked sa otvorí nejake to nakupne centrum, ludia sa idu zblaznit co to je kazdy sa tlaci :lol: uteka, aj tak po case to nadsenie opadne aje to zase ten stary song. Ste mali vidiet ked tu na cypre otvorili IKEA SHOPPING CENTER a CYPRUS MALL. neviem ci tam neprisli aj ludia z okolnych ostrovov, hruza desss...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

hm, ale nie je tam písané, či sa platí, keď chcem ísť len do dvora...

nemám záujem ísť do hradu, tak som už bola x-krát, len sa chcem pozrieť do dvora...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaplatiť musíš vstupné hneď pri hlavnej hradnej bráne. Potom môžeš ísť na nádvorie. Je už len na tebe či pôjdeš aj na prehliadku so sprievodcom, prehliadky obyčajne začínajú pri Paláci Zápoľských (pri zrútenom múre). Aspoň tak to bolo vlani, asi rok som tam nebol.

 

Odporúčam nočné prehliadky, bývajú väčšinou len v lete, ale jedna nočná prehliadka sa oplatí oveľa viac ako desať denných.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov