Skočiť na obsah

O Trenčíne


Sniper

Odporúčané príspevky

Túto tému som založil najmä kvôli Nokiovi lebo z diskusií vyplýva že o TN vie toho veľmi málo :lol:

 

ked prichadzam do trencina od BA tak po pravej strane je vidiet sidlisko, kde vidim len panelaky na kope a nic ine... sorry ale uz ten pohlad nieje prijemny, inac sa tam nezdrzujem, chodim len do centra..

To sídlisko je, ako si videl, mimo mesta a leží v blízkosti lesa a na okolí sú polia, po každej ceste denne možno prejde 10 aút a preto je veľmi tiché. Nikde žiadny zhon a všade samá pohoda. Keď človek si chce oddýchnuť tak spraví len pár krokov a je v lese...

Obrázok

.. kde rôznymi cestičkami sa dostane skoro do hociktorej časti Trenčína (samozrejme iba na tej jednej strane Váhu :) ).

 

Hoci to sídlisko je mimo mesta autobusy odtiaľ chodia veľmi často takže nie je problém byť v meste behom 10 minút (dá sa to aj pešo zvládnuť).

 

To sídlisko nie je len kopa činžiakov (medzi ktorými je veľa zelene), ale aj dostatočný počet krčiem a barov s terasami ako napr. táto...

Obrázok

... a vďaka tomu že sídlisko je na kopci, o výhľad nie je starosť.

 

Veľa ľudí na sídlisku má podobný výhľad pred oknom ako tento...

Obrázok

... takže nie je to len samý betón. (Ale zase nie každý to tak vidí).

 

Inak chcem si porobiť viacero fotiek z toho sídliska, pustím sa do toho a potom to sem hodím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 79
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    34

  • game

    7

  • doll

    7

  • starsi

    6

ked budem mat cas, tak porobim viac foto po petrzke, pretoze na tych tvojich foto vidim zelen, ale prijde mi jej malo, les neratam, tam je samozrejme ze je zelen (inac les je aj v petrzalke)

 

ale ako vidis, mas to to iste ako ty si videl petrzalku mozno raz dva krat na 2 minuty, tak tiez ju neohodnotis objektivne... ja som tiez len povedal, ako som to sidlisko videl z dialnice :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

sídliská, ktoré stoja už pár rokov, sú zvyčajne zabývané, zelené a po tých rokoch vyzerajú k svetu ...
z diaľky sa mestá s takmer identickými sídliskami dali bez problémov pomýliť, dnes sa aspoň farebne trochu odlišujú  a kto tam býva, pre toho je to domov ... :) a v každom sa nájde niečo svojské ... je to síce pekné klišé, ale zrejme aj pravdivé :) ;)



chcela som sa spýtať na niečo iné... dlhšie nič nepočuť o hradnom múre, ktorému sa znepáčilo stáť toľké stáročia ... hovorilo sa okolo toho dosť, teraz je ticho

písalo sa, koľko miliónov to bude stáť, a kto to teda zaplatí, a či to vôbec bude mať kto zaplatiť, a v koho kompetencii to vlastne je, a potom sa tuším zasa kúsok zrútil ? a ublížil mu smog, otrasy, nevydržal moderný ruch ?
ako to teda vyzerá s Trenčianskym hradom ?

akosi utíchli správy okolo neho, síce každý zázrak trvá tri dni, ale je leto, turistická sezóna, snáď by sa patrilo vedieť, čo sa na hrade deje ... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vygúglil som dobré fotky Juhu.

 

Toto je letecký pohľad od západu, približne ako z diaľnice (lebo aj tá je západne od Juhu).

 

Hore vľavo kde je č. 1, tam sa nachádza krčma kam chodievam, č. 2 v pravom rohu je záhradkárska oblasť kde máme chatu, raz za čas v lete tam chodím na pár dní (keď je s kým :lol: ), č. 3 skoro v strede fotky označuje Country, tam chodievam na pizzu alebo piť, ako kedy. A č. 4 asi 5 cm napravo od č. 3 je ďalšia krčma z ktorej bolo fotené toto (vidieť to na základe tých modrých domov.

Na tejto fotografii zároveň vidieť kde bývam ja (hehe na balkóne nám niečo visí :)), Harbinger CM (má tu 2 príspevky) a starsi.

Obrázok

 

 

Tu je fotka Juhu fotená z juhu :) v pozadí Trenčín

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

V Trenčíne otvorili športový areál, podľa primátora jedinečný

 

TRENČÍN 6. októbra (SITA) - Na najväčšom trenčianskom sídlisku Juh pri Základnej škole Novomeského dnes otvorili rozsiahly športový areál. Výstavba trvala štyri mesiace a náklady sa vyšplhali na 42,1 milióna korún. Areál je podľa slov primátora Branislava Cellera veľkosťou a spracovaním ojedinelý na Slovensku. V areáli je futbalové ihrisko s umelou trávou s rozmermi 60x40 metrov. Môže sa rozdeliť na dve ihriská na minifutbal. Nechýba 250- metrová tartanová trojdráha, dve viacúčelové tartanové ihriská na hádzanú, basketbal, tenis, volejbal a nohejbal, detské ihrisko s preliezkami a mantinelmi obkolesené ihrisko na hokejbal. To má parametre vhodné aj pre najvyššiu slovenskú súťaž - extraligu. Celý areál je osvetlený, oplotený a môže sa využívať počas celého roka.

 

 

 

Mám to asi 200 metrov od domu a ani o tom neviem, hehe :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ak bude náhodou Axel zháňať krompáč, tak sa nediv a nechaj ho nech si urobí to čo potrebuje. :lol: aspon budeme mať novú studňu.

 

 

 

 

Som rád, že som osobne poznal ďaľšiu príjemnú internetovú "maniačku" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Toto je staršia fotka môjho sídliska, ktorú mi prednedávnom poslal Linkman. Neviem presne kedy bola urobená, činžiaky v pravom dolnom rohu vyzerajú byť čerstvo postavené, Country ešte ani nestojí. Malo by ísť o prvú polovicu 90-tych rokov, možno rok 1991 +- nejaké drobné. Vtedy som mal 13 rokov a začal som študovať na SPŠ :lol: (po kliknutí na fotku sa zobrazí väčší náhľad).

starsi možno bude vedieť presnejšie

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno toto bude trocha mimo od ducha dovodu zalozenia tejto temy,ale kukal som si stare fotky Trencina a nedalo mi sem hodit dve,ktore nam, Trencanom telom ci aspon dusou,mozu trocha vyvolat usmev na perach a ostatnym pripadat aspon zaujimave...

 

Prva foto,srdce Trencina, Mierove namestie,zo zaciatku storocia...

Obrázok

To pozna asi kazdy, kto Trencinom len neprechadzal

 

A druha je chutovka pre Trencanov,kuknite,ako vyzerala ODA pred sto rokmi(uplne vlavo) :lol:

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomba tak schválne, kde je toto? :lol:

 

Obrázok

 

 

Našiel som ešte jedno foto môjho sídliska fotené z leteckého pohľadu od mesta. Celkom vydarená fotografia:

 

Obrázok

 

 

A Trenčiansky hrad z iného pohľadu:

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Njo,Axel,podla toho kostolika uprostred som si na 99 percent isty,ze je to Namestie svatej Anny,tam v blizkosti mi odrastala cela rodinna vetva z maminej strany :lol:

 

Este sem plesknem jednu aj pre tych,ktori cez Trencin tranzituju, znama krizovatka pred hotelom Tatra...

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to uz je na mna vela :) To je nejaka dlha ulica,pripada mi,ako ta ulica,kde su riaditelstva PZ a Krajsky sud a vyustuje do Namestia svatej Anny,ale to fakt len tapam...Njo prezrad spravnu odpoved... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

choze ty si pamätáš čo bolo v rou 1900? :lol:

 

Ešte niekoľko fotografií (pri niektorých je popis, o ktorom si myslím že by mal byť správny):

 

Hotel Trenčan, neviem z ktorého roku, ale zdá sa že by mohlo ísť o prelom 50-60-tych rokov, alebo niekde v 60-tych rokoch.

Obrázok

 

Trenčiansky hrad odfotený z mestskej plavárne v roku 1952

Obrázok

 

Námestie SNP, tie domy naľavo sú tie kde sídli napr. Q-Nova (oproti hotelu Tatra)

Obrázok

 

Radnica z roku 1900 na Mierovom námestí, teraz tam je Mestský úrad

Obrázok

 

 

Tento 'kostol' môžete vidieť keď idete autom(busom) zo stanice (cesta teraz vedie vľavo). Fotené v r. 1910

Obrázok

 

Vajanského ulica z r. 1915, ak sa pozerám správne tak je to fotené kúsok od ČSOB, naľavo je evanjelický kostol, ktorý stojí dodnes.

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepamatam som rocnik 08 pozri v profile. :lol:

ale tie fotky su super. ale ta oktavia pri trencane je v zakaze.

a tusim tam kde je teraz markus v parku tiekol nejaky potek alebo rieka. kde ste to vykutali to mate doma alebo na guuuuugli. vy ste taky sikovni :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ta oktavia pri trencane je v zakaze.

Nie je, tým smerom sa bežne jazdilo relatívne ešte nedávno.

 

tam kde je teraz markus v parku tiekol nejaky potek alebo rieka

Nevím čo za potek by to mohlo byt, myslím že asi Váh, ale nie som si istý.

 

kde ste to vykutali to mate doma alebo na guuuuugli

Kedysi dávno som to vygúglil. Zdroj už neviem.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov