Skočiť na obsah

Na čom momentálne pracujete?


Sniper

Odporúčané príspevky

 Mimochodom, tei tvoje klobásy vyzerali dobre!!!

 

 

Vilmuš, nielen vyzerali, ale aj chutili /chutia/ - do ich výroby som zapriahol aj chalanov, nech sa naučia aj takéto :thumbsup:

zobral som aj do roboty ochutnať, kolegovci sa zalizovali aj za ušami :D

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 453
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    41

  • game

    41

  • Vilma Flinstonova

    33

  • alarm

    22

Vilmuš, nielen vyzerali, ale aj chutili /chutia/ - do ich výroby som zapriahol aj chalanov, nech sa naučia aj takéto :thumbsup:

zobral som aj do roboty ochutnať, kolegovci sa zalizovali aj za ušami :D

 

 

to verím. Domáca je domáca.

Aj Flinstone kedysi robieval spolu s bratom a bratrancom klobásky, na záhrade sme mali udiarničku, tam to vyúdili, ich klobásy tiež bývali dobré. Moja mamka sa za nimi šla potrhať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 5 mesiacmi...

Ja sa posledné mesiace hrám s 3D tlačiarňou. Je to úžasné. Viem vyrobiť veci, ktoré by som inak neurobil. Zábava, poučenie ale predovšetkým je to výzva pochopiť to.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@chlapeczjuhu neviem, aký je tank veľký v skutočnosti, hoci na vojenských prehliadkach som ich v detstve videla neúrekom...ocenila by som aspoň približné rozmery (dík).

@alarm ideš si tlačiť zásoby na uloženie do banky na horšie časy?  :zubiska:  teda idem sa hanbiť do kúta, budem za debila, ale čo sa s tým teda vlastne dá robiť? nemám najmenšiu predstavu. Keď sa povedalo 3D tlačiareň,  mala som takú predstavu,l že sa na tom tlačia normálne bežné veci ako grafy či obrázky, len majú "priestorový" vzhľad.  :wooops:

v posledných dňoch som dávala dokopy výsledky spracovania súborov pre manžela bývalej kolegyne ešte zo špitálu, tiež lekára. Už len zosmoliť sprievodný mail a poslať...je toho neúrekom, bude mať o zábavu postarané. Toto bol asi doteraz najpodivnejší súbor od neho, aký som spracúvala.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilmuš, ja som tiež kedysi nechápal, ako je možné že s takého velkého telefonu sa dokáže vyrolovať papier s obrázkom. Fax bol u mňa zázrak:smilieee:.

No, toho, čo som robil zatial ,nie je moc, riešim zatial problémy nováčika pri tejto technologii. Ale napr. manželka chcela oddeliť kluče od práce a od domu. Vešiaky som vyrábal pred cca 35-timi rokmi, takže vyrobiť identický kus sa už nedá. Nakreslil som si ho a vytlačil na 3D tlačiarni. Potom som ho prichytil...no farba nie je identická, lebo plast sa vyrába len v daných odtieňoch, ale vyhovuje to. Potom som urobil držiaky na telefony, a od vtedy nútim manželku, aby si po príchode z práce tam položila mobil. ZBYTOČNE. Keď jej telefon zazvoní, uteká podla zvuku do chodby, ruku do kabelky, prehadzuje to tam, nenájde, vopchá ruku do druhej prepážky, tam tiež nie je, a keď ho zo šťastným výrazom tváre vyloví, prestane zvoniť. Samozrejme, urobil som aj mne. A potom som sa trochu pohral a urobil som jej podstavec aj s portrétom, ale ten sem nemôžem dať...a ten stojí za to.

111.jpg

222.jpg

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@alarm no to čučím jak pero z gauča! To akože pomocou 3D tlačiarne sa dajú vyrábať veci z plastov a podobne? Čokoľvek, čo si zmyslím? Povedzme...hrebeň? Vôbec si to neviem predstaviť...a to som si myslela, že mám celkom dobrú predstavivosť aj logické myslenie... :hanba:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dlho som riešil banálny problém. V kuchyni máme takú krátku hadičku z baterie, na konci je ten šetrič vody. Kúpil som čínsky, ale aj značkový, a za chvilu bolo po nich. Mali jednu nevýhodu, tie hadičky boli moc tuhé, takže ak som pohol tou ružicou na konci hadice, za chvilu začala kvapkať voda. S tlačiarňou to išlo. Kupil som priesvitnú makkú gumenú hadicu. Z asi troch pokazených kupovaným som zložil jeden, ale potreboval som medzikus medzi mojou hadičkou a originál skrutkovaním v baterii. Vytlačil som si ,vyzerá to ako to, čo sa pchá do hadice, také trubka so zárezmi, aby to nevypadlo. Už to máme 4 mesiace, nič nekvapká, hadička sa dá krásne ohnúť a opláchnuť aj kuty v umyvadle.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 9. 1. 2021 at 8:27, alarm napísal:

Dlho som riešil banálny problém. V kuchyni máme takú krátku hadičku z baterie, na konci je ten šetrič vody. Kúpil som čínsky, ale aj značkový, a za chvilu bolo po nich. Mali jednu nevýhodu, tie hadičky boli moc tuhé, takže ak som pohol tou ružicou na konci hadice, za chvilu začala kvapkať voda. S tlačiarňou to išlo. Kupil som priesvitnú makkú gumenú hadicu. Z asi troch pokazených kupovaným som zložil jeden, ale potreboval som medzikus medzi mojou hadičkou a originál skrutkovaním v baterii. Vytlačil som si ,vyzerá to ako to, čo sa pchá do hadice, také trubka so zárezmi, aby to nevypadlo. Už to máme 4 mesiace, nič nekvapká, hadička sa dá krásne ohnúť a opláchnuť aj kuty v umyvadle.

vôbec si neviem predstaviť, ako toto môžeš vyrobiť pomocou nejakej tlačiarne...tu aj moja inak bujná fantázia úplne zlyháva. 

 

Dňa 9. 1. 2021 at 8:36, Hellé napísal:

ty teda nie si z lacného kraja :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dosť dlho trvalo, kým som sa nechala presvedčiť, aby som urobila porovnanie histórie a súčasnosti kúpeľov Sliač. Pôvodne som to úplne zmietla zo stola, pretože kúpele sú tak zdevastované, že som tie obrázky nechcela mat zdokumentované. Fotografií z histórie mi internet ponúkol dosť, horšie to bolo so súčasnosťou. Keď som pred pár rokmi po dlhej dobe na Sliač prišla, bola som ako paralyzovaná tým, ako kúpele vyzerajú. Spočiatku som si vlastne fotila iba to zle, všetko zdevastované, nevedela som "stráviť" ako mohli kedysi tak známe kúpele upadnúť. Trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa dokázala akoby zmieriť s tým, že momentálne to lepšie nebude a snažila sa pozrieť na všetko "krajším okom". Keď už som "vnútorne prijala"  myšlienku porovnávania súčasnosti s históriou urobiť, začala som na Sliač chodiť častejšie a hľadať k fotkám z histórie najvhodnejší obraz súčasnosti. Súčasnosť by sa dala hravo prikrášliť fotomontážou, ale takto som si to nepredstavovala. Podľa možnosti som si fotky volila tak, aby bola súčasnosť prekrytá zeleňou. Výsledkom nie je nič, čo by sa dalo brať ako semestrálna práca, je to iba úplne obyčajné malé amatérske "rodinné" video, ktoré sme si urobili pre seba.

Keď už som bola "zlomená" a odhodlala som sa niečo urobiť, nechcela som, aby to bola iba taká "zlátanina", aby to bolo iba preto, aby niečo bolo, aby som si mohla niečo "odškrtnúť", a tak som sa na internete snažila nájsť údaje o kúpeľoch, o kúpeľných domoch, o prameňoch, aby som nedala do textu niečo, čo som si "vycucala" z prsta. Ak ma internet oklamal, textami k obrázkom klamem aj ja. Ten text som však často musela tak "okresať", že som s ním nebola spokojná ani ja sama.

Veľakrát som sa zamýšľala nad tým, ako by sa tie objekty dali ešte využiť, pretože neobývané iba chátrajú; ale do tichých kúpeľov umiestniť rodiny s deťmi na týždenné pobyty, to by teda určite nebolo najvhodnejšie riešenie.

Vila Amália sa stala mojou srdcovkou, ale žiaľ, pravé ona je ukázaná v plnej svojej "zdevastovanej krase". Možno profesionálna deformácia, alebo ovplyvnenie reláciou "Rekonstrukce starých nemovitostí" na Spektrum home ma priviedlo k myšlienke, či by sa Amália nedala prerobiť na byty. Nedotiahla som svoju myšlienku do konca, kto by pripadne chcel, či mohol v prerobenom objekte bývať, ale mala som sa aspoň čím vo svojej mysli zabávať. Keď som však na internete natrafila na videa tzv. urbex, a videla som: rozostavanú stavbu, LD Detva a aj "moju" Amáliu ... veľmi rýchlo som "vytriezvela a vrátila sa nohami na zem". Ak exteriér týchto LD nie je príliš lichotivý, interiéry sú oveľa, oveľa horšie. Prípadná rekonštrukcia do stavu použiteľnosti by stala riadny balík peňazí a ich využitie v súčasnosti by bolo tiež otázne. Kto by to však bol schopný a ochotný financovať ... štát? mesto Sliač? kúpele? ... nikto nemá bezodné vrecko na míňanie a každý tie "svoje" prostriedky míňa na to, čo momentálne potrebuje, kde sú ich prostriedky dôležitejšie.

Táto naša zábavka je niečo, čo sa neurobí "šmahom ruky" a ja ani nedokážem urobiť všetko; pohľadám obrázky z minulosti, bavím sa fotkami zo súčasnosti, pripravím popis k obrázkom a k videu, pohľadám "muziku" ... a tam končím; ďalej to už urobiť nedokážem. Všetko posuniem ďalej synovi. Čo na tom, že je tisícky km ďaleko; cez počítač sa dá všetko.

Kým budem chodiť po tomto svete neočakávam, že sa v kúpeľoch niečo výrazne zmení k lepšiemu, preto je v tomto videu viac fotografií a video má trosku dlhšiu minutáž ako majú naše predchádzajúce. Aby to bolo "pozerateľné", mali sme pôvodne hranicu 5 minút a tomu som prispôsobovala počet fotografií.

Porovnanie obrázkov súčasnosti s históriou v kúpeľoch Sliač je vo videu na Youtube ... Kúpele Sliač - kedysi a dnes

https://www.youtube.com/watch?v=T282aN_29Jw

 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@secretka veľká pochvala, že si sa na toto podujala. takto vyzerajú celé kúpele, alebo si sa zamerala len na problémové stavby? snažím sa to porovnať s Bardejovskými a hoci aj tam chátra niekoľko krásnych objektov, až taká tragédia sa mi to nezdá byť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, sahara napísal:

... takto vyzerajú celé kúpele, alebo si sa zamerala len na problémové stavby?

Stav kúpeľov je veľmi zlý, a každým rokom je iba horší. Nedosahujú zatiaľ úroveň Korytnice, ale majú k tomu nebezpečne blízko. Zobrazením detailov skutočného stavu kúpeľov by bolo video deprimujúce a nepomohlo by mu, ani keby podmazom boli Straussove valčíky.

LD Detva mal pred pár rokmi pekné tmavé okenice, ale postupom rokov sa okenice postupne strácali, niekomu vadilo aj sklo na oknách, a tak má veľa okien na prízemí drevenú doskovú výplň. Na fasádach skoro všetkých LD opadáva omietka, cez poškodené strechy, alebo neopravené okapové žľaby voda tiekla na fasádu, a tá je teraz úplne čierna, medzi dlaždicami balkónov, terás, schodov sa zachytili semiačka rastlín, tie rokmi rástli, ale nenašli sa ruky, ktoré by ich odstránili. Pred rokmi aj pred Amáliou rástli stromy, ich stav bol ale asi taký, že ich museli vypíliť, a teraz nebola možnosť prekryť schátrajúcu fasádu za listy stromov.

Jediný objekt, ktorý som nechcela zverejniť je Nový Partizán, pretože som mala dojem, že by som narúšala súkromie tam bývajúcich ľudí a vlastne že im ublížim, keď zverejním v akom objekte musia bývať. Oni nie sú a ani nemôžu byť vlastníkmi, a tak nemajú možnosť tento objekt upraviť.

Keď som hľadala informácie o kúpeľoch, prečítala som toho naozaj dosť a žiaľ, bolo to len negatívne. Chápem tých ľudí, potrebovali svoje sklamanie nejako ventilovať, ale okolo nás je toľko toho negatívneho, že ja som chcela skutočnosť trošku zjemniť.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hrozne ma štve, ako u nás také vzácne objekty ako sú kúpele chátrajú...takú vzácnosť ako liečivé pramene nemá každý, a my to takto necháme napospas. Dosolva ma to serie a deprimuje.

Teší ma, že aspoň v Trenčianskych Tepliciach fungujú kúpeľné objekty a dúfam, že fungovať aj budú. 

 

postupne si robím revíziu zabudnutých vecí v horných skrinkách. Predala som kávovú súpravu, polievkové misy a porcelánové podnosy na obložené misy, mám skrátka veľa riadu, ktorý decká nechcú, väčšinou nikdy nebol použitý, ja ho nepotrebujem a ani už nebudem potrebovať, zaberá mi tam miesto. Tak si pomaly skúšam poľudštiť miesto, kde žijem, len zatiaľ to tak nevyzerá. 

A odsťahovali sa mi nájomníci z otcovho bytu, nechali to tam...no, nie práve čisté, treba to tam poumývať a dať do poriadku, ešte som tam osobne nebola, ale dcéra zo Žiliny tam spala aj s rodinou, boli tu objednaní k zubárovi, a podľa nej tam podlahu snáď aj celý rok neumyli...aj sa bojím tam ísť, asi to zverím upratovacej firme. tak aj toto musím poriešiť. Vôbec sa na to neteším. 

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

postupne si robím revíziu zabudnutých vecí v horných skrinkách. Predala som kávovú súpravu, polievkové misy a porcelánové podnosy na obložené misy, mám skrátka veľa riadu, ktorý decká nechcú, väčšinou nikdy nebol použitý, ja ho nepotrebujem a ani už nebudem potrebovať, zaberá mi tam miesto.

toto je vec, ktorú som raz pred 8 rokmi spravila vo veľkom, vrátane zdedených uterákov a starých kníh a posteľných návleičok a pohárov a nakúpených harabúrd, čo sa nikdy nepoužili.
napriek tomu, že neškrečkujeme, sa za ten čas nazbierala hormada ďalších vecí, a zostali ešte voľakedajšie dary... ďalšie šály, poháre, kdejaké misy, nikdy nepoužitá kompletná obedová súprava.... už mi to straší v hlave, že to potrebujem povyhadzovať.
predávať ja neviem.
okrem toho už som písala pred časom v knihách, už som vyhadzovala, a nie raz, ale potebujem sa zbaviť takej tretitiny minimálne, sú to knihy eštre aj podedené, ktoré som naposledy omilostila ale nikdy ich už nikto čítať nebude - v maďarčine, a spústu brakov, kde som ja naletela na popis knihy a je to nečitateľné a nikdy to už nikto ani len neotvorí.
ohromná hromada encyklopédií... kedysi sme nemali net, kupovali sme encyklopédie... tie ma ani tak netrápia, ale keď sa to načíta s so všetkými handrami a sklom a porcelánom, sú toho zasa mraky...
okolo r. 2012 sme so synom spravili ten veľký ordnung, mali sme 17 malých vriec na vyhodenie.... ale bez milosti.
bez milosti to bude aj teraz.

a neviem si predstaviť, komu by som tie veci predala, nikdy nepoužívané - lebo keď pozriem na net, tam toho ponúkajú na predaj na tony.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, game napísal:


a neviem si predstaviť, komu by som tie veci predala, nikdy nepoužívané - lebo keď pozriem na net, tam toho ponúkajú na predaj na tony.

ja som našla natáčky, ktoré som mala na hlave snáď tak raz, možno 2x. Určite ich už jakživ nebudem potrebovať. Mám trojo. jedny také ešte čo sa natočia vlasy na také duté plastové valčeky so zúbkami na zachytenie vlasov, eby sa nezošmykli, a pričapí sa to navlečením takého ako keby krytu. Celé to je vlastne mriežka, a ono je to celkom rpaktocké, ale nechce sa mi v tom tráviť pol dňa, a noc už vôbec nie. Tak tie som ponúkla zadarmo, ani som si nemyslela, že ich niekto bude chcieť, ale ozvala sa mi pani. A ďalšia chcela len jeden kúsok na pamiatku, lebo že jej mamina také mávala...

Niečo, čo si myslím, že má hodnotu, tak predávam, samozrejme som si pozrela, aké sú cca ceny za podobné výrobky, a také veci, ako napr. tie natáčky (ponúkam aj inakšie, ohýbateľný penou potiahnutý valček) ponúkam za symbolické 1 e. O tie ale nikto nerpejavil záujem. Zaujímavé je, že ani o komplet sadu tanierov vhodných do mikrošky aj do umývačky, nikdy nebili použité, originál zabalené, nikto neprejavil záujem. Zato kávový servis sa mi minul hneď, a to som rada, lebo bol naozaj pekný. Vyhodiť je mi to zas ľúto. 

Šatstvo sa mi nepodarilo rpedať ani to naozaj kvalitné vyzerajúce ako nové, a boli to pekné a elegantné veci (ja už nechodím ani na konfery ani na nič také, dke by som to využila, a do jedného toho kostýmku som pribrala, takže v ňom nevyzerám dobre), tak tie veci som darovala cez kolegyňu, ktorá má nejakých známych, ktorým sa tie veci zídu. 

Objavila som aj iné veci, pri ktorých váham, či vybaliť a začať používať (len čo potom s tým, čo používam doteraz a je to stále pekné a funkčné a určite to nechcem vyšmariť) , alebo predať pod cenu. 

A potom je tu ešte jedna kategória, s ktorou mi bude musieť pomôcť Flinstone, lebo to je príliš vysoko a nijako tam až dozadu hore nedočiahnem, ani s chňapkou nie. 

Dnes som sa venovala okrem bežného upratovania ešte upratovaniu hornej skrinky v obyváku, predajom polievkových mís mi tam vzniklo miesto, takže som tam umiestnila čo - to. A upratovaniu Flinstonovho herbergu v jeho kutici...ešteže mi ostali nejaké šanóny z utorku či zkedy. Vypratala som celú dolnú polovicu jednej z horných skriniek, kde som mala literatúru a všetky moje materiály ešte z čias, keď som robila výskum v nemocnici a študovala, ja to už potrebovať nebudem. Knihy a skriptá, všetky články, všetko to som ponúkla chlapíkovi, čo mi robil školiteľa, a mal o to záujem, nechala som si len originál časopisy s mojimi uverejnenými prácami, a moju DP. Čaká ho to v krabiciach. Dúfam, že nemá koronu alebo nebodaj už nie je kdesi na nebesiach. Na posledné maily mi vôbec neodpísal a ak sa neozve, neviem, čo s tými vecami, ja ich nepotrebujem, ale nejakému študentovi by mohli pomôcť. Ešte knihy a skriptá by možno kúpil nejaký študent, ale tie ostatné materiály asi majú cenu len pre niekoho, kto sa venuje podobnému výskumu ako som robila ja. 

Vôbec ma táto činnosť nebaví, ale už by som rada mala nejaký normálny priestor, fakt mi vadí, že nemám kam dať dosť vecí, ktoré používam a potrebujem. 

A desí ma aj že budem musieť ísť zasa makať aj do otcovho bytu, Flinstone mi povedal po tom ako stade prišiel, že teda tam naozaj nechali desný binec a ak to zasa chceme prenajať, musí sa to dať do richtigu, dosť ma to desí, lebo viem ako mi to dalo zabrať pred 4 rokmi. A ako poznám vtipálka Osuda, pripraví si pre mňa naraz aj viacero bonbónikov, nech sa to pekne nahromadí.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flinstone bol dnes v otcovom byte. Mňa tam nedostal, keď mi povedal, že tam našiel vo vysávači (!!!) červíky. Už len to pomyslenie ma striasa a chytá sa ma des pri pomyslení, že by som také dačo mala tam objaviť, keď to budem tam zasa upratovať. ja len nechápem, čo tí nájomníci s tým vysávačom robili, ako tam mohli existovať. Nechodila som ich kontrolvoať, platili vždy načas a neboli na nich po napomenutí žiadne sťažnosti, a pred rokom, ked som tam bola s nimi nejaké veci riešiť, tam mali upratané, ale toto by mi ani v zlom sne nenapadlo. Kým to Flinstone celé neprezrie a neubezpečí ma, že nič také nehrozí, ma tam nedostane.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...
Dňa 28. 12. 2021 at 23:00, clovek2 napísal:

dokým nám to EU nezakáže

No práve... V EU už nie je legálne ani spáliť v záhrade drevo, z ostrihaných stromov, alebo viniča. Ja to meliem a kompostujem, takže s tým problém nemám. Sused kúri drevom a zamoruje ovzdušie smradom. V podstate by to malo byť tiež nelegálne. Nevidím v tom totiž veľký rozdiel. S tým údením klobás je to tiež na hrane. Ak budem alibista, kúpim si jednu klobásu a pri tom spálim v záhrade odpad, ako že tú klobásu údim. 

Žijeme v dobe, keď zmyslom života sa stalo samotné bytie. Snažíme sa eliminovať všetky negatívne prvky, ktoré toto bytie ohrozujú. Eliminujeme všetky faktory, ktoré ohrozujú naše zdravie, znižujú kvalitu života. No málo kto z nás si položí otázku, načo tu vlastne sme?  Zdraví mocní, lakomí...

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V histórii bolo kedysi všeobecne uznávaným zmyslom života, ochota priniesť obete. Je to súčasťou bájí a eposov, z dávnej minulosti civilizácií.  Kresťanský mučeníci boli ochotní obetovať život za vieru. Ešte počas 1. svetovej vojny, sa mnoho mladých mužov dobrovoľne hlásilo do armády, ochotní položiť život za ideály nacionalizmu. Nakoniec sa ukázalo, že tieto obete boli celkom nezmyselné. Jediným zmyslom týchto obetí bolo poznanie, že tieto obete žiadny zmysel nemajú.

Je ale otázkou, ako mohla vtedy spoločnosť dosiahnuť konsenzus morálky, ktorá vyzdvihovala ochotu obetovať svoj život pre ideály, ktoré dnešná spoločnosť celkom zrelativizovala. Kto by bol dnes ochotní priniesť obeť v záujme spoločnosti, národa, alebo EU. Sme dnes múdrejší o poznanie, že obetovať svoj život, alebo zdravie za ideály nemá zmysel. Zmysel života sme našli v jeho samotnej existencii. Je to síce racionálny záver historického vývoja, ale výsledkom je to, že takáto existencia okrem hedonizmu, žiadny iný zmysel nemá. Omnoho väčší zmysel života, ako takéto ideály, nám dnes dávajú napríklad výživové doplnky racionálnej stravy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 30. 12. 2021 at 20:01, Tono napísal:

V EU už nie je legálne ani spáliť v záhrade drevo, z ostrihaných stromov, alebo viniča. Ja to meliem a kompostujem, takže s tým problém nemám. Sused kúri drevom a zamoruje ovzdušie smradom. V podstate by to malo byť tiež nelegálne. Nevidím v tom totiž veľký rozdiel.

za posledných 15 rokov si pamätám niekoľko veľkých požiarov rôznych skládok odpadu - námatkovo napríklad 2x požiar skladov firmy Detox, plných kadejakých toxických sajrajtov, Zlín - požiar skládky pneumatík vo vrstve niekoľkých metrov, Brno - požiar skládky niekoľkých miliónov PET flašiek ... všade mrak hustého čierneho dymu, viditeľných z niekoľkých kilometrov. a zaujímavé že ani v jednom prípade hygienici či hasiči nenamerali v ovzduší zvýšené množstvo škodlivín! pritom zákaz spaľovania záhradného odpadu bol odôvodnený práve vznikajúcimi škodlivinami. čiže logické by bolo povoliť spaľovanie lístia a konárov za podmienky, že záhradkár do ohňa hodí aj niekoľko PET fliaš, starú gumu z auta, a celé to preleje vyjazdeným olejom - je predsa potvrdené úradmi že ich spálením škodliviny nevznikajú...

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov