Skočiť na obsah

Na čom momentálne pracujete?


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 453
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    41

  • game

    41

  • Vilma Flinstonova

    33

  • alarm

    22

už týždne úradujem - na druhej strane úraduje kupujúci... predali sme ten malinkatý byt v Šali, už je to zapísané konečne aj v katastri, ale toho papierovania na oboch stranách...

a nie kvôli predaju samotnému - to riešila na to špecializovaná právnička, mne len poslali poštou papiere, na matrike mi overili podpisy na všetko, poslala ich späť, a čakali sme na kataster.

 

ale odhlasovanie plynu, elektriky, RTVS, káblovej televízie, nedoplatky, preplatky, ukončenia odberov, prehlasovanie platby za odvoz odpadu - to ešte je stále v riešení, kdesi na ceste medzi mailom pani na mestskom úrade a jej stolom....

 

digi TV bola najúžasnejšia... oni vážne chceli, aby som kvôli prehláseniu platby 10 eur cestovala do Šale.... úplne na hlavu.

nakoniec stačilo čestné prehlásenie s na matrike overeným podpisom... :doh:

 

našťastie tí ostatní, aj keď napríklad plynári majú niekoľkostranový dotazník, všetko prebehlo pomerne normálne, ale ešte stále čakám na posledné odobrenie a len dúfam, že tým už to bude komplet. snáď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Toto som si az teraz vsimol.... Velmi pekne. Mas viac detailnejsich foto? Cim striekas- znacka farieb?

 

...

A ja som si toto som az teraz vsimol :D

Detailnejsie foto su tu: https://1drv.ms/f/s!AjZ7Py7hwgdrvxMTB4NhAb3GYds2, z blizka to vie byt miestami este celkom paplanica :D

Posledny model tu: https://1drv.ms/f/s!AjZ7Py7hwgdrgZFxYSVUTF5dqhwGWw

 

Zatial sa furt len ucim, to bol tusim 2 model, co som striekal airbrushom. Momentalne striekam kobinaciu revell aqua color (tie ostali od stetcovania) a vallejo model air (ktorych blbovzdornost si neviem vynachvalit :D )

 

A momentalne pracujem na nieco totalne inom, na dalsej verzii mojej appky pre zavodne simulatory ( https://forum.sector3studios.com/index.php?threads/secondmonitor-timing-status-app.9587/)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Renault vyzera bajecne... Pouzivas aj olejovky na patinu? - vidim terpentin...

Inac, vyskusaj na airbrush farby od Reneho Molnara, Mr.Paint. lacquer acryl. Nic lepsie som este v pistolke nemal, bez riedenia, povrch je neuveritelny.

Dotetaz som robil s farbami od Miga ale pomaly prechadzam na Mr.Paint.

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

noo, páni, super, vyžaduje si to trpezlivosť, precíznosť  :thumbsup:

ja s bratom sme niekedy "stavali" lietadlá, tiež domčeky(palička k paličke), tvorili sme obrazy na preglejku,  s manželom sme v paneláku lepili špagát na dvere, pekne jeden k druhému, celkový dizajn bol veľmi pekný, manžel v tom exceloval, deťom spravil detskú izbu: poličky,  skrine, valendy, stolík,  aj vešiakovú, a  všeličo, proste skvelý aj v majstrovaní 

ja som rada  vyšívala obrazy, pamätám Bratislavský hrad, ovocie, krajinku so zvieratkami, tiež nejaké obrusy, uštrikovala svetre pre synčekov s obrázkami zvieratiek..jaaaj, tiež pekné roky

 

momentálne, záľuba v práci, okolo domu, našej záhradky, zelene,  príroda,  hudba, kniha, tiež fotografie...,  a najviac rodina.  :) najmomentálnejšie hýčkam manžela

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

už týždne úradujem - na druhej strane úraduje kupujúci... predali sme ten malinkatý byt v Šali, už je to zapísané konečne aj v katastri, ale toho papierovania na oboch stranách...

a nie kvôli predaju samotnému - to riešila na to špecializovaná právnička, mne len poslali poštou papiere, na matrike mi overili podpisy na všetko, poslala ich späť, a čakali sme na kataster.

 

ale odhlasovanie plynu, elektriky, RTVS, káblovej televízie, nedoplatky, preplatky, ukončenia odberov, prehlasovanie platby za odvoz odpadu - to ešte je stále v riešení, kdesi na ceste medzi mailom pani na mestskom úrade a jej stolom....

 

digi TV bola najúžasnejšia... oni vážne chceli, aby som kvôli prehláseniu platby 10 eur cestovala do Šale.... úplne na hlavu.

nakoniec stačilo čestné prehlásenie s na matrike overeným podpisom... :doh:

 

našťastie tí ostatní, aj keď napríklad plynári majú niekoľkostranový dotazník, všetko prebehlo pomerne normálne, ale ešte stále čakám na posledné odobrenie a len dúfam, že tým už to bude komplet. snáď.

no nezávidím, vlani som si to užila naplno. Ale ako vidím, máš to už našťastie  z krku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

...s manželom sme v paneláku lepili špagát na dvere, pekne jeden k druhému, celkový dizajn bol veľmi pekný, manžel v tom exceloval, deťom spravil detskú izbu: poličky,  skrine, valendy, stolík,  aj vešiakovú, a  všeličo, proste skvelý aj v majstrovaní 

 

 

to by ocenili najmä obe moje mačky...isto by si chceli na tom brúsiť pazúriky  :agree:  :zubiska:

teraz pracujem hlavne na svojom vyliečení. hlas ešte furt nemám, ale aspoň ten neproduktívny kašeľ sa pomaly mení na produktívny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo, lákavé by to pre mačky  asi bolo, vyšantili by sa  :)  no,  my keď sme bývali v paneláku, mačku sme nemali, ale dík  za milé pripomenutie,  keď nás prišli navštíviť  moji rodičia, tak priviezli so sebou raz  mačiatko, inokedy králika, lebo synovia sa zvieratkám veľmi tešili a starkí svojich vnukov radi aj takým spôsobom chceli potešiť, prekvapiť. u nás v rodičovskom dome to bolo ako v menšej ZOO, rôzne zvieratká, otec zvieratká  miloval, brat ešte aj teraz pestuje, chová, ale už pomenej. takže  k nám prišli na návštevu rodičia, brácho, aj zvieratká, mačiatko  Cilka a králik Miško. 

 

Vilma, ak strata hlasu, kašeľ dlhodobejšie, šup k doktorovi, či už máš lieky, keď  sa zlepšuje, odkašliavaš.. ?    ak  je to krátkodobo, môžeš skúsiť tiež zázvorový čaj s medom a citrónom, čo verím, že piješ, a tiež podľa možnosti relax. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

joj, moja, ja som u lekára samozrejme bola, papám ATB + na uvoľňovanie hlienov, a ak nesedím pri počítači, ležím v posteli a kurírujem sa :) a zázvorového čaju vypijem hektolitre denne, s medom a citrónom, mňammmm!!! Len jesť mi nechutí, ale piť, to áno :)

najlepšie bolo, ked mi volala dcéra, ktorá nevedela, že som až takto chcípnutá, myslela si, že už som ok, a ja som nevedela rozprávať, len sípala. :)

 

inak čo mačka, to iné lákadlo. Moje by to ocenili, ale zasa je dosť vecí, čo iní mačkári vychvaľujú, a moje ked som im to kúpila, sa o to ani neobzreli, len očuchali a šli preč...a malé mačiatko sa dá naučiť, že toto nie, treba ho dať len odtiaľ preč a na nejaké miesto, dke driapanie nevadí. Možno by poslúžil kúsok starého koberca a úplne ideálne by bolo nasypať na to trochu šanty kočičí (kocúrnik)...a ešte jedna dôležitá vec, ked k vám rodičia donesú mačiatko, treba dať nejakú nádobu, hoci aj truhlík na kvety, a nasypať tam niečo, keby chlpáč chcel náhodoi cikať alebo kakať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím si, že chuť do jedenia už čoskoro príde.    :)  prajem skoré uzdravenie. 

 

 ked k vám rodičia donesú mačiatko, treba dať nejakú nádobu, hoci aj truhlík na kvety, a nasypať tam niečo, keby chlpáč chcel náhodoi cikať alebo kakať...

tak, tak, aj my sme to tak riešili, ale odvtedy už ubehlo niekoľko pekných rôčkov, synovia dospeli, otecko  je nebohý.  my, bývame teraz na dedine v dome už x rokov, mačka Vločka nám šantí vonku.  v meste aj keď v dome, neviem, či budeme mať aj tam  mačku. čas ukáže.  :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 11 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

iné sa už na fóre ani nerieši, len voľby a čínska chrípka, tak pome na inú tému

 

našiel som v šope dva staré nože, neviem ako veľmi staré, ale je to ešte kované čierne železo, žiadna sterilná antikora, vyzerá to byť ručná robota, čiže keď tipnem 100 rokov, tak som hádam príliš neprestrelil ...

post-2793-0-97656600-1583093340.jpg

rozhodol som sa im vrátiť život, samozrejme len na dekoratívne účely, tak som im vyrezal nové rúčky. nešlo mi o nejakú dokonalosť, tá je nudná, skôr o to aby vyzerali tak ako by ich pred 100 rokmi vyrezal niektorý môj dedo či pradedo, preto, ak nerátam vŕtačku, som použil len ručné náradie - pilka, rašpla a "poriéz" /netuším aký je spisovný názov/

 

výsledok je tu:

post-2793-0-90857800-1583093692.jpg

nôž naľavo má rúčku z orecha, druhý z čerešne. samotné nože som nebrúsil, len preleštil, aby som nestrhol vrstvu oxidov, ktoré ich trochu chránia pred hrdzou.

v pozadí je rádio, ktoré mi kedysi daroval kolega, a ktorému idem vrátiť život teraz.

 

odkrytovaná hromádka nešťastia je tu:

post-2793-0-81111700-1583093931.jpg

vnútri bolo asi pol kila myšačincov, všetko to musím dezinfikovať liehom, takže keby sa tu už neobjavím tak ma neskolil čínsky vírus ale nejaká chronta z myších "granuliek" :D rádio je v žalostnom stave /nielen/ myši sa v ňom vyřádili ... niečo sa pri ňom ešte nabohujem, ale hádam sa zadarí...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takýto nôž, pekný veľký má doma mama po bratovi, on to mal po mame a otcovi a vraj bol už vtedy starý... veľký, hodne veľký, používali ho hlavne pri zabíjačkách, a reže furt, a dobre :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

také podobné nože mal aj môj nebohý dedko. A to už bolo sakramentsky dávno. Mimochodom, tei tvoje klobásy vyzerali dobre!!!

 

ja som robila na spracovaní súboru pre jednu doktorku, terau už len čakám, kedy mi pošle svoje veľdielo, nech skontrolujem, či tam nepopísala nejaké nezmysly. Bola to celkom dynamická a zaujímavá robota.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov