Skočiť na obsah

Staré autá na cestách


Sniper

Odporúčané príspevky

Aký máte názor na to že ešte v tejto dobe sa po cestách motajú staré škodovky (všetko sfušované ešte pred Favoritom 135L), staré moskviče, žiguláky, lady a podobné svinstvá?

 

Myslím že dosť ohrozujú bezpečnosť premávky, samozrejme nie všetky, niektoré su dobre vytuningované, ale celkovo mi ide dosť na nervy keď sa predo mnou motá nejaká stará škodovka. Ešte horšie je to keď sa blížim k semaforom a za mnou je nejaký starý šrot, vtedy mám obavy či bude mať dosť času zabrzdiť keď mi skočí červená, lebo poniektorí potrebujú aj pol kilometra na dobrzdenie :lol:

 

Vrchol všetkého bolo keď som raz išiel do lochu a na ceste kde je 90 sa na starej stovke motal dedo ktorý išiel okolo 60 a ešte aj uprostred cesty :)

 

Tieto autá by mali zakázať, aj Favority 135L už jazdia iba s prižmúrením oka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bratova skodovka je perfektne zachovana, motor 2roky po generalke, takze STK dostane bez problemov. A to ze niektory vodici maju skodovkovy komplex a musia ju za kazdu cenu predbehnut, ci uz ide 60, alebo 90, ci je tam plna ciara, alebo dvojita plna ciara je vec skor pre psychologa..

 

Vrchol všetkého bolo keď som raz išiel do lochu a na ceste kde je 90 sa na starej stovke motal dedo ktorý išiel okolo 60 a ešte aj uprostred cesty

Ten dedo by sa motal 60 aj na BMW...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne ze ked je po GO tak STK vpohode, myslim skorej tych niekolko tisic "polovrakov" takisto aj obuchanych avii, ktore este jazdia po cestach, tieto auta by normalne nepresli, samozrejme ak s STK vybavi po znamosti alebo inym sposobom tak si veselo jazdia dalej. Hlavne tie avie mi robia nervy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Staršie autá by sa mali buď dať do poriadku alebo vyradiť, tak vraví logika... Len ma pri tom Axelovom príklade pri semaforoch napadol taký vtip, kde to tiež napálil jeden majiteľ takého šrotu do novučičkého bavoráku a ako tak obhliadajú škodu, hovorí tomu vodičovi bavoráku: "No vidíš, načo ti to je, že máš ABS, keď ja ho nemám?" :lol:

 

No a ak zas majitelia tých terajších šrotov to dajú do poriadku a počkajú, časom z toho bude aj veterán a to sa už ľuďom bude páčiť bez frfľania. To ako u nás, keď bola taká prehliadka veteránov a jeden známy išiel tou istou cestou na svojom starom aute (fiat ritmo), potom sa nám sťažoval: "Všetkým tým starým črepom tlieskajú a na mňa že fúúúúj" (nemal ešte zrejme dosť starý črep :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol:

 

 

Inak na tých semaforoch hlavne Š120 majú dosť veľké problémy ubrzdiť. Každé ráno to mám na očiach ako hamujú a zúfalstvo v očiach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aký máte názor na to že ešte v tejto dobe sa po cestách motajú staré škodovky (všetko sfušované ešte pred Favoritom 135L), staré moskviče, žiguláky, lady a podobné svinstvá?

no nie su to az take "svinstva" my sme mali skodovku 120 14 rokov a bol som s nou velmi spokojny ...

vela ludi hlavne mladych parov co len "zacinaju" nemaju vela penazi a auto sa zide aj ked starsie .. a ked je auto dobre zachovane tak preco nie? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 7 mesiacmi...

urcite, ved ide o pohodlie aj :lol: keby som mal peniaze a benzin by mi posielal brunejsky sultan tak by som jazdil na bmw 7 :)

 

ale k teme - zakazat.. no zakazat stare auta urcite nie, niekto moze mat (teoreticky) aj zachovale 70-rocne auto, ktore by preslo STK (teoreticky), tak preco by na nom nemohol jazdit? Alebo, ak ma niekto aj skodu 120, o ktoru sa vynikajuco staral a je dobre..

 

Zakazane su len auta, na ktore nedostaneme kontrolu, tj nevyhovuju... Riesenim na tento problem by bolo sprisnenie kontroly - mam dojem ze keby policajti zastavovali auta, ktore sa im nepozdavaju, ze maju platnu a zasluzenu STK/EK (hrdzave skodovky, zigulaky, 25-rocne bavoraky atd), tak by ich mohli poslat na kontrolu do ineho ustavu, kde by dotycny nemusel mat znamosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je rozdiel stare auto a stare auto

rozculuju ma stare skodovky co dymia jak hovado, deravy odhnity vyfuk, brckava vsade mozne ale ma zaplatenu stk tak ze nik sa na to ani nepozrel... taketo stare auta by som zakazal

ak je auto vo vybornom stave tak nemam problem

ale takych starych aut je max 10% aj to prehanam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

tá nová vec o tom šrotovnom

sa mi to nepozdáva

je aj niejaká doba ktorú musím vlastniť auto?

Alebo mi stačí kúpiť dáky vrak a byť následne 1500-2000 € v pluse ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto som o tom našla ...kupovať vrak a zarobiť by bolo asi moc slovenské ... aj tak si myslím, že sa to bude obchádzať ...

sme podnikavé národíky :lol:

 

Na Slovensku by sa mohlo šrotovné vzťahovať na autá staršie než 9 až 10 rokov.

zdroj : Šrotovné bude mať mantinely

 

to je z konca februára, odvtedy to asi trochu pokročilo

 

Príspevok na kúpu nového auta pri zošrotovaní starého stanovil kabinet na 1 000 eur alebo až 1 500 eur v prípade, ak predajca dá k cene auta zľavu 500 eur. Zákazník tak môže ušetriť až 2 000 eur. Viacerí predajcovia majú však už pred zavedením šrotovného k základným cenám viac ako 500-eurové zľavy a na zaistenie vyššieho šrotovného pre klienta tak už nemusia ďalej znižovať ceny. Klient by v takom prípade ušetril len 1 500 eur.

 

Podľa výnosu, ktorý v piatok zverejnilo ministerstvo hospodárstva, sa šrotovné zavádza od pondelka.

zdroj : Šrotovné netlačí predajcov áut do nových zliav

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

šrotovné bolo určené pre 22 000 záujemcov

využilo ho už 17 000.

Čochvíľa by mali dojsť financie určené naň.

Po zošrotovaní sa na niektoré modely čaká aj mesiac. Takže dovtedy autobus :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, dotujeme auta pre 22000 ľudi z našich dani. Nehovoriac o tom, že na tom predajcovia pekne zarobia. Naši členovia vlady asi maju v autosalonoch rodinnych prislušnikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ale Ryan. Veď šrotovné je predsa samonosné :lol:

 

Keď dohovoril Jahnátek na tlačovke, tak ma hneď napadla otázka, že prečo keď je samonosné, tak je obmedzené?.

A za 10 sek. hneď aj padla. Jahnátek sa snažil z nej vymotať, ale nedokázal to ani v najmenšom vysvetliť. Že vraj nejaký návod pre automobilky či čo.

Každopádne dnes 2.kolo šrotovného končí a tretie by už nemalo byť.

Toľko asi o tej samonosnosti. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov